Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Windows Phone 7 Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Έχω περασμένη Omega Rom. Θα πρέπει να περασω την official και όλα τα σχετικά ή μπορώ να ξεκινήσω τη διαδικασία που περιγράφεις στον οδηγό (παραλείποντας τα 3 πρώτα βήματα)?

 

Αν έχεις την Omega έχεις κάνει τα δύο πρώτα βήματα. Θα πρέπει να συνεχίσεις από το magldr και κάτω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 700
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά από τη χρήση των WP7 η κάρτα μνήμης δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε άλλο λειτουργικό;

Ρωτάω γιατί μετα από φλασάρισμα των 7 στο LEO, η κάρτα στο pc δείχνει ότι δεν έχει χώρο και σε προσπάθεια που έκανα να τη διαμορφώσω με το προγραμματάκι της Omega έβγαλε μήνυμα ότι είναι κατεστραμμένη..

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Τα wp7 κάνουν στην κάρτα ένα ειδικό φορμάτ.Aν έχεις ακόμη στη συσκευή τον magldr πήγαινε στην επιλογή services και μετά clear sd mbr και θα μπορέσεις να φορμάρεις και να χρησιμοποιήσεις πάλι την κάρτα κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Τα wp7 κάνουν στην κάρτα ένα ειδικό φορμάτ.Aν έχεις ακόμη στη συσκευή τον magldr πήγαινε στην επιλογή services και μετά clear sd mbr και θα μπορέσεις να φορμάρεις και να χρησιμοποιήσεις πάλι την κάρτα κανονικά.

 

Το έκανα αλλά κάνει πάλι τα ίδια.

Όταν τη βάζω στο pc δείχνει χωρητικότητα 200mb!

 

Edit: όλα καλά τελικά. Διαμορφώθηκε όταν πέρασα την Ωμέγα στο leo.

Edited by NIKOLAOS68

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδία μια ερώτηση σχετικά με τα wp7:

Ποιά ρομ τα πάει καλύτερα με την μπαταρία?

ευχαριστώ

Apple Iphone 4s

Apple Ipad 2

HTC HD2

Fujitsu Siemens loox n560

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα.

Μόλις πέρασα τα wp7.

Έχω μια κάρτα cosmote με δυο νούμερα και δεν βρήκα πουθενά την επιλόγη για να αλλάζω αυτά τα νούμερα.

Κάποια βοήθεια;

Ευχαριστώ

Apple Iphone 4s

Apple Ipad 2

HTC HD2

Fujitsu Siemens loox n560

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δε νομίζω να υποστηρίζει κάτι τέτοιο το λειτουργικό (στην παρούσα φάση του τουλάχιστον).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν εννοείς με κάποιον file explorer υπάρχουν κάποιες third party εφαρμογές (πχ. Advanced Explorer) αλλά δεν δουλεύουν σωστά και δεν δείχνουν όλα τα περιεχόμενα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να υποστηρίζει κάτι τέτοιο το λειτουργικό (στην παρούσα φάση του τουλάχιστον).

 

Αν εννοείς με κάποιον file explorer υπάρχουν κάποιες third party εφαρμογές (πχ. Advanced Explorer) αλλά δεν δουλεύουν σωστά και δεν δείχνουν όλα τα περιεχόμενα.

 

Τίποτε σωστό υπάρχει στο κόσμο των 7;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τίποτε σωστό υπάρχει στο κόσμο των 7;

 

Είναι γνωστό ότι προς το παρόν τουλάχιστον... είναι πολύ "σφιχτό" λειτουργικό που δεν κάνει πολλά αλλά αυτά τα λίγα που κάνει τα κάνει καλά. Το Mango θα δώσει κάποια πράγματα παραπάνω αλλά και πάλι δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι αρκετά για τους περισσότερους.

 

Νίκο επειδή έρχεσαι φρέσκος από την "ελευθερία" των WM ξέρω ότι είναι μια ψυχρολουσία. Με τον καιρό ωστόσο καταλαβαίνεις την εκ διαμέτρου διαφορετικότητα του λειτουργικού και το συνηθίζεις. Σε άλλους αρέσει, σε άλλους (στους περισσότερους ίσως) όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό ότι προς το παρόν τουλάχιστον... είναι πολύ "σφιχτό" λειτουργικό που δεν κάνει πολλά αλλά αυτά τα λίγα που κάνει τα κάνει καλά. Το Mango θα δώσει κάποια πράγματα παραπάνω αλλά και πάλι δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι αρκετά για τους περισσότερους.

 

Νίκο επειδή έρχεσαι φρέσκος από την "ελευθερία" των WM ξέρω ότι είναι μια ψυχρολουσία. Με τον καιρό ωστόσο καταλαβαίνεις την εκ διαμέτρου διαφορετικότητα του λειτουργικού και το συνηθίζεις. Σε άλλους αρέσει, σε άλλους (στους περισσότερους ίσως) όχι.

 

Εγώ μια δοκιμή που έκανα και πέρασα την Mango, δεν την κράτησα ούτε για μία ώρα.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα Mango αλλα δεν θα παρω ακόμη....Θέλω να επιστρέψω σε Android. Υπάρχει κάποιος κατατοπιστικός οδηγός γιατι χθες έκανα μια προσπάθεια αλλα δεν μπορεσα. Εχω Μadldr 1.13.....(Δεν μπορούσε να συνδεθεί μέσω usb) error 264...:help::help::help::help::help:
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις στην επιλογή usb flasher του magldr και φλασάρεις το recovery για το android.Αν δε λειτουργεί αυτό,πήγαινε στην επιλογή ad hard reset και μετά ξαναδοκίμασε.Αν πάλι δε λειτουργήσει,δοκίμασε να φλασάρεις μια custom wm rom και μετά πάλι τον magldr και λογικά θα λειτουργήσει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

παιδια μπορουμε να εχουμε dual boot τα 2 windows? (6.5 και 7)?

