Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί αυτόματα το κινητό να αποθηκεύει τις εφαρμογές και τα μυνήματα που μου στέλνουνε απευθείας στην εξωτερική sd card? γιατί αυτή τη στιγμή την μπερδεύει με την εσωτερική sd card και τα αποθηκεύει εκεί και το έχω ελένξει αυτό μέσω της εφαρμογής App2Sd. H άν μπορώ με κάποιο χειροκίνητο τρόπο να το κάνω αυτό.

 

δεν νομίζω ότι υπάρχει αυτή η επιλογή...

ούτως η άλλως για επαφές και μηνύματα είναι αμελητέος ο χώρος που χρειάζεται..

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα μηνύματα δεν πάνε καν στα 5,5GB. (πάνε κάπου στα 2GB rom) Αυτός ο χώρος είναι για αρχεία σου και για αρχεία κάποιον εφαρμογών και παιχνιδιών. Επίσης όταν μεταφέρεις εφαρμογές στην SD πάνε εκεί κάπου κρυμμένες :p

Η εξωτερική SD για να χρησιμοποιηθεί όπως φαντάζεσαι και θες, πρέπει να είσαι root και να πειράξεις κάποιο αρχείο του συστήματος ώστε να την βλέπει σαν εσωτερική και την εσωτερική 5,5 να την βλέπει εξωτερική.

Γενικώς δεν αξίζει ο κόπος.

 

Πάντως μπερδεύτηκα λίγο έτσι όπως το αναφέρεις, δε ξέρω αν κατάλαβα καλά τι θες να κάνεις.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου επειδή έκανα πρόσφατα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όσο αφορά για τις εφαρμογές πριν κάνω επαναφορά οι εφαρμογές μετακινοντουσταν στην εξωτερική γιατί όταν την αφαιρούσα δε μου εμφάνιζε τις εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια!!!!

Ξαφνικά πάω να πάρω ένα τηλέφωνο, και βλέπω οτι έχουν διαγραφεί ΟΛΕΣ οι επαφές του τηλεφώνου μου........ Σας παρακαλώ πείτε μου οτι υπάρχει κάποιο restore ή κάτι τέτοιο γιατί θα τρελαθώ....:cry:

 

Το μόνο "περίεργο" που έκανα από την τελευταία φορά που χρησιμοποίησα τις επαφές μου μέχρι τώρα, ήταν η εγκατάσταση της εφαρμογής Whatsapp, η οποία όμως μπορεί και να είναι και άσχετη καθώς πέρασε τις επαφές στην αρχή και επικοινώνησα κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια!!!!

Ξαφνικά πάω να πάρω ένα τηλέφωνο, και βλέπω οτι έχουν διαγραφεί ΟΛΕΣ οι επαφές του τηλεφώνου μου........ Σας παρακαλώ πείτε μου οτι υπάρχει κάποιο restore ή κάτι τέτοιο γιατί θα τρελαθώ....:cry:

 

Το μόνο "περίεργο" που έκανα από την τελευταία φορά που χρησιμοποίησα τις επαφές μου μέχρι τώρα, ήταν η εγκατάσταση της εφαρμογής Whatsapp, η οποία όμως μπορεί και να είναι και άσχετη καθώς πέρασε τις επαφές στην αρχή και επικοινώνησα κανονικά...

 

Αν δεν έχεις πάρει κάποιο buckpup ή αν δεν τις έχεις περασμένες στο google κλάφτα. Δες στις ρυθμίσεις προβολής μήπως έχει γίνει καμιά πατατιά και απλά δεν στις εμφανίζει.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις πάρει κάποιο buckpup ή αν δεν τις έχεις περασμένες στο google κλάφτα. Δες στις ρυθμίσεις προβολής μήπως έχει γίνει καμιά πατατιά και απλά δεν στις εμφανίζει.

 

Δεν έχω κάνει κάποιο backup εγώ... Υπάρχει περίπτωση να έχει γίνει αυτόματα στο gmail? Στο συγχρονισμό μου γράφει πότε έγινε τελευταίος συγχρονισμός, αλλά στις επαφές του gmail δε βλέπω κάτι..

Επίσης τις είχα επεξεργαστεί από το kies μια φορά.. Υπάρχει περίπτωση να τις έχει αποθηκεύσει αυτό κάπου;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει κάποιο backup εγώ... Υπάρχει περίπτωση να έχει γίνει αυτόματα στο gmail? Στο συγχρονισμό μου γράφει πότε έγινε τελευταίος συγχρονισμός, αλλά στις επαφές του gmail δε βλέπω κάτι..

Επίσης τις είχα επεξεργαστεί από το kies μια φορά.. Υπάρχει περίπτωση να τις έχει αποθηκεύσει αυτό κάπου;;

 

Άνοιξε το kiss και δες. Αν δεν έχεις κάνει αποθήκευση από μόνο του δεν κάνει τίποτα...

