Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus 3D (P920)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα τιποτα με το θεα της αναβαθμισης ε?

προσπαθησα πριν και τιποτα ακομα...:mad:

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα, πήρα σήμερα το κινητό, ελαφρώς μεταχειρισμένο με ανταλλαγή από τα γνωστά καταστήματα της ομόνοιας. Αυτός που το είχε το κράτησε για κανά μήνα περίπου. Το πήρε από oteshop άρα είναι ελληνικό. Μου αρέσει η οθόνη του, του πληκτρολόγιο του στα μυνήματα και το δυνατό ηχείο/ακουστικό. Βέβαια αυτός που το είχε πρόλαβε και του έκανε μερικές μικρές γρατσουνιές στο πλάι, μόλις τώρα το είδα, η οθόνη είχε ακόμα το αυτοκόλλητο οπότε κανένα πρόβλημα εκεί. Λογικά θα του πάρω κάποια θήκη και δεν θα τις βλέπω, αν του είχε πάρει κι ο προηγούμενος θα ήταν τελείως καινούργιο. Αν θέλω να αλλάξω το πλαινό πλαίσιο γύρω από την οθόνη γίνεται; Που και πόσο; Πάντως αυτά που θέλω τα κάνει.... Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, πήρα σήμερα το κινητό, ελαφρώς μεταχειρισμένο με ανταλλαγή από τα γνωστά καταστήματα της ομόνοιας. Αυτός που το είχε το κράτησε για κανά μήνα περίπου. Το πήρε από oteshop άρα είναι ελληνικό. Μου αρέσει η οθόνη του, του πληκτρολόγιο του στα μυνήματα και το δυνατό ηχείο/ακουστικό. Βέβαια αυτός που το είχε πρόλαβε και του έκανε μερικές μικρές γρατσουνιές στο πλάι, μόλις τώρα το είδα, η οθόνη είχε ακόμα το αυτοκόλλητο οπότε κανένα πρόβλημα εκεί. Λογικά θα του πάρω κάποια θήκη και δεν θα τις βλέπω, αν του είχε πάρει κι ο προηγούμενος θα ήταν τελείως καινούργιο. Αν θέλω να αλλάξω το πλαινό πλαίσιο γύρω από την οθόνη γίνεται; Που και πόσο; Πάντως αυτά που θέλω τα κάνει.... Ευχαριστώ
Αν επιτρεπεται , ποσο το πηρες φιλε μου , εντελως πληροφοριακα?
Link to comment
Share on other sites

υπομονη παιδια

λογικα μεσα στην εβδομαδα

αφου πηρε το x2 θα την παρουμε και μεις

τελικα βλεπω να πηγαινει προς τα χριστουγεννα,21 Δεκεμβριου,απο το επισημο site της lg,δυστηχως.:(

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς την τιμή δεν μπορώ να την υπολογίσω γιατί ήταν ανταλλαγή και κάνουν καλύτερη τιμή από μετρητά υποτίθεται, όπου σε πιάσουν βέβαια, υπολογίζω γύρω στα 330 περίπου. Ελληνικό, ενός μήνα, αυτός που το είχε το πήρε κοντά 490 και ένα μήνα μετά το έδωσε για τα μισά λεφτά (αν βάλεις το κέρδος τους), είναι αλήθεια ότι δεν έχει αξία μεταπώλησης, ρώτησα και αλλού τόσο το είχαν.
Link to comment
Share on other sites

ακριβώς την τιμή δεν μπορώ να την υπολογίσω γιατί ήταν ανταλλαγή και κάνουν καλύτερη τιμή από μετρητά υποτίθεται, όπου σε πιάσουν βέβαια, υπολογίζω γύρω στα 330 περίπου. Ελληνικό, ενός μήνα, αυτός που το είχε το πήρε κοντά 490 και ένα μήνα μετά το έδωσε για τα μισά λεφτά (αν βάλεις το κέρδος τους), είναι αλήθεια ότι δεν έχει αξία μεταπώλησης, ρώτησα και αλλού τόσο το είχαν.

 

Επειδή γνωρίζω αυτό το μαγαζί εκεί στην ομόνοια, (αυτό δίνει πολύ καλές τιμές), πίστεψε με δεν το έδωσε με τα μισά χρήματα. Αν το πήρε 490, ίσως να το έδωσε και 390 ή 350 . Έχω πουλήσει δύο τηλέφωνα σε αυτό το μαγαζί :p

Ένα μικρό δεν είναι το μαγαζί αυτό πριν την πλατεία;.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή γνωρίζω αυτό το μαγαζί εκεί στην ομόνοια, (αυτό δίνει πολύ καλές τιμές), πίστεψε με δεν το έδωσε με τα μισά χρήματα. Αν το πήρε 490, ίσως να το έδωσε και 390 ή 350 . Έχω πουλήσει δύο τηλέφωνα σε αυτό το μαγαζί :p

Ένα μικρό δεν είναι το μαγαζί αυτό πριν την πλατεία;.

