Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανες κανενα έλεγχο για αναβαθμιση μεσω υπολογιστή η κινητού μήπως υπάρχει το update που αναφέρει ο alex οτι του έκαναν στην αντιπροσωπεια με αριθμο BLUR 45.31.20?? Υποθετω οτι είναι minor update της Motorola το οποίο πιθανό να μην έχει φτασει ακόμα περα από τα service points αλλά...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανες κανενα έλεγχο για αναβαθμιση μεσω υπολογιστή η κινητού μήπως υπάρχει το update που αναφέρει ο alex οτι του έκαναν στην αντιπροσωπεια με αριθμο BLUR 45.31.20?? Υποθετω οτι είναι minor update της Motorola το οποίο πιθανό να μην έχει φτασει ακόμα περα από τα service points αλλά...

Παιδες...2.3.4 είναι ...δεν είναι τίποτε διαφορετικό μη κοιτάτε τα νουμερα που ειναι διαφορετικα τα ιδια πραγματα είναι....μονο με σαντουιτς θα δουμε κάτι τρελλό ...ουτε καν με 2.3.6

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους! Έχει προσέξει κανεις οτι στο μενου Ρυθμίσεις --> Εφαρμογές --> διπλό πάτημα αρχικής οθόνης που καθορίζει τι συμβαίνει οταν πατήσουμε 2 φορές το home button, οι διαθεσιμες επιλογές (sms, νεα, μουσική κλπ) είναι στα ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ???:wacko::blink: ανεξάρτητα φυσικά από την γλώσσα του μενού!

Εκτός κι αν συμβαίνει μόνο σε αυτό που εχω εγώ....

 

Τελικά μια Wind θα μας σώσει! :p Και το παραπάνω πρόβλημα, και το "COSMOT", λύθηκαν δοκιμαζοντας την sim από το συμβόλαιο Wind που κανονικά έχω στο nexusS :) Ίσως να εφταιγε και που μια το δοκίμαζα με sim και μια χωρίς κάρτα καθόλου, ποιος ξέρει?

Anyway, η ουσία είναι πάντως οτι μετά από 3 μέρες συνεχούς χρήσης, το τηλέφωνο με το hardware που φοράει κυριολεκτικά πετάει! Δεν μπορώ να διανοηθώ πόσο ακόμα μπορεί να βελτιωθει η απόκριση και η ταχύτητα που τωρα εχει ακόμα και σε δυσκολο flash web content, με την επερχόμενη τον...Σεπτέμβρη έστω, ICS :happy:

Θεωρώ οτι τότε θα είναι πραγματικά με διαφορά ο καλύτερος συνδυασμός κόστους / απόδοσης-hardware αλλά επειδή τότε δεν θα....υπάρχει στα ράφια ούτε με 299, τρέξτε να προλάβετε και γλιτώστε τουλάχιστον 200Ε στο πορτοφόλι σας μέρες που είναι...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μια Wind θα μας σώσει! :p Και το παραπάνω πρόβλημα, και το "COSMOT", λύθηκαν δοκιμαζοντας την sim από το συμβόλαιο Wind που κανονικά έχω στο nexusS :) Ίσως να εφταιγε και που μια το δοκίμαζα με sim και μια χωρίς κάρτα καθόλου, ποιος ξέρει?

Anyway, η ουσία είναι πάντως οτι μετά από 3 μέρες συνεχούς χρήσης, το τηλέφωνο με το hardware που φοράει κυριολεκτικά πετάει! Δεν μπορώ να διανοηθώ πόσο ακόμα μπορεί να βελτιωθει η απόκριση και η ταχύτητα που τωρα εχει ακόμα και σε δυσκολο flash web content, με την επερχόμενη τον...Σεπτέμβρη έστω, ICS :happy:

Θεωρώ οτι τότε θα είναι πραγματικά με διαφορά ο καλύτερος συνδυασμός κόστους / απόδοσης-hardware αλλά επειδή τότε δεν θα....υπάρχει στα ράφια ούτε με 299, τρέξτε να προλάβετε και γλιτώστε τουλάχιστον 200Ε στο πορτοφόλι σας μέρες που είναι...

