Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus 3D (P920)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
οχι δεν εκανα

 

Είναι κάτι που θα έπρεπε να είχες κάνει... ενδεχομένως να σε είχε γλυτώσει από την ταλαιπωρία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε αυτό φίλε athanaso77 έχεις δίκιο .

Όντως σήμερα το πρωί πήρα το OTESHOP που το πήρα και μου είπε να το πάω από εκεί , έτσι και έκανα , είδη μου είχαν παραγγείλει άλλο και (δυστυχώς - ευτυχώς) την ΤΡΙΤΗ θα έχω καινούργιο στα χέρια μου :lol:

Εάν είχαν άλλο στο κατάστημα θα το έπαιρνα σήμερα:(

Από OTESHOP δεν το περίμενα αυτό .:X

 

Παιδιά χτες με ειδοποίησαν να πάω να το πάρω αλλά δεν μπόρεσα και πήγα σήμερα.

Και ναι..... μου δώσανε ένα καινούργιο σφραγισμένο του κουτιού :lol: .

Τώρα το φορτίζω και θα σας πω νέα αργότερα....

 

ΥΓ μήπως ξέρει κανείς εάν μπορούμε να φτιάξουμε (διάφορα καλούδια )από το UOT kitchen ή με κανέναν άλλο τρόπο ?

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βγαζει κανεις πανω απο 12 ωρες με την μπαταρια ή ειμαι μονο εγω; Ή θελει στρωσιμο η μπαταρια ακομα; ειναι την 5-6η φορτιση αλλα μου φαινεται πολυ λιγο ουτως ή αλλως
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βγαζει κανεις πανω απο 12 ωρες με την μπαταρια ή ειμαι μονο εγω; Ή θελει στρωσιμο η μπαταρια ακομα; ειναι την 5-6η φορτιση αλλα μου φαινεται πολυ λιγο ουτως ή αλλως

 

Εμένα μου βγάζει 25 το περισσότερο που έχω δει

Link to comment
Share on other sites

προς τους κατοχους:

πιστευετε οτι η μεταβαση απο το Ρ990 στο Ρ920 αποτελει αναβαθμιση;

ειναι πιο γρηγορο;

εχει καλυτερη οθονη;

εκμεταλλευεται καλυτερα τη ραμ;

εχει καλυτερη καμερα;

ή απλως εχει το πλεονεκτημα του 3D και ειναι το μοναδικο στοιχειο που το κανει να διαφοροποιειται;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αν δεν σε ενδιαφέρει το 3D και η μεγαλύτερη οθόνη δεν έχει κάτι άλλο να ζηλέψει η συσκευή σου.

 

Εντούτοις αν θέλεις να το ψάξεις περισσότερο μπορείς να ανοίξεις και ένα θέμα εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

φιλολογικη ερωτηση μιας και δεν ειμαι αποφασισμενος για αλλαγη κινητου...οποτε να μην ανοιγω θεμα χωρις λογο

κυριως η ερωτηση επικεντρωνεται στην καλυτερη αξιοποιηση της ραμ μιας και ετσι διαφημιζεται απο την lg

ο επεξεργαστης ειναι ακριβως ο ιδιος και δουλευει με τον ιδιο τροπο;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κυριως η ερωτηση επικεντρωνεται στην καλυτερη αξιοποιηση της ραμ μιας και ετσι διαφημιζεται απο την lg

 

Και εδώ η ram είναι απλά επαρκής, δεν τα πηγαίνει καλύτερα από το 2Χ αλλά μάλλον χειρότερα μιας και έχει περισσότερα πράγματα να διαχειριστεί (λόγω 3D).

 

ο επεξεργαστης ειναι ακριβως ο ιδιος και δουλευει με τον ιδιο τροπο;

 

Όχι είναι διαφορετικός επεξεργαστής με παραπλήσιες αποδόσεις ωστόσο με τον δικό σου.

 

Το link που σου έδωσα για τέτοιες φιλολογικές συζητήσεις υπάρχει, για αγορά συσκευής έχουμε άλλο thread. Αν εξακολουθείς να έχεις απορίες... επιμένω, απευθύνσου εκεί. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε νεα rom v10e προς το παρον μεσω xda. Changelog ακομα δε βγηκε...Την εβαλα και ελπιζω σε καλυτερη μπαταρια...

