Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια,εχω θεμα με την εκδοση froyo που εχω αρχες γεναρη αναβαθμισα,γερμανικο εισαγωγης απο το καταστημα.Δεν βρισκω πουθενα ποσο παλια ειναι.Build info 11-2010 γραφει αλλα δεν το βρισκω σε λιστα με τα firmwares,PDA I900XWJPE,PHONE I900XXJPP,CSC EPLJP2,ξερει καποιος τι γινεται;Εχει αρκετο lag δεν ειμαι root και δεν δουλευει το 3 button download mode και λογω σερβις δεν μπορω να του βαλω ανεπισημη εκδοση ακομα.Ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις πως μπορω να μεταφερω τις επαφες μου απο το Galaxy σε συσκευη Nokia που δουλευει με Symbian? Πρεπει να τη στειλω για Service :O
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις πως μπορω να μεταφερω τις επαφες μου απο το Galaxy σε συσκευη Nokia που δουλευει με Symbian? Πρεπει να τη στειλω για Service :O

 

Kαι γιατί πρέπει να μεταφέρεις επαφές σε μια συσκευή που θα πάει για service? Μάλλον ανάποδα τα έγραψες..

Τέλος πάντων, μπορείς να κάνεις export τις επαφές από το Galaxy ως .vcf αρχεία, και μετά μπορείς να τις περάσεις έτσι στο Nokia, με τη σουίτα του.

 

Καλησπερα παιδια,εχω θεμα με την εκδοση froyo που εχω αρχες γεναρη αναβαθμισα,γερμανικο εισαγωγης απο το καταστημα.Δεν βρισκω πουθενα ποσο παλια ειναι.Build info 11-2010 γραφει αλλα δεν το βρισκω σε λιστα με τα firmwares,PDA I900XWJPE,PHONE I900XXJPP,CSC EPLJP2,ξερει καποιος τι γινεται;Εχει αρκετο lag δεν ειμαι root και δεν δουλευει το 3 button download mode και λογω σερβις δεν μπορω να του βαλω ανεπισημη εκδοση ακομα.Ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις.

 

Eίναι αρκετά παλιά, όπως βλέπεις Νοεμβρίου έκδοση. Μάλιστα δεν είναι γενικό sim-free Γερμανικό το τηλέφωνο, αλλά ανήκει στον γερμανικό πάροχο Ε-Plus, που υποθέτω θα έχει βάλει και κάποια customizations που το καθυστερούν ακόμα περισσότερο.

Στη θέση σου θα είχα βάλει ήδη 2.2.1. :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια ενημερωση αν και ποτε θα δωσουν μεσω kies την 2.2.1;σκανδιναβια διαβασα σε ξενα φορουμ πως την διαθεσαν εδω και καποιον καιρο.για τον συνδυασμο με τα 3 κουμπια παταμε συγχρονως φωνη κατω η πανω+κεντρικο πληκτρο οθονης και μετα το power και τα κραταμε πατημενα;ποσα δευτερολεπτα;να ξαναδοκιμασω και αν μπορει να το κανει θα κανω προσπαθεια ρουτ και φλασαρισματος.2.3 custom βγαλανε;νασαι καλα Edited by nyxterinos
Link to comment
Share on other sites

εφοσον εχεις δικαιωμα να το επιστρεψεις εντος 3 ημερων επεστρεψε το χωρις πολλα πολλα...

και αν μπορεις παρε το gt-i900 galaxy s και απο Ευρωπη αμα γινεται, αν παλι δεν μπορεις, δεν ξερω, τι να σου πω...

. μου εστειλε μυνημα οτι μπορει να μου στειλει αλλο. αν του ζητησω το GT-I9000 μπορειτε μετα να με βοηθησετε να το κανω ελληνικο φρογιο. δεν γνωριζω πολλα ουτε θα εχω καποιο cd .data καλωδιο χρειαζεται η απο ιντερνετ του τηλεφωνου update? ειναι σιγουρο αν μου στειλει αυτο(gt i9000) οτι γινεται? eyxαριστω.
Link to comment
Share on other sites

. μου εστειλε μυνημα οτι μπορει να μου στειλει αλλο. αν του ζητησω το GT-I9000 μπορειτε μετα να με βοηθησετε να το κανω ελληνικο φρογιο. δεν γνωριζω πολλα ουτε θα εχω καποιο cd .data καλωδιο χρειαζεται η απο ιντερνετ του τηλεφωνου update? ειναι σιγουρο αν μου στειλει αυτο(gt i9000) οτι γινεται? eyxαριστω.

