Jump to content

Samsung Galaxy Mini (S5570)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ θα ήθελα την βοήθεια σας θέλω να βάλω ένα καλο ROM μήπως έχετε κανένα να μου προτείνεται ?

 

ριξε μια ματια εδω

100% ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 651
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παδια , ειμαι καινουριο στο φορουμ και εχω το εξης προβλημα... Exω το samsung galaxy mini και του ειχα κανει root...σε μια στιγμη του εγκατεστησα το rom manager και κατι πηγα να εγκαταστησω μεσω αυτου , μου εκανε επανεκινηση κ μετα.... ΤΕΛΟΣ.... το κινητο μου δεν ανοιγει και δεν ανταποκρινεται σε τιποτα... προσπα8ησα να το βαλω σε download mode ( vol down+ home + power) αλλα τιποτα.... το μονο που δοκιμασα και ποιανει ειναι αυτος ο συνδιασμος ( vol up+ home + power) με αυτον τον συνδιασμο υπολογιστης αναγνωριζει οτι κατι συνδεθηκε και στο odin μου εμφανιζει το κιτρινο πλαισιο... αλλα οταν παω να του περασω την rom κολαει στο : setup connection ..... μετα ψαχτηκα λιγο ακομα και ανακαλυψα το usb jig .... προσπαθησα να το φτιαξω μονος μου αλλα τιποτα.. δεν μπηκε σε download mode λογικα :( ... τι να κανω??? φτιαχνεται ή να το παω στην samsung και να πληρωσω ενα σωρο λευτα?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα σας παιδια,εχς αποκτησει το μινι και τ εχς κανει αναβαθμηση σ 2.3.5στη εκδοση την eur...μπορει καποιοσ να μου πει τι διαφορα εχει εχει αυτην η εκδοση με για π.χ την spain???????γνωριζει κανεισ ποια ειναι η τελευταια ενημερωση για το μινι?????σας ευχαριστω πολυυ...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

εχω στην κατοχη μου το εν λογω κινητο τηλεφωνο, και ψαχνω μια εφαρμογη δωρεαν που να μπορω να φτιαχνω doc και xls files. Υπαρχει κατι? βρισκω καποια, αλλα δεν μπορω να κανω create document.

ευχαριστω

Πρελορέντζος Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Καινούριος εδώ...

Έχω το galaxy mini GT-S5570 εδώ και ένα χρόνο περίπου (κάτι παραπάνω)...μέχρι στιγμής δεν είχα αντιμετωπίσει κάνα ιδιαίτερο πρόβλημα...τον τελευταίο καιρό (κανα δίμηνο περίπου) έχει αρχίσει να μου βγάζει συνεχώς ειδοποίηση για την εσωτερική μνήμη, οτι είναι σχεδόν γεμάτη και να διαγράψω κάτι κλπ. Προχθές λοιπόν αποφάσισα να κάνω μια εκκαθάριση. Πέραν του ότι κατά λάθος έσβησα όλα τα sms :cry: από εκείνη τη στιγμή σταμάτησε να λειτουργεί το 3G σήμα...είτε το ενεργοποιώ από το πλαϊνό πλήκτρο είτε από τις ρυθμίσεις, δε γίνεται τίποτα! είμαι σε σημείο που σίγουρα έχει 3G σήμα (στο σπίτι μου! το έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές) αλλά ούτως ή άλλως το έχω δοκιμάσει και αλλού και δε λειτουργεί! Παίζει να έχω διαγράψει κατά λάθος καμία ρύθμιση;...ή τελοσπάντων τι έχει συμβεί; αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει...φεύγω για διακοπές και χρειάζομαι το internet...!

ευχαριστώωωωωωω και έυχομαι σε όλους καλό καλοκαίρι!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

εχω στην κατοχη μου το εν λογω κινητο τηλεφωνο, και ψαχνω μια εφαρμογη δωρεαν που να μπορω να φτιαχνω doc και xls files. Υπαρχει κατι? βρισκω καποια, αλλα δεν μπορω να κανω create document.

ευχαριστω

 

Καλύτερα να κοιτάξεις εδώ.

 

Καλησπέρα σε όλους! Καινούριος εδώ...

