Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε το τέλος!

 

Των μαμά ROMs :p

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=940095

Hello Gingerbread!

 

 

 

[GT-I9000] CyanogenMod 7: We love BUGS! - Version: 20110203 DANGEROUS TEST RELEASE

 

 

Edited by nomedor
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Setcpu εκδοση 2.1.0 αλλα δεν βλεπω το tab με τις paid εφαρμογες εχω επισημη froyo 2.2 Επισης δεν μπορω να καταλαβω τι ρολο παιζει τι εκδωση setcpu εχω?

 

 

 

Sent from my GT-I9000

 

Μάλλον ο Άλεξ δεν το έλεγε σ' εσένα και έβαλε λάθος quote......:lol:

Εγώ πάντως και μετά την εκκαθάριση δεδομένων, εγκατάσταση και επανεγκατάσταση, έχω ακόμα το ίδιο πρόβλημα με το setCPU! Τι να πω δεν ξέρω....

 

 

Eντάξει ρε παιδιά γράψτε λάθος :P

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το τέλος!

 

Των μαμά ROMs :p

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=940095

Hello Gingerbread!

 

 

 

[GT-I9000] CyanogenMod 7: We love BUGS! - Version: 20110203 DANGEROUS TEST RELEASE

 

 

Οπως συζητησαμε και στο αλλο thread και οπως φυσικα γραφουν και οι ιδιοι (και το εγραψες κι εσυ) ειναι ενα dangerous test release και δεν νομιζω κανεις απο δω να θελει να γινει το κινητο του πειραματοζωο. Περιμενουμε με ανυπομονησια τις εξελιξεις λοιπον και καλυτερα να μην κανουμε τους καομποϋδες:lol:

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Οπως συζητησαμε και στο αλλο thread και οπως φυσικα γραφουν και οι ιδιοι (και το εγραψες κι εσυ) ειναι ενα dangerous test release και δεν νομιζω κανεις απο δω να θελει να γινει το κινητο του πειραματοζωο. Περιμενουμε με ανυπομονησια τις εξελιξεις λοιπον και καλυτερα να μην κανουμε τους καομποϋδες:lol:

Εγω παντως δεν εχω καμια ορεξη για να κανω τον καομπου. ουτε καν τις αποκριες δεν εχω ορεξη να ντυθω καομποης :lol::lol::lol::lol:

Παναγιωτη, εμεις οι δυο παλι τελευταιοι θα την περασουμε. μετα που θα εχει δοκιμαστει για τα καλα !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Δωσε καποιες παραπανω λεπτομερειες. Σε πιο error αναφερεσαι? Πια rom φορας? Αν και δεν εχω ιδεα απο 2.1 (την ειδα μολις 30 λεπτα αφου αγορασα το τηλ) περασα σε 2.2.1 jpy στην αρχη και js3 στην συνεχεια, εχει με διαφορα το σταθεροτερο wifi απο ολα τα android κινητα που ειχα (5 στον αριθμο). Με το που ανοιγει η οθονη 2 δεπτερολεπτα μετα ειναι ηδη συνδεμενο με απροσκοπτη λειτουργια.

 

Την επισημη 2. 2. Οταν παταω το wifi λεει turning on και μετα βγαζει error. Αυτο το βλεπω αν παω settings,wireless and net, wifi settings.

 

Sent from my GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος απο σας να κανει εγκατασταση αυτο εδω? Ισως καποιος που δε μενει Ελλαδα. Εμενα δε με αφηνει..

https://market.android.com/details?id=com.navigon.navigator_select_samsung_pac

Ειναι δωρεαν navigon για Galaxy S? Βλεπω καλα?

 

Είναι για Αυστραλία και Νέα Ζηλανδία

In Trance We Trust
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι είσαι root. Ενημέρωσε το Superuser σου στην τελευταία έκδοση.

 

Έχω τη 2.3.6.1 και απ' ότι είδα είναι η τελευταία.

