Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το δοκίμασα και τον έχω τον συνδυασμό των 3 πλήκτρων....!!αυτό μου χρειάζεται μόνο σε περίπτωση που θέλω να πειράξω το τηλ?γιατί βλέπω οτι μπορώ να κάνω και format την sd κλπ...

 

Εγω προσωπικα φιλος νομιζω οτι ειναι η πιο χρησιμη λειτουργια που εχει το κινητο...Αν μπρικαρει και δεν μπορει να ανοιξει απο εκει νομιζω (δεν εχω τυχει σε τετοια περιπτωση) οτι με το συνδυασμο αυτο μπορεις να φλασαρεις μια ρομ και να εισαι οκ...

 

Παντως καλο ειναι να ριξεις και μια ματια στο hacks/root/ καθως και στο οδηγους για νεους χρηστες

Θα τα βρεις ολα πολυ ενδιαφεροντα :)

bodo
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι με αυτο που σου ειπα μπηκες στο recovery. Μεσω recovery ειναι ενας τροπος να κανεις hard reset. Επειδη θα ρωτησεις σου λεω απο τωρα οτι για να πλοηγηθεις στο recοvery χρησιμοποιεις τα πληκτρα της εντασης και για enter χρησιμοποιεις το reset. Aν αντι για vol up πατησεις vol down θα μπεις στο download mode και αυτο ειναι που σε σωζει αν μπρικαρει το τηλεφωνο.

 

Τωρα βεβαια θα με κραξει ο Αλεξ και οι αλλοι που τα γραφω εδω αυτα γιατι ειναι πολυ βασικα, αλλα δεν πειραζει. Οπως ειναι αυτονοητο η μια απορια θα φερνει την αλλη οποτε βλεπεις στους οδηγους για τα περεταιρω.:)

 

Ευχαριστώ!!όχι δεν θα ρωτήσω το ήξερα αυτό!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βοηθήστε με γιατί μου κάνει φοβερή εντύπωση. Για μερικούς είναι πιο εύκολο και γρήγορο να γράφουν για ώρες απανωτές απορίες και να περιμένουν να απαντηθούν μία - μία από το να διαβάσουν μία - δύο σελίδες στις οποίες περιέχονται το 90% των απαντήσεων που ψάχνουν;

Αυτό πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω.

 

Ουτε καν να διαβασουν 1-2 σελιδες.Θελει να μαθεις καποιος π.χ τι κανει το hard reset?Ανοιγει τη σελιδα του οδηγου,παταει ctrl+f,γραφει hard reset στο πεδιο που του εμφανιζει και εντοπιζει αμεσα τι κανει hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Επισης και εγω ευχαριστω πολυ για την βοηθεια παιδια .

Το μονο θεμα που εχω τωρα ειναι οτι αφου εγκατεστησα παλι το APN και παταω το widget απενεργοποιει μονο το ιnternet αλλοιωνοντας το ΑPN και οχι το ΜΜS οπως γινονταν με το 2.1 .

Link to comment
Share on other sites

Sorry!τους οδηγούς τους έχω διαβάσει απλά λόγω έλλειψης χρόνου δεν μπορώ να ανατρέχω σε αυτούς και απλά ρωτάω εδώ..!στους οδηγούς βρίσκεται το ένα σκέλος της ερώτησης μου..!το forum εξάλλου υπάρχει για να λύνονται προβλήματα και απορίες..!εγώ έκανα μία ερώτηση και όποιος έχει την ευγενή καλοσύνη ας απαντήσει..!φιλικά το λέω δεν θέλω να παρεξηγηθώ σέβομαι και εκτιμώ πολύ την δουλειά που έχετε κάνει και με έχετε βοηθήσει πάρα πολύ...!και πάλι συγνώμη..και ευχαριστώ!

