Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Edit: Ξεχασα να αναφερω πως με την προηγουμεη εκδοση το σημα του market ειχε αλλαξει και ειχε γινει google play,ενω τωρα ειναι ακομα το παλιο του μαρκετ. Λετε να φταιει αυτο; Και πως το αναβαθμιζω;

 

παιδες σε σας εγινε το market --> google play ?

σε μενα ακομα τιποτα. πρεπει να κανω κατι εγω; δε νομιζω ετσι.

 

Δοκιμάστε να το αναβαθμίσετε μόνοι σας. Ίσως να φταίει αυτό. Ψάξτε το Play Store στο Google και θα βρείτε το .apk για να το εγκαταστήσετε.

 

Κατι ακομα, το root δεν υπαρχει απ'οτι ειδα πια, για να κανω το απλο fuguroot (ισα ισα για να τρεχω το titanium backup) ποιον kernel πρεπει να περασω μετα το φλασαρισμα με τοzImage-root.tar; Οπως σας ειπα και πιο πανω χρησιμοποιησα την εκδοση JW1 του superuser.

 

Για Fuguroot δεν υπάρχει kernel στον οδηγό. Αν μπορείς να βρεις στο xda τότε κατέβασε τον και βάλε τον. Από την άλλη αν θες μπορείς να βάλεις τον Semaphore για να γίνεις root.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατι ακομα, το root δεν υπαρχει απ'οτι ειδα πια, για να κανω το απλο fuguroot (ισα ισα για να τρεχω το titanium backup) ποιον kernel πρεπει να περασω μετα το φλασαρισμα με τοzImage-root.tar; Οπως σας ειπα και πιο πανω χρησιμοποιησα την εκδοση JW1 του superuser.

 

Καλύτερα κάνε root με τον semaphore. O fuguroot έχει προβλήματα στις πιο καινούριες gingerbread. Εξάλλου o kernel του Στράτου είναι καλύτερος :)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2 Beta-2

- Alex
Link to comment
Share on other sites

H τελευταία 2.3.3. cosmote από sammobile.

http://hotfile.com/dl/146334546/61d9857/I9000XWJVN_I9000OXXJV9_COS.zip.html

 

ευχαριστω για το λινκ.την εβαλα αλλα το kies δεν υποστηριζει αναβαθμιση με αυτη.Δε με πειραζει καθολου αυτό, αρκει να μην είχα ΠΑΛΙ το προβλημα με τις αναβαθμισεις απο το μαρκετ.μετα απο άπειρα φλασαρισματα τις τελευταιες μερες μονο μια eclair έλυσε το προβλημα και μπορω να εχω αναβαθμισεις σε ολες τις εφαρμοφες μου, ή να κατεβαζω οποια θέλω.Πάντως πολυ κουλό το προβλημα.δεν ειναι θεμα wifi, εχω κανει καθαρες εγκαταστασεις με wipe kai format, και παλι τα ιδια.Και δεν εχει στανταρ εφαρμογες που αρνείται να αναβαθμισει, οποια του τι βιδωσει.και μετα απο μερικες μερες μπορει να την αναβαθμισει τη συγκεκριμενη, μπορει ομως και ποτε.το ειχα 6 μηνες ετσι και γιατυτο αρχισα να σκαλιζω,δεν παει αλλο ειπα.Ασε που και να μεινω με eclair για να λειτουργουν ολα παλι καταντια ειναι.και ειναι κριμα γιατι το κινητο μου αρεσει απρα πολυ και κανω πραγματικα προσπαθεια να το κρατησω και να μην πάω απεναντι.

