Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα 45' τo αποσύνδεσα.

Εκανε κανονικά restart το κινητό.

Με άφησε να ξαναξεκινήσω τη διαδικασία από την αρχή.

Δοκιμάζω πάλι τώρα...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις τελείωσα με την αναβάθμιση. Αυτό που έκανα ήταν να αποσυνδέσω το κινητό, να του κάνω hard reset για καλό και για κακό και μετά στο kies έκανα εγκατάσταση προγραμμάτων οδήγησης. Αφού τελείωσε η διαδικασία αυτή, επανασύνδεσα το κινητό στον υπολογιστή και ξαναξεκίνησα τη διαδικασία από την αρχή. Το "downloading" ξεκίνησε αμέσως και μετά από λίγα λεπτά τελείωσε η αναβάθμιση
Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε κανονικά αναβάθμιση σε 10 περίπου λεπτά.

ΔΕΝ έχασα ούτε επαφές ούτε ραντεβού, ούτε κανένα πρόγραμμα...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα η αναβαθμηση εγινε κανονικα!Με το που συνδεσα το κινητο αρχισε το update.Εκανε πανω κατω 30-35 λεπτα.

 

σε 15-20 λεπτά είχε γίνει σε εμενα ... επιτέλους και καλύτερο video :D

Link to comment
Share on other sites

Με μια πρώτη ματιά νομίζω οτι το Ace έγινε πιο αργό... :mad:

 

εμενα μου φαίνεται το αντίθετο ... ειδικά στα 3D games ! τρέχουν πολύ καλύτερα !

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στα μενου και αυτα πιστευω ειναι πιο γρηγορο.Αλλα παρατηρησα οτι οταν το κινητο εχει κλειστη οθονη και πατας το κεντρικο κουμπι για να ανοιξει και να το ξεκλειδωσεις,υπαρχει μια καθυστερηση μεχρι που να ανοιξει η οθονη
Link to comment
Share on other sites

Μεσα στα μενου και αυτα πιστευω ειναι πιο γρηγορο.Αλλα παρατηρησα οτι οταν το κινητο εχει κλειστη οθονη και πατας το κεντρικο κουμπι για να ανοιξει και να το ξεκλειδωσεις,υπαρχει μια καθυστερηση μεχρι που να ανοιξει η οθονη

 

υπάρχει όντως ..

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στα μενου και αυτα πιστευω ειναι πιο γρηγορο.Αλλα παρατηρησα οτι οταν το κινητο εχει κλειστη οθονη και πατας το κεντρικο κουμπι για να ανοιξει και να το ξεκλειδωσεις,υπαρχει μια καθυστερηση μεχρι που να ανοιξει η οθονη

yeap αυτό είναι αλήθεια μεγάλη!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

και εγώ όταν είχα περάσει από froyo σε 2.3.3 παρατήρησα στην αρχή μια μικρή καθυστέρηση που με τον καιρό δεν την καταλαβαίνεις ...

 

αναβαθμίσατε σε gingerbread 2.3.3 έτσι ??

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα θα ηθελα να ρωτισω κατι αλλο..Σε αυτο το firmware που κατεβασαμε απο το ΚΙΕΣ μπορουμε να περασουμε καμια αλλη Rom απο τους xda?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εντόπισα ένα πρόβλημα (στο δικό μου κινητό) και χρειάζομαι τη βοήθειά σας.

Φορτώνω KIES, βλέπω το κινητό (και την κάρτα κανονικά) και πηγαίνω "ΕΙΣΑΓΩΓΗ/ΕΞΑΓΩΓΗ"

Επιλέγω Επαφές-> Εξαγωγή σε υπολογιστή, και γίνεται κανονικά

Επιλέγω Πρόγραμμα-> Εξαγωγή σε υπολογιστή, και μου ανοίγει ένα παράθυρο που λέει: "Δεν υπάρχει διαθέσιμο πρόγραμμα για μεταφορά"

 

Και ΔΕ μου κάνει το export. Καμία ιδέα?

(Πριν το upgrade γινόταν κανονικά)

 

Συμπληρωματικά:

Δοκιμάζω να κάνω "εισαγωγή από υπολογιστή" ένα πρόγραμμα που έχω αποθηκευμένο και μου λέει:

"Η φόρτωση του στοιχείου Πρόγραμμα του GT-S5830 διακόπηκε."

 

Καμιά ιδέα???

 

----------------------

 

TΟ ΒΡΗΚΑ!!!

 

Kατά το firrmware upgrade έγιναν corrupt τα data του ημερολογίου στο κινητό!

Λύση: Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Διαχείριση εφαρμογών - ΟΛΑ - Ημερολόγιο - Διαγραφή δεδομένων!

Και το ημερολόγιο είναι άδειο αλλά διορθωμένο!

Οτι προσθέτω από εδώ και πέρα συγχρονίζει κανονικά!

 

αναβαθμίσατε σε gingerbread 2.3.3 έτσι ??

Ναι! Και το ανέλπιστο (για εμένα) είναι οτι δε χάθηκε τίποτε (Επαφές, προγράμματα, ρυθμίσεις, μετρητές, δεδομένα κλπ)

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Εμανα παντος που εχει το PDA:KAA / PHONE:KA6 / CSC:KA7 (COS) δεν κανει ακομα update....

 

To δικό μου product code αντιστοιχεί σε Πολωνία....

Link to comment
Share on other sites

Πως μαθαινεις που αντιστοιχει;

 

Σε αυτό το post τους βρήκα

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=818556

Link to comment
Share on other sites

Kαι δε μου λέτε βρε παιδιά:

 

ΟΚ το κάναμε Gingerbread!

