Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

PCode:GT-I9000HKDKOR

 

αν και δεν ξέρω τι πεζει με το code>

Πάντως επειδή με φουντώσατε θα πάρω αύριο τηλ.

Απλα φοβάμαι οτι θα έχω πρόβλημα και δν θα το αλάξουν και φοβαμαι μην μπλέξω μαζι τους............ :(

 

Αυτο νομιζω ειναι Κορεα...Μην μασας καντους σκηνικο...Οταν εχεις δικιο μην φοβασαι τιποτα!

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτο νομιζω ειναι Κορεα...Μην μασας καντους σκηνικο...Οταν εχεις δικιο μην φοβασαι τιποτα!

 

ρε δν εχω προβλημα να τους κανω σκινικό απλαδν ειμαι απο αθηνα. κΑι θα με γραψουν στα ........... μπιπ τους. αυτο φοβαμαι. ΔΝ θέλω να αναγκαστω να πάω αθηνα.

Ασε που στην τελική πολύ που τους νοιάζει εαν θέλω τα χρήματα πίσω. Και αποκλείεται να μ τα δωσουν.... θα μ πουν οτι στο πουλήσαμε σωστα και εσυ λες οτι να ναι.

Link to comment
Share on other sites

ρε δν εχω προβλημα να τους κανω σκινικό απλαδν ειμαι απο αθηνα. κΑι θα με γραψουν στα ........... μπιπ τους. αυτο φοβαμαι. ΔΝ θέλω να αναγκαστω να πάω αθηνα.

Ασε που στην τελική πολύ που τους νοιάζει εαν θέλω τα χρήματα πίσω. Και αποκλείεται να μ τα δωσουν.... θα μ πουν οτι στο πουλήσαμε σωστα και εσυ λες οτι να ναι.

 

Τι να σου πω οτι και αν κανεις καλα ξεμπερδεματα...

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

PCode:GT-I9000HKDKOR

 

αν και δεν ξέρω τι πεζει με το code>

Πάντως επειδή με φουντώσατε θα πάρω αύριο τηλ.

Απλα φοβάμαι οτι θα έχω πρόβλημα και δν θα το αλάξουν και φοβαμαι μην μπλέξω μαζι τους............ :(

 

Ναι αναμενομενο, γιαυτο σε ρωτησα για το product code. Περασαν τη ρομ πανω σε ποιος ξερει τι και εβαλε το default product code. Τεσπα εγω το μυριστηκα απο την αρχη μολις ειπες για 2.3.3 οτι κατι βρωμοκοπαει. Κανε την κινηση σου μην το αφησεις, αν και κατα πασα πιθανοτητα θα σου πουν οτι εσυ περασες οτι να ναι, εμεις σου πουλησαμε κανονικο του κουτιου. Κυνηγησε το παντως, να μπλεξεις περισσοτερο δεν γινεται, τι μηπως θα σου κανουν και μηνυση?:p

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Τους πήρα τηλεφωνο και μου είπαν οτι ήταν απο ευρωπαιο πρωμηθευτη αυτο.. και θα το αντικαταστήσουν με ένα από ελληνικο πρωμηθευτη . Αυτό μπορούν να κάνουν μόνο :P
Link to comment
Share on other sites

Τους πήρα τηλεφωνο και μου είπαν οτι ήταν απο ευρωπαιο πρωμηθευτη αυτο.. και θα το αντικαταστήσουν με ένα από ελληνικο πρωμηθευτη . Αυτό μπορούν να κάνουν μόνο :P

 

Τουλαχιστον δεν πηγαν να βγαλουν εσενα φταιχτη. Παντως προσεχε μην στο αντικαταστησουν με αλλο μεταχειρισμενο

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλο θα ηταν να μας πεις και το καταστημα ,ωστε να το αποφευγουμε.Εδω ειμαστε μια παρεα και σαν μεγααααααααλη παρεα εχουμε και μεγαλη δυναμη.:)

 

To καταστημα είναι το birdphone.gr ειχαν αγοράσει 2 φίλοι μου και μου ειχαν πει οτι έχει καλές τιμές για αυτό πήγα...

