Jump to content

[Tablet] Motorola XOOM


zafos90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χαίρεται...παιδιά ήθελα να ρωτήσω αν η οθόνη του χοομ είναι gorilla glass.

Ευχαριστώ...

Ναι σύμφωνα με την gorning!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

το είχα δει στην σελίδα της gorning αλλά δεν το αναφέρουν πουθενά κ μου έκανε εντύπωση....ευχαριστώ για την απάντηση πάντως...για πρώτη φόρτιση κανονικά μέχρι να φορτίσει η θέλει κάτι ιδιαίτερο?
Link to comment
Share on other sites

http://blog.gsmarena.com/motorola-sold-several-refurbished-xooms-with-previous-owners-data-intact/

 

Τι αισχος κι αυτο...τουλαχιστον γνωριζαν οτι ηταν refurbished ή τους τα δωσαν για καινουργια ;

Link to comment
Share on other sites

χαίρεται...παιδιά ήθελα να ρωτήσω αν η οθόνη του χοομ είναι gorilla glass.

Ευχαριστώ...

 

Στο xoom 2 ειναι. Στο 1 δεν ειναι.. ειναι η βασική διαφορά τους..

Αυτό δεν με ενοχλησε να πάρω το xoom 1. Απλά θα το προσέχω. :-)

Του 1 λένε ότι γυαλίζει περισσότερο.

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

don't just stay inspired - inspire others!
Link to comment
Share on other sites

Οπως ακριβως λες φιλε μου του Xoom 2 ειναι η οθονη Gorila Glass και αυτο στην εκδοση των 10 ιντσων και οχι στη media edition με τις 8 ιντσες!

Παντως HD οθονη εχει και το Xoom 1 και ολα φαινονται υπεροχα εκει!!!

Smartphone : iPhone 3G / iPhone 4 / Samsung Galaxy S2 / iPhone 4s / Samsung Galaxy S3 / iPhone 5 / iPhone 5s / iPhone 6

Tablet : iPad 2 32GB + 3G / Motorola Xoom Wifi only / iPad mini 64GB

Link to comment
Share on other sites

Στο xoom 2 ειναι. Στο 1 δεν ειναι.. ειναι η βασική διαφορά τους..

Αυτό δεν με ενοχλησε να πάρω το xoom 1. Απλά θα το προσέχω. :-)

Του 1 λένε ότι γυαλίζει περισσότερο.

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

 

Οπως ακριβως λες φιλε μου του Xoom 2 ειναι η οθονη Gorila Glass και αυτο στην εκδοση των 10 ιντσων και οχι στη media edition με τις 8 ιντσες!

Παντως HD οθονη εχει και το Xoom 1 και ολα φαινονται υπεροχα εκει!!!

 

Και στο xoom το απλό το πρώτο είναι gorilla glass 100% τσεκαρισμένο σε 10 μεριές. τσεκάρετε και το λινκ που έδωσα πιο πάνω. Η ιδια η gorning το έχει στο site. Και κάντε ένα googlισμα πριν γράψετε κάτι τέτοιο

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα στα μέλη του forum και απο ένα νέο κάτοχο του xoom 3g, 32g απο mm βεβαίως βεβαίως.

Απο χρήση (όχι βαριά) 1 εβδομάδας έχω να πω τούτο: αξίζει μέχρι και το τελευταίο απο τα 399 ευρώ που έδωσα!!!

Να κάνω κι εγώ τώρα την ερώτησή μου: του πέρασα ένα avi και τους υπότιτλους του που είναι srt κατάληξη και ενώ την ταινία την παίζει κανονικά με moboplayer, τους υπότιτλους τους βγάζει κινέζικους (εννοείται ότι στο pc όλα δουλεύουν ρολόι). Τι ρύθμιση πρέπει να κάνω για να βλέπω ελληνικά?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα στα μέλη του forum και απο ένα νέο κάτοχο του xoom 3g, 32g απο mm βεβαίως βεβαίως.

Απο χρήση (όχι βαριά) 1 εβδομάδας έχω να πω τούτο: αξίζει μέχρι και το τελευταίο απο τα 399 ευρώ που έδωσα!!!

Να κάνω κι εγώ τώρα την ερώτησή μου: του πέρασα ένα avi και τους υπότιτλους του που είναι srt κατάληξη και ενώ την ταινία την παίζει κανονικά με moboplayer, τους υπότιτλους τους βγάζει κινέζικους (εννοείται ότι στο pc όλα δουλεύουν ρολόι). Τι ρύθμιση πρέπει να κάνω για να βλέπω ελληνικά?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Καλημέρα, δοκίμασε να αλλάξεις το character set των υπότιτλων σε windows-1253, νομίζω πως με αυτό θα δουλέψει αλλιώς κάνε δοκιμές με διάφορα character set.