 

Sent from my LG-P920 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φιλολογικη ερωτηση μιας και δεν ειμαι αποφασισμενος για αλλαγη κινητου...οποτε να μην ανοιγω θεμα χωρις λογο

κυριως η ερωτηση επικεντρωνεται στην καλυτερη αξιοποιηση της ραμ μιας και ετσι διαφημιζεται απο την lg

ο επεξεργαστης ειναι ακριβως ο ιδιος και δουλευει με τον ιδιο τροπο;

 

Ειχα πάει να δω το κινητό από κοντά και μου άφησε αρκετά καλές εντυπώσεις και η οθόνη του και το 3d

 

Αρνητικές εντυπώσεις μου άφησε η μπαταριά του που έπεσε αρκετά το 10 λεπτό που χάζευα το 3d ,αλλά και η ram του μιας και εμενε με πολυ λίγη ελεύθερη οσο περισσότερο ανοιγα πράγματα

 

Βέβαια αν κρίνω από τη δική μου συσκευή , μόλις πάρει και αυτό 2.3 η κατάσταση θα φτιάξει αρκετά γιατί από οαο έχω καταλάβει το gingerbread κλείνει ολη την ώρα πράγματά πολύ πιο γρήγορα από το froyo , εγώ είδα πολύ μεγάλη διάφορα στο συγκεκριμένο τομέα και με πολύ ζόρι πλέον θα δω κάτω από 250 (ενώ στο 2.2 μετά από κάποια ωρα χρήσης είχα 110-120 )

 

Και πάλι όμως μου φαίνεται φάουλ το ότι δεν έχει 1GB

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και πάλι όμως μου φαίνεται φάουλ το ότι δεν έχει 1GB

 

Το κρίμα είναι ότι αυτό είναι και το μοναδικό hardwarικό μειονέκτημα της συσκευής αλλά αρκετό για να κουκουλώσει τις υπόλοιπες δυνατότητες της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μεχρι στιγμης δεν εχεις ιδιαιτερο θεμα με 512, αντικειμενικα, εμενα αυτο που με προβληματιζει ειναι τι θα γινει με μελλοντικες εκδοσεις του android μετα τη 2.3

επισης περα απο αυτο το κολλημα της lg, το αλλο που πραγματικα δεν καταλαβαινω ειναι γιατι συνεχιζει και βγαζει καινουριες συσκευες με 2.2

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα ειναι απο software που δεν ειναι συμβατο η ειναι κακογραμενο.Κατι αλλο δεν μπορω να σκεφτω.Και εγω νομιζω οτι νωρις το εστειλες αλλα τωρα το εδωσες οποτε θα μας πεις εντυπωσεις μολις παραλαβεις.

 

To πήρα σήμερα πίσω απο το σερβις. Το πήραν απο τη δουλειά το έφεραν στη δουλειά. Το τηλεφωνο λένε δεν έχει κάποια βλάβη, απλά έκαναν αναβάθμιση λογισμικού... Το ανοίγω τώρα και θα σας πω εντυπώσεις...μάλλον πρέπει να έχει σβηστεί ότι είχα...

Κάτι που με χάλασε είναι ότι τους έστειλα το κινητό στο κουτί του όπως το πήρα και μου το έστειλαν πίσω με το εσωτερικό του κουτιού στραπατσαρισμένο...

 

Το ακόμα χειρότερο είναι οτι δεν ασχολήθηκαν καν να κλείσουν σωστά το καπάκι (όσοι το έχετε ξέρετε ότι θέλει πίεση σε διάφορα σημεία για να εφάπτεται σωστά.)

 

ηταν άσχημο να το ΄βλέπω στραβοκουμπωμένο.

 

Ευτυχώς γρατζουνιές κτλ δεν υπάρχουν πουθενά στο εξωτερικό της συσκευής.

 

Αυτά προς το παρόν από το Σερβις της LG.

Link to comment
Share on other sites

Ok τα 512 δεν ειναι πολλα αλλα προσωπικα εγω ακομα δεν εχω δει προβλημα στη μνημη...Και τα 768 η το 1 Γιγα σε κινητα htc λιγοτερη ελευθερη μνημη εχουν σε σχεση με το O3D μιας και το sense ειναι βαρυ. Οντως στη gingerbread η στην icecream ισως φανουν λιγα. Οχι ακομα ομως.

 

 

Sent from my LG-P920 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ok τα 512 δεν ειναι πολλα αλλα προσωπικα εγω ακομα δεν εχω δει προβλημα στη μνημη...Και τα 768 η το 1 Γιγα σε κινητα htc λιγοτερη ελευθερη μνημη εχουν σε σχεση με το O3D μιας και το sense ειναι βαρυ. Οντως στη gingerbread η στην icecream ισως φανουν λιγα. Οχι ακομα ομως.