...... Ευχαριστώ και ελπίζω να μην υπάρχουν απαντήσεις στους οδηγούς...:O

 

 

Φίλε Αλέξανδρε το 95% αυτών που ρώτησες στα 15 σου μηνύματα, για τα οποία περίμενες να σου απαντήσουν και να ξαναρώτησεις κτλ., υπήρχαν όλα στους οδηγούς και αν διαβαζες δύο (2) σελίδες θα τα είχες βρει μόνος σου σε κλάσμα του χρόνου.

Η δικαιολογία του στύλ "δεν έχω χρόνο" είναι ακριβώς αυτό, δικαιολογία. Σε κανένα σύμπαν δεν υπάρχει λογική για το "βαριέμαι να διαβάσω μία σελίδα ή να κάνω ένα Ctrl-F στον οδηγό που ψάχνω, άρα θα ξαναρωτήσω και κάποιος θα βρεθεί να μου πει, και αυτό θα είναι πιο γρήγορο".

Πολλοί εδώ μέσα έχουν ψάξει και έχουν κάτσει και διαβάσει ΟΛΕΣ τις σελίδες όταν το forum ηταν μικρότερο (περίπου 500 σελίδες τότε), και το 95% των πληροφοριών τώρα έχουν συλλεχθεί στην πρώτη σελίδα.

Οδηγοί έχουν γραφτεί ανιδιοτελώς για ΑΚΡΙΒΩΣ το λόγο που επικαλείσαι, να μη χρειάζεται να διαβαστούν όλες οι σελίδες και να μη χάνεται χρόνος.

 

Λες ότι είναι forum εδώ, και ναι έχεις δίκιο, είναι forum και όχι service center της Samsung. Και ερωτήσεις σαν και αυτές που ρωτάς συνεχόμενα, οι οποίες έχουν απαντηθεί επί λέξει στους οδηγούς, γεμίζουν το φόρουμ άσκοπα, και όσοι θέλουν να βρουν μια πληροφορία χάνονται στις άπειρες σελίδες.

 

Όπως σου απάντησα και τις προάλλες, ερωτήσεις που έχουν απαντηθεί αυτολεξεί στις δύο σελίδες των οδηγών, θα αφαιρούνται ως spam. Το ίδιο είχε ανακοινωθεί και στην πρώτη σελίδα του θέματος. Η επιμονή σου να μη διαβάζεις 2 σελίδες (δεν είναι καν ολόκληρες σελίδες), και μετά να ξοδεύεις 2 ώρες στο φόρουμ μέχρι να πάρεις όλες τις απαντήσεις από την αρχή, είναι τουλάχιστον προσβλητική.

 

:X

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!όχι δεν θα ρωτήσω το ήξερα αυτό!!!!:D

 

Μισο λεπτο γιατι δεν καταλαβα, ηξερες να πλοηγηθεις στο recovery mode αλλα δεν ηξερες να μπεις? Παντως μην μπερδευτεις γιατι αργοτερα αν μπλεχτεις με clockwork mod εκει το enter ειναι το power και οχι το home.

 

Τελοσπαντων, οπως ειδες φιλε μου δεν ειμαι ο μπαμπουλας επειδη αναγκαστηκα να μιλησω ετσι στην αρχη. Και αλλες φορες εχει τυχει να μιλησω ετσι και συγκρουστηκα κιολας. Αυτη ειναι η σταση ολων ομως. Με το να ρωταμε τετοια πραγματα ειναι αυτοματα σαν να ακυρωνουμε τις προσπαθειες ολων των παιδιων (και κυριως του Αλεξ) που καθονται και αφιερωνουν το χρονο τους χωρις καμια υποχρεωση. Αρα απο δω και στο εξης ριχνε μια ματια στους οδηγους και αν δεν υπαρχει κατι ρωτας κι εδω.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Επισης και εγω ευχαριστω πολυ για την βοηθεια παιδια .

Το μονο θεμα που εχω τωρα ειναι οτι αφου εγκατεστησα παλι το APN και παταω το widget απενεργοποιει μονο το ιnternet αλλοιωνοντας το ΑPN και οχι το ΜΜS οπως γινονταν με το 2.1 .