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. μετά την επίσημη 2.2 βλέπω την συσκευή σαν καινούρια. πόσο σας βγάζει στο quadrant? πάντως μάλλον έπρεπε να κάνω hard reset και όχι factory ωστε να σβηστεί ότι ....σαβούρα είχα βάλει.
galaxy s, Note 8
Link to comment
Share on other sites

Μου έπεσε το κινητό χθες και έσπασε η οθόνη.... :( Ξέρετε που μπορώ να την αλλάξω και πόσο κοστίζει; Το service της Samsung που είναι στην Αθήνα;
Link to comment
Share on other sites

Μου έπεσε το κινητό χθες και έσπασε η οθόνη.... :( Ξέρετε που μπορώ να την αλλάξω και πόσο κοστίζει; Το service της Samsung που είναι στην Αθήνα;

 

ΕΣΠΑΣΕ Η ΟΘΟΝΗ????????????

Τί λες ρε φίλες τώρα? Μεγάλη γκαντεμιά!

Αλλά για να ξέρουμε κι εμείς, πως και έσπασε, γιατί εδώ είχαμε την εντύπωση ότι ο γορίλλας είναι.... σκυλί. Ή σου έπεσε από πολυκατοικία και το πάτησε φορτηγό?

Για service για δες:

http://www.samsung.com/gr/support/location/supportServiceLocation.do?page=SERVICE.LOCATION

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

το έχετε δεί αυτο;

 

 

Σπάει η οθόνη ακομη και απο πέσιμο υψους 1.60 μέτρου ( η δραματική μουσική στο video κατα το σπάσιμο είναι όλα τα λευτά :p ) ... άρα προσοχή μεγάλη.

Link to comment
Share on other sites

Μου έπεσε το κινητό χθες και έσπασε η οθόνη.... :( Ξέρετε που μπορώ να την αλλάξω και πόσο κοστίζει; Το service της Samsung που είναι στην Αθήνα;

 

ΕΣΠΑΣΕ Η ΟΘΟΝΗ????????????

Τί λες ρε φίλες τώρα? Μεγάλη γκαντεμιά!

Αλλά για να ξέρουμε κι εμείς, πως και έσπασε, γιατί εδώ είχαμε την εντύπωση ότι ο γορίλλας είναι.... σκυλί. Ή σου έπεσε από πολυκατοικία και το πάτησε φορτηγό?

Για service για δες:

http://www.samsung.com/gr/support/location/supportServiceLocation.do?page=SERVICE.LOCATION

 

Πωπω :( πως τα κατάφερες? Χτύπησε σε κάποιο αιχμηρό αντικείμενο πέφτοντας? Άμα το πας service ετοιμάσου να τα σκάσεις χοντρά γιατί πάει πακέτο με το touch και τσεκουρώνουν.

 

http://www.volte-tel.gr/pics/i9000big.jpg

 

Ενδεικτική λιανική 119€ χωρίς τα περαστικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!διάβασα ένα ποστ που έκανε ένα παιδί ότι υπάρχει αναβάθμιση του mls destinator για 2.2.μαζί με το κινητό μου είχαν δώσει mls αλλά είχα κάνει αναβάθμιση σε 2.2 και δεν το έβαλα αφού μου είχατε πει ότι δεν λειτουργεί.Τώρα με ποια διαδικασία μπορώ να το βάλω?αναβάθμιση από που θα κάνω?Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!διάβασα ένα ποστ που έκανε ένα παιδί ότι υπάρχει αναβάθμιση του mls destinator για 2.2.μαζί με το κινητό μου είχαν δώσει mls αλλά είχα κάνει αναβάθμιση σε 2.2 και δεν το έβαλα αφού μου είχατε πει ότι δεν λειτουργεί.Τώρα με ποια διαδικασία μπορώ να το βάλω?αναβάθμιση από που θα κάνω?Ευχαριστώ!