 

Γιώργος

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες,

το τάμπλετ μ έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο (εκτός απ τα συχνά κρασαρίσματα εφαρμογών :lol::lol::lol:) αλλά δεν έχω καταλάβει κάτι ακόμη, γιατί όταν παίζει ένα βιντεάκι στο youtube κ ανοίγω ένα νέο tab αυτό σταματάει... υπάρχει κάποιος τρόπος να συνεχίσει να παίζει?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα.

Έχω το 604 wifi only και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

α. Παίζει κάποια εφαρμογή για ap2sd γιατί κάποιες που δοκίμασα δεν μπορούν να μεταφέρουν εφαρμογές.

 

β. Συνδέω USB πληκτρολόγιο και το αναγνωρίζει, είμαι με τη "μαμά ρομ" τι πρέπει να κάνω για να αναγνωρίζει και στικάκι usb;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους παίδες,

 

Έχει 2 μέρες που είμαι και εγώ περήφανος κάτοχος του 601 με 399 ευρουλάκια. Ακόμα συνηθίζω την ιδέα της ταμπλέτας αν και έχω Galaxy S. Θα είθελα να σας ρωτήσω 2 πράγματα.

 

1. Ελληνικά αποκοτούμε με το Go Keyboard? Γνωρίζετε κανένα καλύτερο; Το Σύστημα από μόνο του ΔΕΝ μου δίνει Ελληνικά.

2. Το δικό μου είναι 3G...έβαλα μια whats up που είχα....και μετά; Τι κάνω για να έχω net?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Πριν 2 μέρες μπήκα και εγώ στην οικογένεια των ΧΟΟΜ !

Όλα καλά μέχρι εχθές το βράδυ.. Πατώντας κάτω δεξιά στην ώρα όταν αναδύετε το παράθυρο μαυρίζει η οθόνη από την πλευρά του παραθύρου όπως και να το περιστρέψεις. Σε όλες τις άλλες λειτουργίες η οθόνη είναι μια χαρά.

Η αγορά έγινε από τα media markt και δεν το έχω ‘πειραγμένο.’ Πιστεύω ότι είναι πρόβλημα λειτουργικού και όχι οθόνης.

Ευχαριστώ πολύ .

 

Πόσο το έχει το MediaMarkt, θυμάσαι;

Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ τους συμφορουμίτες. νέος κάτοχος του xoom. απ΄το mediamarkt με 399 ευρώ. πολύ ωραία η ταμπλέτα μέχρι στιγμής. τώρα την έβαλα να κάνει μία πλήρη φόρτιση (αλήθεια πόσες ώρες κάνει να φορτίσει πλήρως???)

θα ήθελα να είχε καλύτερη ανάλυση αλλά δεν πειράζει. πάλι καλό είναι...

 

μία ερώτηση. δεν παίζει αρχεία avi και flv που δοκίμασα μέχρι τώρα. πρέπει να κάνω κάποιον player εγκατάσταση για να τα παίξει? ποιον μου προτείνετε εσείς?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,αυριο περιμενω και εγω το xoom ελληνικο 3g,root γινεται με το oneclick απο xda σωστα?προτεινετε καμια rom γρηγορη να λειτουργει και το 3g?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ολα δουλευουν μια χαρα....

Εμενα μου εχουν βγει τα ματια με μοντιφες στον κωδικα μηπως και καταφερω να εχω ηχο στις gsm κλησεις...

 

Ρε παιδια να ρωτησω κατι...οσοι πειρατε το xoom απο MM τι dock σας εδωσαν? το απλο η αυτο με το ηχείο;

Εμενα για ηχειο μου ειπε η υπαληλος αλλα τελικα το απλο εδωσαν

Link to comment
Share on other sites

Ολα δουλευουν μια χαρα....

Εμενα μου εχουν βγει τα ματια με μοντιφες στον κωδικα μηπως και καταφερω να εχω ηχο στις gsm κλησεις...

 

Ρε παιδια να ρωτησω κατι...οσοι πειρατε το xoom απο MM τι dock σας εδωσαν? το απλο η αυτο με το ηχείο;

Εμενα για ηχειο μου ειπε η υπαληλος αλλα τελικα το απλο εδωσαν

 

Το απλό.. Το οποίο εγώ περίμενα να έχει και ένα ρημάδι usb slot αλλά άνθρακες! :O

Link to comment
Share on other sites

Το απλό.. Το οποίο εγώ περίμενα να έχει και ένα ρημάδι usb slot αλλά άνθρακες! :O

 

Κανονικα λεει θα ειχε και θηκη η προσφορα αλλα εγινε μπερδεμα με τη moto...τι να πεις

Θα προτιμουσα να εχει usb θυρα παρα το audio out...

Εχετε καμιά προταση για θηκη προστασιας (Gel, οχι σκληρο πλαστικο) περα απο την inicipio (book style) που διαβασα σε προηγουμενες σελιδες?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το Xoom 2 δεν θα έρθει τελικά Ελλάδα:confused:
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...