 

Δε χρειάζεται πια το APN widget για να κάνεις κάτι στα apn, δεν είναι καν απαραίτητο στο Froyo, βγάλτο... απλά πάτα λίγο παρατεταμένα το power button δεξιά, μέχρι να σου βγάλει το μενού, και διάλεξε τη 2η επιλογή (Data network mode), και τα APN κλείνουν μέχρι να το ξανακάνεις.

 

@ Παναγιώτης/Ερυθρόρεγγας : Δεν είναι το θέμα οι δικές μου προσπάθειες, στο κάτω-κάτω οι οδηγοί γράφτηκαν από πολλούς (ξέρεις εσύ), και ούτε η μια ή δυο φορές που θα γράψει κάποιος μια ερώτηση... απλώς το παλληκάρι το'χει παρακάνει.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Έκανα hard reset και προσπαθώ μέσω kies να βάλω τις επαφές και δεν γίνεται..!μου λέει ότι δεν υπάρχει απόκριση από την συσκευή.καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Έκανα hard reset και προσπαθώ μέσω kies να βάλω τις επαφές και δεν γίνεται..!μου λέει ότι δεν υπάρχει απόκριση από την συσκευή.καμιά ιδέα?

 

Το τηλεφωνο αναγνωριζεται απο το kies?

 

@ Παναγιώτης/Ερυθρόρεγγας .

 

:lol::lol: Να τος και ο Ερυθρόρεγγας. Ε να κανει και καποιος παρεα στον κυβοχια μην νιωθει μονος του:lol::lol:

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται πια το APN widget για να κάνεις κάτι στα apn, δεν είναι καν απαραίτητο στο Froyo, βγάλτο... απλά πάτα λίγο παρατεταμένα το power button δεξιά, μέχρι να σου βγάλει το μενού, και διάλεξε τη 2η επιλογή (Data network mode), και τα APN κλείνουν μέχρι να το ξανακάνεις.

 

Σωστός, δεν το'χα προσέξει! Ομως για να δουλέψει αυτόματα το 3G watchdog πρέπει να το βάλεις. δέν πρέπει; sorry για το off-topic

 

@Τυχεράκιας. μπορείς να επαναφέρεις τον οδηγό για greek swype γι' αυτούς που δέν πρόλαβαν την ολλανδική js3 ή που επέλεξαν jpy και δεν θέλουν (φοβούνται :worry:) να ασχοληθούν με odin;

Μιχάλης

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο αναγνωριζεται απο το kies?

 

 

 

:lol::lol: Να τος και ο Ερυθρόρεγγας. Ε να κανει και καποιος παρεα στον κυβοχια μην νιωθει μονος του:lol::lol:

 

:lol::lol::lol::lol:

 

Καλημέρες!

 

και BTW νομίζω πως ορισμένοι εκμεταλλεύονται την καλή διάθεση των γνωστών αγνώστων πλέον παιδιών που έχουν φάει τα μάτια τους να διαβάσουν 100 πράματα και να τα συμπυκνώσουν σε 10 σελίδες. Πραγματικά δλδ κρίμα που υπάρχει τέτοια νοοτροπία. Τα θέλω όλα έτοιμα στο πιάτο και γρήγορα μάλιστα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χτες συνδεσα το κινητο με Κιες και μου εβγαλε διαθεσιμη αναβαθμιση !

Εγω ειμαι με jg1 , αρα οσοι δεν θελουν να ασχοληθουν με kies patcher , μπορουν να την κανουν επισημα πλεον!

 

Η δικη μου ερωτηση ειναι : εντυπωσεις απο την 2.2.1 την ολλανδικη σε οσους την εχουν βαλει? πανε ολα καλα ?

Περιπου ποση ωρα θελει να ολοκληρωθει μια διαδικασια αναβαθμισης??

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο αναγνωριζεται απο το kies?