 

Θα πρέπει να βγάλει αναβάθμιση η MLS να τους πας την κάρτα να περάσουν το πρόγραμμα..αλλά ακόμα τπτ..Θυμάμαι όταν τους είχα ρωτήσει: ''βγήκε η αναβάθμιση σε 2.2 ,θα μπορέσουμε να διορθώσουμε το πρόβλημα που προκύπτει?'' αυτοι μου απάντησαν ΜΗΝ κάνεις αναβάθμιση!!Απαράδεκτοι θεωρώ..:mad:

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Την επισημη 2. 2. Οταν παταω το wifi λεει turning on και μετα βγαζει error. Αυτο το βλεπω αν παω settings,wireless and net, wifi settings.

 

Sent from my GT-I9000

Δυστηχως φιλε μου δεν εχω εικονα απο 2.2 μιας και οταν πηρα το τηλ, ειχε εγκατεστημενη την 2.1 και 20 λεπτα μετα περασα σε 2.2.1 jpy. Καμμια απο τις δυο 2.2.1 (jpy,js3) δεν μου δημιουργησαν το παραμικρο προβλημα με wifi.

Καλημέρα παιδιά. μετά την επίσημη 2.2 βλέπω την συσκευή σαν καινούρια. πόσο σας βγάζει στο quadrant? πάντως μάλλον έπρεπε να κάνω hard reset και όχι factory ωστε να σβηστεί ότι ....σαβούρα είχα βάλει.

2.2.1 stock 1200-1300 2.2.1 με voodoo kernel (εχει enabled default το lagfix) 1550-1700.

Μου έπεσε το κινητό χθες και έσπασε η οθόνη.... :( Ξέρετε που μπορώ να την αλλάξω και πόσο κοστίζει; Το service της Samsung που είναι στην Αθήνα;

 

Κριμα. :(

Μπορεις να αποφυγεις στο μελλον αντιστοιχα θεματα με τη χρηση μιας silicone case. Παροτι δεν καλυπτει την οθονη εχει ενα ικανοποιητικο κενο 2-3 χιλιοστων γυρω απο αυτη.

Link to comment
Share on other sites

το έχετε δεί αυτο;

 

 

Σπάει η οθόνη ακομη και απο πέσιμο υψους 1.60 μέτρου ( η δραματική μουσική στο video κατα το σπάσιμο είναι όλα τα λευτά :p ) ... άρα προσοχή μεγάλη.

Πολυ καλο το βιντεο, σ'ευχαριστουμε φιλε.

Ενταξει, εσπασε η οθονη απο το 1,60, αλλα το ειχε ριξει και προηγουμενως αλλες 3 φορες !!!!

Δεν ειναι μπαλακι του τενις το galaxy s, ουτε βγηκε για να παιζουμε φρισμπι στην παραλια :lol::lol::lol::lol:

 

Επι την ευκαιρεια που μας εδωσες το βιντεο, βρηκα αλλα 3 βιντεο και εφτιαξα ενα μικρο αρθρακι στο blog μου για να υπαρχει.

http://antonis-news.blogspot.com/2011/02/samsung-galaxy-s.html

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Πωπω :( πως τα κατάφερες? Χτύπησε σε κάποιο αιχμηρό αντικείμενο πέφτοντας? Άμα το πας service ετοιμάσου να τα σκάσεις χοντρά γιατί πάει πακέτο με το touch και τσεκουρώνουν.

 

http://www.volte-tel.gr/pics/i9000big.jpg

 

Ενδεικτική λιανική 119€ χωρίς τα περαστικά.[/QUOT\

 

Kαλησπερα και απο μενα το e-bay ειναι ο φιλος στιν περιπτωσει σου οπος στιν δικιa μου το εσπασα το κινιτο στιν πρωτη εβδομαδα που το ειχα παρει οθονη απο χονγκ κονκγ γυρω στα 40 δολαρια προεκυψε θεμα ομος οταν πηγαμε να την αλαξουμε διοτι σπασαμε τους σενσορες τα 3 κουμπια που εχει τα οποια ειναι κολιμενα πανω στην οθονη επισης ψακσε στο youtube για βιντεακια που διχνουν τιν διαδικασια το πως αλλαζει τωρα μετα απο 6 μηνες βγηκε στην αγορα το κομματι που σπασαμε συντομα θα το εχουμε ετοιμο!ενοειτε οτι εχω παρει αλλο κινητο !