Πριν 1.5 μηνα φιλε μου "ολα" τα μαγαζια στην ομονοια δεν το περνανε πανω απο 300 με "βια". Οποτε σκεψου ποσο το περνουν τωρα. Πηγα να το δωσω και μολις ειδα ετσι, φυσικα το κρατησα. Εχει ξεφτυλιστει τελειως η μεταπωληση αυτου του κινητου, δεν αξιζει το κοπο καποιος να το πουλησει.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος να με βοηθησει. πηγα να κανω αναβαθμιση το κινητο και πριν καλα καλα τελειωσει να φορτωνει αυτο εκλεισε και δεν ανοιγε με τιποτα.ο μονος τροπος ηταν να το βαλω στην φορτιση αλλα πλεον δουλευει χωρις να εχει σημα με τιποτα. βγαζει ενα σφαλμα. εκανα την βλακεια να το κανς μετα root και να περασω μια αλλη ξενη ομως αυτην.. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1354922 και το αποτελεσμα να ειναι παλι χωρις σημα βγαζει το ιδιο σφαλμα δεν με βγαζει βασικα να βαλω καν το pin και να μην εχει και ελληνικα.Τωρα το θεμα μου ειναι να περασω μια original rom απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1246678 αλλα δεν μπορω να τις περασω με τιποτα.τι κανω τωρα για να το στειλω στο servise και να μην δουν οτι εχς αλλαξει rom ? οποιος ξερει ας απαντηση συντομα αν γινεται γιατι θα ερθουν αυριο να το παρουν για servise.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος να με βοηθησει. πηγα να κανω αναβαθμιση το κινητο και πριν καλα καλα τελειωσει να φορτωνει αυτο εκλεισε και δεν ανοιγε με τιποτα.ο μονος τροπος ηταν να το βαλω στην φορτιση αλλα πλεον δουλευει χωρις να εχει σημα με τιποτα. βγαζει ενα σφαλμα. εκανα την βλακεια να το κανς μετα root και να περασω μια αλλη ξενη ομως αυτην.. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1354922 και το αποτελεσμα να ειναι παλι χωρις σημα βγαζει το ιδιο σφαλμα δεν με βγαζει βασικα να βαλω καν το pin και να μην εχει και ελληνικα.Τωρα το θεμα μου ειναι να περασω μια original rom απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1246678 αλλα δεν μπορω να τις περασω με τιποτα.τι κανω τωρα για να το στειλω στο servise και να μην δουν οτι εχς αλλαξει rom ? οποιος ξερει ας απαντηση συντομα αν γινεται γιατι θα ερθουν αυριο να το παρουν για servise.

 

φιλε μου επαθα το ιδιο με το 3d ενος φιλου μου!λογικα εκανες ζημια στο baseband....πηγαινε να δεις αν σου βγαζει το imei στην κατασταση τηλ...ακολουθησε αυτον τον οδηγο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1287236 πιστα και καντο πολλες φορες.....επισης κλεισε τα παντα απο antivirus μεχρι προγρμματα συγχρονισμου αλλων κινητων.....τα παντα!

Link to comment
Share on other sites

βγηκε το gb παιδια

ηδη ιταλια και γερμανια το εχουν

Λογικα απο αυριο (οσα γραφουν GRC στο κατω μερος του κουτιου θα το παρουν πρωτοι) θα το παιρνουμε κι εμεις εδω ελλαδα, παιδια.
Link to comment
Share on other sites

Λογικα απο αυριο (οσα γραφουν GRC στο κατω μερος του κουτιου θα το παρουν πρωτοι) θα το παιρνουμε κι εμεις εδω ελλαδα, παιδια.

ομορφα νεα ,

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου δεν βγαζει ουτε imei αλλα και αλλα απο το δικτυο .. ωχχχχ κατι πιο ευκολο δεν εχει?εσυ τελικα τα καταφερες?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

να κανω μια ερωτηση...

Το κουμπακι sleepp-wake πανω δεξια ειναι πλαστικο αλλα ποιοτικο;

Παιζει καθολου η ειναι ποιοτικο και γενικα ᾽᾽δεμενο᾽᾽;

Πιστευω το κινητο αξιζει σαν αγορα και το σκεφτομαι αλλα με ενδιαφερει η ποιοτητα κατασκευης ....

