Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω ολους πραγματικα για την βοηθεια

μου πηρε 3 μερες να μαθω 20 λεπτα ομως να το κανω...

απαραδεχτη η samsung...

πραγματικα απαραδεχτη..

ευχαριστω και παλι ολουςςςς σας :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια, εχω ενα 'προβλημα' , εχω εκδοση 2.2.1, κανω kill ολες τις εφαρμογες που τρεχουν, με τον Advanced task killer αλλα μετα απο λιγη ωρα τον ανοιγω παλι και βλεπω το shazam και το facebook να τρεχουν ? και δεν βρηκα αν εχουν κατι στις ριθμησεις τους να μην τρεχουν μονιμα.. υπαρχει κατι σαν clean start up για να μην τρεχουν απο πισω εφαρμογες ?

ευχαριστω!

υγ.. ξερει καποιος πως μπορω να μετατρεψω τις επαφες απο .contacts σε .vcf ?

!!

Edited by snopmc
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω ενα 'προβλημα' , εχω εκδοση 2.2.1, κανω kill ολες τις εφαρμογες που τρεχουν, με τον Advanced task killer αλλα μετα απο λιγη ωρα τον ανοιγω παλι και βλεπω το shazam και το facebook να τρεχουν ? και δεν βρηκα αν εχουν κατι στις ριθμησεις τους να μην τρεχουν μονιμα.. υπαρχει κατι σαν clean start up για να μην τρεχουν απο πισω εφαρμογες ?

ευχαριστω!

 

Ρίχνεις μια ματιά εδώ.

Μπορείς να ρωτήσεις εδώ.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω ενα 'προβλημα' , εχω εκδοση 2.2.1, κανω kill ολες τις εφαρμογες που τρεχουν, με τον Advanced task killer αλλα μετα απο λιγη ωρα τον ανοιγω παλι και βλεπω το shazam και το facebook να τρεχουν ? και δεν βρηκα αν εχουν κατι στις ριθμησεις τους να μην τρεχουν μονιμα.. υπαρχει κατι σαν clean start up για να μην τρεχουν απο πισω εφαρμογες ?

ευχαριστω!

υγ.. ξερει καποιος πως μπορω να μετατρεψω τις επαφες απο .contacts σε .vcf ?

!!

 

Στο πρώτο μήνυμα του θέματος Hacks/Αναβαθμίσεις/Βελτιώσεις εξηγώ για τη διαχείριση μνήμης στο Android και γιατί τα task killers είναι απολύτως άχρηστα από το Froyo και μετά. Δεν μπορείς να σκοτώσεις εφαρμογές στο Froyo, απλώς γίνονται restart. Διάβασε εκεί και θα καταλάβεις.

 

Όσο για τις επαφές, αν τις κάνεις export γίνονται απ'ευθείας vcf...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

που να τις κανω εξπορτ ? αν ενωεις στον καταλογο, το κανω και λεει οτι δεν βρεθηκαν επαφες...

 

Δεν έχω καταλάβει, θέλεις να μετατρέψεις τις επαφές του κινητού σε vcf ή να εισάγεις από αλλού επαφές στο τηλέφωνο;

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

τις εχω στον υπολογιστη στα εγγραφα αλλα ειναι .contact και τις εβαλα στο κινητο να τις κανω export στον καταλογο αλλα λεει δεν βρεθηκαν αρχεια vCard .. . και ψαχνω προγραμμα να τις μετατρεψω...
Link to comment
Share on other sites

τις εχω στον υπολογιστη στα εγγραφα αλλα ειναι .contact και τις εβαλα στο κινητο να τις κανω export στον καταλογο αλλα λεει δεν βρεθηκαν αρχεια vCard .. . και ψαχνω προγραμμα να τις μετατρεψω...

 

Αν και ολίγον off-topic δες αυτό.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση εχω το galaxy s 2.2.1 jpy και δοκιμασα για πρωτη φορα προχθες την πλοηγηση.Ενεργοποιησα το gps απο το προγραμμα του κινητου που μου το ζητησε να το κανω αλλα απο ακριβεια τιποτα.Γενικα εχω διαβασει πολλα στο θεμα αυτο αλλα δε βρικα ακρη.Αν καποιος χρησιμοποιει το gps του κινητου θα ηθελα να μου μου δωσει οδηγιες να το φτιαξω.
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι ρουτ δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305135

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση εχω το galaxy s 2.2.1 jpy και δοκιμασα για πρωτη φορα προχθες την πλοηγηση.Ενεργοποιησα το gps απο το προγραμμα του κινητου που μου το ζητησε να το κανω αλλα απο ακριβεια τιποτα.Γενικα εχω διαβασει πολλα στο θεμα αυτο αλλα δε βρικα ακρη.Αν καποιος χρησιμοποιει το gps του κινητου θα ηθελα να μου μου δωσει οδηγιες να το φτιαξω.

