Jump to content

Samsung Galaxy Mini (S5570)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μα αυτό είναι το πρόβλημα...δεν μεταφέρονται στην κάρτα μνήμης! εκεί έχω μόνο αρχεία τύπου φωτογραφίες, βίντεο, μουσικής...με αποτέλεσμα να έχω μια κάρτα 2Gb με το 90% άδειο τη στιγμή που η εσωτερική (μικρή ομολογουμένως) μνήμη του τηλεφώνου είναι κατά 90% γεμάτη!

 

καμια εφαρμογη δεν μπορεις να μεταφερεις? τι εκδοση του android εχεις?

νομιζω στην 2.2 δεν γινεται...

περιμενε μηπως και απαντησει κανεις που ξερει καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 651
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καμια εφαρμογη δεν μπορεις να μεταφερεις? τι εκδοση του android εχεις?

νομιζω στην 2.2 δεν γινεται...

περιμενε μηπως και απαντησει κανεις που ξερει καλυτερα!

 

Ειχα το Galaxy 550, που ετρεχε 2.2 και πράγματι μπορούσα να μεταφέρω καποιες εφαρμογές (όχι ολες), στην καρτα SD.

Ρυθμισεις -> εφαρμογες -> διαχειρηση εφαρμογων.

και μετα κλικάρεις την εφαρμογη που σε ενδιαφερει και αν εισαι τυχερος σου βγαζει ενεργο virtual button "μετακινηση στην καρτα SD". Αν οχι, θα στο βγαλει ανενεργο (αχνό), οπότε γιοκ.

Δεν μπορει, όλο και καποιες εφαρμογες μετακινούνται.

Εχω όμως και την αισθηση ότι και καποιες που μετακινούνται κανονικά δεν πρεπει να ειναι στην SD και αν κανω λάθος να με διορθωσετε,

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το samsung galaxy mini το εχω για κανα 2 μηνες περιπου.Σημερα μου εβγαλε ενα προβλημα με το μικροφωνο.Οταν με περνει καποιοσ τηλ ακουγεται κανονικα αλλα εγω ακουγομαι περιπου οπως οταν εχεις κινητο κοντα σε υπολογιστη....Στο μεγαφωνο ακουγομαι καλα αλλα και με ακουστικα επισης...Οταν επισης πλησιαζω πολυ στο μικροφωνο ακουγομαι καλητερα αλλα με διακοπες..πειτε μου τι γνωμη σας τι μπορει να επαθε γιατι δεν εχει παθει τιποτα απο τοτε που το πηρα και ουτε μου επεσε κατω κτλ. εγινε ξαφνικα...πειτε μου τις γνωμες σας...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπαρχει καποιος οδηγος για το πως περναμε την cm10 (jelly bean)?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1859206

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! μου λέτε τι πρέπει να κάνω για να ενεργοποιήσω το 3g της cosmote στο κινητό? δοκίμασα φτιάχνοντας δικό μου APN με τα στοιχεία της cosmote, τίποτα. δοκίμασα με ρυθμίσεις απευθείας από την κοσμοτέ, πάλι τίποτα. τα δεδομένα τα έχω τικαρισμένα, και η κάρτα είναι 3g.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά..μόλις πήρα το κινητό μου πίσω από σερβις..προσπαθώ λοιπόν να μπω στο market αλλά δε με βάζει, λέγοντας μου ότι ο λογαριασμός μου και ο κωδικός μου δεν ταιριάζουν...μήπως ξέρετε τι μπορώ να κάνω ή τι μπορεί να φταίει; ευχαριστώ! :)
Link to comment
Share on other sites

Μπες στις Ρυθμίσεις, Εφαρμογές και κανε Διαγραφή Δεδομένων και της cache στην εφαρμογή του Play Store.. Ξαναδοκίμασε..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

γνωριζει κανεις ποια εινα η τελευταια αναβαθμιση π υπαρχει?????εγω εχω την 2,3,6...τν 4αρα δεν την υποστηριζει....ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό τον οδηγό για την τελευταία έκδοση. Να έχεις υπόψην ότι η τελευταία official έκδοση CM για Galaxy Mini είναι η 7.2.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

χρειαζομαι τα φωτα σας παιδες...εχω προβλημα με το μινι μου....ο αισθητηρας εγγυητητας που βρισκεται μπροστα στην οθονη στο επανω μερος διπλα στο ακουστικο κ χρησιμοποιειται για οταν μιλας ν σβηνει η οθονη με κανει κατι κοπλα τωρα τελευταια...στο κινητο μου εχω βαλει μεσω απο kies την εκδοση 2,3,5 και ο αισθητηρας ενω πριν δουλευε κανονικα τωρα κλεινει την οθονη οταν μιλασ αλλα δεν την επαναφερει στο φως οταν απομακρυνεις το κινητο απο το ηχειο και τ κινητο κολλαει...