 

 

-----

 

εχω το titanium back up.το ειχα αγορασει όταν πήρα το τηλεφωνο.ειχε ενα αρχειο με την αδεια την οποια αντεγραψα στην sd και εγινε pro.τωρα με τα φλασαρισματα δεν μπορω να το κανω pro.Ξερει κανεις η αδεια ηταν για μια μονο φορα;Ή κάνω κατι λάθος;

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για το λινκ.την εβαλα αλλα το kies δεν υποστηριζει αναβαθμιση με αυτη.Δε με πειραζει καθολου αυτό, αρκει να μην είχα ΠΑΛΙ το προβλημα με τις αναβαθμισεις απο το μαρκετ.μετα απο άπειρα φλασαρισματα τις τελευταιες μερες μονο μια eclair έλυσε το προβλημα και μπορω να εχω αναβαθμισεις σε ολες τις εφαρμοφες μου, ή να κατεβαζω οποια θέλω.Πάντως πολυ κουλό το προβλημα.δεν ειναι θεμα wifi, εχω κανει καθαρες εγκαταστασεις με wipe kai format, και παλι τα ιδια.Και δεν εχει στανταρ εφαρμογες που αρνείται να αναβαθμισει, οποια του τι βιδωσει.και μετα απο μερικες μερες μπορει να την αναβαθμισει τη συγκεκριμενη, μπορει ομως και ποτε.το ειχα 6 μηνες ετσι και γιατυτο αρχισα να σκαλιζω,δεν παει αλλο ειπα.Ασε που και να μεινω με eclair για να λειτουργουν ολα παλι καταντια ειναι.και ειναι κριμα γιατι το κινητο μου αρεσει απρα πολυ και κανω πραγματικα προσπαθεια να το κρατησω και να μην πάω απεναντι.

 

Δεν την έβαλες σωστά, απλά. Αν ακολουθήσεις τον οδηγό μια χαρά θα σου το αναγνωρίζει το Kies, και φυσικά θα υποστηρίζει αναβάθμιση. Το ότι δεν υπάρχει άλλη αναβάθμιση αυτή τη στιγμή για την ελληνική JVN είναι άλλο θέμα. Φυσικά από τη στιγμή που έχεις εξοικειωθεί με το φλασάρισμα θα μπορούσες να περάσεις την JW1 που λειτουργεί απροβλημάτιστα. Αλλά αυτό είναι δικιά σου επιλογή.

 

Επίσης το αν δε σου αναβαθμίσει το market κάτι συνήθως δεν εξαρτάται από την έκδοση της rom που έχεις, αν αυτή είναι επίσημη. Ποιό ακριβώς είναι το πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις που έχεις; Γιατί σε όλους τους άλλους όλα λειτουργούν απροβλημάτιστα.

 

εχω το titanium back up.το ειχα αγορασει όταν πήρα το τηλεφωνο.ειχε ενα αρχειο με την αδεια την οποια αντεγραψα στην sd και εγινε pro.τωρα με τα φλασαρισματα δεν μπορω να το κανω pro.Ξερει κανεις η αδεια ηταν για μια μονο φορα;Ή κάνω κατι λάθος;

 

Όχι δεν είναι για μια μόνο φορά... απεγκατάστησε και τα 2, βάλε πρώτα την κανονική εφαρμογή, και μετά την άδεια. Δεν ξέρω τι εννοείς την αντέγραψες στην sd, η άδεια του titanium είναι ένα apk που εγκαθιστάς όπως η εφαρμογή. Αν έκανες κάποια άλλη ξεχωριστή συμφωνία, γράψε στον developer, είναι πολύ πρόθυμος να βοηθήσει συνήθως. Από που αγόρασες την pro άδεια;

 

Το lagfix τι ειναι; Εχω CF-Root CWM Recovery και Tweaks για να περασω σε JW1 και Semaphore πρεπει να καταργησω καποιο απο αυτα;

 