 

Κάτι βραζιλιάνικά επίσημα firmware πηρε το μάτι μου 2.3.6 , δε τολμάω να τα βάλω , δεν υπάρχει κανενας λογος διότι το κινητο είναι πύραυλος και η μπαταρία super!!

Link to comment
Share on other sites

299euros και αν βάλεις και καμία επιδοτησούλα το παίρνεις ακόμα πιο φθηνά:cool:. Σίγουρα είναι ευκαιρία για μία τέτοια συσκευή. Σίγουρα όσο και να ψάξουμε δεν πρόκειται να βρεθεί κάτι αντίστοιχο. Και έτσι όπως την αγόρασα (χωρίς να έχω δοκιμάσει ακόμα κάποια custom ROM και ας γράφει cosmot:p) είναι κορυφή και δen κολλάει πουθενά. :happy:

Σήμερα θεωρώ ότι η μπαταρία έστρωσε:D. Κάθε βράδυ το κινητό έμπαινε στην πριζα για φόρτιση. Το κινητό από Κυριακή πρωί μέχρι Δευτέρα (σήμερα) βράδυ είχε ακόμα μπαταρία και χωρίς να ζητάει φόρτιση, το έβαλα Δευτέρα βράδυ να φορτίσει (μιλάμε για σχεδόν 2 μέρες, ολε). Η χρήση που του έκανα ήταν πολύ ώρα παιχνίδια, αρκετές φωτογραφίες, αρκετές ώρες WIFI και ίσως το πιο σημαντικό (η πιο σκληρή δοκιμασία) το κινητό βρέθηκε για περίπου 6 ώρες σε περιοχή όπου δεν είχε σήμα ή ήταν πολύ αδύναμο.:ninja:

"We don't inherit the land from our ancestors, we borrow it from our children"

Haida's saying

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ειστε καλα, το πηρα χτες, μολις 240 ευρω απο το Multirama, εννοειται πως ηταν το τελευταιο κομματι σε ολη τη Θεσσαλονικη εκτος απο αυτα που ειχαν στην βιτρινα.

Το κινητο απλα πεταει, απο το nexus s που ειχα με ICS, πραγματικα τεραστια διαφορα στην ταχυτητα.

Μονη διαφορα, υποδεεστερη καμερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μονη διαφορα, υποδεεστερη καμερα!!!

 

Κάπου διάβασα (νομίζω στο φορουμ για το ατριξ atrixforums.com) ότι υπάρχουν apps με τα οποία βγάζει πολύ καλύτερες φωτογραφίες το κινητό, δλδ ότι το θέμα της κάμερας εξαρτάται από το software.

Έχει κανείς κάποια πληροφορία πάνω σε αυτό?

Δεν κατάλαβα αν είναι φήμη η γεγονός..

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

το πηρα χτες, μολις 240 ευρω απο το Multirama,

Επιδότηση?299 δεν έχει?

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

240 + φπα παιδια, συγνωμη.

Επειδη εγω χρησιμοποιω στα εξοδα μου τα τιμολογια μιλαω με καθαρες τιμες.

 

Η καμερα συγκριτικα με το Nexus ειναι αρκετα κατωτερη, ειδικα σε χαμηλο φωτισμο.

Κατα τα αλλα ειναι μακραν ταχυτερο παντου!!!

Αψογο

Link to comment
Share on other sites

Καμένος από την άθλια μπαταρία του htc desire έψαχνα για ενα κινητό android με μεγάλη μπαταρία.Μάλλον το βρήκα! Έχει 2-3 μέρες που το ψάχνω τι παίζει με το κινητό και στην τιμή 299ευρώ θεωρώ και εγώ πως είναι μεγάλη ευκαίρια. Πάω άυριο το πρωί αν ξυπνήσω έγκαιρα να το πάρω. Αν και από εποχής qtek100 έχω αλλάξει καμιά 4-5 smartphones (win mobile,android) και πάντα άλλαζα τις ρομ σαν τα πουκάμισα πλέον είπα να μην ασχοληθώ. Μόλις πάρω το κινητό θέλω να δοκιμάσω να το κάνω αναβάθμιση στην πιο πρόσφατη επίσημη έκδοση. Μετά το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να γίνει προφανώς root για να πάρει "αγορασμένες" εφαρμογές. Ποιά διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω; Ισχύει οτι αν το κάνω μόνο root αλλά με την μαμά ρομ θα μείνω με λίγη μνήμη; Οπότε ;;;; root και μια μαμά ρομ που όμως δε θα έχει περιοριμό στη μνήμη; Να με συγχωρείτε αλλά έπιασε 4 το πρωί και το κεφάλι καζάνι. Έχω την εμπειρία αλλά θα ήθελα για σιγουριά να μου πείτε σε τίτλους έστω τα βήματα.