 

αν σου στειλει το gt i900 (το ευρωπαικο δηλαδη αυτη ειναι η φωτο) υπαρχει τροπος να φλασαρεις και να βαλεις οποια ρομ θελεις η οποια θα εχει και ελληνικα

αν εχει τον συνδιασμο των 3 κουμπιων η αλλαγη θα ειναι πανευκολη, αν δεν τον εχει θα σε παιδεψει λιγο, αλλα το αποτελεσμα θα ειναι παλι θετικο ;)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

αν σου στειλει το gt i900 (το ευρωπαικο δηλαδη αυτη ειναι η φωτο) υπαρχει τροπος να φλασαρεις και να βαλεις οποια ρομ θελεις η οποια θα εχει και ελληνικα

αν εχει τον συνδιασμο των 3 κουμπιων η αλλαγη θα ειναι πανευκολη, αν δεν τον εχει θα σε παιδεψει λιγο, αλλα το αποτελεσμα θα ειναι παλι θετικο ;)

 

θα του πω να εχει 3 κουμπια μπροστα.υπαρχει περιπτωση να ειναι gt i 9000 me 3 koyμπια και να εχω προβλημα?εσεισ μπορειτε σιγουρα να με βοηθεισετε?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια ενημερωση αν και ποτε θα δωσουν μεσω kies την 2.2.1;σκανδιναβια διαβασα σε ξενα φορουμ πως την διαθεσαν εδω και καποιον καιρο.για τον συνδυασμο με τα 3 κουμπια παταμε συγχρονως φωνη κατω η πανω+κεντρικο πληκτρο οθονης και μετα το power και τα κραταμε πατημενα;ποσα δευτερολεπτα;να ξαναδοκιμασω και αν μπορει να το κανει θα κανω προσπαθεια ρουτ και φλασαρισματος.2.3 custom βγαλανε;νασαι καλα

 

Όχι δεν υπάρχει ενημέρωση. Μέχρι τώρα τη 2.2.1 την έχουν πάρει επίσημα μόνο η Αγγλία, η Σουηδία, η Νορβηγία και η Ολλανδία.

 

θα του πω να εχει 3 κουμπια μπροστα.υπαρχει περιπτωση να ειναι gt i 9000 me 3 koyμπια και να εχω προβλημα?εσεισ μπορειτε σιγουρα να με βοηθεισετε?

 

Σίγουρα θα μπορούμε περισσότερο απ'ότι μπορούμε τώρα :p Πες του το ευρωπαϊκό GT-I9000 όπως σου είπαν τα παιδιά. Άσε τα κουμπιά κτλ.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

θα του πω να εχει 3 κουμπια μπροστα.υπαρχει περιπτωση να ειναι gt i 9000 me 3 koyμπια και να εχω προβλημα?εσεισ μπορειτε σιγουρα να με βοηθεισετε?

 

να του διευκρινισεις οτι θελεις το ευρωπαικο gt i9000, και αν ειναι, αφου επικοινωνεις με μεηλ στειλε του και μια φωτογραφια.....Αν ειναι το ευρωπαϊκο τοτε μπορείς να κανεις πολλά με αυτό, αρκεί να δειξεις την απαραίτητη προσοχή και να μελετήσεις τους οδηγους που υπαρχουν στη σελίδα

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κ εγω κατι σαν νεος χρηστης του εν λογο κινητου.στις επαφες εχω την επιλογη να μου εμφανιζει μονο τα νουμερα που ειναι αποθηκευμενα στη μνημη του τηλεφωνου.οταν ομως θελω να στειλω ενα μηνυμα κ παω να επιλεξω το νουμερο,μου εμφανιζει κ τις επαφες της καρτας sim με αποτελεσμα να γινεται μπαχαλο.υπαρχει καπου επιλογη να μου εμφανιζει μονο τις επαφες του τηλ?

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κ εγω κατι σαν νεος χρηστης του εν λογο κινητου.στις επαφες εχω την επιλογη να μου εμφανιζει μονο τα νουμερα που ειναι αποθηκευμενα στη μνημη του τηλεφωνου.οταν ομως θελω να στειλω ενα μηνυμα κ παω να επιλεξω το νουμερο,μου εμφανιζει κ τις επαφες της καρτας sim με αποτελεσμα να γινεται μπαχαλο.υπαρχει καπου επιλογη να μου εμφανιζει μονο τις επαφες του τηλ?

 

ευχαριστω!