ναι πλεον θα προσέξω το νεο κινητό που θα μου στείλουν

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο επαθα και εγω την παρασκευη.... εψαχνα να αγορασω το Galaxy S και βρηκα μαγαζι που το ειχε κανενα 50αρικο φθηνοτερα απο τα μεγαλα καταστηματα.... παω απο εκει και του λεω ψαχνω αυτο το κινητο... το εχουμε μου λεει με την 2.3 πανω... μα πως του λεω αφου δεν εχει κυκλοφορησει καν...και με μια φυσικοτητα μου λεει ε ενταξει το ανοιξαμε και του περασαμε μια εδκοση απο ιντερνετ.... εντωμεταξυ το κουτι κομπλε κλειστο με ταινιεσ κλπ... 100 ευρω του λεω κατω γιατι το ανοιξατε του λεω και ειναι μεταχειρισμενο αλλα δεν ηθελε
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο επαθα και εγω την παρασκευη.... εψαχνα να αγορασω το Galaxy S και βρηκα μαγαζι που το ειχε κανενα 50αρικο φθηνοτερα απο τα μεγαλα καταστηματα.... παω απο εκει και του λεω ψαχνω αυτο το κινητο... το εχουμε μου λεει με την 2.3 πανω... μα πως του λεω αφου δεν εχει κυκλοφορησει καν...και με μια φυσικοτητα μου λεει ε ενταξει το ανοιξαμε και του περασαμε μια εδκοση απο ιντερνετ.... εντωμεταξυ το κουτι κομπλε κλειστο με ταινιεσ κλπ... 100 ευρω του λεω κατω γιατι το ανοιξατε του λεω και ειναι μεταχειρισμενο αλλα δεν ηθελε

 

κατα πασα πι8ανοτητα θα εκαναν αυττο και σε εμενα Γτ ξεχασα να πω οτι ήταν και με full μπαταρια, :P

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

Προσφατα αγορασα το τηλεφωνο και ψαχνω να βρω εφαρμογή για φωνητικές εντολές και κλήσεις που να παιζει καλα.

Ειχα δει μια εφαρμογη σε μοτορολα ντεφι χωρις ιντερνετ αλλα δε βρισκω τιποτα. καμμια προταση???

Link to comment
Share on other sites

Αχα το birdphone!μπραβο!βρηκαν την 2.3.3 επισημα πριν την δωσει η samsung?εαν το ανοιξαν και το πουλησαν σαν σφραγισμενο τοτε αυτο ειναι ΑΠΑΤΕΩΝΙΑ!!!

δυστηχως αυτο συμβαίνει ........ μας θεωρουν μακακες !

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις :

 

-Γιατι μετα απο format στο samsung apps μου λεει οτι υπαρχουν updates για προγραμματα που τα ειχα βαλει μονο μια φορα ?Μηπως τελικα δεν ειναι και τοσο format?

-Γιατι στην επιλογη ωρας και ημερομηνιας η επιλογη automatic δεν δουλευει αλλα παω χειροκινητα και βαζω +3 ωρες?Αυτο συμβαινει οταν επιλεγω στο locale English (United States) για να εχω αγγλικη γλωσσα στο μενου

Link to comment
Share on other sites

Τα android δν υποστιρίζουν flash Player σωστα? πχ στο e-radio δν μπορείνς να ακουσεις μουσική απο το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σε ολους. εχτες περασα το 2.3.3 και δεν εχω 3g cosmote εχω δεν ξερω πως να το φτιαξω δεν μπορω να βαλω manual τις ρυθμισεις ?
Link to comment
Share on other sites

Τα android δν υποστιρίζουν flash Player σωστα? πχ στο e-radio δν μπορείνς να ακουσεις μουσική απο το κινητό.

