Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oι υποκλοπες ειναι αλλο θεμα μην το μπλεκεις.Ξερεις τι υποκλοπες εχουν γινει απο τον οτε απο το 1950 εως και σημερα;Δεν φανταζεσαι;)Kαι οποιος πιστευει οτι κοσμοτε-γουιντ δεν εχουν υποκλοπες πιστευω ειναι αφελης.
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ σίγουρα έγινε κάποιο deal! Πάρε 1 μμύριο βάλε 2 σημαιάκια!

Πάρε 5 μμυρια για τις υποκλοπές!

 

Σίγουρα τα λεφτά κοιτάει...

Έχει τις κατάλληλες γνωριμίες που θα της δώσουν τα λεφτά, αντίθετα από τις άλλες 2...

 

Και ποιος ειναι αυτος που εδωσε τα λεφτα;Ποιος θελει να σπείρει την διχόνοια;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς. Η λέξη internet ως apn. Και καθάρισες.

 

οκ σε ευχαριστώ !. Θα το σκεφτώ αν το κάνω. Να είσαι καλά ευχαριστώ για την διευκρίνηση.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Mολις ειδα την διαφημιση και σχολια αναγνωστων στο ιντερνετ.Eχουν δικιο που φωναζουν ολοι,αλλα πειτε μου τι κερδος θα εχει η Bονταφον απο ολη την ιστορια;ειδη ειναι στην μπουκα καιρο(υποκλοπες,διαφημιση με την ελληνικη επανασταση).Kαι μην μου πειτε περι χρηματισμου της δεν παιζει, με την πορεια της τα τελευταια χρονια πιο πιθανο θα ηταν να πουλησει το δικτυο και γεια σας.Δεν νομιζω να κατσει να ασχοληθει πολυ με 5εκ συνδρομητες που εχει στην ελλαδα.Eτσι το βλεπω, ισως να ειμαι και λαθος.
Link to comment
Share on other sites

» Vodafone: Εμπορική διάθεση Νέου Προγράμματος Συμβολαίου 'Vodafone Mobile Broadband 500MB'

 

Η εταιρία Vodafone ανακοινώνει την από 28η Ιανουαρίου 2011 εμπορική διάθεση του νέου προγράμματος συμβολαίου Vodafone Mobile Broadband 500MB.

 

Το κύριο χαρακτηριστικό τoυ εν λόγω προγράμματος είναι ότι προσφέρει στους συνδρομητές συγκεκριμένη χρήση στο Internet με απόλυτο

έλεγχο του κόστους, καθώς μετά την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης, δεν είναι δυνατή η περαιτέρω χρήση και χρέωση.

 

 

Στον παρακάτω πίνακα περιγράφονται τα χαρακτηριστικά του προγράμματος:

 

http://img513.imageshack.us/img513/9983/avclub2.png

 

 

Το πρόγραμμα διατίθεται για νέες συνδέσεις και μεταφορά υφιστάμενων συνδρομητών. Στην περίπτωση που οι υφιστάμενοι συνδρομητές δεν έχουν

συμπληρώσει 8 μήνες παραμονής στην υπηρεσία Vodafone Mobile Broadband, θα χρεώνονται το αναπόσβεστο ποσό επιδότησης της τρέχουσας

σύμβασής τους σύμφωνα με τα αναγραφόμενα επί της Αίτησης Συνδρομής.

 

 

Επιπλέον, διευκρινίζεται ότι:

• Η ενσωματωμένη χρήση δεδομένων ισχύει ανά ημερολογιακό μήνα

• Η κατανάλωση του ενσωματωμένου όγκου χρήσης γίνεται ανά 10Κb

• Το μηνιαίο πάγιο χρεώνεται προκαταβολικά κάθε μήνα. Για τον πρώτο μήνα, χρεώνεται αναλογικά με τις ημέρες συνδρομής

• Οι ανωτέρω χρεώσεις αφορούν χρήση της υπηρεσίας στην Ελλάδα και μόνο.

• Η δυνατότητα περιαγωγής ενεργοποιείται αυτόματα στο παραπάνω πρόγραμμα και ισχύουν οι χρεώσεις του προγράμματος Ημερήσιο 1.

Ο συνδρομητής έχει τη δυνατότητα να ζητήσει απενεργοποίηση της περιαγωγής ή ένταξη σε άλλο πρόγραμμα όπως περιγράφονται στο vodafone.gr

• Όλες οι προαναφερόμενες χρεώσεις συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 23%.

 

Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό το billing της vodafone κάνει ό,τι νά 'ναι...

Φίλος άλλαξε πρόγραμμα συμβολαίου και του υπολόγισαν έκπτωση λόγω HOL μόνο στο παλιό πάγιο.

Σε άλλο συμβόλαιο vodafone δεν πιστώνουν καθόλου επιστροφές λόγω HOL.

