Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας,

 

Θέλω να εγκαταστήσω ΔΩΡΕΑΝ χάρτες για σχεδόν όλοι την Ευρώπη στο Galaxy S i9000.

Είχα το Nokia E72 και είχε την δωρεάν πλοήγηση και εγκατάσταση χαρτών, όπου μπορούσα να κάνω αναζήτηση και να δω απόσταση κτλ.

Έχω κάνει εγκατάσταση το NDrive αλλά είναι μόνο για Ελλάδα!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

 

Επίσης με ποιον τρόπο μπορώ να μεταφέρω τα μηνύματα μου από την συσκευή στον υπολογιστή μου.

Όπως επίσης και φωτογραφίες, τραγούδια από Η/Υ στο κινητό και αντίστροφα.

 

Αν κάπου έχει αναφερθεί ζητώ συγγνώμη αλλά δεν μπορώ να βρω σχετικά θέμα με χάρτες ούτε με μεταφορά αρχείων.

 

Ευχαριστώ,

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επίσης με ποιον τρόπο μπορώ να μεταφέρω τα μηνύματα μου από την συσκευή στον υπολογιστή μου.

Όπως επίσης και φωτογραφίες, τραγούδια από Η/Υ στο κινητό και αντίστροφα.

 

Αν κάπου έχει αναφερθεί ζητώ συγγνώμη αλλά δεν μπορώ να βρω σχετικά θέμα με χάρτες ούτε με μεταφορά αρχείων.

 

Ευχαριστώ,

 

για μηνυματα δεν ξερω, ισως μεσω του kies?

τραγουδια, φωτος κτλ μπορεις να συνδεσεις το κινητο ως συσκευη μαζικης αποθηκευσης και να του περασεις οτι θελεις, μπορεις και μεσα απο το Kies

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

για μηνυματα δεν ξερω, ισως μεσω του kies?

 

μεσω kies γινετα πολυ ευκολα τα εξαγει σε ενα αρχειο στον υπολογιστη...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

αναβαθμιση του samsung apps στο galaxy s,,,!!! κατεβαστε την εφαρμογη road sms ...!!!!!!!!

 

τι κανει ακριβως δηλαδη αυτη...;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση αν και ξερω οτι δεν ειναι εδω το καταληλο μερος να την κανω αλλα.......

 

Εχετε κατα νου καμια εφαρμογη που να ψαχνει στις επαφες αλλα σε ολα τα πεδια......

Δηλ εχω στον τηλ. καταλογο 850 τηλ απο αυτα τα 15 στο πεδιο Πολη εχουν την Ηγουμενιτσα ας πουμε.....

Ζηταω εγω τωρα μια εφαρμογη (αν υπαρχει λεμε) που πληκτρολογοντας την λεξη Ηγουμενιτσα να μου φερνει ολες τις επαφες που να εχουν σε οποιοδηποτε πεδιο αυτη την λεξη;

 

Αντιστοιχα να μπορει α ψαξει για Εταιρεια, διευθυνση, email, ............

 

Αν καποιος εχει κατα νου κατι πολυ θα με βοηθουσε....

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Αν στις εν λόγω επαφές έχεις κοινό το στοιχείο "εταιρία " γίνεται. Π.χ. σε 10 επαφές στο πεδίο εταιρία βάζεις ηγουμενιτσα τότε ψάχνοντας για "ηγουμ ..." θα σου τις βγάλει κατά την αναζήτηση

Link to comment
Share on other sites

τι κανει ακριβως δηλαδη αυτη...;

 

Γραφεις sms ...και βλεπεις ταυτοχρονα live cam οτι δειχνει το κινητο σου...!!!

http://androidcommunity.com/samsung-road-sms-for-galaxy-s-hands-on-video-20100715/

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Γραφεις sms ...και βλεπεις ταυτοχρονα live cam οτι δειχνει το κινητο σου...!!!

http://androidcommunity.com/samsung-road-sms-for-galaxy-s-hands-on-video-20100715/

 