 

Επίσης όταν λες "το πρόγραμμα του κινητού" τί εννοεις; Ποιο πρόγραμμα; Γιατί το google maps δεν έχει πλοήγηση στην Ελλάδα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το προγραμμα πλοηγησης που εχει το κινητο.Μου εχει ενα εικονιδιο που λεει πλοηγηση.Αλλα απο οτι καταλαβα αυτο στηριζεται στο google maps το οποιο οπως γραφει ο tyxerakias δεν εχει πλοηγηση για την ελλαδα.Αν καταλαβα καλα πρεπει να κατεβασω καποιο προγραμμα απο το market σωστα?Επισης δεν ειμαι root
Link to comment
Share on other sites

Το προγραμμα πλοηγησης που εχει το κινητο.Μου εχει ενα εικονιδιο που λεει πλοηγηση.Αλλα απο οτι καταλαβα αυτο στηριζεται στο google maps το οποιο οπως γραφει ο tyxerakias δεν εχει πλοηγηση για την ελλαδα.Αν καταλαβα καλα πρεπει να κατεβασω καποιο προγραμμα απο το market σωστα?Επισης δεν ειμαι root

 

Ακριβώς, η "πλοήγηση" που έχεις (που έχει απο μόνο του το κινητό) στηρίζεται στους χάρτες της google (τους κατεβάζει απο το ιντερνετ και δεν έχει ακόμη κανονική πλήγηση για Ελλάδα)!

 

Απλά πρέπει να κατεβάσεις ενα πρόγραμμα που να έχει χάρτες φυλαγμένους στην κάρτα και όχι μέσω μνήμης... Παραδείγματα: igo, aura, navigon έχουν ότι ζητάς!

Το αν είσαι root αφορά απάντηση για να φτιάξεις τον δέκτη gps του κινητού να κλειδώνει δορυφόρους γρηγορότερα (αν έχεις πρόβλημα και αργεί να κλειδώσει τσέκαρε το λινκ)! Τα προγράμματα πλοήγησης δεν χρειάζονται πρόσβαση root!!

Edited by Coolgreek
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, η "πλοήγηση" που έχεις (που έχει απο μόνο του το κινητό) στηρίζεται στους χάρτες της google (τους κατεβάζει απο το ιντερνετ και δεν έχει ακόμη κανονική πλήγηση για Ελλάδα)!

 

Απλά πρέπει να κατεβάσεις ενα πρόγραμμα που να έχει χάρτες φυλαγμένους στην κάρτα και όχι μέσω μνήμης... Παραδείγματα: igo, aura, navigon έχουν ότι ζητάς!

Το αν είσαι root αφορά απάντηση για να φτιάξεις τον δέκτη gps του κινητού να κλειδώνει δορυφόρους γρηγορότερα (αν έχεις πρόβλημα και αργεί να κλειδώσει τσέκαρε το λινκ)! Τα προγράμματα πλοήγησης δεν χρειάζονται πρόσβαση root!!

 

Ωραια θα το κοιταξω ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αν και ολίγον off-topic δες αυτό.

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ.. .

Εβαλα τις επαφες αλλα κατι προβλημα εχει η γραματοσειρα και τα ελλινηκα δεν τα εμφανιζει οταν τα εκανα εξαγωγη στον καταλογι, ενω οταν πηγενο στον φακελο που τις εχω στην sd τις δειχνει κανονικα .. . καμια λυση ?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ.. .

Εβαλα τις επαφες αλλα κατι προβλημα εχει η γραματοσειρα και τα ελλινηκα δεν τα εμφανιζει οταν τα εκανα εξαγωγη στον καταλογι, ενω οταν πηγενο στον φακελο που τις εχω στην sd τις δειχνει κανονικα .. . καμια λυση ?

