Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιο πάνω μου είπαν να ψάκω για ότι αρχεία λένε κάμερα κ αυτά πείραξα...

Έχει κ άλλα αρχεία μέσα οχι με όνομα κάμερα!!

Αν ξέρεις κάποιος πιο συγκεκριμένο αρχείο να πειράξω ας μου πει!!

 

Επίσης κάπου στην σελίδα 373 αν δεν κάνω λάθος 20 Μαρτίου περίπου είχα ρωτήσει πως μπορεώ να βάλω της cosmote το logo που έχει ενω ανοίγω και κλείνω το κινητό και να υπάρχει τρόπος να αλλάξω τα χρώματα πχ της ώρας!!

Το ξαναδιάβαζα πριν γιατί έκανα root το κινητό μου και εξακολουθώ να το δουλεύω με root και έβαλα πάνω το supermanager και έσβησα ότι δεν ήθελα κλπ... ξαναδιάβασα λοιπόν τι μου είχαν γράψει εκεί και πραγματικά δεν κατάλαβα τίποτα... :/ αν μπορει κάποιος να με βοηθήσει και σε αυτό!! Ευχαριστω!!

 

Αν υπάρχουν και άλλα αρχεία που να έχουν την λέξη shutter αντικατέστησε και αυτά όπως σου είπα πιο πάνω και κάνε επανεκκίνηση του κινητού.

 

Για το Logo της Cosmote θα πρέπει να περάσεις ένα Unbranded Firmware και για αλλαγές στο UI θα πρέπει να βάλεις mods ή Themes αλλά επειδή δεν νομίζω να είσαι έμπειρη θα σου πρότεινα να τα αφήσεις έτσι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια το δικο μου ειναι το 5839i και είναι ρουταρισμενο,πως μπορώ να του αναβαθμίσω την έκδοση android (2.3.6);
Link to comment
Share on other sites

χαιρεται!!!μου εκαναν δωρο χθες ενα ματαχειρησμενο galaxy ace και εχω το εξης προβλημα!οταν παω να βγαλω φωτογαρφια με φλας το κινιτο σβηνει...οταν κλεινω το φλας τραβαει κανονικα.Παρατηρησα οτι οταν ειναι στο ρευμα το κινιτο βγαζει κανονικα φωτογαρφιες με φλας αλλα με το που το αποσυνδεω παλι σβηνει!

τι λετε να ειναι??θεμα με την μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

χαιρεται!!!μου εκαναν δωρο χθες ενα ματαχειρησμενο galaxy ace και εχω το εξης προβλημα!οταν παω να βγαλω φωτογαρφια με φλας το κινιτο σβηνει...οταν κλεινω το φλας τραβαει κανονικα.Παρατηρησα οτι οταν ειναι στο ρευμα το κινιτο βγαζει κανονικα φωτογαρφιες με φλας αλλα με το που το αποσυνδεω παλι σβηνει!

τι λετε να ειναι??θεμα με την μπαταρια?

 

Αν εχει καποιος γνωστος το ιδιο κινητο θα σου ελεγα να δοκιμασεις τη μπαταρια του για να το τσεκαρεις και μετα να προβεις σε αγορα καινουργιας.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει καποιος γνωστος το ιδιο κινητο θα σου ελεγα να δοκιμασεις τη μπαταρια του για να το τσεκαρεις και μετα να προβεις σε αγορα καινουργιας.

 

ναι φιλε εννοειται πως θα κανω την δοκιμη απλα λεω μηπως εχει τυχει σε κανεναν κατι αναλογο μην ψαχνω τσαμπα!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω την αρχική έκδοση Android 2.2.1 froyo (Samsung Galaxy ACE GT-S5830)?

Ξέρω πως να το κάνω με το Odin κλπ. Απλά δεν μπορώ να βρω την συγκεκριμένη έκδοση ή έστω κάποια άλλη official με την οποία να μπορώ να κάνω UpDate με το Kies. Να υποστηρίζει Ελληνικά εννοείται.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω την αρχική έκδοση Android 2.2.1 froyo (Samsung Galaxy ACE GT-S5830)?

Ξέρω πως να το κάνω με το Odin κλπ. Απλά δεν μπορώ να βρω την συγκεκριμένη έκδοση ή έστω κάποια άλλη official με την οποία να μπορώ να κάνω UpDate με το Kies. Να υποστηρίζει Ελληνικά εννοείται.