Tην ειχα κατεβασει αρκετα παλιοτερα, αλλα νομιζω πως δεν ειχε ελληνικους χαρακτηρες? Το αλλαξαν? Η θυμαμαι λαθος? :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα τελευταία αναβάθμισα το κινητό σε επίσημη φρογιο έκανα hard reset και μετά πέρασα τις εφαρμογές που είχα πριν(δεν μου είχαν δημιουργήσει πότε κάποιο πρόβλημα).Τώρα όμως μερικές φορές έτσι όπως είμαι σε κάποια εφαρμογή το κινητό κολλάει κάνει μια δόνηση και μετά από 5 δευτερόλεπτα κάνει άλλες 3.Για να ξεκολλήσει πατάω το κεντρικό πλήκτρο και ξεκολλάει κλείνοντας μου όλες τις εφαρμογές.Μετά την αναβάθμιση δεν έχω βάλει νέες εφαρμογές.Τι φταίει ρε παιδιά παρακαλώ βοηθήστε με γιατί μου έχει συμβεί 5 φορές.

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα τελευταία αναβάθμισα το κινητό σε επίσημη φρογιο έκανα hard reset και μετά πέρασα τις εφαρμογές που είχα πριν(δεν μου είχαν δημιουργήσει πότε κάποιο πρόβλημα).Τώρα όμως μερικές φορές έτσι όπως είμαι σε κάποια εφαρμογή το κινητό κολλάει κάνει μια δόνηση και μετά από 5 δευτερόλεπτα κάνει άλλες 3.Για να ξεκολλήσει πατάω το κεντρικό πλήκτρο και ξεκολλάει κλείνοντας μου όλες τις εφαρμογές.Μετά την αναβάθμιση δεν έχω βάλει νέες εφαρμογές.Τι φταίει ρε παιδιά παρακαλώ βοηθήστε με γιατί μου έχει συμβεί 5 φορές.

 

Ξανακανε ενα χαρντ ρεσετ και αν συνεχισει ξαναπερνα την

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα τελευταία αναβάθμισα το κινητό σε επίσημη φρογιο έκανα hard reset και μετά πέρασα τις εφαρμογές που είχα πριν(δεν μου είχαν δημιουργήσει πότε κάποιο πρόβλημα).Τώρα όμως μερικές φορές έτσι όπως είμαι σε κάποια εφαρμογή το κινητό κολλάει κάνει μια δόνηση και μετά από 5 δευτερόλεπτα κάνει άλλες 3.Για να ξεκολλήσει πατάω το κεντρικό πλήκτρο και ξεκολλάει κλείνοντας μου όλες τις εφαρμογές.Μετά την αναβάθμιση δεν έχω βάλει νέες εφαρμογές.Τι φταίει ρε παιδιά παρακαλώ βοηθήστε με γιατί μου έχει συμβεί 5 φορές.

 

Κάνε αναβάθμιση των εφαρμογών σου. Προφανώς κάποιες δεν είναι συμβατές με το froyo.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εμενα με κραταει μια μερα το πολυ το εχω δυο εβδομαδες το τηλεφωνο, πρεπει να εχει στρωσει η μπαταρια λογικα... αα και καμια φορα το βλεπω οτι κολλαει και ξεκολλαει πατωντας το πληκτρο τι φταιει λετε? Edited by vromonera
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας παιδια εμενα με κραταει μια μερα το πολυ το εχω δυο εβδομαδες το τηλεφωνο, πρεπει να εχει στρωσει η μπαταρια λογικα... αα και καμια φορα το βλεπω οτι κολλαει και ξεκολλαει πατωντας το πληκτρο τι φταιει λετε?

 

Με μια μέρα αυτονομία κρίνεις ότι πρέπει να έχει στρώσει η μπαταρία; :confused:

 

Επίσης αυτό που αναφέρεις δεν είναι φυσιολογικό πρόβλημα. Είσαι με official rom; Μήπως να κάνεις ένα hard reset;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εννουσα οτι πρεπει να εχει στρωσει μετα απο 2 βδομαδες.... ναι δεν το εχω πειραξει καθολου...