 

 

Sent from my LG-P920 using Tapatalk

στο gingerbread δε θα φανουν λιγα , λογικα θα χετε κι εσεις πιο πολλη ram ελευθερη σε σχεση με τη 2.2.2

 

θα δεις κι εσυ οτι στο gb καποιες εφαρμογες θα κλεινουν πολυ πιο γρηγορα απο το λειτουργικο με χαρακτηριστικο παραδειγμα τον opera (για οσους τον χρησιμοποιειτε)

στη 2.2 εκανε αρκετη ωρα να κλεισει, στη 2.3 κλεινει πολυ πιο γρηγορα (και το καταλαβαινεις απο το λογοτυπο που δειχνει καθε φορα που ξεκιναει αφου εχει κλεισει)

 

ολα αυτα συνεπαγονται περισσοτερη ram ελευθερη (εγω εχω +80 εως 100 ΜΒ επιπλεον ελευθερη ram με gb) και καλυτερη μπαταρια (εκτος αν καποια εφαρμογη εχει θεμα κι εκει μπορει να δεις τρελο drain)

 

αυτα τουλαχιστον διαπιστωσα εγω στο μονο μεχρι στιγμης lg με επισημη 2.3.3 (το p500)

λογικα στην ιδια λογικη θα κινηθουν και οι αναβαθμισεις στις πιο μεγαλες συσκευες

 

για πιο μετα κανεις δεν ξερει.. αλλα δε μου φαινεται απιθανο καποια στιγμη να γινει αρκετα πιο βαρυ το λειτουργικο με πιο βαρυ γραφικο περιβαλλον κτλ.. (μην ξεχναμε οτι υπαρχει και ο ανταγωνισμος, και συνεχως πρεπει να εντυπωσιαζουν) απο τη στιγμη που τα περισσοτερα high end πλεον εχουν τους διπυρηνους και το 1GB ψωμοτυρι και θα εχουν δυνατοτητα για περισσοτερα πραγματα

γιατι τις μεχρι τωρα εκδοσεις τις τρεχουν μια χαρα και κινητα των 150 ευρω..

 

θα πρεπει βεβαια να δουμε και τι θα λεει το επομενο nexus

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Η ραμ του ειναι διπλή (dual) μνήμη RAM 512MB. οποτε λογκα δε νομιζω να χει προβλημα παραπερα απο την 2.3.3
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Dual channel δεν είναι ? Δηλαδή 256 MB x 2

 

Sent from my LG-P500

Ναι φιλε μου. 2 Χ 256 MB. 512 συνολικα. Αλλα αυτο το 2Χ στη πραξη (απο προσωπικη εμπειρια) φενεται οτι το βοηθαει αρκετα. Ο ΤΙ 4430 με την αρχιτεκτονικη του, ειναι σαφως ανωτερος απο τους αλλους διπυρινους, και αξιοποιει καλυτερα την ram και το λειτουργικο. (προσωπικη εμπειρια)
Link to comment
Share on other sites

Πιθανον με την 2.3 η ram να μην ειναι προβλημα τωρα ομως ειναι, οχι ομως τοσο μεγαλο οσο η αυτονομια. Εκει τα πραγματα ειναι τραγικα. Γενικα η 2.2 το σκοτωνει το τηλεφωνο, π.χ. εχουμε μπροστινη καμερα και δεν μπορουμε να κανουμε βιντεοκληση! Και δεν βλεπω το update να ερχεται συντομα. Η LG μου θυμιζει την περσινη samsung...
Link to comment
Share on other sites

Γενικά για καθημερινή χρήση κυρίως browsing και social apps δεν είχα κανένα πρόβλημα με τη μνήμη. Αλλά όπως λες η μπαταρία δεν υπάρχει. Δεν μου έχει βγάλει πάνω απο 16 ώρες ποτέ...Και πήρα και μπαταρία Mugen 1700mA...Όσο για 2.3 έχει ακουστεί τον Οκτώβριο....Όταν οι άλλοι θα βγάζουν παγωτό...:X
Link to comment
Share on other sites

Καλού κακού εχω μόνιμα το autokiller γιατί εχω και πολλές εφαρμογές εγκατεστημένες. Δεν λέω ότι ξεμενω από RAM αλλά το lag δεν είναι αγνωστη λέξη όπως στο sgs2 π.χ. Το κακό είναι ότι δεν βλέπω και κινητικότητα στους xda. Κάπου είδα ένα βίντεο να του έχουν βάλει την cm7. Ας ελπίσουμε σε καμία nightly σύντομα τουλάχιστον μπας και δούμε το 2.3

 

Sent from my LG-P920 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάπου είδα ένα βίντεο να του έχουν βάλει την cm7. Ας ελπίσουμε σε καμία nightly σύντομα τουλάχιστον μπας και δούμε το 2.3

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3736721#post3736721

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

θα προτιμουσα να μου δωσεις ενα link να την κατεβασω! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θα προτιμουσα να μου δωσεις ενα link να την κατεβασω! :D:D:D

 

Θα χρειαστεί να περιμένεις για αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...