<?)))><`·.FISHERMAN.·`·.?><((((?>

qtek9100-TYTN-TYTNII-TouchDiamondPro-Desire

Ν78-E52- Motorola ATRIX 4G - LG NEXUS 4-THL5000 - INNOS D6000

Link to comment
Share on other sites

Καμένος από την άθλια μπαταρία του htc desire έψαχνα για ενα κινητό android με μεγάλη μπαταρία.Μάλλον το βρήκα! Έχει 2-3 μέρες που το ψάχνω τι παίζει με το κινητό και στην τιμή 299ευρώ θεωρώ και εγώ πως είναι μεγάλη ευκαίρια. Πάω άυριο το πρωί αν ξυπνήσω έγκαιρα να το πάρω. Αν και από εποχής qtek100 έχω αλλάξει καμιά 4-5 smartphones (win mobile,android) και πάντα άλλαζα τις ρομ σαν τα πουκάμισα πλέον είπα να μην ασχοληθώ. Μόλις πάρω το κινητό θέλω να δοκιμάσω να το κάνω αναβάθμιση στην πιο πρόσφατη επίσημη έκδοση. Μετά το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να γίνει προφανώς root για να πάρει "αγορασμένες" εφαρμογές. Ποιά διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω; Ισχύει οτι αν το κάνω μόνο root αλλά με την μαμά ρομ θα μείνω με λίγη μνήμη; Οπότε ;;;; root και μια μαμά ρομ που όμως δε θα έχει περιοριμό στη μνήμη; Να με συγχωρείτε αλλά έπιασε 4 το πρωί και το κεφάλι καζάνι. Έχω την εμπειρία αλλά θα ήθελα για σιγουριά να μου πείτε σε τίτλους έστω τα βήματα.

Άλλο το root και άλλο το ξεκλειδωμα του bootloader.Το root μπορεί να γίνει πιστεύω και χωρίς ξεκλείδωμα. Εχει αναφερθει όμως οτι αν το κάνεις ροοτ υπάρχει ενδεχόμενο να μη μπορείς να το αναβαθμισεις.....λέγονται πολλά. Πάντως αν το πάρεις με froyo ειναι ποιο ευκολο να το κανεις root χωριε παρενεργειες απο την gingerbread...αυτα γράφονται...προσωπικα ο μονος λογος που θα το εκανα root ειναι για να μπορω να το συνδεω με την τηλεοραση σαν υπολογιστη κι οχι μονο σαν media station Που ειναι απο τη μαμα...γλυτωνεις την agora lapdock.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος,έβαλα το Lock & Screen Off Widget μία πολύ καλή εφαρμογή με την οποία όχι μόνο μπορείς να κλειδώσεις το τηλ. πολύ πιό εύκολα αλλα μπορείς και να το ξεκλειδώσεις απο το κουμπί της έντασης, το πρόβλημα είναι ότι ενω ξεκλειδώνει για περίπου 1-2 λεπτα αφου το κλεισεις απο το widjet του, μετά κάτι γίνεται και ξεκλειδώνει μόνο από το κουμπί on-off. Δεν έχω βάλει task manager κάτι γίνεται απο το σύστημα. Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

@ fisherman

Root κάνεις πανευκολα στην τελευταια 2.3.4 που θα φοραει αν το παρεις καινουργιο με την εφαρμογουλα που κατεβαζεις απο εδω http://www.psouza4.com/droid3/

Θα πάρεις και επίσημες αναβαθμισεις κανονικά απλά θα χαθει το root και θα πρέπει να το ξανακάνεις με updated root version της εφαρμογής, που συνηθως κυκλοφορουν στο περίφημο xda λίγες μερες μετα