ΠΟΛΥ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΕ ΠΡΟΛΑΒΑ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΤΙΝ 2.2.1 JS3 ME TO KIES PATCHER KAI ΕΤΣΙ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΙΠΤΑΜΕΝΟ ΟΛΛΑΝΔΟ.

ΕΛΠΙΖΟ ΝΑ ΒΟΙΘΗΣΑ!

Ιπταμενος Ολλανδος:lol:
Link to comment
Share on other sites

Πωπω :( πως τα κατάφερες? Χτύπησε σε κάποιο αιχμηρό αντικείμενο πέφτοντας? Άμα το πας service ετοιμάσου να τα σκάσεις χοντρά γιατί πάει πακέτο με το touch και τσεκουρώνουν.

 

http://www.volte-tel.gr/pics/i9000big.jpg

 

Ενδεικτική λιανική 119€ χωρίς τα περαστικά.[/QUOT\

 

Kαλησπερα και απο μενα το e-bay ειναι ο φιλος στιν περιπτωσει σου οπος στιν δικιa μου το εσπασα το κινιτο στιν πρωτη εβδομαδα που το ειχα παρει οθονη απο χονγκ κονκγ γυρω στα 40 δολαρια προεκυψε θεμα ομος οταν πηγαμε να την αλαξουμε διοτι σπασαμε τους σενσορες τα 3 κουμπια που εχει τα οποια ειναι κολιμενα πανω στην οθονη επισης ψακσε στο youtube για βιντεακια που διχνουν τιν διαδικασια το πως αλλαζει τωρα μετα απο 6 μηνες βγηκε στην αγορα το κομματι που σπασαμε συντομα θα το εχουμε ετοιμο!ενοειτε οτι εχω παρει αλλο κινητο !

ΠΟΛΥ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΕ ΠΡΟΛΑΒΑ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΤΙΝ 2.2.1 JS3 ME TO KIES PATCHER KAI ΕΤΣΙ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΙΠΤΑΜΕΝΟ ΟΛΛΑΝΔΟ.

ΕΛΠΙΖΟ ΝΑ ΒΟΙΘΗΣΑ!

 

Φάε την γλώσσα σου χριστιανέ μου, δεν έσπασε το δικό μου :p

 

Σε καμία περίπτωση δεν συνιστώ να κάνει ο φίλος την αλλαγή οθόνης μόνος του, τα flex-άκια (καλωδιοταινίες) και οι connector-ες είναι πολύ ευαίσθητα, μπορεί να γίνει πολύ εύκολα ζημία. Δώστο σε κάποιο εξειδικευμένο service...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 γρηγορες ερωτησουλες :

 

1. Υπαρχει καποιος καλος image viewer εκτος του default?

2. Στο Swype αλλαζω τις γλωσσες απο ελληνικα σε ολλανδικα μονο και οταν παταω πανω στο ΝL και επιλεγω ΑΓΓΛΙΚΑ, αυτο μου κραταει παλι τα ολλανδικα και αντικαθιστα τα ελληνικα! Πως γινεται να εχω μονο αγγλικα και ελληνικα ? (προφανως εχω την js3 οπως καταλαβατε)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν ξερει καποιος μια ερωτηση.Οταν βαζουμε σε 3G mode το κινητο καταναλωνει ενεργεια αυτο το ξερω,οταν ομως παταμε το κουμπι που ανοιγουμε το κινητο σε 2.2 και ανω λογισμικα εχουμε την εξης λειτουργια του δικτυου,οταν το βαζουμε σε αυτην την λειτουργια γυρναει το κινητο αυτοματα σε Gsm mode η πρεπει να το γυρισουμε εμεις για να μην καταναλωνει ενεργεια?:blink:
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 γρηγορες ερωτησουλες :

 

1. Υπαρχει καποιος καλος image viewer εκτος του default?

