Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H μπαταρία είναι φρίκη. Δεν κρατάει καθόλου.

Ετσι και κάνεις πως ανοίγεις 5-10 λεπτά 3G σου έχει φύγει το 20%.

 

Αγόρασα μπαταρίες 1550mah αλλά δεν είδα καμία σπουδαία διαφορά...

Σε μένα δεν είναι τόσο δράμα. Δλδ, με 3G και GPS ανοιχτό (με Google maps) πήγα μια διαδρομή 40 λεπτά και έπεσε 15% περίπου. Αλλά δεν τη παλεύει δεύτερη μέρα να τη βγάλει. Κάθε πρωϊ θέλει πρίζα.

 

Επίσης, αν έχετε βάλει άλλη ROM από αυτή που είχε, πρέπει να κάνετε ένα battery calibration για να στρώσει.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά μπορώ να μεταφέρω φωτογραφίες από τον υπολογιστή στο κινητό? γιατί μέσω kies δεν μπορώ...η επιλογή μεταφορά εικόνων δεν είναι διαθέσιμη για να την επιλέξω.ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορώ να μεταφέρω φωτογραφίες από τον υπολογιστή στο κινητό? γιατί μέσω kies δεν μπορώ...η επιλογή μεταφορά εικόνων δεν είναι διαθέσιμη για να την επιλέξω.ευχαριστώ.

Φτιάξε έναν φάκελο στην SD καρτούλα, και κάνε το κλασσικό Copy-Paste από τα windows. Για να δουν την κάρτα τα Windows, συνέδεσέ το κινητό σε μια USB και από το notification επέλεξε να γίνει mount η κάρτα στον υπολογιστή. Κάνε ότι αντιγραφή.διαγραφή γουστάρεις και μετά από το tray των Windows κάνε ασφαλή κατάργηση για να την δει πάλι το κινητό (πάλι από το notification area).

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ θα το προσπαθήσω!!!!

Ξέχασα τη λύση του να βγάλεις την κάρτα από το κινητό (πρέπει όμως να κάνεις μια διαδικαδία πρώτα) και να τη βάλεις στο pc με ένα Card reader και να κάνεις τη δουλειά σου.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

H μπαταρία είναι φρίκη. Δεν κρατάει καθόλου.

Ετσι και κάνεις πως ανοίγεις 5-10 λεπτά 3G σου έχει φύγει το 20%.

 

Αγόρασα μπαταρίες 1550mah αλλά δεν είδα καμία σπουδαία διαφορά...

 

Κάποιοι τύποι στο εξωτερικό αναφέρουν για δύο μέρες το δικό μου με χαλαρή χρήση χωρίς ράδιο και mp3 με το ζόρι 14-15 ώρες μπας και έχουμε παίσει σε ελαττωματική παρτίδα; Από που το έχεις πάρει εσύ;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σήμερα την 2.3.3 αυτοματα με το kies.

Μου φαίνεται λίγο πιο αργό ???

π.χ. το πάτημα του Power για να ανοίξει η οθόνη είναι λίγο πιο αργό.

σαφής βελτίωση στην κάμερα και σε wi-fi.

 

Εβαλες τη 2.3.3 ενω ειχες τη 2.3 η απο 2.2 πηγες σε 2.3.3 ??? Σε ρωταο γιατι σε μενα δεν εμφανιζει καμια διαθεσιμη ενημερωση το Kies και η αναβαθμιση υλικολογισμικου ειναι disabled! Εχω ακομα τη 2.2 (froyo)

www.panost.com
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ έχω το κινητό απο την wind.... έχω ξεμείνει στην 2.2.1 :cry: (S5830XXKA6) TO kies μου βγαζει οτι εχω αυτη την εκδοσή ¨PDA:KAA/PHONE:KA6/CSC:KA7(EUR) και οτι ειναι η πιο πρόσφατη. Τι μπορώ να κάνω; (δεν εχω κάνει root ούτε κάτι αλλο....)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω την 2.3.3 εδω και 6 μερες ολα καλα μεχρι σημερα ,εχω το apndroid και ενω και χτες δουλευε σημερα πηγα να στειλω ενα mms και απλα ειχε νεκρωσει,αναγκαστηκα να το αφαιρεσω και πηγα μαρκετ να το ξαναπαρω αλλα τζιφος θελει φραγκα ,απλα μαγγες με ειχε βολεψει για τα mms και στο οτι ειχα το κεφαλι μου ησυχο για χρεωσεις,οποτε εστελνα mms ανοιγε αυτοματα το νετ το εστελνε και μετα το εκλεινε και ολα οκ,τωρα τι κανουμε καμια προταση κανεις να βοηθησει??????Ευχαριστω πολυ