γνωριζει κατι καποιοσ πως μπορουμε να λησουμε αυτο το προβλημα?????????????????????

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια μικρη βοηθεια ,αν φυσικα γνωριζει κανεις..

 

θελω να κανω το τηλ. root .

δοκιμασα με το Ζ4ρουτ αλλα δεν γινεται.

κατεβασα το superoneclick αλλα μολις συνδεω το κινητο στο πισι

δεν μου βγαινει πουθενα η επιλογη προσαρτηση τηλεφωνου.

Μου δινει μονο την επιλογη να συνδεσω την sd card,μονο αυτη βλεπει.

τι να κανω ρε γμτ??

 

2.3.5 εκδοση εχω

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

Έχεις εγκαταστήσει τους drivers και το Kies?

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με τη ελλειψη μνημης για τισ εφαρμογεσ ,υπαρχει περιπτωση να λυνεται με to link2sd?το χει δοκιμασει κανενασ?:confused:

το εχω δοκομασει φιλε και εχω πραγματικα σωθει...δουλευει αψογα και αν πατησεισ στην εφαρμογη σου κανει αυτοματη μετακινηση στην καρτα!!!!!!!!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

το εχω δοκομασει φιλε και εχω πραγματικα σωθει...δουλευει αψογα και αν πατησεισ στην εφαρμογη σου κανει αυτοματη μετακινηση στην καρτα!!!!!!!!!!!:)

 

οκ thanks αφου λειτουργει το link2sd στο galaxy mini Ολα κομπλε!:D

Link to comment
Share on other sites

Έχεις εγκαταστήσει τους drivers και το Kies?

 

Eκανα update το Kies αλλα τιποτα..

 

στις ρυθμισεις/Εφαρμογες/αναπτυξη, μου εχει τις εξης τρεις επιλογες

 

Εντοπισμος σφαλματων (το εχω τικαρει)

Παραμονη οθονης σε ενεργη κατασταση κατα τη φορτιση

Να επιτρεπονται πλαστες τοποθεσιες (το εχω τικαρει)

 

 

Usb debbuging δεν υπαρχει πουθενα για να το επιλεξω

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να με βοηθησει στο προβλημα μου που εχω αναφερει πιο πανω για τον αισθητηρα εγγυτητας??????ακομη δεν εχω βγαλει ακρη
Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα μολις το flashclock mode apo to rom manager και κατοπιν CyanogenMod-7.1.0 ολα καλα μου λεει να κανει επανεκινηση και δεν ανοιγει το τηλεφωνο,νεκρο..εβγαλα και μπαταρια και το ξαναεβαλα αλλα παραμενει το ιδιο τι συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα και οπωσ παει θα το σπασω...δεν μπορω να παρω μυνηματα μεγαλου μηκους και κολλαει μερικεσ φορες..δεν μου ερχονται τα μυνηματα....πηρα τηλ στην κοσμοτε και μου ειπανε οτι γταει η συσκευη...γνωριζει καποιοσ τιποτα????
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.λοιπον εχω προβλημα με το κινιτο.πιγα να περασω μια αναβαθμιση την 2.3.6 μεσο ODIN περειμενα αρκετη ωρα αλλα δεν γινοταν κατι κ ετσι αποσινδεσα το καλωδιο USB κ τωρα δεν ανοιγη το κινιτο με τπτ.εβγαλα κ τιν μπαταρια κ οταν παω να το ανοιξω μου διχνει μια εικονα "ενα κινιτο ενα σημα θαυμαστικο ! κ ενα PC" οταν το συνδεω τωρα με το Pc δεν τον αναγνοριζει,ουτε απο το KIES ουτε πουθενα.Σας παρακαλω αν ξερει καποιος κατι ας μου πει τι να κανω γτ δεν εχω κινιτο :/
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε μπαταρία για δέκα λεπτά, μπες σε download mode και πέρνα ξανά την ρομ.

Πριν από αυτό κατέβασε ξανά τη ρομ από το sammobile (βεβαιώσου ότι είναι για s5570 και ότι έχεις όντως αυτό), άλλαξε θύρα usb, κλείσε τελείως το Kies από την διαχείριση και τρέξε το οντιν σαν administrator.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Mini (S5570)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...