 

Πήγαινε στο sammobile και βρες το firmware που θέλεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

εχω το galaxy ace του εβαλα μια custom rom κ μετα αφου πατησα reboot δεν ανειξε δηλαδη το σινδεεις στο ρεβμα ουτε δειχνει οτι φορτιζει τιποτα ειναι νεκρο επισεις δεν μπενει σε recovery mode ουτε σε download mode μπορει να μου πει καπιος τι να κανω για να μπορεσω να του βαλω αφθεντικη ρομ κ να επανελθει η τουλαχιστον να το ανιξω με recovery mode η download mode!!!!!!!περιμενω λυσεις ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας οταν παω να τραβηξω μια φωτογραφια ηθελα να ρωτησω αν σε ολους πατωντας το κουμπι αργει να τη βγαλει και αν υπαρχει κανα προγραμμα στο market να βγαζει γρηγορες και καλυτερες?
Link to comment
Share on other sites

ntanis πρεπει να βρεισ ή να φτιαξεισ jig (googlαρε το)

alex κανουν 1-2 δευτερα μεχρι να κανουν focus αν ειναι παραπανω δεν ειναι λογικο

Link to comment
Share on other sites

εχω το galaxy ace του εβαλα μια custom rom κ μετα αφου πατησα reboot δεν ανειξε δηλαδη το σινδεεις στο ρεβμα ουτε δειχνει οτι φορτιζει τιποτα ειναι νεκρο επισεις δεν μπενει σε recovery mode ουτε σε download mode μπορει να μου πει καπιος τι να κανω για να μπορεσω να του βαλω αφθεντικη ρομ κ να επανελθει η τουλαχιστον να το ανιξω με recovery mode η download mode!!!!!!!περιμενω λυσεις ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

ntanis πρεπει να βρεισ ή να φτιαξεισ jig (googlαρε το)

alex κανουν 1-2 δευτερα μεχρι να κανουν focus αν ειναι παραπανω δεν ειναι λογικο

 

 

Κατι μου λεει οτι εβαλες λαθος ρομ....Για τσεκαρε οτι η ρομ ειναι για το συγκεκριμενο μοντελο....

Ναι σιγουρα εχεις το ace αλλα ποιο?

S5830....S5830i.....S5839.....

Μετα δκκιμασε με το usb jig που σου λεει ο φιλος....

Συνηθως οποιο samsung δεν μπαινει με το jig ....εχει θεμα πλακετας και παει για αλλαγη....

Link to comment
Share on other sites

ntanis πρεπει να βρεισ ή να φτιαξεισ jig (googlαρε το)

alex κανουν 1-2 δευτερα μεχρι να κανουν focus αν ειναι παραπανω δεν ειναι λογικο

 

φιλε κατι επιασα εννοεις θελει 1 2 δευτερολεπτα ηδη αφου εχω πατησει το κουμπι για να βγαλει φοτο? γτ εγω βρηκα μια εφαρμογη στο Play store που βγαζει αμεσως πατωντας το κουμπι λεγεται ''Blisscam''

Link to comment
Share on other sites

φιλε κατι επιασα εννοεις θελει 1 2 δευτερολεπτα ηδη αφου εχω πατησει το κουμπι για να βγαλει φοτο? γτ εγω βρηκα μια εφαρμογη στο Play store που βγαζει αμεσως πατωντας το κουμπι λεγεται ''Blisscam''

 

περιεργο μου φαινεται ... ποτε προλαβενει να εστιασει???

οκ αφου βρικες αυτο που εψαχνες ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

περιεργο μου φαινεται ... ποτε προλαβενει να εστιασει???

οκ αφου βρικες αυτο που εψαχνες ολα καλα

 

ελα μου ντε? παντως στο παλιο στη δευτερη καπακι φοτο που εβγαζα δεν εστιαζε και την εβγαζε μαπα φιλε δε ξερω τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τη φωτογραφική μηχανή του galaxy ace gt s5830. Δεν μπορώ να τραβήξω φωτό...παρόλο που μπαίνω στην κάμερα δεν μπορώ να πατήσω το πλήκτρο και βγάζει μια κλειδαριά εναν αριθμό και το εικονίδιο μιας κάρτας sim. Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί παρόμοιο πρόβλημα αλλά είναι και τόσες σελίδες που να βρεις απάντηση! Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα!