 

Ναι, να βάλεις μια custom που να υποστηρίζει τα Ελληνικά, πχ η cyanogenmod. Η κάτι πιο εύκολο, να βάλεις go contats ή κάποια παρόμοια εφαρμογή του market.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα τελικά πήραμε το γαλαξία σε ροζ για την σύζυγο (εγώ εχω το νόκια ν8) οι πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές γρήγορος browser και ωραίο μενού γενικά πολύ ωραίο και γρήγορο!!Εδώ θα είμαστε και θα μιλάμε για τυχόν απορίες μου μιας+η γυναίκα δεν ασχολείται με forum πριν λίγο μου έβγαλε ότι θέλει φόρτιση και επειδή δεν θυμάμαι πως το έκανα στο ν8 να το αφήσω να σβήσει η να το βάλω στην πρίζα και σβηστο καλύτερα η ανοιχτό? ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα τελικά πήραμε το γαλαξία σε ροζ για την σύζυγο (εγώ εχω το νόκια ν8) οι πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές γρήγορος browser και ωραίο μενού γενικά πολύ ωραίο και γρήγορο!!Εδώ θα είμαστε και θα μιλάμε για τυχόν απορίες μου μιας+η γυναίκα δεν ασχολείται με forum πριν λίγο μου έβγαλε ότι θέλει φόρτιση και επειδή δεν θυμάμαι πως το έκανα στο ν8 να το αφήσω να σβήσει η να το βάλω στην πρίζα και σβηστο καλύτερα η ανοιχτό? ;)

 

Μεγεια. Να το φορτισεις ανοιχτο και καλο θα ηταν να μην αφηνεις τη μπαταρια του να πεφτει κατω απο 20% συχνα και γενικα να μην το αφηνεις να ξεζουμιζει για να το φορτισεις. Τελος, αν και θα το ξερεις, φορτιζει και οταν το συνδεεις σε PC.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Έγινε φίλε τώρα το άνοιξα το μεσημέρι του έβαλα τον flash player 10.3 και έχει android 2.2 χρειάζεται κάτι άλλο από άποψη λειτουργικού η κάποια άλλη αναβάθμιση η εφαρμογή?Ειλικρινά το εχω ζηλέψει το άτιμο...

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Έγινε φίλε τώρα το άνοιξα το μεσημέρι του έβαλα τον flash player 10.3 και έχει android 2.2 χρειάζεται κάτι άλλο από άποψη λειτουργικού η κάποια άλλη αναβάθμιση η εφαρμογή?Ειλικρινά το εχω ζηλέψει το άτιμο... :-)

 

Αν το δωσεις τελικα στη γυναικα σου και για τις δουλειες που το θελει, δεν χρειαζεται κατι αλλο οχι. Ειναι μια χαρα ετσι, απλα αν ειναι ολη τη μερα με αυτο στο χερι θα ρουφαει τη μπαταρια. Τωρα, αν το παρεις για σενα τελικα (:lol::p) μπορουν να γινουν πολλα πραγματακια.

 

edit - Α, αφου θα λιωσει το κινητο στις σειρες μπορεις να δοκιμασεις και τον mini opera. Ειναι πολυ καλος browser.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Αν σβήσεις το PowerOn.wav και PowerOn.snd (ή .ogg δε θυμάμαι τώρα) από το /system/etc/ , θα φύγει ο ήχος.

 

Πρέπει να είμαι root για να το κάνω αυτό ;

Και άν το κάνω θα υπάρξει κάποιο άλλο πρόβλημα στο κινητό ή απλά τα σβήνω και όλα οκ ;

 

Send from my Galaxy S

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είμαι root για να το κάνω αυτό ;

Και άν το κάνω αυτό θα υπάρξει κάποιο άλλο πρόβλημα στο κινητό ;

 

Send from my Galaxy S

 

Nαι πρεπει να εισαι rooted

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Nαι πρεπει να εισαι rooted

 

Τα αρχεία τα βρήκα, πάω με τον Astra file manager και επιλέγω deleted άν πατήσω οκ δεν θα τα σβήσει επειδή δεν είμαι root ;

Τέλος πάντων άν τα σβήνω τελικά θα παρουσιάσει κάποιο άλλο πρόβλημα η συσκευή ;

 

Send from my Galaxy S

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις άλλο πρόβλημα, αλλά δεν γίνεται χωρίς ρουτ.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα. Μόλις αγόρασα και εγώ ένα γαλαξία απο το πλαίσιο και διαπιστώνω με τα εκπλήξεως ότι η συσκευή μου φοράει τη 2.2 έκδοση!!! τα πουλάνε τώρα και απο το πλαίσιο με τη τελευταία έκδοση? έχει τύχει και σε κάποιον άλλο μήπως?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...