Έχω το galaxy mini GT-S5570 εδώ και ένα χρόνο περίπου (κάτι παραπάνω)...μέχρι στιγμής δεν είχα αντιμετωπίσει κάνα ιδιαίτερο πρόβλημα...τον τελευταίο καιρό (κανα δίμηνο περίπου) έχει αρχίσει να μου βγάζει συνεχώς ειδοποίηση για την εσωτερική μνήμη, οτι είναι σχεδόν γεμάτη και να διαγράψω κάτι κλπ. Προχθές λοιπόν αποφάσισα να κάνω μια εκκαθάριση. Πέραν του ότι κατά λάθος έσβησα όλα τα sms :cry: από εκείνη τη στιγμή σταμάτησε να λειτουργεί το 3G σήμα...είτε το ενεργοποιώ από το πλαϊνό πλήκτρο είτε από τις ρυθμίσεις, δε γίνεται τίποτα! είμαι σε σημείο που σίγουρα έχει 3G σήμα (στο σπίτι μου! το έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές) αλλά ούτως ή άλλως το έχω δοκιμάσει και αλλού και δε λειτουργεί! Παίζει να έχω διαγράψει κατά λάθος καμία ρύθμιση;...ή τελοσπάντων τι έχει συμβεί; αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει...φεύγω για διακοπές και χρειάζομαι το internet...!

ευχαριστώωωωωωω και έυχομαι σε όλους καλό καλοκαίρι!!!

 

Κοίταξες να δεις να οι ρυθμίσεις των APN είναι σωστές ώστε να έχεις Internet;

Αν δεν είναι σωστά διάβασε εδώ ή πάρε τηλέφωνο την εξυπηρέτηση της εταιρίας που είσαι για να σου τις στείλουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξες να δεις να οι ρυθμίσεις των APN είναι σωστές ώστε να έχεις Internet;

Αν δεν είναι σωστά διάβασε εδώ ή πάρε τηλέφωνο την εξυπηρέτηση της εταιρίας που είσαι για να σου τις στείλουν.

 

Ευχαριστώ πολύυυυυ! Τελικά όταν έκανα την εκκαθάριση που έλεγα προφανώς είχα διαγράψει τα APN...τώρα όλα οκ! ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξες να δεις να οι ρυθμίσεις των APN είναι σωστές ώστε να έχεις Internet;

Αν δεν είναι σωστά διάβασε εδώ ή πάρε τηλέφωνο την εξυπηρέτηση της εταιρίας που είσαι για να σου τις στείλουν.

 

Ευχαριστώ πολύυυυυ! Τελικά όταν έκανα την εκκαθάριση που έλεγα προφανώς είχα διαγράψει τα APN...τώρα όλα οκ! ευχαριστώ και πάλι!

 

μπορει να με βοηθησει κανενας σε αυτα που ρωτησα πιο πανω????γνωριζεις καποιος απο το φορουμ????σας ευχαριστω πολυυ

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το μικρό μας έχει ένα κρυφό χάρισμα(κρυφό για μένα τουλάχιστον μέχρι χθες)Το ξέρατε οτι κρατώντας πατημένο το home button και το power button βγάζει screen capture; :D
Link to comment
Share on other sites

έχει τέτοια δυνατότητα το συγκεκριμένο τηλέφωνο και πως γίνεται; σε τι χρησιμευουν τα πεδιά φωνητικό όνομα και φωνητικό επίθετο σε κάθε επαφή;
http://www.danasoft.com/sig/thuvusign.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα υπαρξει αλλη αναβαθμιση απο την 2.3.5 που εχει σημερα?

 

Αν υπάρξουν updates θα είναι σε βασισμένα σε gingerbread.

Δεν θα πάρει ics/jb το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα παίδες.

 

Έχω πρόβλημα με τη σύνδεση του τηλεφώνου σε Win 7 και την

αναγνώρισή του από το Kies το οποίο δεν βλέπει με τίποτα τη

συσκευή. Το Troubleshooting δεν δουλεύει, μου λέει να το

αποσυνδέσω και να πατήσω "Start" και μετά κοιταζόμαστε

στα μάτια επ άπειρον :blink:

 

Τα Windows υποτίθεται ότι έχουν δει κανονικά το κινητό καθώς

έβγαλαν όλα τα κλασσικά μπαλονάκια την πρώτη φορά και μου

είπε ότι είμαι "οκ".