Δεν υπάρχει lagfix πια. Αν περάσεις σε JW1 θα καταργηθούν όλα αυτά από μόνα τους, αλλά ο Semaphore είναι βασισμένος σε cf-root και περιέχει cwm recovery, οπότε θα ξαναεμφανιστούν ως δια μαγείας.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σας και παλι. Λοιπον πηγα στο site του semaphore(δεν ηξερα οτι το ειχε φτιαξει ελληνας..!) και αρχικα κατεβασα το Semaphore_2.5.0scbm.tar οπου στη προσπαθεια να το φλασαρω μου εβγαλε failed και κολλησε το κινητο. Μετα το φλασαρα με το Semaphore_kernel_JW1_2.4.0bm.tar οπου ολα εγιναν καλα. Το προβλημα μου ειναι το εξης: Αναφερει οτι πρεπει να κατεβασουμε και να εγκαταστησουμε το superuser απο το market για να γινουμε root, το κατεβαζω αλλα οποτε παω να το ανοιξω ανοιγει και κλεινει μεσα σε κλασματα, ισια ισα προλαβαινω να δω μια πως φαινεται πριν κλεισει. Δοκιμασα και αυτο Superuser Update Fixer απο το market μηπως και αλλα δεν εκανε δουλεια. Οταν παω να ανοιξω το προγραμμα semaphore φορτιζει για λιγο και μετα μου βγαζει παλι σφαλμα "Λυπουμαστε! (και εχει τη δαδικασια com.noshufou.adroid.su). Εχω κανει κατι λαθος; Ακολουθησα πιστα τη διαδικασια. Λετε να ξαναπροσπαθησω να τα κανω ολα απο την αρχη μηπως κατι δεν εγινε καλα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σας και παλι. Λοιπον πηγα στο site του semaphore(δεν ηξερα οτι το ειχε φτιαξει ελληνας..!) και αρχικα κατεβασα το Semaphore_2.5.0scbm.tar οπου στη προσπαθεια να το φλασαρω μου εβγαλε failed και κολλησε το κινητο. Μετα το φλασαρα με το Semaphore_kernel_JW1_2.4.0bm.tar οπου ολα εγιναν καλα. Το προβλημα μου ειναι το εξης: Αναφερει οτι πρεπει να κατεβασουμε και να εγκαταστησουμε το superuser απο το market για να γινουμε root, το κατεβαζω αλλα οποτε παω να το ανοιξω ανοιγει και κλεινει μεσα σε κλασματα, ισια ισα προλαβαινω να δω μια πως φαινεται πριν κλεισει. Δοκιμασα και αυτο Superuser Update Fixer απο το market μηπως και αλλα δεν εκανε δουλεια. Οταν παω να ανοιξω το προγραμμα semaphore φορτιζει για λιγο και μετα μου βγαζει παλι σφαλμα "Λυπουμαστε! (και εχει τη δαδικασια com.noshufou.adroid.su). Εχω κανει κατι λαθος; Ακολουθησα πιστα τη διαδικασια. Λετε να ξαναπροσπαθησω να τα κανω ολα απο την αρχή μηπως κατι δεν εγινε καλα;

 

Μπορεί να μην κατέβηκε σωστά το πρώτο αρχείο, ξανακατεβασε το 2.5.0 και πέρνα το από πάνω. Και μετά ξανά το Superuser.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν την έβαλες σωστά, απλά. Αν ακολουθήσεις τον οδηγό μια χαρά θα σου το αναγνωρίζει το Kies, και φυσικά θα υποστηρίζει αναβάθμιση. Το ότι δεν υπάρχει άλλη αναβάθμιση αυτή τη στιγμή για την ελληνική JVN είναι άλλο θέμα. Φυσικά από τη στιγμή που έχεις εξοικειωθεί με το φλασάρισμα θα μπορούσες να περάσεις την JW1 που λειτουργεί απροβλημάτιστα. Αλλά αυτό είναι δικιά σου επιλογή.

 

Επίσης το αν δε σου αναβαθμίσει το market κάτι συνήθως δεν εξαρτάται από την έκδοση της rom που έχεις, αν αυτή είναι επίσημη. Ποιό ακριβώς είναι το πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις που έχεις; Γιατί σε όλους τους άλλους όλα λειτουργούν απροβλημάτιστα.

Ευχαριστω πολύ για την απάντηση και το χρόνο σου

ας πάρουμε όμως τα πραγματα απο την αρχή, για να καταλάβουμε τι ακριβως συμβαίνει:

1)το κινητο ειναι ελληνικο αγορασμενο απο Γερμανο, μαζι με MLS Destinator

2)για 1,3 χρόνια δουλευε μια χαρα,και εκανε τα πάντα όμορφα, χωρις κανενα πειραγμα όμως

μια μερα ειδα οτι ειχε αναβαθμισεις απο το kies.πηγε λοιπον απο eclair σε froyo kai gingerbread.Παλι ολα ωραία και χωρις πειραγμα κανενα. επισημες ρομ.Η μονη ασυμβατοτητα ειχα ήταν το MLS που δεν υποστηριζόταν σε gingerbread.Λειτουργησε για 2 μηνες περιπου χωρις κανενα προβλημα, ισα- ισα με τρομερη σταθεροτητα και πιο γρηγορο.

