Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρόνια πολλά σε όλους. Έχει κανείς ιδέα γιατί μπορεί να μην δουλεύει το tethering; παλιότερα είμαι σίγουρος ότι δούλευε. Τώρα μόλις πατήσω mobile ap εμφανίζεται error. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χρόνια πολλά σε όλους. Έχει κανείς ιδέα γιατί μπορεί να μην δουλεύει το tethering; παλιότερα είμαι σίγουρος ότι δούλευε. Τώρα μόλις πατήσω mobile ap εμφανίζεται error. Ευχαριστώ

 

Μήπως έχεις βάλει Semaphore Kernel; Αν ναι, είναι default κλειστό, πήγαινε στις ρυθμίσεις του κέρνελ και ενεργοποίησέ το (Net filter)

Link to comment
Share on other sites

Με Gingerbread δεν πρόκειται, είχα το ίδιο πρόβλημα, επιστροφή απαραίτητα σε Froyo 2.2.1.

Τώρα δεν ξέρω τι παίζει με ics και custom roms.

Ευχαριστω για την απαντηση, θα το δοκιμασω. Χρονια πολλα σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και Χρόνια πολλά!

 

Συνδέω το κινητό με το Kies, συνδέεται κανονικά, και όταν πάω στις επαφές, μου δείχνει για λίγο οτι τις φορτώνει και μετά από λίγο μου βγάζει μήνυμα οτι "Η φόρτωση του στοιχείου Επαφές του GT-I9000 διακόπηκε".

Καμιά ιδέα; Έκανα μόλις update και το Kies, κι ενώ μέχρι προχτές μου τις φόρτωνε κανονικά, ίσως μετά από το update να εμφανίστηκε..

Link to comment
Share on other sites

To KIES είναι απλά τραγικό.

Αν θες να κάνεις backup μπορείς και μέσα από το κινητό να εξάγεις τις επαφές σου σε ένα αρχείο ή να τις συγχρονίσεις με τον Google Λογαριασμό σου.

Επίσης αν θες δοκίμασε το AirDroid που κάνει σχεδόν την ίδια δουλειά με το KIES αλλά πολύ καλύτερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι και για επεξεργασία των επαφών; Γιατί βρίσκω πολύ πιο εύκολη την επεξεργασία πολλών επαφών από τον ΗΥ απ οτι από το κινητό..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα.

 

Παιδια προβλημα...

Δεν λειτουργει καθολου το home button (κεντρικο κουμπι). Τι κανω; παει για service;

galaxy s, Note 8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα.

 

Παιδια προβλημα...

Δεν λειτουργει καθολου το home button (κεντρικο κουμπι). Τι κανω; παει για service;

Ετσι μπαμ και κατω στο ξαφνικο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα.

 

Παιδια προβλημα...

Δεν λειτουργει καθολου το home button (κεντρικο κουμπι). Τι κανω; παει για service;

 

Υπάρχουν εφαρμογές στο play για home button replacement για περιπτώσεις σαν και τη δική σου. Η λύση είναι μάλλον προσωρινή αλλά κατι είναι κι αυτό

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εφαρμογές στο play για home button replacement για περιπτώσεις σαν και τη δική σου. Η λύση είναι μάλλον προσωρινή αλλά κατι είναι κι αυτό

 

Κάτι είναι και αυτό....Ευχαριστώ

 

 

Υπάρχει περίπτωση να είναι κάποια ρύθμιση?

galaxy s, Note 8
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς ξαφνικά......
Μπαμ και κατω μου ερχετσι <καπως>!!Αν του εχεις κανει ηδη επανεκινηση οπως φανταζομαι,δεν του κανεις ενα hard reset??Παιζει σε μεγαλο βαθμο να εχει φαει φρικη η ρομ.

Καλη χρονια σε ολους παιδια,υγεια και ευτυχια σε σας και τις οικογενειες σας

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά καταρχήν.

Αντί για reset κλπ δε δοκιμαζεις να μπεις σε recovery η download mode?

Αν μπει τότε είναι θέμα λογισμικού και προχωρας σε reset κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και καλή χρονιά σε όλους. Τις τελευταίες μέρες προσπαθώ να συνδέσω το Galaxy S μου με το bluetooth του αυτοκινήτου (ένα Renault Megane) και έχω το εξής πρόβλημα. Ανοίγω το BT στο κινητό και κάνω σύνδεση με το αυτοκίνητο. Βάζω τον κωδικό που μου δίνει και γίνεται το pair κανονικά. Μόλις κάνει το pair συνδέεται το κάρο με το κινητό. Τόσο το κινητό όσο και το αυτοκίνητο μου βγάζουν ότι είναι connected, αλλά αν δεχτώ κλήση ή καλέσω κάποιον τίποτα δεν ακούγεται και στην οθόνη του αυτοκινήτου δεν μου εμφανίζει κάτι όπως θα έπρεπε. Πριν δοκιμάσω το Galaxy S ένα παλιό Nokia συνδεόταν και δούλευε κανονικά.

Έχει κανείς καμία ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους.

Θα ήθελα την γνώμη σας για την πιο γρήγορη και σταθερή ρομ.

Βλέπω όλοι μιλάνε για JW1 και slim κάτι.

Έβαλα την την τελευταία value και ψιλο σέρνεται ρε γμτ....

Χρήση καθημερινή, φωτό μηνύματα κανα 2 προγράμματα όπως instagram, radio, και γρήγορο internet. Ίσως και κανα gps μια στο τοσο...