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω πιος είναι ο καλύτερος ή ποιον launcher προτείνεται για galaxy s με 2.3.6 jw8 + semaphore 2.7.4 ...

Ρωτάω γιατι μου βγάζει συνέχεια μνμ οτι ο lαuncher Tw δεν ανταποκρίνεται ...

Αν βάλω άλλων θα κάνει δουλειά ? είναι η 2η που ξαναέβαλα την jw8 και αποτελέσματα δεν είδα ...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω πιος είναι ο καλύτερος ή ποιον launcher προτείνεται για galaxy s με 2.3.6 jw8 + semaphore 2.7.4 ...

Ρωτάω γιατι μου βγάζει συνέχεια μνμ οτι ο lαuncher Tw δεν ανταποκρίνεται ...

Αν βάλω άλλων θα κάνει δουλειά ? είναι η 2η που ξαναέβαλα την jw8 και αποτελέσματα δεν είδα ...

 

Παρόμοιο θέμα ειχα και γω με jw5 + semaphore. Εβαλα go launcher και τερμα ;) Ισως υπάρχει καλύτερος/πιο γρήγορος αλλά προσωπικά με καλύπτει μια χαρα

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια!!!!

Ξαφνικά πάω να πάρω ένα τηλέφωνο, και βλέπω οτι έχουν διαγραφεί ΟΛΕΣ οι επαφές του τηλεφώνου μου........ Σας παρακαλώ πείτε μου οτι υπάρχει κάποιο restore ή κάτι τέτοιο γιατί θα τρελαθώ....:cry:

 

Το μόνο "περίεργο" που έκανα από την τελευταία φορά που χρησιμοποίησα τις επαφές μου μέχρι τώρα, ήταν η εγκατάσταση της εφαρμογής Whatsapp, η οποία όμως μπορεί και να είναι και άσχετη καθώς πέρασε τις επαφές στην αρχή και επικοινώνησα κανονικά...

 

Στο GMAIL μπορεις να επαναφέρεις τις επαφές σου μέχρι 30 μερες πίσω

 

http://www.pcsteps.gr/tutorials/internet-tutorials/825-restore-contacts-gmail

Edited by panosntok
Link to comment
Share on other sites

Στο GMAIL μπορεις να επαναφέρεις τις επαφές σου μέχρι 30 μερες πίσω

 

http://www.pcsteps.gr/tutorials/internet-tutorials/825-restore-contacts-gmail

 

Δυστυχώς στο GMAIL δε δείχνει τις επαφές του κινητού μου.. Πίστευα οτι θα είχαν συγχρονιστεί, αλλά φαίνεται πως δεν έγινε αυτόματα, και εγώ δεν τις έκανα από μόνος μου.. Εκτός και είναι πουθενά αλλού που δε τις βλέπω..

Link to comment
Share on other sites

Σε Cyanogen 10, πιο θα ήταν ένα καλό modem με καλή λήψη σήματος;

από εδώ πχ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1158783

 

Οσο παρακολουθω και διαβαζω...τα 2 προτεινομενα ειναι jvt και jvu....

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται! Προσφατα απεκτησα και εγω to galaxy s. Παρατειρησα ομως το εξης προβλημα. Οταν συνδεομαι μεσω gprs για ιντερνετ η οθονη κανει ''νερα'' και το σερφαρισμα ειναι πολυ αργό. Τα ιδια ''νερα'' παρατειρησα και οταν κανω κλήση. Ειναι προβλημα του λογισμικου η hardware? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

1. Μπορώ να πειράξω τον τρόπο εμφάνισης των επαφών; Βασικά έχω βάλει να φαίνεται πρώτα το όνομα και μετά το επώνυμο, αλλά θέλω να φαίνεται και το πρόθεμα, στο οποίο έχω βάλει σε κάποιες επάφές "κ.", "κα." κλπ... Δε βρίσκω όμως να γίνεται από κάπου...

 

2. Οι επαφές που είναι στο τηλέφωνο, πως μπορούν να συγχρονιστούν με τις επαφές στο gmail; Όταν πατάω συγχρονισμό, απλά μου κατεβάζει τις επαφές του gmail δεν μου ανεβάζει τις επαφές του τηλεφώνου..