Μια μέρα αρχισε σιγα σιγα να μην μπορει να αναβαθμισει εφαρμογες είτε του συστηματος( π.χ. google mail) είτε άλλες (π.χ. mvideo player), όχι όλες όμως επιλεκτικά, μερικές αναβάθμιζε μερικες κόλαγε.παταγα ενημερωση αποδοχή και μετα εβγαινε η μπάρα για κατεβασμα και έμενε εκει, δεν κατέβαζε τιποτα για όση ωρα και να το ειχα.Μετα απο κάποια αρκετη ωρα, εβγαζε το μηνυμα αδυναμια ενημερωσης εφαρμογης ή κάτι τετοιο τελως πάντων.Μεχρι που δεν μπορουσε καποια στιγμη μετα απο καιρο δεν μπορούσε να αναβαθίσει καμια εφαρμογη.κατεβαζε ομως κανονικα εφαρμογες απο μαρκετ.

Ολα αυτα, χωρις να πειραξω απολύτως τιποτα και με το με το ιντερνετ στο τηλεφωνο να λειτουργει κανονικά.τίποτα δεν πείραξα ουτε στο ρουτερ και τις ρυθμίσεις ιντερνετ του σπιτιου μου.εξαλου δοκιμασα πολλα wifi εκτος απο το δικο μου και παλι τα ιδια.Καποια στιγμη απο 3g μου κατεβασε αρκετες αναβαθμισεις, αλλα δεν μπορουσα να κατεβαζω απο 3g και να χρεωνομαι.

Εψαξα στο δικτυο εχουν και αλλοι το ιδιο προβλημα με εμενα.Λύση δεν βρηκα πουθενα, μονο ένας που έκανε clear cache της εφαρμογης του μαρκετ.(εμενα δε δουλεψε)Και αρχισα λοιπον το διάβασμα να βγάλω ακρη, γιατι πραγματικα ειναι τηλεφωνάρα και θελω να το κρατησω λιγο ακόμα, αν και το έχω καιρο.

Με factory reset, wipe data, format sd and flashing σε εμενα πάλι δε λύνεται το θεμα.οποια ρομ και να βαλω σε καθαρο τηλ το μαρκετ λειτουργει για λιγες εφαρμογες και κανει το παραπανω προβλημα μετα απο μερικες επιτυχιμενες αναβαθμισεις.Μονο μια eclair δουλεύει χωρις προβλημα μεχρι τωρα.

Ακολουθησα τον οδηγο σου και φλασαρω απο odin με τις ρομ που μπορω να βρω(γιατι τα περισσοτερα λινκς ειναι megauload dead)

 

Για το titanium τωρα,το εχω παρει απο εδω http://www.matrixrewriter.com/android/ ειλικρινα δε θυμαμαι πως τι που,ενα txt αρχειο μου εστειλε με εμαιλ και το εβαλα στο root dir της sd καρτας μου και εγινε pro to free.Θα του στειλω εμαιλ, δεν ειναι τιποτα αυτο, ουτε με πειραζει να αγορασω ξανα ενα copy απο τη σελιδα που μου εστειλες.Το θεμα με το μαρκετ εχω μονο και μετα το τηλ ειναι μια χαρα.

 

Και το MLS δε μου δουλευει τωρα, το ειχα στην καρτα και το εκανα εγκατασταση και προφανως θελει παλι να παει η καρτα στη Θεσσαλονικη μια βολτα.Απαράδεκτη η πολιτικη της εταιριας και η υποστηριξη τους χαλια.Μαλλον θα αγορασω κανενα αλλο απο μαρκετ, αν φτιαξω το τηλ.