Να πάω σε CM?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

~~~ Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Αν πας σε cm δε θα έχεις FM ράδιο (βασικά μπορείς μέσω του spirit FM αλλά δεν συνιστάτε) και αν χρησιμοποιείς 3G για ιντερνετ θα θες μπαταρία αυτοκινήτου για να κρατήσει 1 μέρα. :lol:

Οπότε θα πρότεινα επίσημη JW1.

 

Τώρα αν εννοείς για ράδιο μέσω ιντερνετ και wifi αντί για 3G τότε τα πράματα θα είναι μια χαρά με μιά cm10 ή SlimBean.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Ούτε ICS ή τπτ τέτοιο ε? Σε κάτι σαν του Cyanogen σε καθαρό android που να τα έχεις όλα και να είναι ταχύτατο δεν πέζει ε?

Η ταχύτητα είναι το Α και το Ω μιας και η χρήση ειναι πολύ απλή.

~~~ Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Ούτε ICS ή τπτ τέτοιο ε? Σε κάτι σαν του Cyanogen σε καθαρό android που να τα έχεις όλα και να είναι ταχύτατο δεν πέζει ε?

Η ταχύτητα είναι το Α και το Ω μιας και η χρήση ειναι πολύ απλή.

 

To Android δεν έχει ραδιόφωνο. Είναι "πατέντα" της Samsung. Αν σου είναι απαραίτητο τότε βάζεις stock rom, κατα προτιμιση JW1.

 

Για "καθαρό" android (και χωρίς ραδιόφωνο) οι καλύτερες επιλογές είναι Cyanogen και slim. Υπάρχουν οδηγίες και για τις δύο.

 

Εγώ προσωπικά είμαι με την τελευταία CM10 μέχρι να σταθεροποιηθεί η CM10.1 στο θεματάκι που έχει με τα random reboots

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

H CM 10 ή ακομά και η SLIM είναι ταχύτερη της JW1? Από προβλήματα κτλ? Σήμα? Wifi κτλ είναι οκ?

Τόσο χάλια το θέμα μπαταρίας με 3G στην CM και στην slim?

Edited by Leoniums
~~~ Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι ταχύτερες από όλες τις εκδόσεις Gingerbread.

Προσωπικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το σήμα ή το WiFi.

Με 3G η μπαταρία δεν κρατάει για πολύ στις Custom ROM. Αν θες να έχεις καλή αυτονομία ή θα έχεις WiFi ή θα πας σε Επίσημο Firmware.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,Καλη Χρονια να εχουμε,

αγορασα εναν WiFi εκτυπωτη,μπορεις καποιος να μου πει πως εκτυπωνω απο το κινητο μας?Μονο με εφαρμογες απο το play?Και αν ναι,ποια ειναι η πιο καλη?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως μόνο με εφαρμογές γίνεται αλλά για το ποια είναι καλύτερη υπάρχει η ενότητα Android ώστε να ρωτήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας παιδια και συγνωμη για το off topic. Πριν λιγο καιρο μου επεσε απο το κινητο απο την τσεπη ενω ημουν πανω στην μηχανη μου και εσπασε η οθονη!! Πικρα!! Πηγα σε ενα εξουσιοδοτημενο καταστημα που κατασκευαζει και συνεργαζεται με την Samsung στην πλατεια Αμερικης και μου ειπε 140 ευρωπουλα. Οσο δλδ κανει μεταχειρισμενο σε καλη κατασταση σε αγγελιες στο νετ. Η ερωτηση τωρα. Εχω δει μεσω του Ebay.com καποιες οθονες LCD kai digtal screen touch display που ξεκινουν απο 65$ στην Αμερικη και περιπου κοντινες τιμες και στην Ευρωπη. Εχει κανεις αποψη για το θεμα? Εχει αγορασει καποιος οθονη απο Ebay? Ειναι μαιμουδιαρικες η κανονικες απλα ελαφρως μεταχειρισμενες? Και παλι συγνωμη για το off topic, απλα με την δυσκολια την οικονομικη ειναι προφανες να ψαχνεις οικονομικοτερες λυσεις για να λυσεις μια κατασταση.Και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το συγκεκριμενο κινητο.παιδια οποιος εχει αποψη σας παρακαλω ας παραθεσει σχετικα. Σας ευχαριστω εκ των προτερων, Δημητρης. Edited by scorpios44
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

θα ήθελα την βοηθεια σας ...

εχω ενα samsung galaxy s gt-i9000

 

το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οταν προσπαθω να καλεσω καποιον η οθονη μαυρίζει ....η κληση γινεται κανονικα μιλαω και ακουω κανονικα....οταν θελω να την τερματισω απλα δεν γινεται πρεπει να βγαλω την μπαταρια....αν τερματισει την κληση ο αλλος με τον οποιο μιλαω αργει να γινει τερματισμος της γραμμης .....

και στις δυο περιπτωσεις η οθονη παραμενει μαυρη και αναγκαζομαι να βγαλω την μπαταρια

 

οταν με καλουνε συμβαινει το ιδιο...με εξαιρεση καποιεσ φορεσ που δεν μπορω να απαντησω καν στην κληση..

ολες οι υπολοιπες λειτουργιες δουλευουν κανονικα

 

εκανα διαφορες αναβαθμισεις και μεσω kies αλλα και με αλλους τροπους

μεσω odin

firmware 2.3.5

base version i9000xxjvt

kernel version 2.6.35.7-i9000xxjvt-cl617736.se.infra@SEI-22 #2

 

τωρα αυτην φοραει μεσω kies

το κινητο ειναι απο Αγγλια στο kies οταν βαζω το s/n μου βγαζει PDA:JV9 /PHIONE:JV9/CSC:JV9(XEU)

 

firmware 2.3.3

base version i9000Dxjv9

kernel version 2.6.35.7-i9000Dxjvt-cl216763.root@se-s604 #2

 

αλλα δεν αλλαξε κατι

 

 

οποιαδηποτε βοηθεια-συμβουλη δεκτη

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...