Απευθύνσου καλύτερα εδώ

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Link to comment
Share on other sites

Εβαλες τη 2.3.3 ενω ειχες τη 2.3 η απο 2.2 πηγες σε 2.3.3 ??? Σε ρωταο γιατι σε μενα δεν εμφανιζει καμια διαθεσιμη ενημερωση το Kies και η αναβαθμιση υλικολογισμικου ειναι disabled! Εχω ακομα τη 2.2 (froyo)

Είχα την 2.2 και αυτόματα αναβαθμίστηκε στην 2.3.3 . Κινητό vodafone .Μάλλον έχει να κάνει με την εταιρεία του παρόχου γιατί πολλοί χρήστες otenet ή wind δεν έχουν λάβει αναβάθμιση.

Πάντως μάλλον φαίνεται ότι είμαι ο μόνος που δεν έμεινα και τόσο ευχαριστημένος απο την 2.3.3 .

Το κινητό πιο αργό σε όλα, με μόνη αισθητή αναβάθμιση στην κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Αφού διάβασα καμιά 60αριά posts στο παρόν thread , πείστηκα και αγόρασα το Ace από τη Saturn .

Στις πληροφοριες της συσκευής λέει πως είναι Εκδοση Android 2.3.3 , Gingerbread.XWKPP , ότι κι' αν αυτό σημαινει .

 

Ξεκινώντας μιά και το έχω μόνο δύο μέρες , έκανα κάποια βασικά , διάβασα γιά κάποια άλλα , κατέβασα κι' ένα Manual (127 σελίδες ) ,

μπερδεύτηκα τελικά , αλλά είναι κάποια πράγματα που θα ήθελα τη βοήθειά σας .

 

1. Οταν πρωτοξεκίνησα το Κies βρήκε το κινητό και προσπάθησα να κάνω κάποιες μεταφορές από το PC αλλά κάπου με δυσκόλευε .

Τώρα δεν ξέρω τι έχω πειράξει και δεν βρίσκει το κινητό . Τι στο καλό τρέχει ?

 

2. Κάπου αναφέρθηκε σε κάποιο post τι έχει αυτόνομο GPS χωρίς σύνδεση στο Internet . Ποιό είναι αυτό ?

 

3. Κατέβασα κάποια προγράμματα από το Market kαι εγκατασταθήκανε αυτόματα . Ανάμεσα σ΄αυτά και το ESExplorer . Δεν μπορώ όμως να βρώ που είναι αυτά τα προγράμματα σε ποιό φάκελλο , είτε με τον SExplorer ή με το "¨τα Αρχεία μου "

 

4. Κατέβασα ένα πρόγραμμα nm53.apk (aφορά ναυτικούς χάρτες της Μεσογείου ) , πως να το εγκαταστήσω ?

 

5. Υπάρχει κανένα πρόγραμμα γιά το PC που να μπορεί να διαβάζει το κινητό σαν εξωτερική μονάδα και να μπορεί κανείς να μεταφέρει ορθόδοξα αρχεία από και προς το κινητό ?

 

Ευχαριστώ γιά απαντήσεις/βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Αφού διάβασα καμιά 60αριά posts στο παρόν thread , πείστηκα και αγόρασα το Ace από τη Saturn .

Στις πληροφοριες της συσκευής λέει πως είναι Εκδοση Android 2.3.3 , Gingerbread.XWKPP , ότι κι' αν αυτό σημαινει .

 

Ξεκινώντας μιά και το έχω μόνο δύο μέρες , έκανα κάποια βασικά , διάβασα γιά κάποια άλλα , κατέβασα κι' ένα Manual (127 σελίδες ) ,

μπερδεύτηκα τελικά , αλλά είναι κάποια πράγματα που θα ήθελα τη βοήθειά σας .

 

1. Οταν πρωτοξεκίνησα το Κies βρήκε το κινητό και προσπάθησα να κάνω κάποιες μεταφορές από το PC αλλά κάπου με δυσκόλευε .

Τώρα δεν ξέρω τι έχω πειράξει και δεν βρίσκει το κινητό . Τι στο καλό τρέχει ?

 

2. Κάπου αναφέρθηκε σε κάποιο post τι έχει αυτόνομο GPS χωρίς σύνδεση στο Internet . Ποιό είναι αυτό ?