 

Συγνωμη για το μακροσκελεστατο ποστ αλλα είναι παραξενο το προβλημα και πρεπι να εξηγηθει για να λυθεί και να δώσουμε λύση και σε άλλους που το έχουν

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!εχω εγκαταστησει την τελευταia gingerbread ρομ στο κινητο μου με semaphore kernel εχω κανει και το συστημα σε ext4 αλλα δεν γνωριζω πως να κανω overclocking...κατεβαζω το antutu απο το play store αλλα εχει σαν maximum το 1ghz...τι πρεπει να κανω?ευχαριστω!!

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!εχω εγκαταστησει την τελευταia gingerbread ρομ στο κινητο μου με semaphore kernel εχω κανει και το συστημα σε ext4 αλλα δεν γνωριζω πως να κανω overclocking...κατεβαζω το antutu απο το play store αλλα εχει σαν maximum το 1ghz...τι πρεπει να κανω?ευχαριστω!!

 

Βάλε τον Semaphore εχει ως και 1300

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1112908

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην κατέβηκε σωστά το πρώτο αρχείο, ξανακατεβασε το 2.5.0 και πέρνα το από πάνω. Και μετά ξανά το Superuser.

 

Ευχαριστω για την απαντηση, ξανακατεβασα το 2.5 το εβαλα πανω απο το 2.4 semaphore kernel και τωρα ειναι ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω καποια θεματακια με τον Semaphore 2.5.0 μηπως ειναι καλυτερη η προηγουμενη εκδοση 2.4.0;

 

γιατι δεν δοκιμαζεις τον 2.4 να βεβαιωθεις? ;)

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω καποια θεματακια με τον Semaphore 2.5.0 μηπως ειναι καλυτερη η προηγουμενη εκδοση 2.4.0;

 

Το μοναδικό πρόβλημα που είχα αντιμετωπίσει με τον Semaphore 2.5.0 ήταν όταν πήγα να περάσω την CyanοgenMod 9 όπου στο CWM Recovery δεν μου έκανε mount την εσωτερική SDCard και έτσι αναγκάστηκα να περάσω τον 2.4.0 που είχε το παλιότερο CWM και έκανα τελικά την εγκατάσταση.

Σε όλα τα άλλα ο 2.5.0 λειτουργεί άψογα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια μικρη βοηθεια και εδω. Εχω το κινητο με CM7 και εχω προβλημα με σημα cosmote στο σπιτι, συγκεκριμενα χανω κλησεις οταν το κινητο ειναι στον κατω οροφο αλλα αμα παω να παρω τηλ ως δια μαγειας το σημα επανερχεται και μπορω να μιλησω κανονικα.

Περασα νεο modem το JHJV5 αλλα υπαρχει και παλι το ιδιο προβλημα. Γνωριζει καποιος αν υπαρχει καποιο modem που μπορει να βελτιωσει την κατασταση? Συντομα θα περασω σε CM9 ή καποια αλλη GB αλλα μεχρι τοτε λεω να πειραματιστω με αλλα modem.

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι ξέρω το modem της JVT είναι το καλύτερο για πολλούς. Εγώ αυτό έχω στην CM9 (το είχα και στις JVT, JW1) και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα.

Όπως είπες και εσύ ο μόνος τρόπος για να δεις αν θα λυθεί το πρόβλημα είναι να πειραματιστείς με άλλα modems.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

παιδες help

το galaxy S σημερα του εβγαλα την καρτα sim για να την βαλω σε αλλο κινητο. Μετα την βαζα ξανα στο Galaxy S και δεν ανοιγει. Κολαει εκει στο logo Galaxy S. Βγαζω την καρτα sim, το ανοιγω χωρις sim και παλι τα ιδια, ειναι κολλημενο στο logo Galaxy S. Η καρτα sim εχει μπει σε αλλα 2 κινητα και δουλευει μια χαρα. Εχω μαμα galaxy S με JW1. τι να κανω; μαλλον δεν γλιτωνω το φλασαρισμα παλι, ε;

