Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά, και εγώ καινούριος στην παρέα(πήρα τη συσκευή πριν 4-5 μέρες) και έχω μια ερώτηση. Για κάποιο λόγο οι εφαρμογές που κατεβάζω δεν αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης αλλά μόνο στην εσωτερική μνήμη και έτσι όταν πηγαίνω να κατεβάσω τώρα εφαρμογή, μου πετάει μήνυμα οτι δεν υπάρχει αρκετή μνήμη. Παρακαλώ όποιος ξέρει να μου απαντήσει.... ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί έτσι το έχουνε ρυθμίσει. Οι εφαρμογές αποθηκεύονται ή στο τηλέφωνο ή στην εσωτερική SDCard (σε άλλο χώρο του τηλεφώνου δηλαδή) αλλά όχι στην εξωτερική SDCard.

Πόσες εφαρμογές κατέβασες και σου έβγαλε αυτό το μήνυμα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχω το ίδιο πρόβλημα με το s5830i που πήρα στην γυναίκα μου. Δεν υπάρχουν τα τονισμένα φωνήεντα. Υπάρχουν μόνο στο dictionary. Υπάρχει λύση ;

 

καλησπέρα,

 

νέος στο φόρουμ και νέος στη χρήση του SAMSUNG ACE.... Ξεκινώ με μια απορία:

 

στο ελληνικό πληκτρολόγιο, οι τόνοι θα έπρεπε να προκύπτουν με τη παρατεταμέμνη πίεση των πλήκτρων και την εμφάνιση πολλαπλών επιλογών.

 

Ε, λοιπόν στο δικό μου, τίποτα. Πατάς παρατεταμένα ένα φωνήεν και η μόνη επιλογή που έχεις είναι το ...ίδιο το φωνήεν.

 

Έχει κανείς κάποια ιδέα;

 

Ευχαριστώ

 

Epik

Link to comment
Share on other sites

μετά από 2 εβδομάδες χρήσης της συσκευής παρατήρησα ότι το πάνελ εσωτερικά γέρνει ελαφρώς αριστερά με αποτέλεσμα να παρατηρείς μια μη κεντραρισμένη εικόνα..ελαφρώς όμως ! να ασχοληθώ με αντικατάσταση ή δεν αξίζει τον κόπο...απλώς από τότε που το παρατήρησα το βλέπω κάθε φορά που το χρισημοποιώ και μου φαίνεται λίγο περίεργο. είναι μικρή η κλίση του με αποτέλεσμα να μην επηρεάζει στην λειτουργεία του .
Link to comment
Share on other sites

4 εφαρμογές έχω τώρα, δεν έχω πολλές....

 

Eίδα ότι έχει μικρό εσωτερικό χώρο αλλά δεν γεμίζει με τέσσερις εφαρμογές εκτός και αν είναι τίποτα μεγάλα παιχνίδια.

 

μετά από 2 εβδομάδες χρήσης της συσκευής παρατήρησα ότι το πάνελ εσωτερικά γέρνει ελαφρώς αριστερά με αποτέλεσμα να παρατηρείς μια μη κεντραρισμένη εικόνα..ελαφρώς όμως ! να ασχοληθώ με αντικατάσταση ή δεν αξίζει τον κόπο...απλώς από τότε που το παρατήρησα το βλέπω κάθε φορά που το χρισημοποιώ και μου φαίνεται λίγο περίεργο. είναι μικρή η κλίση του με αποτέλεσμα να μην επηρεάζει στην λειτουργεία του .

 

Εγώ θα το πήγαινα στο service. Αφού λες ότι σε ενοχλεί γιατί δεν το πας; Δεν έχεις να χάσεις τίποτα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά έχω κι εγώ το samsung galaxy ace, με firmware 2.3.3 Έμαθα ότι υπάρχει και καινούργιο firmware όμως δεν μπορώ να το εγκαταστήσω!Προσπαθησα με το kies αλλά δεν τα κατάφερα! Παρακαλώ μήπως θα μπορούσατε να μου δώσετε κάποιες αναλυτικές οδηγίες για το πώς να το εγκαταστήσω μιάς και δεν έχω ιδέα....

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει καμμία εφαρμογή για αναπάντητες , ώστε να φαινονται στη lock screen; . Δηλαδή οταν πατάω το κεντρικό πλήκτρο μαζί με το ξεκληδωτήρι και την ώρα να εμφανίζει και χαμένες κλήσεις ή sms.:confused::lost:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά έχω κι εγώ το samsung galaxy ace, με firmware 2.3.3 Έμαθα ότι υπάρχει και καινούργιο firmware όμως δεν μπορώ να το εγκαταστήσω!Προσπαθησα με το kies αλλά δεν τα κατάφερα! Παρακαλώ μήπως θα μπορούσατε να μου δώσετε κάποιες αναλυτικές οδηγίες για το πώς να το εγκαταστήσω μιάς και δεν έχω ιδέα....

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Εάν έχεις Vodafone η τελευταία έκδοση είναι η 2.3.5 εάν έχεις Cosmote η 2.3.6. Μπορείς να κατεβάσεις με ΟΤΑ την τελευταία :

Ρυθμίσεις, πληροφορίες σχετικά με το τηλέφωνο, ενημέρωση λογισμικού

Η φτιάχνοντας λογ/σμό samsung

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.4.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να μπορω να δω καποια βιντεο χωρις να χρειαστει να τα κατεβασω? Παταω να δω καποιο βιντεο και συχνα μου λεει να το κατεβασω και πεταγεται σφαλμα οτι δεν μπορω να το κατεβασω.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

χαθηκα στις 348 σελιδες και ισως ρωτησω κατι που εχει ξαναειπωθει..