Εγώ είχα κάνει κίνηση internet στις γιορτές 2.8GB και το billing μέτρησε 1.9GB...

Χρεώνουν στο περίπου τα πάντα νομίζω :X

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Επειδή εδώ που βρίσκομαι δεν έχω πρόσβαση ακόμη σε DSL λόγω προβλημάτων με το δίκτυο, σκεφτόμουν το unlimited της vodafone με πάγιο περί τα 50ε. Οι ταχύτητες που πιάνω επί του παρόντος με το καρτοίντερνετ και το se elm για modem είναι γύρω στα 3mpbs max. Το ερώτημα είναι το εξής: εάν ξεπεράσω το όριο των 30 gb πριν το τέλος του μήνα - μιας και κατεβάζω αρκετά συχνά με torrents :rolleyes:- τι ελάττωση θα υπάρχει στην ταχύτητα; δηλαδή μπορεί να πιάνω ένα gprs 150 kbps ίσα ίσα για σερφάρισμα (που δε με χαλάει ιδιαίτερα) ή υπάρχει ο κίνδυνος να φτάσει να σέρνεται;

 

p.s. θα ήθελα και μια γνώμη για τη dsl, γιατί εδώ που βρίσκομαι μόνο οτε σηκώνει, οπότε μια διαφορά της τάξης των 10 ευρώ μεταξύ (παγίο+dsl=40 και κάτι ψιλά) οτε και voda δε με πολυνοιάζει... αξίζει να περιμένω κανά μήνα να λυθεί το πρόβλημα με το δίκτυο; σημειωτέον ότι η φορητότητα της voda δε με απασχολεί σα πλεονέκτημα. επίσης σημειωτέον ότι μέχρι να λυθεί το πρόβλημα θα τη βγάζω με κάρτες των 20ε το δεκαήμερο για 3gB έκαστος :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Επειδή εδώ που βρίσκομαι δεν έχω πρόσβαση ακόμη σε DSL λόγω προβλημάτων με το δίκτυο, σκεφτόμουν το unlimited της vodafone με πάγιο περί τα 50ε. Οι ταχύτητες που πιάνω επί του παρόντος με το καρτοίντερνετ και το se elm για modem είναι γύρω στα 3mpbs max. Το ερώτημα είναι το εξής: εάν ξεπεράσω το όριο των 30 gb πριν το τέλος του μήνα - μιας και κατεβάζω αρκετά συχνά με torrents :rolleyes:- τι ελάττωση θα υπάρχει στην ταχύτητα; δηλαδή μπορεί να πιάνω ένα gprs 150 kbps ίσα ίσα για σερφάρισμα (που δε με χαλάει ιδιαίτερα) ή υπάρχει ο κίνδυνος να φτάσει να σέρνεται;

 

p.s. θα ήθελα και μια γνώμη για τη dsl, γιατί εδώ που βρίσκομαι μόνο οτε σηκώνει, οπότε μια διαφορά της τάξης των 10 ευρώ μεταξύ (παγίο+dsl=40 και κάτι ψιλά) οτε και voda δε με πολυνοιάζει... αξίζει να περιμένω κανά μήνα να λυθεί το πρόβλημα με το δίκτυο; σημειωτέον ότι η φορητότητα της voda δε με απασχολεί σα πλεονέκτημα. επίσης σημειωτέον ότι μέχρι να λυθεί το πρόβλημα θα τη βγάζω με κάρτες των 20ε το δεκαήμερο για 3gB έκαστος :wacko:

 

Σκέψου το ενδεχόμενο μιας πανίσχυρης κεραίας με εμβέλεια χιλιομέτρων και να πάρεις κανονικό dsl από κάποιον. Το mobile broadband δεν είναι καλή λύση για μόνιμη σύνδεση για πολλούς λόγους. Το serfarisma είναι πολύ πιο αργά με mobile internet. Μιλάω εκ πείρας

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

BlackBerry Surf & Email 150 -150MB -10,34€

 

BlackBerry Surf & Email 250 -500MB -13,44€

 

BlackBerry Surf & Email 500 -1GB -18,09 €

 

 

 

 

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10035

Edited by IVIetaCreatoR
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

BlackBerry Surf & Email 150 -150MB -10,34€

 

BlackBerry Surf & Email 250 -500MB -13,44€

 

BlackBerry Surf & Email 500 -1GB -18,09 €

 

 

 

 

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10035

 

θεωρείς οτι το 500ΜΒ είναι αρκετό? λογω και της συμπίεσης που εχει το blackberry?