 

η μπαταρία έχει στρώσει μετά από 2 εβδομάδες. Το οτι κρατάει μια μέρα, από μονο του δεν λέει πολλά. Αν δεν το χρησιμοποιείς καθόλου, εχεις τερμα χαμηλη φωτεινότητα, συγχρονισμούς, ασύρματο, μπλε δόντι, gps κλειστά και δεν παιζεις πολυ με το κινητό, η μια μερα ειναι πολύ λίγη. Αν πάιζεις 3 ωρες την ημερα angry birds, βλεπεις βίντεο, μπαινοβγαινεις ιντερνετ, μιλάς αρκετά, συγχρονίζεις αυτόματα, τότε η μια μέρα είναι άθλος...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες δε μπορώ να κατεβάσω από το μάρκετ! βρίσκω κάποια εφαρμογή, ξεκινάω να την κατεβάσω, μου δείχνει η μπάρα ότι ξεκινάει και μετά από κάποια δευτερόλεπτα εξαφανίζετε. Τι να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι θα ελεγα οτι ειμαι στη μεση μπαινω 20 λεπτα την ημερα διαδικτυο , παιζω μια ωρα birds, και καμια 30 μηνυματα και 20 λεπτα ομιλια gps κλειστο συνεχεια και 3G , σκεφτομαι μηπως οι καποια απο τις εφαρμογες μου τρωει την μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

μεσω kies γινετα πολυ ευκολα τα εξαγει σε ενα αρχειο στον υπολογιστη...

 

Δεν κάνει τίποτα!

Απλά για πάνω από 20' προσπαθεί ή να κάνει σύνδεση με το κινητό ή ότι έχει συνδεθεί το κινητό με το προγραμματάκι KIES, σε καμία περίπτωση δεν καταλαβαίνω τι κάνει το κινητό με το KIES! :-)

Εμένα με ενδιαφέρει να κρατάω σε αρχείο τα εισερχόμενα SMS, όπως το είχα στο Νokia.

 

Επίσης γνωρίζεις κάτι για χάρτες;

Έχω βάλει το Ndrive αλλά προσπάθησα καθ' οδών να βάλω να με πάει εκεί που θέλω και αυτό δεν ανταποκρινόταν μέχρι που έφαγε και την μπαταρία!

Εντός Αττικής δείχνει ότι είναι ΟΚ, εκτός ή κάνω λάθος ή δεν δουλεύει και σε πολλές περιπτώσεις εμφανίζει "Άγνωστος Δρόμος" !!!

Δεν θέλω να πω αρνητικά σχόλια ακόμη γιατί δεν το έχω και πολύ το κινητό. Σε αναμονή... βοήθειας από εσάς.!

Edited by Tyxerakias
Πρόσθεση παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τίποτα!

Απλά για πάνω από 20' προσπαθεί ή να κάνει σύνδεση με το κινητό ή ότι έχει συνδεθεί το κινητό με το προγραμματάκι KIES, σε καμία περίπτωση δεν καταλαβαίνω τι κάνει το κινητό με το KIES! :-)

Εμένα με ενδιαφέρει να κρατάω σε αρχείο τα εισερχόμενα SMS, όπως το είχα στο Νokia.

 

Επίσης γνωρίζεις κάτι για χάρτες;

Έχω βάλει το Ndrive αλλά προσπάθησα καθ' οδών να βάλω να με πάει εκεί που θέλω και αυτό δεν ανταποκρινόταν μέχρι που έφαγε και την μπαταρία!

Εντός Αττικής δείχνει ότι είναι ΟΚ, εκτός ή κάνω λάθος ή δεν δουλεύει και σε πολλές περιπτώσεις εμφανίζει "Άγνωστος Δρόμος" !!!

Δεν θέλω να πω αρνητικά σχόλια ακόμη γιατί δεν το έχω και πολύ το κινητό. Σε αναμονή... βοήθειας από εσάς.!

 

Mπορείς να εγκαταστήσεις δωρεάν από το market το app SMS backup & restore, που σου αποθηκεύει όλα σου τα sms σε ένα αρχείο στην SDcard, το οποίο αν θες μεταφέρεις στο PC.