TCe
Link to comment
Share on other sites

παιδες help

το galaxy S σημερα του εβγαλα την καρτα sim για να την βαλω σε αλλο κινητο. Μετα την βαζα ξανα στο Galaxy S και δεν ανοιγει. Κολαει εκει στο logo Galaxy S. Βγαζω την καρτα sim, το ανοιγω χωρις sim και παλι τα ιδια, ειναι κολλημενο στο logo Galaxy S. Η καρτα sim εχει μπει σε αλλα 2 κινητα και δουλευει μια χαρα. Εχω μαμα galaxy S με JW1. τι να κανω; μαλλον δεν γλιτωνω το φλασαρισμα παλι, ε;

 

Περίμενε κανένα 10άλεπτο στο S πριν κάνεις τίποτα... μπορεί να ξεκολλήσει.

 

Βλεπω καποια θεματακια με τον Semaphore 2.5.0 μηπως ειναι καλυτερη η προηγουμενη εκδοση 2.4.0;

 

Aπάντησα βιαστικά σ'αυτό χθες, sorry. Ειδικά γι'αυτούς που έχουν JW1 και όχι την "value pack" JVU και βάλανε και την bm version, υπάρχει περίπτωση να μη λειτουργεί σωστά ο 2.5.0, ο οποίος δε βασίζεται στο initramfs της JW1 αλλα της JVU. Όσοι έχουν πρόβλημα με την 2.5 ας βάλουν την 2.4.

O Στράτος αν το δει αυτό ίσως μπορεί να συμβουλέψει κάτι άλλο. Eγώ συνήθως σε stock roms προτιμώ να είμαι όσο πιο κοντά σε "μαμά" κατάσταση όσο γίνεται, οπότε αφού οι αλλαγές μεταξύ 2.4 και 2.5 ειδικά στην μη-bm version είναι μηδαμινές, θα προτιμήσω την 2.4.0.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε κανένα 10άλεπτο στο S πριν κάνεις τίποτα... μπορεί να ξεκολλήσει.

 

ουφ ευτυχως περιμενα και οντως ανοιξε μια χαρα. Μετα το ξανακλεισα και ανοιξε μεσα σε 1 λεπτο. Τι κολλημα ειχε φαει, ποιος ξερει.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να αφαιρεσουμε το ενα απο τα 2 πληκρολογια;

 

Καταρχήν γιατί να το κάνεις και επίσης ποια 2 εννοείς? Εννοείς της samsung και το swype? :worry:Ούτος η άλλως το ένα από τα δύο χρησιμοποιεί κάθε φορά.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν γιατί να το κάνεις και επίσης ποια 2 εννοείς? Εννοείς της samsung και το swype? :worry:Ούτος η άλλως το ένα από τα δύο χρησιμοποιεί κάθε φορά.

 

Ναι της samsung και το swype, απλα για περισσοτερο χωρο, και μικροτερα αρχεια.

Προτου εγκαταστησω το απλο swype με τις 2 γλωσσες, υπαρχει τροπος να αφαιρεσω τις περιττές γλωσσες και απο τα 2 πληκτρολογια;

Link to comment
Share on other sites

Βάλε τον Semaphore αλλά θα σου πρότεινα πρώτα να διαβάσεις και τον οδηγό για root που τα περιέχει όλα.

Ας ρίχνουμε και μια ματιά στο My Guides πριν ρωτήσουμε κάτι για το οποίο υπάρχει ολόκληρος οδηγός!;)

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ναι της samsung και το swype, απλα για περισσοτερο χωρο, και μικροτερα αρχεια.

Προτου εγκαταστησω το απλο swype με τις 2 γλωσσες, υπαρχει τροπος να αφαιρεσω τις περιττές γλωσσες και απο τα 2 πληκτρολογια;

 

Αν θες να σβήσεις κάποιο πληκτρολόγιο εντελώς, με το titanium backup αν είσαι ροοτ μπορείς να το κάνεις απεγκατάσταση. Για να αφαιρέσεις γλώσσες που δε θες πρέπει να πάρεις τα .apk των εφαρμογών των πληκτρολογίων από το system και να τα μαγειρέψεις λιγάκι (ο Tyxerakias τα ξέρει καλά αυτά) :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...