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση σου. Το θέμα της ακτινοβολίας , αν και έχεις δίκιο, δε με απασχολεί ιδιαίτερα, ούτως ή άλλως η καθημερινή χρήση του κινητού είναι πολύ χειρότερη απ'το να λαμβάνω σήμα με μια φορητή συσκευή σε απόσταση περίπου 1 μέτρου. Όσον αφορά τη σταθερότητα της σύνδεσης με το kartointernet επί του παρόντος, χρησιμοποιώ πρόγραμμα το οποίο στέλνει και λαμβάνει πίσω περίπου 300-500 bps ακόμα και όταν δε χρησιμοποιώ bandwidth, οπότε κρατάω τη σύνδεση μονίμως έτοιμη και έτοιμη για χρήση χωρίς κολλήματα,κι έτσι δεν καταλαβαίνω διαφορά στο surfάρισμα. Τώρα το unlimited θα' ταν προσωρινή λύση ενός χρόνου περίπου μέχρι να μετακομίσω, απλά με ανησυχούσαν τα σχόλια για την ελάττωση του ορίου ταχύτητας μετά το πέρας των 30gb ορθής χρήσης. Όπως και να' χει θα σκεφτώ καλύτερα την πρόταση σου, μιας και έχω ήδη κάνει ενεργοποίηση γραμμής pstn απ'τον οτε και είναι κρίμα να πάνε 70ε χαμένα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ,

τα φώτα σας λίγο οι ενημερωμένοι.

 

Η κοπέλα μου έκανε ένα συμβόλαιο με την Vodafone για 1 χρόνο ασύρματο ίντερνετ με usb-stick , ογκοχρέωση , 5GB/μήνα , φοιτητικό (18,5€/μήνα).

Κανονική τιμή 25€/μήνα

 

Κοιτάω να την βάλω στο τρυπάκι του να βάλει κανονικό ίντερνετ (HOL , Forthnet κλπ.) αλλά για να γίνει αυτό πρέπει πρώτα να σπάσουμε το συμβόλαιο. Επειδή δεν εμπιστεύομαι πολύ πολύ θα ήθελα να μου πει κάποιος αν έχει εμπειρία σε παρόμοια διαδικασία...

 

Από πλευράς μου μπήκα σε ένα κατάστημα και ρώτησα τον υπάλληλο του οποίου τα λόγια ήταν:

 

"Δεν μας οφείλει τα πάγια , αλλά αν έχει πάρει κάποια επιδότηση , θα μας πληρώσει αυτή την επιδότηση η οποία αντιστοιχεί στο χρονικό διάστημα που απομένει συν τον εξοπλισμό."

 

Η κοπέλα μου δεν πήρε κάποια επιδότηση (δώρο , laptop , κινητό ή οτιδήποτε) αλλά εκ των υστέρων αντιλήφθηκα ότι το φοιτητικό πρόγραμμα μάλλον -δεν το έχω ξεκαθαρίσει ακόμα- εμπίπτει στο φάσμα της επιδότησης. Άρα σύμφωνα με τα λεγόμενα του υπαλλήλου αν πάμε τώρα για διακοπή (στους 5 μήνες χρήσης από τους 12) ισχύει:

 

Επιδότηση (Αρχική τιμή - Φοιτητική τιμή δηλαδή) * Αριθμός μηνών που απομένουν + Εξοπλισμός (μου είπαν φίλοι/γνωστοί το usb-stick γύρω στα 50€ - δεν ξέρω αν αληθεύει)

 

δηλαδή

 

(25-18,5) * 7 + 50 = 95,5€ ?? :confused: ??

 

Γενικώς κι εγώ (άλλος χαζός) δεν ρώτησα πολλά πολλά και τώρα πρήζω εσάς! Αλλά όποιος γνωρίζει ας ρίξει μια ενημέρωση.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

 

Edit: Κανείς ρε παιδιά!? :O

Edited by mr_element
Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι που διαβαζα το ΑΝΤΙ,πριν απο πολλα χρονια,γυρω στα 30,και ειδα οτι τα κολπα με την ανεξαρτησια της Κρητης,ειχαν αρχισει απο τοτε.

Φαινεται οτι καποιοι ψηνονται για χοντρα παιχνιδια,και περιμενουν την καταλληλη στιγμη.Εν τω μεταξυ,φτιαχνουν ατμοσφαιρα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,δεν εχω δει την διαφημιση οτι εχω διαβασει.H Bονταφον ειναι επιχειρηση που στοχος ειναι τα λεφτα(οπως ολες οι εταιρειες βασικα).Δεν νομιζω οτι ενδιαφερετε καθολου μα καθολου για εθνικα θεματα.Γνωμη μου,φιλικα.

 

Οκ ας πουμε οτι ειναι ετσι.. τα σημαιακια τα συγκεκριμενα γιατι μπηκαν?? Και γιατι αφαιρεθηκαν μετα τις αντιδρασεις? Τυχαια??

Δεν βρισκω και γω καποιο συμφερον οικονομικο απο μερια της εταιρειας ..