 

τα android υποστηρίζουν flash (2.2 έκδοση και μετά) αλλά αν δεν κάνω λάθως στο e-radio δεν είναι flash player (windows media είναι νομίζω), τεσπα αν δεν παίζει από κανένα browser (stock ,opera , firefox , skyfire , dolphin) υπάρχει πάντα και η λύση κάποιου προγράμματος (σαν το tunein radio) που έχει πολλούς σταθμούς (τουλάχιστον αυτούς που ακούω εγώ από e-radio τους έχει)

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ένα κόλλημα τελευταία στο κινητό.. Σχεδόν πάντα όταν ξεκλειδώνω το κινητό και ανοίγω το wifi, κολλάει στην ενεργοποίηση και δεν ξεκολλάει. Μόλις κάνω κιλ τις ρυθμίσεις απο τον τασκ μάνατζερ γράφει σφάλμα (στο wifi μέσα στις ρυθμίσεις) και συνήθως αυτό γίνεται ακόμα μια φορά και μετα ανοίγει κανονικά. Τι μπορεί να φταίει;

Ρομ 2.2 οφισιαλ

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο συμβαινει οταν εχεις λιγη ram.

 

Είναι λογικό αυτό όμως; έχω ένα γουιτζετ ρολοι-καιρος, ενα για την μπαταρία και τον go launcher μονο να τρεχουν και μου λέει 90 μβ ελεύθερα απο 304. Μετα βλέπω στον τασκ μανατζερ και το φεις και το σαζαμ και με παει στα 70 μβ.. Τι να κάνω;

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα android δν υποστιρίζουν flash Player σωστα? πχ στο e-radio δν μπορείνς να ακουσεις μουσική απο το κινητό.
Φυσικα και υποστηριζουν flash Player τα android,για την περιπτωση που το θελεις ομως μηπως πρεπει να βαλεις το winamp?

 

Είναι λογικό αυτό όμως; έχω ένα γουιτζετ ρολοι-καιρος, ενα για την μπαταρία και τον go launcher μονο να τρεχουν και μου λέει 90 μβ ελεύθερα απο 304. Μετα βλέπω στον τασκ μανατζερ και το φεις και το σαζαμ και με παει στα 70 μβ.. Τι να κάνω;

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

H πας σε 2.2.1 - 2.3.3 η βαζεις autokiller και τελειωνεις

με τη 2.2 που εισαι φιλε μου...θα σερνεται το καραβι!!

Link to comment
Share on other sites

(ΠΟΣΤΑΡΑ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΣΤΟ HACKS/TRICKS ΓΙΑ GALAXY S. ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΟ FORUM ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ. ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΑΝΑΣΤΑΤΩΣΗ)

 

Γεια σας παιδιά! Καιρός ήταν να γραφτώ κι εγώ στο forum αφού όλες οι αναζητήσεις στο Google για διάφορα προβλήματα που είχα κατά καιρούς με το Galaxy με έστελναν εδώ! Λοιπόν, έκανα πρόσφατα αναβάθμιση σε Froyo (στην Κύπρο αργούν λίγο τα πράγματα) κι ενώ έχει βελτιωθεί ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ η ταχύτητα και η συσκευή δεν κολλάει πια, μου έβγαλε άλλα "φασούλια" όπως:

1) Πηγαίνω για ύπνο με τη μπαταρία φρεσκοφορτισμένη στο 100% και επτά ώρες μετά ξυπνάω με το κινητό εντελώς νεκρό και ΑΠΟΦΟΡΤΙΣΜΕΝΟ! Και έχοντας τσεκάρει το task killer αλλά και την εφαρμοφή MP3 που πάντα λειτουργεί ύπουλα.

2) Οι περισσότερες apps δεν λειτουργούν πια και μιλάμε στα καλά καθούμενα και χωρίς να προηγηθεί κάτι, η αναβάθμιση έγινε πριν από μια βδομάδα και όλα λειτουργούσαν κανονικά. Αυτή τη στιγμή που σας γράφω δεν λειτουργεί σχεδόν καμία (Twitter, Zedge, Series Guide, mVideoPlayer κλπ) - μόλις πατάω το εικονίδιο η συσκευή δονείται δύο φορές και μου βγάζει ειδοποίηση πως "η εφαρμογή τερματίστηκε απροσδόκητα, δοκιμάστε ξανά".

3) Κάποιες από τις apps που κατέβασα εξαφανίστηκαν μετά από σβήσιμο και άναμα της συσκευής. Κι όχι μόνο το εικονίδιο, ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ!

 

Αυτά τα "ολίγα". Να σημειώσω επίσης πως ΔΕΝ έκανα hard reset μετά την αναβάθμιση. Αν πρέπει να κάνω τώρα, θα ήθελα κάποιες οδηγίες σχετικά με το πως να σώσω τα δεδομένα μου.