 

Όσο για τους χάρτες, υπάρχουν πολλά προγράμματα, αλλά όλα είναι off topic στο θέμα αυτό, μπορείς όμως να δεις εδώ. Το ότι εμφανίζει Aγνωστος δρομος ένα συγκεκριμένο πρόγραμμα είναι θέμα του προγράμματος και όχι του κινητού, βρες ένα που έχει καλύτερους χάρτες. Και επειδή σε προηγούμενη ερώτησή σου ρωτούσες για δωρεάν προγράμματα, να υπενθυμίσω ότι απαγορεύεται στο forum αυτό η δημόσια συζήτηση για παράνομο λογισμικό.

 

Tέλος θα σε παρακαλέσω όταν απαντάς σε μηνύματα που απέχουν από το δικό σου, να χρησιμοποιείς το πλήκτρο 'Παράθεση', για να διευκολύνονται οι υπόλοιποι αναγνώστες του θέματος.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι θα ελεγα οτι ειμαι στη μεση μπαινω 20 λεπτα την ημερα διαδικτυο , παιζω μια ωρα birds, και καμια 30 μηνυματα και 20 λεπτα ομιλια gps κλειστο συνεχεια και 3G , σκεφτομαι μηπως οι καποια απο τις εφαρμογες μου τρωει την μπαταρια.
πολυ πιθανο,εχει συμβει παμπολλες φορες σε πολλους χρηστες
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες δε μπορώ να κατεβάσω από το μάρκετ! βρίσκω κάποια εφαρμογή, ξεκινάω να την κατεβάσω, μου δείχνει η μπάρα ότι ξεκινάει και μετά από κάποια δευτερόλεπτα εξαφανίζετε. Τι να φταίει;

το μάρκετ τρώει γενικές φρίκες εδώ και κάτι βδομάδες γιατί κάνουνε κάποιες μετατροπές οι της google

δοκίμασε να μπεις settings --> applications --> manage applications και να κάνεις clear data

ίσως να βοηθήσει

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

μπορει να ρωταω σε λαθος τμημα αλλα εχω ενα προβλημα με το google calendar.

το προβλημα ειναι οτι οταν προσθετω νεο event απο το κινητο στο google calendar, αυτο δεν συγχρονιζει με τιποτα με το google calendar στο desktop.

το αντιθετο γινεται απο το desktop στο κινητο.καμια λυση;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

μπορει να ρωταω σε λαθος τμημα αλλα εχω ενα προβλημα με το google calendar.

το προβλημα ειναι οτι οταν προσθετω νεο event απο το κινητο στο google calendar, αυτο δεν συγχρονιζει με τιποτα με το google calendar στο desktop.

το αντιθετο γινεται απο το desktop στο κινητο.καμια λυση;;;;;;;;;;

 

Μου έχει συμβεί και εμένα, έχει γίνει κάποιο corruption στο data κάποιας εφαρμογής της google στο κινητό.Η λύση είναι να πας στη διαχείριση εφαρμογών και να διαγράψεις τα δεδομένα όλων των εφαρμογών της google (calendar, contacts, market, talk etc).

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

http://www.samsung.com/gr/experience/android/index.html?pid=gr_subbanner2_galaxyandr_20101209

 

απίστευτο... έχουνε βάλει στην επίσημη σελίδα της samsung ανεπίσημο βιντεάκι που δεν εξηγεί απολύτως τίποτα

Επίσης λανθασμένα γράφει οτι θα σβηστούν τα δεδομένα από το κινητό ...

 

Ήθελα να ήξερα... τα 500 ευρώπουλα που έσκασε ο κόσμος για να το αγοράσει, δεν τα σέβονται καθόλου;

Καλύτερα δηλαδή να είχε κανένα λινκ για xda ... ΗΜΑΡΤΟΝ :!:

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Κλασικη samsung, φοβερο το βιντεο το παει αυτος σφαιρα στα μενου και μουγκα!αυτο θα πει αναλυτικο βιντεο.Ασχετο παντως για τελη μαρτιου πολυ δυσκολο να βγει 2.3 γιατι αυτη η leaked alpha ειναι ουτε καν beta και μερικα χαρακτηριστικα του gingerbread τα εχουν βγαλει
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...