 

Ναι αναγνωρίζεται κανονικά από το kies..!πατάω επαφές...υπολογιστή...τις επιλέγω..πατάω μεταφορά στο κινητό λέει φόρτωση επαφών και μετά ότι δεν υπαρχει απόκριση από το τηλ..

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμια εφαρμογη να αφαιρει τα καταλοιπα απο τις εφαρμογες που βγαζουμε ? π.χ. directory και καποια αρχεια γιατι μονο για cache βρισκω
Link to comment
Share on other sites

 

Ναι αναγνωρίζεται κανονικά από το kies..!πατάω επαφές...υπολογιστή...τις επιλέγω..πατάω μεταφορά στο κινητό λέει φόρτωση επαφών και μετά ότι δεν υπαρχει απόκριση από το τηλ..

 

Αν τις επιλεγεις πρωτα πριν πατησεις μεταφορα,δοκιμασε να πατησεις μεταφορα χωρις να τις επιλεξεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χτες συνδεσα το κινητο με Κιες και μου εβγαλε διαθεσιμη αναβαθμιση !

Εγω ειμαι με jg1 , αρα οσοι δεν θελουν να ασχοληθουν με kies patcher , μπορουν να την κανουν επισημα πλεον!

 

Η δικη μου ερωτηση ειναι : εντυπωσεις απο την 2.2.1 την ολλανδικη σε οσους την εχουν βαλει? πανε ολα καλα ?

Περιπου ποση ωρα θελει να ολοκληρωθει μια διαδικασια αναβαθμισης??

η καλυτερη rom μεχρι τωρα, σταθερη και χωρις κανενα προβλημα ουτε lagfix ουτε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Αλέξανδρε το 95% αυτών που ρώτησες στα 15 σου μηνύματα, για τα οποία περίμενες να σου απαντήσουν και να ξαναρώτησεις κτλ., υπήρχαν όλα στους οδηγούς και αν διαβαζες δύο (2) σελίδες θα τα είχες βρει μόνος σου σε κλάσμα του χρόνου.

 

...........

 

Έχεις δίκιο και με συγχωρείς!απλά πολλά πράγματα δεν ισχύουν..!το ίδιο είχε γίνει όταν είχα ρωτήσει για τα sms με 160 χαρακτήρες στο αρχικό πρόγραμμα..όλοι μου λέγατε διάβασε τους οδηγούς και ότι γίνεται μόνο μέσω handcend και όμως γινόταν....!τεσπα δεν υπάρχει λόγος να γίνετε αυτό..!και πραγματικά δεν είναι θέμα βαρεμάρας και τους έχω διαβάζει τους οδηγούς..!προσβλητικό είναι να διαβάζεις σχόλια που να λένε ότι προσπαθώ να εκμεταλλευτώ την καλοσύνη σας...!το έγραψα και σε προηγούμενο post..εγώ κάνω μια ερώτηση και όποιος έχει την ευγενή καλοσύνη απαντάει..δεν είστε υποχρεωμένοι...!για να μην κουράσω παραπάνω κατά βάση έχεις απόλυτο δίκιο και θα κοιτάω πιο πολύ τους οδηγούς από εδώ και πέρα.:Dφιλικά όλα αυτά δεν θέλω να υπάρξει καποια παρεξήγηση εξάλλου πολλές φορές έχω εκφράσει την εκτίμηση μου για σας..!Ευχαριστώ και πάλι συγνώμη!:)

 

Μισο λεπτο γιατι δεν καταλαβα, ηξερες να πλοηγηθεις στο recovery mode αλλα δεν ηξερες να μπεις? Παντως μην μπερδευτεις γιατι αργοτερα αν μπλεχτεις με clockwork mod εκει το enter ειναι το power και οχι το home.