η αν οχι ποιος ο (ευκολος) τροπος αλλαγης/μεταβασης?

ευχαριστω πολυ

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια μηπως ξερει κανεις πως να ενεργοποιησω περισσοτερες περιοχες για Ελλαδα απο το HTC hub; Εχει μονο για Αθηνα, απ' οτι ειδα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα παιδια είμαι καινούργιος στο φόρουμ και μπράβο σας θα 'ηθελα να σας ρωτήσω το εξής :

εγκατέστησα τα mobile 7 στο htc hd 2 συμφωνα με τον οδηγό και ενεργοποιησα τα marketplace αλλά έχω μια κάρτα 2 G που δεν την βλέπει , σας παρακαλώ να μου πείτε αν μπορώ να κάνω κάτι

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συνεχίζουμε εδώ τη συζήτηση μιας και βλέπω ιδιαίτερο ενδιαφέρον με τα win7,5 Mango!Ξαναβάζω πάλι τις ερωτήσεις μου

 

1.Pim backup παίρνουν τα win 7,5?

2.Προγραμματα για να παρακολουθω τα δεδομένα των mb υπάρχει στο marketplace όπως πχ το Spbwirelless?

3.Υπάρχουν κάποια bugs , και αν ναι ποια είναι?

4.Γίνεται εγκατάσταση όπως αυτό του android στη κάρτα sd καθώς και το μπαχαλό που συνεπάγεται μαζί?

 

Επίσης αν μπορεί κάποιος να φτιάξει ένα οδηγό εγκατάστασης θα ήταν πολυ ευχάριστο για κάποιους που τα αγγλικά τους είναι μέτρια.Αυτά προς το παρόν

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

1.Δε γνωρίζω και δε μου χρειάστηκε.Εχω τις επαφές μου στο gmail και με ένα συγχρονισμό τα είχα και στο mango

2.Δεν έψαξα στο μαρκετ

3.Με την ρομ που έβαλα εγώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=953078 ένα bug βρήκα

Δεν μπορούσε να παίξει σωστά youtube videos.Δοκίμασα και με 2 εφαρμογές που κατέβασα από το marketplace αλλά έπαιζαν "σπαστά".Κατά τα άλλα η συσκευή είναι ταχύτατη και πληρως λειτουργική.Η μη ύπαρξη flash στον browser για μένα είναι μεγάλη έλλειψη.Υπόψιν οτι για να έχεις πρόσβαση στο marketplace απευθείας από το κινητό, πρέπει να έχεις κωδικό ενεργοποίησης.Εγώ είχα προσπαθήσει να πάρω κωδικό με τους τρόπους που λέει εδώ (επικοινωνία με microsoft) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=912218 αλλά δε κατάφερα κάτι.Και τελικά είχα δει ποστ από κάποιον χρήστη από usa που έλεγε ότι μπορούμε να στείλουμε το hotmail μας και το όνομα που θέλουμε και θα προσπαθήσει να πάρει κωδικό.Ετσι πήρα και εγώ κωδικό.

Eπίσης σε ότι αφορά τα "bugs" παρατήρησα ότι η ένταση είναι ενιαία.Δεν έχει ξεχωριστή ρύθμιση για κουδούνισμα και μουσική όπως το android.Kαι το copy-paste δούλευε στο office αλλά δε δούλευε (ή δε κατάφερα να το κάνω να δουλέψει) στα μηνύματα.

4.Γινεται κάτι διαφορετικό.Φορμάρει την sd σε ένα δικό του "ειδικό" φορματ και την εμφανίζει ως ενιαίο χώρο στο λειτουργικό σύστημα.Η κάρτα αυτή μετά δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε άλλο σύστημα και θέλει πάλι format με "ειδικό" τρόπο.

Προσωπικά θεωρώ ότι ο πιο εύκολος τρόπος για να δει κάποιος τι εστί wp7 mango είναι να βάλει την ρομ που προτείνω στο 2.

Αν θέλετε όμως κάτι παραπάνω και αναβαθμίσιμο,δείτε-διαβάστε προσεκτικά τα λινκ που έδωσε ο thrasman στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3842992#post3842992 σε αυτά τα λινκ υπάρχουν και οδηγίες για το πως μπορείς να κάνεις dualboot wp7-android από την sd αλλά δε το έψαξα περισσότερο,γιατί τα wp7 δε με κάλυψαν όσο θα ήθελα.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ φίλε μου, Ελληνικό μενού η πληκτρολόγιο θα έχουμε με κάποια απο τις εκδοχές αυτές?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι.Το mango υποστηρίζει ελληνικό μενού-πληκτρολόγιο.Μηνύματα μέχρι 70 χαρακτήρες
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες καλησπερα.

 

Μολις εβαλα mango ... μπορει να φανει λιγο βλακοδες αυτο που θα ρωτησω ... αλλα δεν εχω internet και το 3g μου ειναι ανοιχτο.

 

Να υποθεσω πως κατι δεν κανω σωστα ?

 

Pls help ...

Link to comment
Share on other sites

Ενταξη το internet ... αλλα το activation της συσκευης ειναι πολυπλοκο ... μηπος κανα καλο παιδακι εχει κανα serial ???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...