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος,έβαλα το Lock & Screen Off Widget μία πολύ καλή εφαρμογή με την οποία όχι μόνο μπορείς να κλειδώσεις το τηλ. πολύ πιό εύκολα αλλα μπορείς και να το ξεκλειδώσεις απο το κουμπί της έντασης, το πρόβλημα είναι ότι ενω ξεκλειδώνει για περίπου 1-2 λεπτα αφου το κλεισεις απο το widjet του, μετά κάτι γίνεται και ξεκλειδώνει μόνο από το κουμπί on-off. Δεν έχω βάλει task manager κάτι γίνεται απο το σύστημα. Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω?
δοκιμασε και το no lock. αν εχεις σεταρει exchange mail, το security του mail υπερισχυει του lock app.
Link to comment
Share on other sites

@ fisherman

Root κάνεις πανευκολα στην τελευταια 2.3.4 που θα φοραει αν το παρεις καινουργιο με την εφαρμογουλα που κατεβαζεις απο εδω http://www.psouza4.com/droid3/

Θα πάρεις και επίσημες αναβαθμισεις κανονικά απλά θα χαθει το root και θα πρέπει να το ξανακάνεις με updated root version της εφαρμογής, που συνηθως κυκλοφορουν στο περίφημο xda λίγες μερες μετα

 

 

Ευχαριστώ πολύ για την υπόδειξη..με το θέμα όμως οτι αν κάνω root την 2.3.4 μένει με λίγη μνήμη;; Ποιές λύσεις μπορώ να ακολουθήσω;; (Με βλέπω να αλλάζω πάλι τις ρομ μέρα παραμέρα....απλά πλέον δεν έχω τον ελεύθερο χρόνο και τη διάθεση)

<?)))><`·.FISHERMAN.·`·.?><((((?>

qtek9100-TYTN-TYTNII-TouchDiamondPro-Desire

Ν78-E52- Motorola ATRIX 4G - LG NEXUS 4-THL5000 - INNOS D6000

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την υπόδειξη..με το θέμα όμως οτι αν κάνω root την 2.3.4 μένει με λίγη μνήμη;;

 

Από που τα διαβάζεις αυτά αγαπητε??? Το εχω root με 2.3.4 και το κινητό φυσικά δεν έχει επηρεαστει καθόλου (τι σχεση να έχουν τα δικαιωματα superuser με την μνημη...)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Oοι δεν το έχουν προσέξει, όσοι κάνουν unlock τον bootloader απομένουν με 380 MB RAM!!! Eίμαι σε κατάσταση πανικού και από ότι φαίνεται δεν μπορεί να γίνει τίποτε (της προκοπής) γι' αυτό! :cry:

 

Ορφέα, καμία ιδεα;;;

 

Από αυτό το πόστ μπερδεύτικα. Άλλο το root και άλλο το unlock του bootloader? Δε θυμάμαι σε κάποιο κινητό μου HTC να έκανα ποτέ unlock του bootloader. Είναι απαραίτητο;;;; Συγνώμη που φέρομαι που κουράζω, αλλά μπερδεύτικα.

<?)))><`·.FISHERMAN.·`·.?><((((?>

qtek9100-TYTN-TYTNII-TouchDiamondPro-Desire

Ν78-E52- Motorola ATRIX 4G - LG NEXUS 4-THL5000 - INNOS D6000

Link to comment
Share on other sites

Κανενα πρόβλημα, για αυτο είμαστε όλοι εδω να βοηθαμε με οσα ξέρουμε :)

Άλλο λοιπόν root, άλλο ξεκλείδωμα του bootloader που αν υπάρχει πρόβλημα δεν το ξερω, γιατι δεν το έχω κάνει. Φυσικά δεν είναι απαραίτητο, νομίζω χρειάζεται μόνο για να περάσεις custom rom κλπ

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω διαβάσει όλο το φόρουμ και όλοι είναι ευχαριστημένοι από την διάρκεια της μπαταρίας του ATRIX.

Εγώ έχω μεγάλο θέμα...το πολύ 10 ώρες μου κρατάει!

Να τα πάρω από την αρχή τα πράγματα :

Το κινητό το έχω από τις 08/02/12.

Από την πρώτη φόρτιση και μετά δεν έχει ξεπεράσει έστω και με ελάχιστη χρήση (κλήσεις) τις 8 ώρες.