 

Τελοσπαντων, οπως ειδες φιλε μου δεν ειμαι ο μπαμπουλας επειδη αναγκαστηκα να μιλησω ετσι στην αρχη. Και αλλες φορες εχει τυχει να μιλησω ετσι και συγκρουστηκα κιολας. Αυτη ειναι η σταση ολων ομως. Με το να ρωταμε τετοια πραγματα ειναι αυτοματα σαν να ακυρωνουμε τις προσπαθειες ολων των παιδιων (και κυριως του Αλεξ) που καθονται και αφιερωνουν το χρονο τους χωρις καμια υποχρεωση. Αρα απο δω και στο εξης ριχνε μια ματια στους οδηγους και αν δεν υπαρχει κατι ρωτας κι εδω.

 

Είχα διαβάσει και το θυμώμουν πως να πλοηγηθώ!Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου και θα ακολουθήσω την συμβουλή σου..:)

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

.... κατά βάση έχεις απόλυτο δίκιο και θα κοιτάω πιο πολύ τους οδηγούς από εδώ και πέρα.:D

 

Μόνο αυτό ζητάω. Αν δεν είναι κάτι σωστό στους οδηγούς ή είναι ξεπερασμένο, διορθώνεται αμέσως. Για να το βρεις όμως και να μας το πεις πρέπει να διαβάσεις τους οδηγούς. Όσο για τους 160 χαρακτήρες στα μηνύματα, σε πολλά firmwares ακόμα δε γίνεται, γιαυτό και δεν έχει αλλάξει. Επίσης, σε αυτά που γίνεται, πρέπει να το γυρίσεις σε GSM και να γράφεις μόνο με κεφαλαία. Αυτό μπορεί να βολεύει αυτούς που γράφουν ένα-ένα γράμμα, αλλά αν γράφεις με Swype είναι άκυρο. Γι'αυτό και ο οδηγός δεν έχει αλλάξει ακόμα...

 

Αnyway το θέμα από τη μεριά μου θεωρείται λήξαν... και αυτό για τις επαναλήψεις που διαγράφονται ισχύει για όλους, όχι μόνο για σένα, απλά ήσουν ένα καλό πρόσφατο παράδειγμα.

 

Στο θέμα σου... το Kies είναι το χειρότερο λογισμικό που έχει βγει για διαχείριση κινητών, και δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι επιμένουν να το χρησιμοποιούν. Αυτά που αντιμετωπίζεις και ΠΟΛΥ χειρότερα, έχουν αναφερθεί πολλές φορές σε όλον τον κόσμο, με τις ανάλογες βρισιές προς τη Samsung...

Aν έχεις κάνει όλα αυτά που λέει ο οδηγός περί Kies (ειδικά να έχεις το τελευταίο .net), δοκίμασε να το συνδέσεις με μια άλλη θύρα USB.

Το τηλέφωνο πάντως δείχνει σίγουρα το καλώδιο USB και γράφει Συνδέθηκε;

 

υπαρχει καμια εφαρμογη να αφαιρει τα καταλοιπα απο τις εφαρμογες που βγαζουμε ? π.χ. directory και καποια αρχεια γιατι μονο για cache βρισκω

Θεωρητικά το android δεν αφήνει κατάλοιπα όπως τα windows. Αν βγάλεις μια εφαρμογή και μείνουν φάκελοι πίσω, που τις περισσότερες φορές δε γίνεται, αυτό είναι (κακώς) σχεδιασμένο έτσι από αυτούς που τη φτιάξανε, ώστε αν την ξαναβάλεις να έχει τα settings σου. Παρ'όλα αυτά αυτοί οι φάκελοι μένουν στην sdcard, όπου μπορείς να τους βρεις εύκολα και να τους σβήσεις μόνος σου αν θες. Και αν έχει μείνει τίποτα στο cache, ο τρόπος που βρήκες δουλεύει.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα σου... το Kies είναι το χειρότερο λογισμικό που έχει βγει για διαχείριση κινητών, και δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι επιμένουν να το χρησιμοποιούν. Αυτά που αντιμετωπίζεις και ΠΟΛΥ χειρότερα, έχουν αναφερθεί πολλές φορές σε όλον τον κόσμο, με τις ανάλογες βρισιές προς τη Samsung...