 

Κάνω κάτι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. εχω το συγκεκριμενο κινητο με cyanogen 7.2 αλλα δεν εχει 160 χαρακτηρες στα ελληνικα. πως βαζω?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά μπορεί να μου εξηγήσει κανείς πως περνάω Rom στο κινητό μου; Είμαι άσχετος με αυτά και φοβάμαι μη κάνω καμιά βλακεία και το χαλάσω.
Link to comment
Share on other sites

ειναι απιστευτο παντως στα τεστ στο you tube πως τα κανουν ολα και πανε σφαιρα και οταν τα παιρνουμε στα χερια μας σερνονται!!!εχω αλλαξει ολα τα μικρομεσαια android (zte blade,p500,galaxy ,x10 mini) και ολα ηταν αλαλουμ!!κυριως αυτο το zte blade οχι απλα σερνονταν αλλα σου βγαζε την πιστη!!κυριως αν εχεις δοκιμασει οθονες οπως iphone,htc hd2,desire,galaxy s,γιατι κι αυτα περασαν απο τα χερια μου δεν μπορεις μετα με τιποτα να παρεις τα μικρα..οσο για αυτο τωρα αναλυση 320χ240??αισχος!!μονο και μονο αυτο φτανει!εκτος αν το βγαλουν κι αυτο στα150 ευρω

Δεν ειναι καθολου απιστευτο. Χωρις εγκατεστημενες εφαρμογες, μολις βγαλμενο απ' το κουτι του και με μια γρηγορη καρτα μνημης ειναι απολυτα λογικη ταχυτητα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά ,, έχω αυτό το κινητό εδώ και 3 μήνες με την έκδοση 2.2 ...,.,.,

εδώ και λίγες μέρες σκέφτομαι να κάνω root και έχω κάποιες ερωτήσεις για να με βοηθήσετε...

 

1) καταρχάς κάνοντας το root θα μου σβηστούν τα προγράμματα και τα αρχεία που έχω στο κινητό ?

 

2) επίσης μπορώ μετά κανονικά να βάλω τις εφαρμογές που θέλω στην κάρτα και να σβήσω μερικές που έχει το κινητό από μόνο του?

 

3) επιπλέον η πιο σημαντική ερώτηση,,πώς θα κάνω το root ? εάν μπορείτε να μου πείτε τα βήματα ώστε να μη κάνω κανένα λάθος...,.,,

 

4) επίσης πως μπορώ να βάλω την επίσημη αναβάθμιση του 2.3 ? μέσω του samsung kies? (είναι εύκολη διαδικασία με το πρόγραμμα αυτό?) αξίζει να κάνω την αναβάθμιση? προσφέρει τίποτα νεότερο στο κινητό?

εάν κάνω την αναβάθμιση θα μου σβηστούν τα προγράμματα?και πως μπορώ να τα κάνω backup αν γίνεται ?

 

5) πρώτα κάνω root και μετά την αναβάθμιση ή το αντίστροφο? ή δε παίζει ρόλο αυτό ?

 

 

ευχαριστώ και συγνώμη αν είναι πολλές οι ερωτήσεις αλλά τα έγραψα μαζεμένα για να μη τα γράφω πολλές φορές ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες...ειχα παρει ενα ΜιΝι στην κοπελα μου και εχει κουλαθει τελειως...κλεινει μονο του η δονηση δεν παιζει παντα και διαφορα τετοια...κανενας με ιδιο προβλημα?? Εχει εγγυηση ακομα...να τα στειλουμε?? Ειναι καλο το.σερβις της .Samsung??? Η θα εχουμε παλι θεματα??
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη,αλλα το εχει η κοπελα μου και της περασα την 2.3.5 gb

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους...... μολις πηρα ενα Samsung Galaxy Mini (S5570) και ενδιαφερομε να του βακω gps χωρις χρεωση ΙΝΤΕΡΝΕΤ. το mls που εχει φιλος μου φανηκε αρκετα καλο και ευκολο. το προβλημα μου ειναι οτι δεν ξερω να κανω την εγγατασταση....... αν μπορει καποιος να βοηθησει. στο κατεβασμα και στην εγγατασταση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Καταρχήν να δηλώσω άσχετος, κυρίως ύστερα από όλα όσα διαβάζω εδώ και 2 ώρες στο forum! :)