Αλλα γιατι αυτα τα συγκεκριμενα σημαιακια???

Link to comment
Share on other sites

και τα νησια που εχει απο πισω υπαρχει θεμα,και που γραφει με greeklish υπαρχει θεμα,πολλα ειναι.εμενα αυτο που με πειραζει ειναι οτι κανενας δεν θιχτηκε με την διαφημιση της κοσμοτε που παρουσιαζει τον στρατο σαν πανηγυρι.πηρε κ βραβειο.μπραβο αντικειμενικοτητα.
Link to comment
Share on other sites

και τα νησια που εχει απο πισω υπαρχει θεμα,και που γραφει με greeklish υπαρχει θεμα,πολλα ειναι.εμενα αυτο που με πειραζει ειναι οτι κανενας δεν θιχτηκε με την διαφημιση της κοσμοτε που παρουσιαζει τον στρατο σαν πανηγυρι.πηρε κ βραβειο.μπραβο αντικειμενικοτητα.

 

πρωτον η κοσμοτε ειναι ελληνικη εταιρια,

δευτερον θεν σου "θιγει" καποιο κεκτημενο,

τριτον ειναι μια "σατυρικη" διαφημιση με ευθυμο υφος.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

η κοσμοτε απο το 2008 ανηκει στο 100% στην deutche telecom οποτε δεν ειναι ελληνικη,και δεν το βλεπω καθολου "ευθυμο" και "σατιρικο" να παρουσιαζεται ο στρατος σαν παρτυ στην μυκονο.
Link to comment
Share on other sites

Ε,οχι και Ελληνικη η Κοτε.... Γιατι την διαφημιση με τους κρητικους - μανιατες αυτο που το πατε?
Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

μπα,αυτη η τελευταια της κοσμοτε μπορω να πω πως εχει την πλακα της και οντως ειναι σατυρικη.η προηγουμενη που πηρε κ βραβειο(αν ειναι δυνατον)την θεωρω οντως ανθελληνικη.να παει η deut.tel να κανει διαφημηση(t-mobile) στις ηπα με καταδρομεις να χορευουνε να δουμε τι βραβεια θα παρει.
Link to comment
Share on other sites

Πωπω ρε κομπλεξ και βλακεια που τρωει τους Ελληναραδες παλι. Να σου πω την αληθεια για το καλο της θα ηταν αν η Κρητη αποσχιζόταν απ αυτο το μπ****ελο και τα "υποσυνείδητα μηνύματα " της vodafone δεν εχουν καμια σχεση με αυτη την αποψη.
Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που φαινεται ξεκαθαρα οτι υπαρχει δολος δε νομιζω οτι ειναι ασημαντο το θεμα, καθε αλλο. Ειναι πολυ σοβαρο το θεμα! Και η Βοϊδαφον εχει προιστορια σε βρωμια και μποχα.

 

Καλά μην το πιάσουμε αυτό γιατί ο Μαυρίκης και ο Τόμπρας τα ξεκίνησαν αυτά απο το αρχηγείο της Χ. Τρικούπη & του ΟΤΕ στα 80s με τη βοήθεια του Εθνικού μας Προμηθευτή. Αν είναι να μιλήσουμε για βρωμιά (που δεν έχει σχέση με την εν λόγω διαφήμιση βέβαια) να τα πούμε όλα στο ποιός έχει προιστορία-δόλο, που και πότε.

Edited by escape_4X4
Link to comment
Share on other sites

Έχω συνηθίσει όταν ακούω ή διαβάζω κάτι να ψάχνω και τον αντίλογο, διότι θεωρώ ότι με αυτόν τον τρόπο κρίνω καλύτερα. Μπορεί να είναι και λάθος αυτός ο τρόπος σκέψης, αλλά όποιος δε βαριέται ας κάνει τον κόπο να διαβάσει τα γραφόμενα στο παρακάτω νήμα.

http://grecomascara.wordpress.com/2011/01/28/%CE%BF-%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%BA%CE%BF%CF%84%CF%81%CF%8E%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF%CE%B9-%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%AF%CE%BD%CE%B5%CF%82-%CE%BB%CE%B5%CE%B7%CE%B6%CE%B5%CF%81/

 

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απολύτως με το blog.

 

Μπλέξαμε με τις λεπτομέρειες και κατασκευάσαμε κόσμους δικούς μας.

 

Η Vodafone ασχολείται με το υπόγειο lobbying της ανεξαρτητοποίησης της Κρήτης. Κι αν παίξεις το βίντεο ανάποδα θα βγάζεις αφρούς από το στόμα.

 

Αν είναι δυνατόν.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

δειτε και αυτο ... διαφημηση της forthnet στα τουρκικα...

http://www.rokakias.gr/2011/02/bomba-forthnet.html

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...