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.καινουργιος κατοχος γαλαξια,με 2.2 froyo,το πρωι εκανα την τεταρτη πληρης φορτιση με κλειστο κινητο.5 ωρες μετα και τις τελευταιες 3 ωρες ειμαι με wifi και internet,gps και αυτοματο συγρονισμο ανοιχτα και γενικοτερα συνεχης "σκαλισμα" εφαρμογων και χρηση ιντερνετ.η μπαταρια λοιπον τις τελευταιες αυτες 3 ωρες εχει κατεβει στο 50%!να σημειωσω οτι ειμαι rooted με setcpu και main profile conservative,1ghz max,100mhz min+set on boot.ειναι λογικη η τοσο μεγαλη κ γρηγορη καταναλωση μεχρι τωρα?μηπως εχω θεμα με το setcpu η μηπως δεν εχει "στρωσει" ακομα η μπαταρια?

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Τον τελευταίο καιρό έχω ένα πρόβλημα με το μαρκετ. Όταν πάω στις νέες εφαρμογές ή παιχνίδια το μαρκετ κολλάει κ βγάζει την προειδοποίηση "Η εφαρμογη market ( σε εξέλιξη com.android.vending) τερματίστηκε απροσδόκητα". Μόλις πατήσω αναγκαστικό κλείσιμο επιστρέφει στην αρχική του μάρκετ. Να σημειώσω πως το κινητό δεν είναι root και φοράει την αρχική έκδοση. Βρήκα κάποιες λύσεις σε site του εξωτερικού, αλλά δεν κατάφερα να βγάλω και πολύ άκρη! Μήπως έχετε κάποια ιδέα; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

(ΠΟΣΤΑΡΑ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΣΤΟ HACKS/TRICKS ΓΙΑ GALAXY S. ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΟ FORUM ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ. ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΑΝΑΣΤΑΤΩΣΗ)

 

Γεια σας παιδιά! Καιρός ήταν να γραφτώ κι εγώ στο forum αφού όλες οι αναζητήσεις στο Google για διάφορα προβλήματα που είχα κατά καιρούς με το Galaxy με έστελναν εδώ! Λοιπόν, έκανα πρόσφατα αναβάθμιση σε Froyo (στην Κύπρο αργούν λίγο τα πράγματα) κι ενώ έχει βελτιωθεί ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ η ταχύτητα και η συσκευή δεν κολλάει πια, μου έβγαλε άλλα "φασούλια" όπως:

1) Πηγαίνω για ύπνο με τη μπαταρία φρεσκοφορτισμένη στο 100% και επτά ώρες μετά ξυπνάω με το κινητό εντελώς νεκρό και ΑΠΟΦΟΡΤΙΣΜΕΝΟ! Και έχοντας τσεκάρει το task killer αλλά και την εφαρμοφή MP3 που πάντα λειτουργεί ύπουλα.

2) Οι περισσότερες apps δεν λειτουργούν πια και μιλάμε στα καλά καθούμενα και χωρίς να προηγηθεί κάτι, η αναβάθμιση έγινε πριν από μια βδομάδα και όλα λειτουργούσαν κανονικά. Αυτή τη στιγμή που σας γράφω δεν λειτουργεί σχεδόν καμία (Twitter, Zedge, Series Guide, mVideoPlayer κλπ) - μόλις πατάω το εικονίδιο η συσκευή δονείται δύο φορές και μου βγάζει ειδοποίηση πως "η εφαρμογή τερματίστηκε απροσδόκητα, δοκιμάστε ξανά".

3) Κάποιες από τις apps που κατέβασα εξαφανίστηκαν μετά από σβήσιμο και άναμα της συσκευής. Κι όχι μόνο το εικονίδιο, ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ!

 

Αυτά τα "ολίγα". Να σημειώσω επίσης πως ΔΕΝ έκανα hard reset μετά την αναβάθμιση. Αν πρέπει να κάνω τώρα, θα ήθελα κάποιες οδηγίες σχετικά με το πως να σώσω τα δεδομένα μου.

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθεια.