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο δεν γνωρίσω. Όσο αφορά το δεύτερο τώρα δεν σου τις συγχρονίζει γιατί μάλλον δεν τις έχεις αποθηκευμένες ως επαφές Google. Για να τις αποθηκεύσεις ως επαφές Google κάνε το εξής:

 

Πήγαινε στις επαφές, πάτα το αριστερό κουμπί και επέλεξε "Εισαγωγή/Εξαγωγή". Μετά διάλεξε να κάνεις εξαγωγή των επαφών στον χώρο αποθήκευσης. Μόλις το κάνεις και αποθηκευτούν οι επαφές σου σε ένα αρχείο ακολούθησε πάλι την διαδικασία αλλά στο τέλος επέλεξε να κάνεις εισαγωγή από τον χώρο αποθήκευσης. Μόλις επιλέξεις το αρχείο θα σε ρωτήσει πως θέλεις να αποθηκευτούν οι επαφές και θα επιλέξεις στον λογαριασμό Google.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

1. Μπορώ να πειράξω τον τρόπο εμφάνισης των επαφών; Βασικά έχω βάλει να φαίνεται πρώτα το όνομα και μετά το επώνυμο, αλλά θέλω να φαίνεται και το πρόθεμα, στο οποίο έχω βάλει σε κάποιες επάφές "κ.", "κα." κλπ... Δε βρίσκω όμως να γίνεται από κάπου...

 

Επαφές/ρυθμίσεις/Ρυθμίσεις προβολής. Αυτά σε CM10. Κάτι παρόμοιο πρέπει να είναι και σε στόκ

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Επαφές/ρυθμίσεις/Ρυθμίσεις προβολής. Αυτά σε CM10. Κάτι παρόμοιο πρέπει να είναι και σε στόκ

 

Δεν υπάχρουν δυστυχώς "Ρυθμίσεις προβολής" στο μαμίσιο που έχω εγώ τουλάχιστον..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, ψαχνοντας για free wifi με το laptop μου, μου εκανε εντυπωση οτι παντα εβρισκε ενα "ubnt". Σημερα καταλαβα οτι 99% αυτο το ubnt ειναι απ το galaxy μου, οταν βγαζω την μπαταρια χανεται. Τι κερατο ειναι αυτο παλι, εδω εχω κλεισει το wifi στο κινητο, το βαζω και σε airplane mode και παλι αuτο το ubnt εμφανιζεται στα network που σκαναρει το laptop :mad:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, ψαχνοντας για free wifi με το laptop μου, μου εκανε εντυπωση οτι παντα εβρισκε ενα "ubnt". Σημερα καταλαβα οτι 99% αυτο το ubnt ειναι απ το galaxy μου, οταν βγαζω την μπαταρια χανεται. Τι κερατο ειναι αυτο παλι, εδω εχω κλεισει το wifi στο κινητο, το βαζω και σε airplane mode και παλι αuτο το ubnt εμφανιζεται στα network που σκαναρει το laptop :mad:

 

Koίτα στο μενού tethering να δεις αν είναι ανοιχτό το hotspot στο τηλέφωνο και αν είναι κλείστο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα του φόρουμ, απέκτησα και εγώ την όμορφη αυτή συσκευή. Θα ήθελα μια μικρή βοήθεια σχετικά με την ηχογράφηση κλήσεων μια και δεν βρήκα τίποτα στους οδηγούς, έχω την jw1. Όποιο πρόγραμμα και να βάλω από το μάρκετ δεν δουλεύει, με το Sony Ericsson Xperia mini που είχα πρώτα όλα μια χαρά. Edited by marina23
Διορθωση
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα του φόρουμ, απέκτησα και εγώ την όμορφη αυτή συσκευή. Θα ήθελα μια μικρή βοήθεια σχετικά με την ηχογράφηση κλήσεων μια και δεν βρήκα τίποτα στους οδηγούς, έχω την jw1. Όποιο πρόγραμμα και να βάλω από το μάρκετ δεν δουλεύει, με το Sony Ericsson Xperia mini που είχα πρώτα όλα μια χαρά.
Γίνεται,αλλά θέλει να είσαι ρουτ για να δουλεψει
Link to comment
Share on other sites

Koίτα στο μενού tethering να δεις αν είναι ανοιχτό το hotspot στο τηλέφωνο και αν είναι κλείστο.

 

Το κοιταξα και δεν ειναι τσεκαρισμενο το Tethering, ουτε το Σημειο προσβασης για κινητα.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται,αλλά θέλει να είσαι ρουτ για να δουλεψει

 

Το κινητο ειναι ρουτ και εχω την 2.3.6 JW1. Κατα την ηχογράφηση ακούω μονο τη δικη μου φωνη και οχι τη φωνη του συνομιλητη:(

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι ρουτ και εχω την 2.3.6 JW1. Κατα την ηχογράφηση ακούω μονο τη δικη μου φωνη και οχι τη φωνη του συνομιλητη:(

 

Με Gingerbread δεν πρόκειται, είχα το ίδιο πρόβλημα, επιστροφή απαραίτητα σε Froyo 2.2.1.

Τώρα δεν ξέρω τι παίζει με ics και custom roms.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...