Η έκδοση του είναι 2.3.4 και το αγόρασα από τα Multirama.

Αφού δεν είδα προκοπή την 1η εβδομάδα το έκανα reset και άντε πάλι από την αρχή...το έστησα και η μπαταρία βελτιώθηκε στις 10 με 12 ώρες αλλά έως εκεί. Δηλαδή αν μπω για καμιά ώρα wifi ή παίξω με ρυθμίσεις και παιχνίδια ή gps σε 4 με 5 ώρες τα έχει φτύσει...Προς το παρόν όπου πάω έχω το φορτιστή μαζί μου και το φορτίζω 2 με 3 φορές την ημέρα...περιμένω συμβουλές πριν το πάω στο service...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω διαβάσει όλο το φόρουμ και όλοι είναι ευχαριστημένοι από την διάρκεια της μπαταρίας του ATRIX.

Εγώ έχω μεγάλο θέμα...το πολύ 10 ώρες μου κρατάει!

 

Δοκίμασες να το βάλεις σε 2G mode καθώς και στις επιλογές της μπαταρίας/εφαρμογές να το βάλεις να δουλεύει σε κατάσταση μέγιστης εξοικονόμησης ενέργειας? Εμένα στις 2 μέρες έχει ακόμη 20%

 

προσωπικα ο μονος λογος που θα το εκανα root ειναι για να μπορω να το συνδεω με την τηλεοραση σαν υπολογιστη κι οχι μονο σαν media station Που ειναι απο τη μαμα...γλυτωνεις την agora lapdock.

 

Αυτό πως γίνεται? Δηλαδή άπαξ και είναι ρουτ μεταφέρει αυτόματα την οθόνη του κινητού στην τηλεόραση όταν το συνδέσεις στο hdmi ή θέλει κάποιες ρυθμίσεις / εφαρμογή?

Edited by artsol

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω διαβάσει όλο το φόρουμ και όλοι είναι ευχαριστημένοι από την διάρκεια της μπαταρίας του ATRIX.

Εγώ έχω μεγάλο θέμα...το πολύ 10 ώρες μου κρατάει!

Να τα πάρω από την αρχή τα πράγματα :

Το κινητό το έχω από τις 08/02/12.

Από την πρώτη φόρτιση και μετά δεν έχει ξεπεράσει έστω και με ελάχιστη χρήση (κλήσεις) τις 8 ώρες.

Η έκδοση του είναι 2.3.4 και το αγόρασα από τα Multirama.

Αφού δεν είδα προκοπή την 1η εβδομάδα το έκανα reset και άντε πάλι από την αρχή...το έστησα και η μπαταρία βελτιώθηκε στις 10 με 12 ώρες αλλά έως εκεί. Δηλαδή αν μπω για καμιά ώρα wifi ή παίξω με ρυθμίσεις και παιχνίδια ή gps σε 4 με 5 ώρες τα έχει φτύσει...Προς το παρόν όπου πάω έχω το φορτιστή μαζί μου και το φορτίζω 2 με 3 φορές την ημέρα...περιμένω συμβουλές πριν το πάω στο service...

 

 

Μη μου λές τέτοια γιατί ο πρωταρχικός λόγος που θα ρο αγοράσω είναι η μπαταρία του. Λείπω συχνά ταξίδια και δεν εχω πρόσβαση κάθε λίγο σε παροχή ρεύματος. Πολλές ώρες σε αεροδρόμια κλπ και θέλω να σκαλίζω λίγο νετ να περνάει η ώρα. Ούτε παιχνίδια ούτε ταινίες. Μόνο για viber kai tapatalk. Αλλά μπορεί να είμαι πχ 3ωρες συνέχεια. μέχρι να έρθει η πτήση δλδ. Με gps πως τα πάει δεν θυμάμαι να αναφέρθηκε κάτι. Δουλεύω κατά βάση Igo. Μπορώ να βρώ εύκολα skin;

<?)))><`·.FISHERMAN.·`·.?><((((?>

qtek9100-TYTN-TYTNII-TouchDiamondPro-Desire

Ν78-E52- Motorola ATRIX 4G - LG NEXUS 4-THL5000 - INNOS D6000

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να το βάλεις σε 2G mode καθώς και στις επιλογές της μπαταρίας/εφαρμογές να το βάλεις να δουλεύει σε κατάσταση μέγιστης εξοικονόμησης ενέργειας? Εμένα στις 2 μέρες έχει ακόμη 20%

 

Το έχω πάντα στο 2G και το αλλάζω χειροκίνητα με widget στο 3G...