 

3. Κατέβασα κάποια προγράμματα από το Market kαι εγκατασταθήκανε αυτόματα . Ανάμεσα σ΄αυτά και το ESExplorer . Δεν μπορώ όμως να βρώ που είναι αυτά τα προγράμματα σε ποιό φάκελλο , είτε με τον SExplorer ή με το "¨τα Αρχεία μου "

 

4. Κατέβασα ένα πρόγραμμα nm53.apk (aφορά ναυτικούς χάρτες της Μεσογείου ) , πως να το εγκαταστήσω ?

 

5. Υπάρχει κανένα πρόγραμμα γιά το PC που να μπορεί να διαβάζει το κινητό σαν εξωτερική μονάδα και να μπορεί κανείς να μεταφέρει ορθόδοξα αρχεία από και προς το κινητό ?

 

Ευχαριστώ γιά απαντήσεις/βοήθεια

 

Με γειά σου! Λοιπόν, απαντώ σε όσες ξέρω:

1) δοκίμασε να συνδέσεις το USB καλώδιο σε άλλη θύρα USB

2) το κινητό έχει κεραία GPS. Δε χρειάζεσαι internet για να βρει τη θέση σου... όποιο πρόγραμμα το χρειάζεται (πχ google maps, navigation) το ανοίγει (το GPS εννοώ) από μόνο του

3) δεν ξέρω που γίνονται εγκατάσταση, άλλα στην κάρτα, άλλα στη συσκευή. Αλλά δε σε νοιάζει. Αν θες να τα σβήσεις, τα κάνεις uninstall

4) ανοίγεις τον φάκελο που έχεις το apk αρχείο μέσα από τον ESExplorer και κάνεις tap επάνω του. Αν σε ρωτήσει το ESExplorer αν θες εφμάνιση ή εγκατάσταση, επέλεξε εγκατάσταση.

5) Γρηγορότερα από ότι το ίδιο το λειτουργικό Android, όχι. Όταν το συνδέεις στο PC, το κινητό εμφανίζει πάνω αριστερά μια μικροσκοπική εικόνα USB, σωστά; κάνεις κλικ πάνω της και επιλέγεις το μεγάλο κουμπί που εμφανίζεται (δε θυμάμαι τι γράφει). Έτσι, την SD κάρτα πλέον την βλέπει ο υπολογιστής και ΟΧΙ το κινητό, γιαυτό πριν το κάνεις αυτό, κλείσε εφαρμογές που έχεις ανοικτές και είναι εγκατεστημένες στην κάρτα SD. To PC θα το δει σαν κάρτα αποθήκευσης οπότε κάνεις copy-paste ότι θες. Μετά, ασφαλή κατάργηση από το PC και στο κινητό πατάς ξανά το προηγούμενο κουμπί (που πάλι δε θυμάμαι τι γράφει)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ γιά άμεση απάντηση/βοήθεια .

 

1. Προσπάθησα σε διαφορετικές θύρες χωρίς αποτέλεσμα . Μικρό το κακό γιατί τελικα είναι σχετικά εύκολο με το BT .

Γιά την ιστορία θα απεγκαταστήσω το Kies και θα το επαναγκαταστήσω .

2. Δεν το έχω δεί . Με το Wi-Fi απενεργοποιημένο δεν βρίσκει τίποτα . Θα το ξαναδοκιμάσω εν καιρώ μιά και περιμένω το MLS Destinator γιά το 2.3.3

3. Ο λόγος που ενδιαφέρομαι να ξέρω που βρίσκονται , είναι γιά να παρακολουθώ , και να έχω τη δυνατότητα να τα μεταφέρω στη κάρτα .

4. Το έστειλα με ΒΤ , υπάρχει ένας φάκελλος Bluetooth , όπου μεταφέρθηκε . Το έγκατέστησα ..... Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο .

5. Δεν εμφανίζεται τίποτα πάνω αριστερά :what: .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ γιά άμεση απάντηση/βοήθεια .

 

1. Προσπάθησα σε διαφορετικές θύρες χωρίς αποτέλεσμα . Μικρό το κακό γιατί τελικα είναι σχετικά εύκολο με το BT .

Γιά την ιστορία θα απεγκαταστήσω το Kies και θα το επαναγκαταστήσω .

2. Δεν το έχω δεί . Με το Wi-Fi απενεργοποιημένο δεν βρίσκει τίποτα . Θα το ξαναδοκιμάσω εν καιρώ μιά και περιμένω το MLS Destinator γιά το 2.3.3

3. Ο λόγος που ενδιαφέρομαι να ξέρω που βρίσκονται , είναι γιά να παρακολουθώ , και να έχω τη δυνατότητα να τα μεταφέρω στη κάρτα .