σημείωση: δεν έχω γεμάτη μνήμα στην sd, ούτε πολλές εφαρμογές!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τη φωτογραφική μηχανή του galaxy ace gt s5830. Δεν μπορώ να τραβήξω φωτό...παρόλο που μπαίνω στην κάμερα δεν μπορώ να πατήσω το πλήκτρο και βγάζει μια κλειδαριά εναν αριθμό και το εικονίδιο μιας κάρτας sim. Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί παρόμοιο πρόβλημα αλλά είναι και τόσες σελίδες που να βρεις απάντηση! Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα!

σημείωση: δεν έχω γεμάτη μνήμα στην sd, ούτε πολλές εφαρμογές!

Ευχαριστώ!

 

Αν πας στις ρυθμίσεις της κάμερας, πατώντας το menu button, και διαλέξεις για χώρο αποθήκευσης των φωτογραφιών τη μνήμη της συσκευής αντί για την εξωτερική μνήμη, σου βγάζει πάλι το ίδιο μήνυμα?

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πατήσω τίποτα όταν μπαίνω στην κάμερα. :(

Μάλλον είναι κλειδωμένη κάποια κάρτα...sd ή sim

Γίνεται αυτό?

Edited by say_say
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πατήσω τίποτα όταν μπαίνω στην κάμερα. :(

Μάλλον είναι κλειδωμένη κάποια κάρτα...sd ή sim

Γίνεται αυτό?

 

Αφαίρεσε τελείως την sim και την sd και δοκίμασε πάλι..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τη φωτογραφική μηχανή του galaxy ace gt s5830. Δεν μπορώ να τραβήξω φωτό...παρόλο που μπαίνω στην κάμερα δεν μπορώ να πατήσω το πλήκτρο και βγάζει μια κλειδαριά εναν αριθμό και το εικονίδιο μιας κάρτας sim. Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί παρόμοιο πρόβλημα αλλά είναι και τόσες σελίδες που να βρεις απάντηση! Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα!

σημείωση: δεν έχω γεμάτη μνήμα στην sd, ούτε πολλές εφαρμογές!

Ευχαριστώ!

 

φιλε εγω ειχα αλλο προβλημα με τη καμερα τεσπα δοκιμασε στο play store αυτο: ''BlissCam'' και δες αν μπορεις να βγαλεις φωτογραφιες και δευτερον αν σ αρεσει η ποιοτητα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους..

Έχω εδω κ δύο χρόνια το Galaxy Ace 5839i...Εδω και 2-3 βδομάδες σαν να έχει "βραχυκυκλώσει" η είσοδος του φορτιστή και του usb. Παρόλο που δεν είναι τοποθετημένος ο φορτιστής, δείχνει ότι φορτίζει ενώ μετα απο κάποια ώρα και ιδίς όταν η μπαταρία είναι ψιλοάδεια αρχίζει να κάνει συνεχως τον ήχο όταν συνδέεται ο φορτιστής. Δεδομένου ότι και η μπαταρία είναι στα τελευταία της, εχετε καμια ιδέα τι μπορεί να φταίει?Αξίζει άραγε να το φτιάξω ή να ψάξω για κα΄τι άλλο?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους..

Έχω εδω κ δύο χρόνια το Galaxy Ace 5839i...Εδω και 2-3 βδομάδες σαν να έχει "βραχυκυκλώσει" η είσοδος του φορτιστή και του usb. Παρόλο που δεν είναι τοποθετημένος ο φορτιστής, δείχνει ότι φορτίζει ενώ μετα απο κάποια ώρα και ιδίς όταν η μπαταρία είναι ψιλοάδεια αρχίζει να κάνει συνεχως τον ήχο όταν συνδέεται ο φορτιστής. Δεδομένου ότι και η μπαταρία είναι στα τελευταία της, εχετε καμια ιδέα τι μπορεί να φταίει?Αξίζει άραγε να το φτιάξω ή να ψάξω για κα΄τι άλλο?

 

Ευχαριστώ

 

Αν δεν έχεις άλλο πρόβλημα με τη συσκευή και σε καλύπτει,ψάξε πόσο κοστίζει η αλλαγή αυτή και ανάλογα πραξε.

 

Αν η αλλαγή του usb είναι 30€πχ...

Θα τα έδινα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Left_ace, γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό.

Βέβαια τελευταία νομίζω ότι αργεί πολύ (δηλ. όταν πατάω να μπω στον κατάλογό μου, μπορεί να κάνει και 5-6 δευτερόλεπτα). Η κάρτα SD εχει ακόμα 1,6GB free ενω το τηλ έχει 26,40MB ... Δεν ξέρω τι να πω....Μήπως είναι κανένας ιος???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...