Aν έχεις κάνει όλα αυτά που λέει ο οδηγός περί Kies (ειδικά να έχεις το τελευταίο .net), δοκίμασε να το συνδέσεις με μια άλλη θύρα USB.

Το τηλέφωνο πάντως δείχνει σίγουρα το καλώδιο USB και γράφει Συνδέθηκε;

 

Απλά είχα κάνει εκεί backup τις επαφές όταν έκανα update σε froyo.Δοκίμασα να κάνω και συγχρονισμό μέσω gmail για να τις ξαναπεράσω από εκεί αλλά δεν έγινε τπτ.πιθανότατα θα έκανα κάτι λάθος.όσον αφορά το kies ναι το τηλ δείχνει συνδεδεμένο και στον υπολογιστή το ίδιο...!μου φαίνεται θα τις περάσω χειροκίνητα στο τέλος..:(

p.s. μήπως έχει να κάνει με τον τρόπο σύνδεσης μέσω usb?δηλαδή samsung kies - συσκευή αποθήκευσης κλπ?

Edited by AlexandrosSGS
Link to comment
Share on other sites

Απλά είχα κάνει εκεί backup τις επαφές όταν έκανα update σε froyo.Δοκίμασα να κάνω και συγχρονισμό μέσω gmail για να τις ξαναπεράσω από εκεί αλλά δεν έγινε τπτ.πιθανότατα θα έκανα κάτι λάθος.όσον αφορά το kies ναι το τηλ δείχνει συνδεδεμένο και στον υπολογιστή το ίδιο...!μου φαίνεται θα τις περάσω χειροκίνητα στο τέλος..:(

p.s. μήπως έχει να κάνει με τον τρόπο σύνδεσης μέσω usb?δηλαδή samsung kies - συσκευή αποθήκευσης κλπ?

 

Δεν πρέπει να το συνδέεις ως συσκευή αποθήκευσης, αλλά σε Kies mode.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να το συνδέεις ως συσκευή αποθήκευσης, αλλά σε Kies mode.

 

Βασικά έχω βάλει προεπιλογή να με ρωτάει σε κάθε σύνδεση και επιλέγω samsung kies.sorry αν υπάρχει στους οδηγούς...το έψαξα χθες αλλά δεν το βρήκα..συγχρονισμό τις επαφές με το gmail κάνουμε από τις ρυθμίσεις λογαριασμοί και συγχρονισμός gmail συγχρονισμός και τικάρουμε την επιλογή συγχρονισμός με επαφές έτσι?πώς μπορώ να δω αν έγινε?γιατί μπαίνω από τον υπολογιστή στο gmail και δεν υπάρχουν επαφές..!Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω βάλει προεπιλογή να με ρωτάει σε κάθε σύνδεση και επιλέγω samsung kies.sorry αν υπάρχει στους οδηγούς...το έψαξα χθες αλλά δεν το βρήκα..συγχρονισμό τις επαφές με το gmail κάνουμε από τις ρυθμίσεις λογαριασμοί και συγχρονισμός gmail συγχρονισμός και τικάρουμε την επιλογή συγχρονισμός με επαφές έτσι?πώς μπορώ να δω αν έγινε?γιατί μπαίνω από τον υπολογιστή στο gmail και δεν υπάρχουν επαφές..!Ευχαριστώ!