4. Το έστειλα με ΒΤ , υπάρχει ένας φάκελλος Bluetooth , όπου μεταφέρθηκε . Το έγκατέστησα ..... Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο .

5. Δεν εμφανίζεται τίποτα πάνω αριστερά :what: .

1. καλά θα κάνεις

2. όταν ανοίγις το notification είναι με τη σειρα τα εξής εικονίδια: WiFi, BlueTooth, GPS, sound και Rotation. Αν ανοίξεις (να πρασινίσει) το 3ο, ανοίγει το GPS. Αν θα συνδεθεί είναι άλλο θέμα που έχει να κάνει με τη θέση σου. Αν είναι στο σπίτι, δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να σε βρει. Αν βγεις σε κάνα μπαλκόνι, ίσως :)

3. Υπάρχουν applications που το κάνουν αυτό. Μεταφορά app από τη συσκευή στην κάρτα.

5. Προφανώς μιας που ο Η/Υ δεν το έχει δει το κινητό...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ας κανω και εγω 2 ερωτησουλες ακομα:

 

1. Ειδα για το gps που ρωτουσε το παιδι πιο πανω και εχω την απορια: Το a-gps απο που ενεργοποιειται-κλεινει?

Στο W995 που ειχα παλια ειχε επιλογη για ενεργοποιηση η οχι του assisted gps.

 

2.Οταν καλω εναν αριθμο μου βγαζει κατω κατω ενα μηνυμα:"Ενεργη προωθηση υπο ορους"

Αυτο με τι εχει σχεση?

Link to comment
Share on other sites

Ας κανω και εγω 2 ερωτησουλες ακομα:

 

1. Ειδα για το gps που ρωτουσε το παιδι πιο πανω και εχω την απορια: Το a-gps απο που ενεργοποιειται-κλεινει?

Στο W995 που ειχα παλια ειχε επιλογη για ενεργοποιηση η οχι του assisted gps.

 

2.Οταν καλω εναν αριθμο μου βγαζει κατω κατω ενα μηνυμα:"Ενεργη προωθηση υπο ορους"

Αυτο με τι εχει σχεση?

1. δεν ξέρω αν απενεργοποιείται, αλλά αν έχεις ενεργά πακέτα δεδομένων τότε κάτι θα τραβάει και αυτό.

2. Εννοεί ο ποιητής πως στη συσκευή σου ενεργοποιήθηκε η προώθηση έτσι ώστε αν ενώ μιλάς κάποιος σε καλέσει, να προωθηθεί υπο όρους η κλήση του. Δλδ, να ακούσεις "μπιπ" ή να πάει στον τηλεφωνητή. Αυτό ΝΟΜΙΖΩ πως είναι. Δεν είμαι 100% σίγουρος.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

2. Δεν το έχω δεί . Με το Wi-Fi απενεργοποιημένο δεν βρίσκει τίποτα . Θα το ξαναδοκιμάσω εν καιρώ μιά και περιμένω το MLS Destinator γιά το 2.3.3

Εχω android 2.2 (froyo) και το destinator μου δουλεύει μιά χαρά (δε το αλλάζω με κανένα άλλο).

Στο εξωτερικό έχει ήδη βγει η έκδοση για 2.3 αλλά από την Ελλάδα δε τη δίνουν (ΑΚΟΜΗ).

Υπομονή. Μου είπαν πως θα το βγάλουν.

 

Σχετικά με το ΑCE και το A-GPS: ΔΕΝ λειτουργεί-ενημερώνει αυτόματα.

Χρειάζεστε κάποιο πρόγραμμα να το κάνει αυτό.

Εγώ χρησιμοποιώ το GPS Status & Toolbox( https://market.android.com/details?id=com.eclipsim.gpsstatus2&feature=order_history )

Απλά πριν βγούμε στο δρόμο φορτώνουμε το πρόγραμμα, κάνουμε download τις θέσεις και μετά το όποιο GPS πρόγραμμα κλειδώνει στο λεπτό!

(Από 2" μέχρι 60" ΤΟ ΠΟΛΥ)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

1. καλά θα κάνεις

2. όταν ανοίγις το notification είναι με τη σειρα τα εξής εικονίδια: WiFi, BlueTooth, GPS, sound και Rotation. Αν ανοίξεις (να πρασινίσει) το 3ο, ανοίγει το GPS. Αν θα συνδεθεί είναι άλλο θέμα που έχει να κάνει με τη θέση σου. Αν είναι στο σπίτι, δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να σε βρει. Αν βγεις σε κάνα μπαλκόνι, ίσως :)

3. Υπάρχουν applications που το κάνουν αυτό. Μεταφορά app από τη συσκευή στην κάρτα.