έχω το galaxy mini περίπου 1,5 χρόνο τώρα και το μόνο που έχω κάνει είναι να κατεβάζω διάφορα apps που άλλωτε μου αρέσουν και τα χρησιμοποιώ και άλλωτε απλά τα σβήνω αμέσως. Θέλω να πω οτι δεν έχω πειράξει ROM κλπ, ούτε έχω κάνει root και κάτι τέτοια που διάβαζα...δεν ήξερα καν τι είναι όλα αυτά!

Το πρόβλημά μου...εδώ και πολύ καιρό μου βγάζει αυτό το μνμ κάθε τρεις και λίγο "ο εσωτερικός χώρος αποθήκευσης είναι περιορισμένος" κλπ...φαντάζομαι το ξέρετε!!! σβήνω συνέχεια και πάλι τα ίδια! μπορεί για λίγο να φτιάξει αλλά μετά πάλι τα ίδια!

Είδα διάφορα εδώ αλλά να σας πω την αλήθεια φοβάμαι να κάνω ο,τιδήποτε μην κάνω καμιά βλακεία και το "καταστρέψω"! Να πάω σε κάποιον ειδικό ή μπορώ να κάνω κάτι μόνος μου;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Καταρχήν να δηλώσω άσχετος, κυρίως ύστερα από όλα όσα διαβάζω εδώ και 2 ώρες στο forum! :)

έχω το galaxy mini περίπου 1,5 χρόνο τώρα και το μόνο που έχω κάνει είναι να κατεβάζω διάφορα apps που άλλωτε μου αρέσουν και τα χρησιμοποιώ και άλλωτε απλά τα σβήνω αμέσως. Θέλω να πω οτι δεν έχω πειράξει ROM κλπ, ούτε έχω κάνει root και κάτι τέτοια που διάβαζα...δεν ήξερα καν τι είναι όλα αυτά!

Το πρόβλημά μου...εδώ και πολύ καιρό μου βγάζει αυτό το μνμ κάθε τρεις και λίγο "ο εσωτερικός χώρος αποθήκευσης είναι περιορισμένος" κλπ...φαντάζομαι το ξέρετε!!! σβήνω συνέχεια και πάλι τα ίδια! μπορεί για λίγο να φτιάξει αλλά μετά πάλι τα ίδια!

Είδα διάφορα εδώ αλλά να σας πω την αλήθεια φοβάμαι να κάνω ο,τιδήποτε μην κάνω καμιά βλακεία και το "καταστρέψω"! Να πάω σε κάποιον ειδικό ή μπορώ να κάνω κάτι μόνος μου;

αυτο που χρειαζεται να κανεις ειναι να μεταφερεις τις εφαρμογες/παιχνιδια στην καρτα μνημης απο την μνημη του κινητου...

πηγαινε,ρυθμισεις-εφαρμογες στις ληφθεντες(η πρωτη καρτελα τελος παντων δεν θυμαμαι τι γραφει) και πατα μια μια μεταφορα στην καρτα μνημης..

Link to comment
Share on other sites

αυτο που χρειαζεται να κανεις ειναι να μεταφερεις τις εφαρμογες/παιχνιδια στην καρτα μνημης απο την μνημη του κινητου...

πηγαινε,ρυθμισεις-εφαρμογες στις ληφθεντες(η πρωτη καρτελα τελος παντων δεν θυμαμαι τι γραφει) και πατα μια μια μεταφορα στην καρτα μνημης..

 

μα αυτό είναι το πρόβλημα...δεν μεταφέρονται στην κάρτα μνήμης! εκεί έχω μόνο αρχεία τύπου φωτογραφίες, βίντεο, μουσικής...με αποτέλεσμα να έχω μια κάρτα 2Gb με το 90% άδειο τη στιγμή που η εσωτερική (μικρή ομολογουμένως) μνήμη του τηλεφώνου είναι κατά 90% γεμάτη!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Mini (S5570)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...