 

Αν στο http://www.gmail.com/contacts δε σου βγάζει καμία επαφή, δεν είχες κάνει σωστά τον συγχρονισμό και δεν πέτυχε.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδία σήμερα πήρα στα χέρια το galaxy. Να πω τι μου φάνηκε περίεργο...Πρώτα απο όλα δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο στα μηνύματα κτ που άλλαξα μέσα από μια εφαρμογή του μάρκετ. δεύτερο που παρατήρησα είναι το ότι όταν πήγα στις πληροφορίες του τηλεφώνου, είδα πως το τηλ έχει ήδη μέσα την αναβάθμιση 2.2 και έχει και τα εξής άλλα στοιχεία : κωδικός μοντέλου : έκδοση βασικού φάσματος: Ι9000XXJPP, έκδοση Kernel: 2.6.32.9 root@sep-35#1 και αριθμό κατασκευής: FROYO.XXJPO. Είναι φυσιολογικό να έχει μέσα ήδη τη froyo??? Να πω ότι το πήρα απο το easybuyworld, αν παίζει κάποιο ρόλο... Α και όταν το άνοιξα η γλώσσα ήταν στα γερμανικά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδία σήμερα πήρα στα χέρια το galaxy. Να πω τι μου φάνηκε περίεργο...Πρώτα απο όλα δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο στα μηνύματα κτ που άλλαξα μέσα από μια εφαρμογή του μάρκετ. δεύτερο που παρατήρησα είναι το ότι όταν πήγα στις πληροφορίες του τηλεφώνου, είδα πως το τηλ έχει ήδη μέσα την αναβάθμιση 2.2 και έχει και τα εξής άλλα στοιχεία : κωδικός μοντέλου : έκδοση βασικού φάσματος: Ι9000XXJPP, έκδοση Kernel: 2.6.32.9 root@sep-35#1 και αριθμό κατασκευής: FROYO.XXJPO. Είναι φυσιολογικό να έχει μέσα ήδη τη froyo??? Να πω ότι το πήρα απο το easybuyworld, αν παίζει κάποιο ρόλο... Α και όταν το άνοιξα η γλώσσα ήταν στα γερμανικά.

 

Καλώς ήρθες politf. Η πρώτη κίνηση είναι να διαβάσεις τους οδηγούς για νέους χρήστες, το link είναι στην υπογραφή μου. Το τηλέφωνο που σου δώσανε είναι γερμανικό, και επομένως δεν έχει ελληνικά (τώρα γιατί ένα ελληνικό eshop δίνει ξένα τηλέφωνα είναι εύλογη απορία, αλλά η απάντηση είναι όπως πάντα τα λεφτά). Η έκδοση που έχεις είναι Froyo, και ναι είναι φυσιολογικό να την έχει. Μπορείς να περάσεις ένα άλλο firmware για να βάλεις ελληνικά, ή με root να προσθέσεις swype ελληνικό. Aλλιώς μπορείς να προσθέσεις extra πληκτρολόγιο σαν εφαρμογή, όπως λένε οι οδηγοί.

Αν έχεις απορία μόλις τους διαβάσεις, εδώ είμαστε.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες politf. Η πρώτη κίνηση είναι να διαβάσεις τους οδηγούς για νέους χρήστες, το link είναι στην υπογραφή μου. Το τηλέφωνο που σου δώσανε είναι γερμανικό, και επομένως δεν έχει ελληνικά. Η έκδοση που έχεις είναι Froyo, και ναι είναι φυσιολογικό να την έχει. Μπορείς να περάσεις ένα άλλο firmware για να βάλεις ελληνικά, ή με root να προσθέσεις swype ελληνικό. Aλλιώς μπορείς να προσθέσεις extra πληκτρολόγιο σαν εφαρμογή, όπως λένε οι οδηγοί.

Αν έχεις απορία μόλις τους διαβάσεις, εδώ είμαστε.

 

Τυχεράκια σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!Τους οδηγούς τους διαβάζω εδώ και καιρό και συγγνώμη αν ρωτώ κτ που υπάρχει και δε θυμάμαι. Απλά μου κανε εντύπωση, που είχε τη froyo...Το γεγονός ότι είναι γερμανικό η αγγλικό, μου επιτρέπει να κατεβάσω και την επίσημη 2.2.1 μέσω kies? Πιστεύεις επίσης το ότι επιεδή έχει ξένο firmware να έχω πρόβλημα με την εγγύηση; Ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...