Λοιπόν,

1)Για την μπαταρία τσέκαρε εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3485667#post3485667 και κάνε ό,τι λέει. Θα δεις τεράστια διαφορά!

2)Μετά από update χρειάζεται Hard Reset στην συσκευή. Κάντο και ξαναπέρνα τις εφαρμογές.

3)Αν συνεχίσεις να έχεις πρόβλημα και δεν βρίσκεις τις εφαρμογές άλλαξε κάρτα sd.

Για να σώσεις τα δεδομένα σου, αφού έχεις βάλει την επίσημη έκδοση, όλα γίνονται μέσω Kies. Σου εμφανίζει επιλογές για να σώσεις επαφές, μηνύματα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.καινουργιος κατοχος γαλαξια,με 2.2 froyo,το πρωι εκανα την τεταρτη πληρης φορτιση με κλειστο κινητο.5 ωρες μετα και τις τελευταιες 3 ωρες ειμαι με wifi και internet,gps και αυτοματο συγρονισμο ανοιχτα και γενικοτερα συνεχης "σκαλισμα" εφαρμογων και χρηση ιντερνετ.η μπαταρια λοιπον τις τελευταιες αυτες 3 ωρες εχει κατεβει στο 50%!να σημειωσω οτι ειμαι rooted με setcpu και main profile conservative,1ghz max,100mhz min+set on boot.ειναι λογικη η τοσο μεγαλη κ γρηγορη καταναλωση μεχρι τωρα?μηπως εχω θεμα με το setcpu η μηπως δεν εχει "στρωσει" ακομα η μπαταρια?

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Να σου πω την αλήθεια εμένα μου φαίνονται φυσιολογικά. Γενικά όσο χρησιμοποιείς την οθόνη πέφτει αρκετά η μπαταρία. Όπως ανέφερα και πιο πάνω δες και αυτό : http://www.myphone.gr/forum/showthre...67#post3485667

και βάλε σίγουρα όλα τα profiles που αναφέρει για το setcpu.

Link to comment
Share on other sites

Με την 2.3.παρατηρω τεραστια καταναλωση μπαταριας. Εχτες επεσα για υπνο κατα τις 5 το πρωι και ειχα 65% μπαταρια κι οταν ξυπνησα το κινητο ειχε κλεισει και εοχε αποφορτιστει τελειως. Το wifi το ειχα κλεισει και το κινητο ηταν σε flight mode. Stock rom XWJVB
Το ιδιο επαθα εγω εχθες το βραδυ,ολα αυτα μετα απο νεο φλασαρισμα που ειχα κανει εχθες και υποψιαζομαι οτι κατι δεν εκατσε καλα γιατι την δουλευω καποιες μερες την jvb και ειναι μια χαρα η μπαταρια της.Θα ξανφλασαρω και θα βρω τι φταιει.

 

Γεια σας παιδιά! Τον τελευταίο καιρό έχω ένα πρόβλημα με το μαρκετ. Όταν πάω στις νέες εφαρμογές ή παιχνίδια το μαρκετ κολλάει κ βγάζει την προειδοποίηση "Η εφαρμογη market ( σε εξέλιξη com.android.vending) τερματίστηκε απροσδόκητα". Μόλις πατήσω αναγκαστικό κλείσιμο επιστρέφει στην αρχική του μάρκετ. Να σημειώσω πως το κινητό δεν είναι root και φοράει την αρχική έκδοση. Βρήκα κάποιες λύσεις σε site του εξωτερικού, αλλά δεν κατάφερα να βγάλω και πολύ άκρη! Μήπως έχετε κάποια ιδέα; Ευχαριστώ!
τι ρομ φορας,ποτε την εβαλες και με ποιο τροπο?
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο επαθα εγω εχθες το βραδυ,ολα αυτα μετα απο νεο φλασαρισμα που ειχα κανει εχθες και υποψιαζομαι οτι κατι δεν εκατσε καλα γιατι την δουλευω καποιες μερες την jvb και ειναι μια χαρα η μπαταρια της.Θα ξανφλασαρω και θα βρω τι φταιει.

 

Πάρη μήπως η αφαίμαξη της μπαταρίας σου έχει σχέση με την αλλαγή του csc σε αυτό της JVA;:confused:

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...