Tώρα το ξανακάνουμε Root με το Superoneclick ή το αφήνουμε ως έχει??? Τι προτείνετε???

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Βασικα θα ηθελα να ρωτισω κατι αλλο..Σε αυτο το firmware που κατεβασαμε απο το ΚΙΕΣ μπορουμε να περασουμε καμια αλλη Rom απο τους xda?

 

Δεν υπαρχει custom rom βασισμενη πανω σε αυτο το firmware νομιζω. Οι περισσοτερες ειναι για kpn, kph, kpo

 

Eπισης, να ενημερωσω οτι βγηκε cyanogen για το κινητο μας αλλά οχι επισημη ακομη. Δουλευει αρκετα καλα, εχει ακομα μερικα bugs. Τη δοκιμασα αλλά πιστευω πως θελει λιγη εξελιξη ακομα

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάποιος ρώτησε,

To firmware που μου πέρασε χθες το KIES είναι το PDA:KPP/PHONE:KP7/CSC:KP9(EUR)

 

Να ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου:

1. Πρέπει τώρα να κάνουμε reset τα battery stats?

2. Root-άρουμε με superoneclick? (έχω το 2.1.1)

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Για πεστε ρε παιδια κανενα καλο προγραμματακι στο android,ειμαι καινουριος στο θεμα και τωρα ψαχνομαι:)!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, επειδή μου το φορτώσανε απο τη δουλεια, δεν το επέλεξα

γιατί είναι τόσο τραγικό το μενού σχεδιαστικά? σαν να έχω symbian 7ετίας αισθάνομαι,σαν το 6600 που είχα. Κάτι πιο φρέσκο που μπορώ να βάλω?

 

γιατί ενώ είχε αυτοκόλλητα πανω 800mhz και το ένα και το άλλο, δεν είναι καθόλου smooth? Ο browser γιατί είναι τόσο άθλιος και δεν ζουμάρει εκει που θέλω αλλά εκει που θέλει αυτός? ευτυχώς κατέβασα τον dolphin hd και σώθηκα...

κατέβασα το angry birds seasons και τρώει κάτι άσχετα και άκυρα κολλήματα...η ρομ φταιει? 2.3.3 εχει πανω της vodafone

 

wtf που λέει και το τραγούδι.. δεν είναι δυνατόν να είναι χειρότερο απο iphone 3G, έχουν περάσει τόσα χρόνια γμτ!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις από 2.3.3. Είναι αρκετά πιο γρήγορο το κινητό. Έχει κρατήσει όλες τις εφαρμογές (δεν παίζει το navigon to 2.6 αλλά κατέβασα το 3.6.2 και όλα οκ, το igo κανονικά), και αν πας στο ap2sd η στο 1 tap cleaner σου φορτώνει τις εφαρμογές πολύ πιο γρήγορα (έχω 160 και τις διάβασε σε λίγα δεύτερα από κανένα λεπτό και, που έκανε). Το super one click δεν παίζει, χρειάζεται το upd_1.zip για root που μπορείτε να το βρείτε και να το τρέξετε πολύ εύκολα στο google (δεν βάζω Link γιατί δεν ξέρω αν επιτρέπετε). Ένα πραγματάκι μόνο με χάλασε. Ένας φίλος έχει το s2 και 1) μπορεί να φτιάχνει φάκελους στο μενού των προγραμμάτων και 2) και στην επιφάνεια εργασίας που φτιάχνει φάκελους του δείχνει επάνω ο φάκελος εικονίδια με τα προγράμματα (τα πρώτα 9) που έχει μέσα και πάνω αριστερά στον φάκελο τον αριθμό των εικονιδίων (προγραμμάτων, παιχνιδιών αρχείων κτλ) που έχει μέσα. Πίστευα ότι ήταν του 2.3.3 add on σε σχέση με το 2.2.1 που είχαμε αλλά μάλλον δεν είναι και είναι του κινητού. Αυτά προς το παρών.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα Root (με τη 2.3.3).

Θα κάνω τώρα τη διαδικασία για το "reset battery stats"

 

Και κάτι ακόμη!

Το MLS Destinator παίζει μιά χαρά στο 2.3.3 (με το patch της MLS)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιες ερωτήσεις αν έχει και σε εμένα το update γιατί δεν το έχω συνδέσει:

Χρειάζεται να είναι αρκετά φορτισμένο το κινητό ή δεν παίζει ρόλο???

Πρέπει να βγάλω την sd card και μετά να κάνω update???

H εφαρμογή addfree όντως δημιουργεί προβλήματα όπως είχε γράψει ένας φίλος σε παλαιότερο ποστ???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιες ερωτήσεις αν έχει και σε εμένα το update γιατί δεν το έχω συνδέσει:

Χρειάζεται να είναι αρκετά φορτισμένο το κινητό ή δεν παίζει ρόλο???

Πρέπει να βγάλω την sd card και μετά να κάνω update???

H εφαρμογή addfree όντως δημιουργεί προβλήματα όπως είχε γράψει ένας φίλος σε παλαιότερο ποστ???

- To ΚΙΕΣ σε προτρέπει να έχεις το κινητό πλήρως φορτισμένο πριν ξεκινήσεις upgrade.

- Δε χρειάζεται να βγάλεις την SD

- To addfree είναι η Νο1 εφαρμογή που τρέχει στη μνήμη του κινητού μου από τότε που το πήρα και εγώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...