Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε τη διαδικασία που περιγράφεται εδώ μήπως λυθεί το πρόβλημά σου.

 

Δυστυχώς το είχα δοκιμάσει όταν είχα την JS8 και πάλι δεν είχα αποτέλεσμα.... Βασικά μπορείτε να μου πείτε πως θα κάνω format την internal storage γιατί κάθε φορά που κάνω factory reset μου αφήνει φακέλους μέσα και λέω μήπως φταίει αυτό!!??

-- Άγγελος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς το είχα δοκιμάσει όταν είχα την JS8 και πάλι δεν είχα αποτέλεσμα.... Βασικά μπορείτε να μου πείτε πως θα κάνω format την internal storage γιατί κάθε φορά που κάνω factory reset μου αφήνει φακέλους μέσα και λέω μήπως φταίει αυτό!!??

 

 

Απο cwm, mounts & storage-format sdcard

 

Sent from my Galaxy S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Είμαι νέος κάτοχος του γαλαξία. Μήπως μπορείτε με κάποιο τρόπο να με διαφωτίσετε για την προέλευση* του κινητού μου γιατί το βιβλίο των οδηγιών ειναι σε μια παράξενη γλώσσα... :D

 

*:εννοώ για το που προοριζόταν

Edited by Nikosjuve
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Είμαι νέος κάτοχος του γαλαξία. Μήπως μπορείτε με κάποιο τρόπο να με διαφωτίσετε για την προέλευση* του κινητού μου γιατί το βιβλίο των οδηγιών ειναι σε μια παράξενη γλώσσα... :D

 

*:εννοώ για το που προοριζόταν

 

Πληκτρολογησε *#1234# εκεί που παιρνεις τηλεφωνο και πες μας τι γραφει.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολογησε *#1234# εκεί που παιρνεις τηλεφωνο και πες μας τι γραφει.

 

PDA:I9000XWJS8

PHONE:I9000XXJPY

CSC:I9000XXJS5

Build Info: 2011. 03

Link to comment
Share on other sites

PDA:I9000XWJS8

PHONE:I9000XXJPY

CSC:I9000XXJS5

Build Info: 2011. 03

Αυτη η ρομ εχει εμφανιστει νομιζω στην Πολωνια αν και εχει multi csc, οποτε μπορει να ειναι και απο αλλου. Παντως ειναι 2.2.1 και δεν ειναι ελληνικη. Απο που πηρες το τηλεφωνο σου?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι να κάνω με το apn παιδιά?? Μου ρχεται να το πετάξω... Εσείς που έχετε περάσει την JVQ έχετε κανονικά internet με τους παρόχους σας?? Μήπως έχει να κάνει με τo csc?
-- Άγγελος
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η ρομ εχει εμφανιστει νομιζω στην Πολωνια αν και εχει multi csc, οποτε μπορει να ειναι και απο αλλου. Παντως ειναι 2.2.1 και δεν ειναι ελληνικη. Απο που πηρες το τηλεφωνο σου?

 

Απο το easybuyworld. Ήταν πάντως σφραγισμένο.. Με καλύπτει η εγγύηση της ελληνικής αντιπροσωπίας?? Μάλλον οι οδηγίες που έχω είναι στα Ρουμάνικα... :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι να κάνω με το apn παιδιά?? Μου ρχεται να το πετάξω... Εσείς που έχετε περάσει την JVQ έχετε κανονικά internet με τους παρόχους σας?? Μήπως έχει να κάνει με τo csc?

 

Σε όλες τις ρομ περνάω τα απν που υπάρχουν στους οδηγούς για νέους χρήστες, με την εφαρμογή apn backup & restore. Υπάρχουν αναλυτικοτατες πληροφορίες στους οδηγούς.

Το csc, μου είναι πάντα αδιάφορο.. Ποτέ δεν πέρασα ελληνικό και ποτέ δεν είχα πρόβλημα..

 

Sent from my Galaxy S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η ρομ εχει εμφανιστει νομιζω στην Πολωνια αν και εχει multi csc, οποτε μπορει να ειναι και απο αλλου. Παντως ειναι 2.2.1 και δεν ειναι ελληνικη. Απο που πηρες το τηλεφωνο σου?

 

Kαι στην Κύπρο αυτήν έχουν... και σε πολλές άλλες χώρες. Η προέλευση φαίνεται από το product code.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Απο το easybuyworld. Ήταν πάντως σφραγισμένο.. Με καλύπτει η εγγύηση της ελληνικής αντιπροσωπίας?? Μάλλον οι οδηγίες που έχω είναι στα Ρουμάνικα... :)

Απο το συγκεκριμενο καταστημα εχουν αναφερθει πολλες παρομοιες περιπτωσεις. Ριξε μια ματια εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305527

 

Οπως ειπε και ο Αλεξ, μπορεις να δεις τι product code εχεις για να δεις τι χωρα προελευσεως. Εκει που παιρνεις τηλεφωνο πληκτρολογεις *#06# και θα σου δωσει το IMEI σου. Μετα πληκτρολογεις παλι στον dialer *#272*imei# και θα σου δειξει το product code σου.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Απο το συγκεκριμενο καταστημα εχουν αναφερθει πολλες παρομοιες περιπτωσεις. Ριξε μια ματια εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305527

 

Οπως ειπε και ο Αλεξ, μπορεις να δεις τι product code εχεις για να δεις τι χωρα προελευσεως. Εκει που παιρνεις τηλεφωνο πληκτρολογεις *#06# και θα σου δωσει το IMEI σου. Μετα πληκτρολογεις παλι στον dialer *#272*imei# και θα σου δειξει το product code σου.

