Jump to content

Samsung Galaxy Gio (S5660)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://st.gsmarena.com/vv/newsimg/11/01/samsung-galaxy-trio/offic/gsmarena_007.jpghttp://st.gsmarena.com/vv/newsimg/11/01/samsung-galaxy-trio/offic/gsmarena_008.jpghttp://st.gsmarena.com/vv/newsimg/11/01/samsung-galaxy-trio/offic/gsmarena_009.jpg

 

To Samsung Galaxy Gio S5660 θα τρέχει την έκδοση 2.2 Froyo, διαθέτει οθόνη TFT ανάλυσης HVGA και διαγωνίου 3,2". Ο επεξεργαστής του είναι χρονισμένος στα 800MHz, ενώ η fixed-focus κάμερά του προσφέρει μέγιστη ανάλυση 3ΜΡ.

 

Τεχνικά χαρακτηριστικά:

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_gio_s5660-3741.php

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ξέρουμε αν υποστηρίζει flash player?

 

από ότι κατάλαβα, για αυτό το κινητό δεν έχει να πει κανένας τίποτα...

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

φαινεται πολυ καλο-ωραιο κινητακι για την τιμη του..

μηπως δεν το εφεραν στην ελλαδα γι'αυτο κ το μειωμενο ενδιαφερον??

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

ξέρουμε αν υποστηρίζει flash player?

 

επειδη ο επεξεργαστης του ειναι αρχιτεκτονικης armv6 το πιο σιγουρο ειναι πως οχι.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επειδη ο επεξεργαστης του ειναι αρχιτεκτονικης armv6 το πιο σιγουρο ειναι πως οχι.

 

Αυτό ακριβώς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μια χαρα flash εχει με τη 2.3.3

 

Enhancements in Gingerbread 2.3.3 Update:

Now, all new flash update of 10.3 Adobe flash comes packed along with this update and also most importantly the Google Maps are now updated with this update so as to deliver the 3D Map view.

via

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα παιδια έχει κάποιος αυτο το κινητο...???

 

πολυ καλο αν και δεν εχω ξαναδουλεψει android απλα δεν ξερω πως να καθαρισω την βασικη μνημη και να μεταφερω καποια πραματα στην καρτα...

 

ευχαριστω.....

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πιο ακριβός επεξεργαστή φορά το Gio? Γιατί έχω δει και με Arm v6 να γράφουν και με Arm 11 σε κάποια reviews... Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το app2sd. Όσες εφαρμογές μεταφέρονται στην κάρτα θα σε ενημερώσει για να τις περάσεις.

 

ευχαριστω φιλε βοηθησε αρκετα μπορω να πω...

 

μπορω να κανω κατι άλλο για να αυξησω rom ή εσωτερικη μνημη στο τηλεφωνο μου...???

 

ευχαριστω????

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το συγκεκριμενο τηλεφωνο και καθε καμια δυο μερες κλεινει μονο του...

 

εχετε ακουσει κατι παρομοιο??

 

μηπως φταιει κατι????

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε ειμαι σιγουρος..........

 

Το πρωτο που δοκιμαζεις σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι ενα factory data reset μεσα απο settings->privacy.Μπορει και να ειναι θεμα με την sd card.Aν συνεχιστει το πας στο service.

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο που δοκιμαζεις σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι ενα factory data reset μεσα απο settings->privacy.Μπορει και να ειναι θεμα με την sd card.Aν συνεχιστει το πας στο service.

 

εδώ και 2-3 μέρες δεν το έχει κανει.... μήπως φταει ότι δεν το έκλεινα το βραδυ???

 

ευχαριστώ παντως......

Link to comment
Share on other sites

εδώ και 2-3 μέρες δεν το έχει κανει.... μήπως φταει ότι δεν το έκλεινα το βραδυ???

 

ευχαριστώ παντως......

Oχι δεν έχει σχέση...εγω το δικό μου android εχω 1 μηνα να το κλεισω.Αν στο ξανακανει ρίξε ενα factory data reset.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα, πήρα πρόσφατα το κινητό και δεν είναι ελληνικής εισαγωγής!! Σαν αποτέλεσμα δεν έχει ελληνικά στα μηνύματα! Ξέρετε πως θα βάλω??????????
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πήρα πρόσφατα το κινητό και δεν είναι ελληνικής εισαγωγής!! Σαν αποτέλεσμα δεν έχει ελληνικά στα μηνύματα! Ξέρετε πως θα βάλω??????????
Bάλε καλύτερα άλλο keyboard:

https://market.android.com/details?id=com.klye.ime.latin&hl=el

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας, αγορασα το gio και σχεδον απο τη στιγμη που το ανοιξα κανει μονο του επανεκκινησεις. Πιο συγκεκριμενα, η οθονη μαυριζει για 2-3 δευτερολεπτα και στην πανω γραμμη γραφει "σαρωση πολυμεσων καρτας sd". Το κανει αρκετα συχνα σε ασχετους χρονους και χωρις να εχω εγκαταστησει τιποτα στο κινητο.

 

Μηπως γνωριζει καποιος αν φταιει κατι απλο η πρεπει να το επιστρεψω?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αν συνεχιστούν οι επανεκκινήσεις το επιστρέφεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Του έχεις βάλει κάποια κάρτα μνήμης; Μπορείς να δοκιμάσεις με κάποια άλλη ή χωρίς κάρτα μνήμης καθόλου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειχα αλλη να δοκιμασω και το εστειλα γιατι δεν ηθελα να το ρισκαρω. Και οι ιδιοι που ρωτησα αυτο μου ειπαν. Κατι αλλο αν ξερεις: το gio εχει κανονικα 2.2 android αλλα μου ηρθε με την τελευταια εκδοση σε σφραγισμενη συσκευασια. Πως γινεται αυτο, δεν πρεπει να το ανοιξουν? Edited by grigant12
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπερα παιδια θελω να κανω ενα format σε αυτο το κινητο...

 

τι πρεπει να κανω??? επαναφ εργ ρυθμισεων ή hard reset?? υπαρχει διαφορα??

 

και πως γινεται αυτο...??

 

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Για factory reset πας στις Ρυθμίσεις> Απόρρητο> Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Με αυτόν τον τρόπο θα χάσεις εφαρμογές, ρυθμίσεις, επαφές και μηνύματα αλλά θα μείνουν ανέπαφα όλα τα αρχεία που έχεις στην εσωτερική και εξωτερική SDCard (φωτογραφίες, βίντεο κ.λ.π.).

Αν θες να format και τις SDCard τότε πας Ρυθμίσεις> Αποθηκευτικός χώρος και επιλέγεις ποια SDCard θέλεις να διαγράψεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Gio (S5660)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...