απο nokia 5800 πως μπορει να συγχρονιστει το περιεχομενο του με το ομορφο galaxy ace ?

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

χαθηκα στις 348 σελιδες και ισως ρωτησω κατι που εχει ξαναειπωθει..

απο nokia 5800 πως μπορει να συγχρονιστει το περιεχομενο του με το ομορφο galaxy ace ?

 

ευχαριστω!

 

Κάνεις ένα backup στο νοκια με το pcsuite, και μετα το ανεβάζεις στο ace με το kies.

Link to comment
Share on other sites

τι γινεται με τη μνήμη αυτού του τηλ μόνιμα γεμάτη ούτε μνμ δεν μπορώ να λάβω :mad:.

Υπάρχει τρόπος να ελευθερωθεί;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις αυτο το kernel? Θελω να τον βαλω σε root συσκευη με 2.3.5 και δεν ξερω αν γινεται χωρις να εχω παραπλευρες απωλειες.

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1591052&highlight=kernel&page=1

 

Και ξερετε που μπορω να βρω τον οδηγο για να εγκαταστησω καποιο kernel?

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανενας αν υπαρχουν custom rom για το 5830i και αν ναι που μπορω να τις βρω?
Link to comment
Share on other sites

Galaxy ACE : Εγκατάσταση GingerReal-2

 

Επίσης μπορείς να ρίξεις μια ματιά εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα μια εφαρμογή το nitrality το οποιο μου αλλαξε το displαy resolution (dpi) από 160 το πήγε 182 με αποτελεσμα να μεγαλώσουν τα πάντα στην οθόνη. το κακό είναι ότι δεν το επαναφέρει με τίποτα εκανα και factory reset αλλά τίποτα. Υπάρχει καμμία λύση.

 

Ακυρο.. έβαλα το dpi changer και το επανεφερα....και μια και ξεκινησα βαζω τωρα και το the myth2..

Edited by johnlotos2
Link to comment
Share on other sites

Galaxy ACE : Εγκατάσταση GingerReal-2

 

Επίσης μπορείς να ρίξεις μια ματιά εδώ.

 

 

 

 

 

 

Είναι διαφορετικό μοντέλο το "i" !!

 

 

Ναι ετσι ξερω και εγω ...Οτι του 5830 δεν μπαινουν στο 5830i....Και δυστυχως για το i το μονο μονο που εχω βρει ειναι μια deodexed που βασιζεται στην τελευταια επισημη(XXLA2) Μονο αυτη ειναι λιγακι διαφορετικη στο ματι οποτε ειναι και η μοναδικη επιλογη.....

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

χρειάζομαι την βοήθεια σας!!θέμα πρώτο....έχω το galaxy ace gt-s5830 με έκδοση android 2.3.6......το αγόρασα από birdphone πριν από 6 μήνες αφού με είχαν ενημερώσει ότι τα ελληνικά τα έχουν περάσει πρόσθετα... ψάχνοντας τότε για το κινητό είχα διαβάσει για το root αλλά απέφευγα να το κάνω για λόγους εγγυήσεις κτλ. αλλά πλέον μου είναι απαραίτητο... έχω όμως το εξής θέμα στις πληροφορίες του κινητού στην έκδοση kernel γράφει root@DELL86#1...τι είναι αυτό και τι σημαίνει; επίσης θα ήθελα προτάσεις για καινούρια μπαταρία..... ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν σημαίνει ότι είσαι Root. Για να γίνεις Root υπάρχει οδηγός.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς πενάκι με αυτό το κινητό και είναι ικανοποιημένος με την ακρίβειά του;

Αν ναι, ποιο;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανενας αν υπαρχουν custom rom για το 5830i και αν ναι που μπορω να τις βρω?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1843438

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1806471

 

αυτες οι 2 ειναι οι καλυτερες που κυκλοφορουν για s5830i εγω τις εχω χρησιμοποιησει σε s5839i και δουλευουν μια χαρα . και πολυ καλη αυτονομια μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

Δεν σημαίνει ότι είσαι Root. Για να γίνεις Root υπάρχει οδηγός.

 

ευχαριστώ για την απάντηση.....έχω δει τον οδηγό και παρακάτω νομίζω μήνυμα 14 λέει ότι αυτός ο οδηγός δεν κάνει για την έκδοση 2.3.6....... ούτε το κινητό μου είναι το i γι'αυτό και ζήτησα βοήθεια........αν σε κάτι είμαι λάθος σε παρακαλώ να με διορθώσεις......

Link to comment
Share on other sites

εχει καμια διαφορα το s5830 απο το s5839 ?

θελω ενα digitizer και βρισκω μονο s5830 στο e-bay

μπορει καποιος να βοηθησει?

τελικα πηρα το digitizer του σ5830 και δεν δουλευει.

το παλιο digitizer πανω στην καλωδιοταινια γραφει s5830i

τι γινετε με αυτο το μοντελο ποσες παραλαγες εχει δεν μπορω να βγαλω ακρη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...