 

Έκανα το παραπάνω και μου πέταξε ένα μενού που γραφει πάνω preconfig και έχει επιλεγμένο το XEH.. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα όλα τα ιντερνετικά μαγαζιά το δίνουν 319 ευρω...

(ΠΛΑΙΣΙΟ, MULTIRAMA, GETITNOW...) Τι στο καλό, ανταγωνισμός δεν υπάρχει?????

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα όλα τα ιντερνετικά μαγαζιά το δίνουν 319 ευρω...

(ΠΛΑΙΣΙΟ, MULTIRAMA, GETITNOW...) Τι στο καλό, ανταγωνισμός δεν υπάρχει?????

 

Στην Ελλάδα δεν υπήρξε ποτέ ούτε θα υπάρξει, όπως είναι τα πράγματα, πραγματικός ανταγωνισμός. Αυτό που αναφέρεις ονομάζεται εναρμονισμένη πρακτική και "υποτίθεται" ότι παραβιάζει το νόμο :p.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω απο που ειναι το κινητο μου γιατι δεν εχω ιδέα. Παντως οταν το πηρα ήταν σφραγισμενο και ειχε οδηγίες στα πολωνικά! Πατησα για να δω το product code και ειναι προεπιλεγμενο το ΤΡΗ αλλα εχει και αρκετα ακομα που μπορω να εγκαταστήσω! Επισης:

PDA:I9000XWJS5

PHONE:I9000XXJPY

CSC:I9000XXJS4

Build Info: 2011. 01

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το παραπάνω και μου πέταξε ένα μενού που γραφει πάνω preconfig και έχει επιλεγμένο το XEH.. :wacko:

Ειναι απο την Ουγγαρια.

Να ρωτησω και εγω απο που ειναι το κινητο μου γιατι δεν εχω ιδέα. Παντως οταν το πηρα ήταν σφραγισμενο και ειχε οδηγίες στα πολωνικά! Πατησα για να δω το product code και ειναι προεπιλεγμενο το ΤΡΗ αλλα εχει και αρκετα ακομα που μπορω να εγκαταστήσω! Επισης:

PDA:I9000XWJS5

PHONE:I9000XXJPY

CSC:I9000XXJS4

Build Info: 2011. 01

Το δικο σου ειναι απο Πορτογαλια.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

οι οδηγίες ειναι στα πορτογαλίκα τελικα... το κινητό το πήρα απο Κινητομάνια και μου ειπαν οτι δεν ειναι ανοιγμένο. Είχε και την ταινία ασφαλείας η συσκευασία.
Link to comment
Share on other sites

Οποτέ δεν ειναι πειραγμένο..Πως το κατάλαβες απο που ειναι?? Για να μαθω και εγω...

 

Δες εδω http://forum.xda-developers.com/wiki/index.php?title=Samsung_Galaxy_S_Series εχει ολα τα product codes σε καταλογο.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις!! Οποτέ περιμένω την επίσημη 2.3 απο Πορτογαλλία... Ξερεις ποτε θα βγει?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις!! Οποτέ περιμένω την επίσημη 2.3 απο Πορτογαλλία... Ξερεις ποτε θα βγει?

Δυστυχως οχι. Παντως απ' οτι ξερω ειναι απο τις λιγες χωρες (μαζι με την Ελλαδα βεβαιως-βεβαιως) που εχουν μεινει ακομα χωρις update.:O

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Οσοι χρησιμοποιειται τον opera δοκιμαστε να ανοιξετε την σελιδα http://www.lemonde.fr

Εχω δοκιμασει ολες τις ρυθμισεις αλλα την συγκεκριμενη σελιδα δεν την φορτωνει.Ξερει κανενας τι μπορει να φταιει..;

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως οχι. Παντως απ' οτι ξερω ειναι απο τις λιγες χωρες (μαζι με την Ελλαδα βεβαιως-βεβαιως) που εχουν μεινει ακομα χωρις update.:O

 

Μια διόρθωση.. η Πορτογαλία τουλάχιστον έχει πάρει 2.2.1.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Οσοι χρησιμοποιειται τον opera δοκιμαστε να ανοιξετε την σελιδα http://www.lemonde.fr

Εχω δοκιμασει ολες τις ρυθμισεις αλλα την συγκεκριμενη σελιδα δεν την φορτωνει.Ξερει κανενας τι μπορει να φταιει..;

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Το δοκίμασα Ηρακλή και όντως δεν την ανοίγει με κανένα τρόπο. Δοκίμασε αυτήν την διεύθυνση: http://mobile.lemonde.fr/. Μόνο αυτήν ανοίγω με τον opera.

 

 

 

Sent from my GT-I9000

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Μια διόρθωση.. η Πορτογαλία τουλάχιστον έχει πάρει 2.2.1.

 

Ναι σωστα, update σε gingerbread εννοειται:)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...