 

καλημερα

πας επαφες

μετα αριστερο κουμπι

περισσοτερα

επιλογες οθονης

και το βρισκεις εκει αυτο που θες

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

πας επαφες

μετα αριστερο κουμπι

περισσοτερα

επιλογες οθονης

και το βρισκεις εκει αυτο που θες

 

αυτο ακριβως εκανα φιλε.στις επαφες μου εμφανιζει μονο τα νουμερα που ειναι αποθηκευμενα στο τηλ,ενω στα μηνυματα μου εμφανιζει κ τα νουμερα της sim...

 

να ρωτησω κατι αλλο.μπορω με καποιο τροπο να σβησω τα τηλ που ειναι αποθηκευμενα στη sim?

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να σε βοηθησω,για ολες οι επαφες μου ειναι στο google λογικα με το kies θα μπορεις

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θέλω να κάνω root το galaxy s αλλα με προβληματίζει το γεγονός ότι είναι branded από vodafone. Στο desire που έχω υπάρχει διαφορετική διαδικασία root για branded και μη branded συσκευες. Ισχύει κάτι τέτοιο και στο galaxy?
Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως εκανα φιλε.στις επαφες μου εμφανιζει μονο τα νουμερα που ειναι αποθηκευμενα στο τηλ,ενω στα μηνυματα μου εμφανιζει κ τα νουμερα της sim...

 

να ρωτησω κατι αλλο.μπορω με καποιο τροπο να σβησω τα τηλ που ειναι αποθηκευμενα στη sim?

 

λογικα με τον ίδιο τρόπο που σβήνεις επαφές από το κινητό θα τις σβήνεις και απο τη σιμ

Link to comment
Share on other sites

βρέθηκε μήπως καμία λύση για το setcpu που δεν δουλεύει σωστά τώρα τελευταία?

δουλεύει μια ώρα και μετά κλείνει μόνο του λες και του έβαλα timer

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θέλω να κάνω root το galaxy s αλλα με προβληματίζει το γεγονός ότι είναι branded από vodafone. Στο desire που έχω υπάρχει διαφορετική διαδικασία root για branded και μη branded συσκευες. Ισχύει κάτι τέτοιο και στο galaxy?

 

Όχι, η διαδικασία είναι ίδια, και σε σχέση με το desire και άλλες NAND locked συσκευές, το root στο galaxy s είναι πανεύκολη υπόθεση. Διάβασε και ακολούθησε τις οδηγίες στο πρώτο ποστ.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μολις περασα την 2.2.1.+LaxFix.Το μηχανακι "Αναστηθηκε' καμια σχεση με την 2.2. !!!! Επισης Score Στο Quadrant 1352.Δεν ξερω εαν ειναι καλο αλλα πριν το LagFix μου εβγαζε 1120.

 

Tnx Billy !!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα, ενω βαζω την ενταση κλησης σχεδον τερμα, οταν με καλουνε ξεκιναει να παιζει ο ηχος στην ενταση που του εχω ορισει και μετα απο 3-4 δευτερα πεφτει κατω απο την μεση απο μονο του και μενει εκει, μηπως φταιει αυτο το προγραμμα με το callrecorder ,στην υπογραφη του stinger νομιζω οτι ειναι!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω καταλάβει το κινητό δε μπορεί να κάνει φωνητική κλήση, υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να βοηθάει ώστε να γίνονται φωνητικές κλήσεις, δηλαδή να λές το όνομα αυτού που θες να καλέσεις και να κάνει κλήση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και ναι.βλεπουμε ενα μεγαλο πανο samsung galaxy s στον αγωνα ολυμπιακου παναθηναικου.

λολ

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία το κινητό μου, ενώ έχει ενεργοποιημένη την αυτόματη περιστροφή οθόνης δεν μεταφέρεται σε οριζόντια θέση όταν το περιστρέφω... Παλιότερα δεν είχα πρόβλημα. Έκανα επανεκκίνηση μήπως και φτιάξει αλλά δεν διορθώθηκε. Καμιά ιδέα του τι μπορεί να φταίει; Ευχαριστώ.
Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

και ναι.βλεπουμε ενα μεγαλο πανο samsung galaxy s στον αγωνα ολυμπιακου παναθηναικου.

λολ

 

offtopic

ετσι ετσι...αφου ειναι χορηγος η samsung..καθε γαυρος πρεπει να εχει galaxy :lol::lol::lol:

αντε γεια !!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αυτο φιλε μου συμβαινει αφου κουνησεις το κινητο,δηλ το παιρνεις στο χερι σου και αυτο τοτε χαμηλωνει αυτοματα τον ηχο κλησης αφου υποτιθεται οτι το ακουσες,και πως το καταλαβαινει?με αισθητηρα

 

Μου το κανει χωρις να το πειραζω

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...