Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Black είναι το χρώμα της θήκης..

 

α οκ φιλε μου γιατι εψαξα στο πλαισιο και ελeγε ο τιτλος του κινητου samsung glaxy ace black και οχι gt s 5830 http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/smartphones/sumsung/Samsung-Galaxy-Ace-Black-GT-S5830OKAEUR.htm

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάλι για το χρώμα είναι :)

Αν δεν γράφει κωδικό μοντέλου συνήθως δίνουν ότι να ναι.

για τη θηκη λες φιλε?

Link to comment
Share on other sites

αν παω το κινητο στη samsung καπου στο χαιδαρι νομιζω μπορουν να μου φτιαξουν την επιφανεια πλαγια γυρω γυρω που εχει φθαρει?(πιστευω λογω αρκετης χρησης σε πολλους και απο εσας)
Link to comment
Share on other sites

αν παω το κινητο στη samsung καπου στο χαιδαρι νομιζω μπορουν να μου φτιαξουν την επιφανεια πλαγια γυρω γυρω που εχει φθαρει?(πιστευω λογω αρκετης χρησης σε πολλους και απο εσας)

 

Απο την αρκετή χρήση είναι ναι.

 

Τσέκαρε αν σε συμφέρει να την πάρεις απο eBay.

Edited by left_ace
Link to comment
Share on other sites

Απο την αρκετή χρήση είναι ναι.

 

Τσέκαρε αν σε συμφέρει να την πάρεις απο eBay.

δε τα ξερω εγω αυτα εννοεις να την παρω απ εξω? λες να μη συμφερει στη samsung ε?

Link to comment
Share on other sites

δε τα ξερω εγω αυτα εννοεις να την παρω απ εξω? λες να μη συμφερει στη samsung ε?

 

Δες πόσο κάνει από το ebay και σύγκρινε.

Link to comment
Share on other sites

Δες πόσο κάνει από το ebay και σύγκρινε.

πως λεγεται το γυρω γυρω στο κινητο η λεξη κλειδι? δλδ για να το ψαξω στο ebay?

να συγκρινω δλδ να παρω τη samsung και να μαθω?

Link to comment
Share on other sites

πως λεγεται το γυρω γυρω στο κινητο η λεξη κλειδι? δλδ για να το ψαξω στο ebay?

να συγκρινω δλδ να παρω τη samsung και να μαθω?

αν ξερει κανεις κατι ας πειγια το παραπανω....

λοπον παμε παρακατω το κινητο το φορτιζω ειναι 100% το πρωι(λεγοντας 7πμ και το απογευμα λεγοντας 6 μμ) η μπαταρια φτανει στο 10% ελεος δλδ(ενα δυο τηλεφωνα, 3g browsing) ειναι φυσιολογικο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Το κινητό αυτο έπεσε στα χέρια μου πριν από 2-3 μέρες, και είναι το πρώτο android που έχω. Έχω ένα πρόβλημα που μπορεί να είναι γελοίο αλλά δεν μπορώ να το λύσω. Δεν μπορώ να βάλω ήχο κλήσης κάποιο τραγούδι που έχω περάσει εγώ στο κινητό μου βγάζει μόνο τα προεπιλεγμένα. Το ίδιο και με το φόντο, έχω περάσει κάποιες εικόνες στο κινητό αλλα με αφήνει να βάλω φόντο μόνο οσες εικόνες μου βγάζει στην συλλογή και αυτές δεν μου τις βγάζει εκεί. Επίσης έχω μια κάρτα 2g άδεια, αλλα ότι εφαρμογές περνάω απο το store μου τις βάζει στην μνήμη τηλεφώνου και έχει γεμίσει. Μπορεί κανείς να μου πει πως να λύσω αυτά τα απλά πράγματα επειδή είμαι άσχετος και τυρανιέμαι τσάμπα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας!Έπεσε και στα χέρια μ αυτό το κινητό s5830i για το απλό βρήκα οδηγό για να το κάνω ροοτ και 4.2.1 υπάρχει περίπτωση να το μπορέσω να κάνω και το δικό μ "ι" έτσι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Το κινητό αυτο έπεσε στα χέρια μου πριν από 2-3 μέρες, και είναι το πρώτο android που έχω. Έχω ένα πρόβλημα που μπορεί να είναι γελοίο αλλά δεν μπορώ να το λύσω. Δεν μπορώ να βάλω ήχο κλήσης κάποιο τραγούδι που έχω περάσει εγώ στο κινητό μου βγάζει μόνο τα προεπιλεγμένα. Το ίδιο και με το φόντο, έχω περάσει κάποιες εικόνες στο κινητό αλλα με αφήνει να βάλω φόντο μόνο οσες εικόνες μου βγάζει στην συλλογή και αυτές δεν μου τις βγάζει εκεί. Επίσης έχω μια κάρτα 2g άδεια, αλλα ότι εφαρμογές περνάω απο το store μου τις βάζει στην μνήμη τηλεφώνου και έχει γεμίσει. Μπορεί κανείς να μου πει πως να λύσω αυτά τα απλά πράγματα επειδή είμαι άσχετος και τυρανιέμαι τσάμπα?

 

1) μπες στο music player που έχει το κινητό σου μέσα βρες το κομμάτι που θες και πατα menu (το αφής το κουμπάκι κάτω διπλα στο home)

2)για το φόντο δοκίμασε να κατεβάσεις το QuickPic και από αυτή την εφαρμογή δοκίμασε να βρείς την εικόνα που θες και να την βάλεις φόντο !