Όσο για την εξοικονόμηση το έχω στο ΝΥΧΤΕΡΙΝΉ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜHΣΗ...

 

Μη μου λές τέτοια γιατί ο πρωταρχικός λόγος που θα ρο αγοράσω είναι η μπαταρία του. Λείπω συχνά ταξίδια και δεν εχω πρόσβαση κάθε λίγο σε παροχή ρεύματος. Πολλές ώρες σε αεροδρόμια κλπ και θέλω να σκαλίζω λίγο νετ να περνάει η ώρα. Ούτε παιχνίδια ούτε ταινίες. Μόνο για viber kai tapatalk. Αλλά μπορεί να είμαι πχ 3ωρες συνέχεια. μέχρι να έρθει η πτήση δλδ. Με gps πως τα πάει δεν θυμάμαι να αναφέρθηκε κάτι. Δουλεύω κατά βάση Igo. Μπορώ να βρώ εύκολα skin;

 

Όπως προείπα δεν άκουσα αρνητικά σχόλια για την μπαταρία...μάλλον θα έχει πρόβλημα η μπαταρία...αλλά μπορεί να έχω κάνει κάτι χωρίς να το κατάλαβα και για αυτό θέλω απόψεις.

Όσον αφορά gps, δοκίμασα και δουλεύουν κανονικά τα Ndrive11, Navigon και Sygic

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Κανενα πρόβλημα, για αυτο είμαστε όλοι εδω να βοηθαμε με οσα ξέρουμε :)

Άλλο λοιπόν root, άλλο ξεκλείδωμα του bootloader που αν υπάρχει πρόβλημα δεν το ξερω, γιατι δεν το έχω κάνει. Φυσικά δεν είναι απαραίτητο, νομίζω χρειάζεται μόνο για να περάσεις custom rom κλπ

 

Σε περιπτωση που το κανω root, το θελω κυριως για backup,

θα μπορω παλι να το ξανακανω unroot αλλα με ποιο τρόπο??

 

Και επισης ρε παιδια, πως γινεται να ανοιγουμε την οθονη με το volume, ειναι πολυ πικρα το απο επανω.

Προσπαθησα με το no lock αλλα εγω θελω να κλειδωνει το τηλ. κανονικα και ανοιγει η οθονη με το volume

 

Ευχαριστω

Edited by kstavros1981
Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που το κανω root, το θελω κυριως για backup,

θα μπορω παλι να το ξανακανω unroot αλλα με ποιο τρόπο??

 

Με την ιδια εφαρμογή που αναφερω εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3999699#post3999699

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την υπόδειξη..με το θέμα όμως οτι αν κάνω root την 2.3.4 μένει με λίγη μνήμη;; Ποιές λύσεις μπορώ να ακολουθήσω;; (Με βλέπω να αλλάζω πάλι τις ρομ μέρα παραμέρα....απλά πλέον δεν έχω τον ελεύθερο χρόνο και τη διάθεση)

 

Με το root έχεις μήπως καμιά παρενέργεια στο power management του τηλεφώνου? Έχουν αναφερθεί αρκετές περιπτώσεις υπερθέρμανσης της πλακέτας κατα την φόρτιση. Μήπως με το root το τηλεφωνάκι δε ρυθμιζει σωστά απο μονο του την σωστη φόρτιση και αρχίζει και ζεσταίνεται επικυνδυνα προκαλώντας βλάβη?...Ειχα και με root έχω και με μανισιο...η μπαταρια ειναι μερα με τη νυχτα βεβαια ειχα άλλο κερνελ πριν αλλά ...καμια σχεση απολυτως με την αυτονομια κλαι με τη θερμοκρασια της πλακετας. Για αυτο εχω επιφυλάξεις με αυτο το θεμα. Το galaxy S που εχω δεν εχει κανενα θεμα με τα rootarismata και τις υπερθερμανσεις. Δε ξέρω δε θελω να το ξεπαρθενεψω το Atrix ειναι αστερι με τη μαμα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...