2. Στο Swype αλλαζω τις γλωσσες απο ελληνικα σε ολλανδικα μονο και οταν παταω πανω στο ΝL και επιλεγω ΑΓΓΛΙΚΑ, αυτο μου κραταει παλι τα ολλανδικα και αντικαθιστα τα ελληνικα! Πως γινεται να εχω μονο αγγλικα και ελληνικα ? (προφανως εχω την js3 οπως καταλαβατε)

 

Την JS3 την έβαλες από το πρώτο post? Το Swype κρατάει τις 2 τελευταίες γλώσσες, αν βάλεις Aγγλικά και μετά ελληνικά και κάνεις το γνωστό τράβηγμα απο το i στο ς, θα αλλάζει μεταξύ αυτών των 2.

Ποιό sales code έχει τώρα το κινητό; (*#272*IMEI#)

 

Παιδια αν ξερει καποιος μια ερωτηση.Οταν βαζουμε σε 3G mode το κινητο καταναλωνει ενεργεια αυτο το ξερω,οταν ομως παταμε το κουμπι που ανοιγουμε το κινητο σε 2.2 και ανω λογισμικα εχουμε την εξης λειτουργια του δικτυου,οταν το βαζουμε σε αυτην την λειτουργια γυρναει το κινητο αυτοματα σε Gsm mode η πρεπει να το γυρισουμε εμεις για να μην καταναλωνει ενεργεια?:blink:

 

H 'λειτουργία δικτύου' από το power button, απλά κλείνει τα δίκτυα τελείως, για να μη χρεώνεσαι. Όταν τα ξανανοίξεις, ανοίγουν στη ρύθμιση που είχες βάλει, είτε GSM είτε WCDMA (ή αυτόματο)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε : Sales code XEN . Install - Cancel απο κατω.

 

Τι δειχνει αυτο? τι πρεπει να πατησω?

το 2.2.1 το εφτιαξα απο τον οδηγο του τυχερακια.

Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε : Sales code XEN . Install - Cancel απο κατω.

 

Τι δειχνει αυτο? τι πρεπει να πατησω?

το 2.2.1 το εφτιαξα απο τον οδηγο του τυχερακια.

 

Cancel. Ok, απλά από περιέργεια ρωτάω. Αν κάνεις πάντως ότι σου είπα παραπάνω δε θα έχεις πρόβλημα...

Αμάν αυτός ο τυχεράκιας με τους οδηγούς του...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

...Αμάν αυτός ο τυχεράκιας με τους οδηγούς του...

 

Μηπως πρεπει να κανεις ενα fun club ? :lol:

 

Για να μην ειμαστε και εντελως off topic...

 

Μου έπεσε το κινητό χθες και έσπασε η οθόνη.... :( Ξέρετε που μπορώ να την αλλάξω και πόσο κοστίζει; Το service της Samsung που είναι στην Αθήνα;

http://www.samsung.com/gr/support/location/supportServiceLocation.do?page=SERVICE.LOCATION

 

Το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να το πας...Μη σκεφτεις καν να το ανοιξεις εκτως και αν εχεις ορεξη για...περιπετειες :wacko:

bodo
Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 γρηγορες ερωτησουλες :

 

1. Υπαρχει καποιος καλος image viewer εκτος του default?

2. Στο Swype αλλαζω τις γλωσσες απο ελληνικα σε ολλανδικα μονο και οταν παταω πανω στο ΝL και επιλεγω ΑΓΓΛΙΚΑ, αυτο μου κραταει παλι τα ολλανδικα και αντικαθιστα τα ελληνικα! Πως γινεται να εχω μονο αγγλικα και ελληνικα ? (προφανως εχω την js3 οπως καταλαβατε)

 

χρησιμοποιώ το quick pic, που είναι μικρό ελαφρύ και ταχύτατο. Μάλιστα ζουμάρει τις φωτογραφίες χωρίς το ενοχλητικό φαινόμενο της πτώσης της ποιότητας που παρατηρείται στην stock gallery

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...