*αν δεν σου βγάζει τις εικόνες που έχεις περάσει στην SD πατα μέσα στην εφαρμογή menu εμφάνιση κρυφών αρχείων

 

καλησπέρα σας!Έπεσε και στα χέρια μ αυτό το κινητό s5830i για το απλό βρήκα οδηγό για να το κάνω ροοτ και 4.2.1 υπάρχει περίπτωση να το μπορέσω να κάνω και το δικό μ "ι" έτσι?

 

ΟΧΙ ! πρέπει να βρείς τον οδηγό για το s5830i

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καπου στα ελληνικα?προσπαθησα να το κανω ροοτ αλλα δεν τα καταφερα!απο τα λιγα που καταλαβα πρεπει πρωτα να το κανω ροοτ?και μετα να περασω ρομ?
Link to comment
Share on other sites

στο music player δεν μου βγαζει κανενα απο τα τραγουδια που εχω περασει στο κινητο. Πρεπει να τα βαλω σε καποιον φακελο συγκεκριμενα για να μου τα βγαζει και εκει?
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καπου στα ελληνικα?προσπαθησα να το κανω ροοτ αλλα δεν τα καταφερα!απο τα λιγα που καταλαβα πρεπει πρωτα να το κανω ροοτ?και μετα να περασω ρομ?

 

ναι ακριβώς πρώτα κανεις το root και μετά περνάς την rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.εχω ενα προβηματακι με την συνδεση του ace μεσω usb με το pc για μεταφορα δεδομενων.δεν το βλεπει με τιποτα.τι να κανω?και κατι αλλο.πως μπορω να του κανω αναβαθμιση χωρις χρηση pc και wifi?υπαρχει καποιο αρχειο για να κανω εγκατασταση και να γινει η αναβαθμιση χωρις να χαθει κατι απο αυτα που ειναι περασμενα?

 

Φίλε σε χαιρετώ έχω το ίδιο προβλημα με το δικό μου samsung galaxy ace ξαφνικά όταν συνδέω με usb στο pc φορτίζει μονο και δεν το βλεπει για να καταβάσω δεδομένα. Κάθε βοήθεια δεκτή.

ευχαριστώ Μιλτος

 

Aγαπητοί φίλοι, έχω ένα προβλημα με το δικό μου samsung galaxy ace, ξαφνικά μου κάνει το εξής:όταν συνδέω με usb στο pc φορτίζει μόνο και το pc δεν το βλεπει για να καταβάσω δεδομένα. Κάθε βοήθεια δεκτή.

ευχαριστώ Μιλτος.:help:

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

αν υπαρχει προβλημα συνδεσης με usb σε pc το πρωτο ποι κανουμε ειναι να το δoκιμασουμε σε αλλο pc

το πιθανοτερο ειναι μετα απο τις αρκετεσ συνδεσεισ και αποσυνδεσεις να εχουν χαλασει οι drivers οποτε σαν πρωτο βημα ειναι η απεγκατασταση και επανεγκατασταση του kies

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Το έχω δοκιμάσει και σε άλλο pc και μου βγάζει το ίδιο πρόβλημα , άρα είναι οι drivers όπως είπες. Όμως θέλω βοήθεια για την απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση του Kies. Ευχαριστώ πολύ Μίλτος.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Το έχω δοκιμάσει και σε άλλο pc και μου βγάζει το ίδιο πρόβλημα , άρα είναι οι drivers όπως είπες. Όμως θέλω βοήθεια για την απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση του Kies. Ευχαριστώ πολύ Μίλτος.

 

τι εννοείς ? πως να κανεις απεγκατάσταση το kies?

αν εννοείς αυτό πήγαινε έναρξη, πινακας ελεγχου,

προγράμματα ,κατάργηση εγκατάστασης ενός προγράμματος

 

και για να κανεις εγκατάσταση μετά πάλι το kies μπαίνεις στο ιστότοπο τις samsung και κατεβάζεις το πρόγραμμα και το τρέχεις

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά το kies είναι αρχείο του pc νόμιζα είναι αρχείο του τηλεφώνου.

 

είναι πρόγραμμα για τον υπολογιστή που κατεβάζουμε από το ιστό τις samsung κάνει διαφορα πράγματα και ένα από τα διαφορα είναι να κατεβάζει τους Drivers τις συσκευής ώστε να επικοινωνεί υπολογιστής - συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά με υγεία.

Έχω ενα samsung galaxy gt-s 5830 ace 2.6.35.7 kernel και δεν έχω καταφέρει να το κάνω root.

Προσπαθώ αρκετό καιρό με ο,τι αρχείο έχω βρει αλλά τίποτα.

 

Η κάρτα του τηλ εχει φουλάρει και δεν μπορώ πλέον να δεχτώ ούτε sms

Εβγαλα εφαρμογές αλλά και πάλι δεν υπάρχει ουσιαστικά χώρος ούτε για τις απαραίτητες.

Χρειάζομαι λοιπόν την βοήθεια από τους guru εδώ.

 

 

 

Ευχαριστώ. :)

Edited by holgerson
Link to comment
Share on other sites

το κινητό ώρες ώρες κολλάει τρελά λέτε μαι αναβάθμιση να το αλλάξει αυτό?

και αν ναι? πώς κάνω αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...