5. Προφανώς μιας που ο Η/Υ δεν το έχει δει το κινητό...

 

2. Μήπως έχουμε άλλο version , γιατί εγώ Notification δεν βλέπω . Η επιλογη "Use GPS Satellites" είναι στο Location and Security .

Βγήκα σε βεράντα και δούλεψε . Αλλά πάλι θα περιμένω το Destinator .

3. Καμιά σύσταση γιά τέτοιο πρόγραμμα

 

Και πάλι ευχαριστώ

 

1. καλά θα κάνεις

2. όταν ανοίγις το notification είναι με τη σειρα τα εξής εικονίδια: WiFi, BlueTooth, GPS, sound και Rotation. Αν ανοίξεις (να πρασινίσει) το 3ο, ανοίγει το GPS. Αν θα συνδεθεί είναι άλλο θέμα που έχει να κάνει με τη θέση σου. Αν είναι στο σπίτι, δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να σε βρει. Αν βγεις σε κάνα μπαλκόνι, ίσως :)

3. Υπάρχουν applications που το κάνουν αυτό. Μεταφορά app από τη συσκευή στην κάρτα.

5. Προφανώς μιας που ο Η/Υ δεν το έχει δει το κινητό...

 

2. Μήπως έχουμε διαφορετικό version , notification βλέπω . Στο location and security είναι η επιλογή "use GPS satellites"

3. Μπορείς να μου συστήσεις κάποιο ?

 

Και πάλι ευχαριστώ γιά απαντήσεις

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα μεταφοράς αρχείων προς/απο κάρτα που θα συνιστούσατε ?

Αν το PC που είμαι έχει ΚΙΕS, τότε μέσω αυτού.

Αν το KIES δε σου βλέπει το κινητό, υπάρχουν 2 λύσεις:

1. Πήγαινε στη επιλογή Εργαλεία και επέλεξε εγκατάσταση προγράμματος οδήγησης και ξαναδοκίμασε.

2. Κλείσε για λίγο firewall και antivirus και ξαναδοκίμασε.

 

Αν δεν έχει ΚΙΕS, βγάζω την κάρτα από το κινητό και τη βάζω στο card reader του PC.

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

4. Κατέβασα ένα πρόγραμμα nm53.apk (aφορά ναυτικούς χάρτες της Μεσογείου ) , πως να το εγκαταστήσω

Φιλε μου για αν βρεις ακρη με τους ναυτικους χαρτες σε παρακαλω ενιμεροσε με το ψαχνω πολυ καιρο.δεν μπορω να βρω ναυτικους χαρτες που να πεζουν στο κηνητο μας

Τα καταφερα τελικα ευχαριστω

Edited by markosm711
Link to comment
Share on other sites

Στα κοινά και φτηνιάρικα κινητά , όταν παρεις κάποιον και δεν απαντάει , μετά μπορείς πατώντας δυό φορές το κουμπακι -τηλέφωνο - να ξανακαλέσει τον ίδιο αριθμό .

Το ιδιο γίνεται και με τις αναπάντητες κλήσεις . Εδώ γιατί πρέπει να πάμε μέσω Βουλγαρίας:lol: γιά επανάληψη της κλήσης .

Η μήπως δεν το βρήκα ?

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

Στα κοινά και φτηνιάρικα κινητά , όταν παρεις κάποιον και δεν απαντάει , μετά μπορείς πατώντας δυό φορές το κουμπακι -τηλέφωνο - να ξανακαλέσει τον ίδιο αριθμό .

Το ιδιο γίνεται και με τις αναπάντητες κλήσεις . Εδώ γιατί πρέπει να πάμε μέσω Βουλγαρίας:lol: γιά επανάληψη της κλήσης .

Η μήπως δεν το βρήκα ?

 

και γιατί δεν πατάς απλά το πράσινο κουμπάκι (αυτό που είναι για τις κλήσεις) πρώτο πρώτο κάτω αριστερά που σου βγάζει επιτόπου το μητρώο κλήσεων ?

από εκεί σέρνοντας το δάχτυλο στο όνομα που θες προς τα δεξιά παίρνει τηλέφωνο και σέρνοντάς το αριστερά του στέλνεις μήνυμα ..... so simple :)

Edited by crazyio

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα πως μπορεί να υπήρχε κάτι ποιό απλό που θα μπορούσε να ενεργοποιηθεί από τις ρυθμίσεις , αλλά όχι και ...... so simple 1,2,3

Thanks anyway

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...