 

Οπως και να εχει οντως σημερα βγηκε η 2.3 στην Ιταλια.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

το εχς κανει πανω απο 20 φορες αλλα βγαζει συνεχεια το ιδιο με το που φτανει στα 47 δευτερολεπτα

18:14:07 : Page_Error ΊΞΊΠΐΤ΄Ο΄Ω

18:14:07 : OnStepMsg STEP_TYPE_ENV_ERROR delete m_pLGCyonUpdate

 

το εκανα και unroot αλλα και root αλλα το ιδιο.ξερεις τι μπορει να παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Η LG Electronics εκφράζει τις θερμές της ευχαριστίες προς όλους τους καταναλωτές που επέλεξαν να γίνουν κάτοχοι ενός smartphone της οικογένειας Optimus και περίμεναν υπομονετικά για την αναβάθμιση των συσκευών τους σε Android 2.3 Gingerbread.

 

λεπτομέριες εδω: http://www.bloglg.gr/2011/11/%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7-%CF%84%CF%89%CE%BD-lg-optimus-smartphones-%CF%83%CE%B5-android-2-3-gingerbread/

 

σιγά αλλά σταθερά θα φθασουμε και στο ICS

Edited by gorillaz_gr
διορθωση λινκ
Link to comment
Share on other sites

Η LG Electronics εκφράζει τις θερμές της ευχαριστίες προς όλους τους καταναλωτές που επέλεξαν να γίνουν κάτοχοι ενός smartphone της οικογένειας Optimus και περίμεναν υπομονετικά για την αναβάθμιση των συσκευών τους σε Android 2.3 Gingerbread.

 

λεπτομέριες εδω: http://www.bloglg.gr/2011/11/%CE%B1%...3-gingerbread/

 

σιγά αλλά σταθερά θα φθασουμε και στο ICS

:happy::happy::happy::happy::happy::happy::happy::happy::happy:
Link to comment
Share on other sites

Πριν 1.5 μηνα φιλε μου "ολα" τα μαγαζια στην ομονοια δεν το περνανε πανω απο 300 με "βια". Οποτε σκεψου ποσο το περνουν τωρα. Πηγα να το δωσω και μολις ειδα ετσι, φυσικα το κρατησα. Εχει ξεφτυλιστει τελειως η μεταπωληση αυτου του κινητου, δεν αξιζει το κοπο καποιος να το πουλησει.

 

Υπό νορμάλ συνθήκες, το παίρνουν γύρω στα 250 και το πουλάνε 330-340

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου δεν βγαζει ουτε imei αλλα και αλλα απο το δικτυο .. ωχχχχ κατι πιο ευκολο δεν εχει?εσυ τελικα τα καταφερες?

 

το εχς κανει πανω απο 20 φορες αλλα βγαζει συνεχεια το ιδιο με το που φτανει στα 47 δευτερολεπτα

18:14:07 : Page_Error ΊΞΊΠΐΤ΄Ο΄Ω

18:14:07 : OnStepMsg STEP_TYPE_ENV_ERROR delete m_pLGCyonUpdate

 

το εκανα και unroot αλλα και root αλλα το ιδιο.ξερεις τι μπορει να παιζει?

το εκανα πολλες φορες και μου εβγαζε αυτο το προβλημα αλλα τελικατο καταφερα και οχι σε ενα αλλα σε 2 3d.....θελει υπομονη και να ακολουθησεις πιστα τα βηματα.....και κλεισε οσα προγραμματα τρεχουν γιατι σε μπλοκαρουν....επισης κανε σωστη αλλαγη της port οπως λενε τα βηματα

Link to comment
Share on other sites

Η LG Electronics εκφράζει τις θερμές της ευχαριστίες προς όλους τους καταναλωτές που επέλεξαν να γίνουν κάτοχοι ενός smartphone της οικογένειας Optimus και περίμεναν υπομονετικά για την αναβάθμιση των συσκευών τους σε Android 2.3 Gingerbread.

 

λεπτομέριες εδω: http://www.bloglg.gr/2011/11/%CE%B1%...3-gingerbread/

 

σιγά αλλά σταθερά θα φθασουμε και στο ICS

δεν δουλευει το λινκ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις την εβαλα τζαμι το εργαλειο

 

Sent from my LG-P920 using Tapatalk

Την εβαλες , αλλα δε μας ειπες το κυριοτερο.. Ποια εβαλες φιλε μου.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...