Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι ιδιαιτερα αν και προσπαθησα να ξεκλειδωσω τον bootloader και να το κανω root και δεν τα καταφερα

 

 

 

και 300 θα το πληρωσεις και θα ψαχνεις για καλωδια :cry::cry:σορυ νομιζα για το dock station

 

Τι καλώδια εννοείς έχω το lapdock και δεν θέλει κανένα καλώδιο... ( αν μιλάμε για το lapdock )

Η 2.3 upgrade θα έρθει Οκτώβριο μαζί με το Atrix :-)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι ιδιαιτερα αν και προσπαθησα να ξεκλειδωσω τον bootloader και να το κανω root και δεν τα καταφερα

 

 

Υπάρχει αυτόματο script πλέον για αυτό.

 

CM7 is the way to go. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά: τελικά έχει ή δεν έχει έρθει η συσκευή επίσημα στη χώρα; Μόνο στο multirama την βρήκα στο site με ένδειξη "κατόπιν παραγγελίας"...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πηγα να κανω update απ το προγραμμα τις μοτο για το ατριχ και εαν επιλεξω χωρα ελλαδα μου λέει οτι δεν βρικε updates λογικο.

Εαν βαλω χωρα αμερικη με παει στο αμερικανικι site και μου δινει την 2.3.3 κανονικα για να την κατεβασω

το εχει δει κανεις? Να το δοκιμασω ;;

ανδρεας

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν γραφει επανω att απο expansys ειναι αγγλικο μενου με ελληνικο πληκτρολογιο..

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτόματο script πλέον για αυτό.

 

CM7 is the way to go. :cool:

αν μπορεις να μου πεις την διαδικασια γιατι δεν ξερω να το κανω ,για το update που λεει ο φιλος ποιο πανω ,αν και κατεβαινει δεν γινεται εγκατασταση ,πρεπει να εισαι απο ΑΤ&Τ .τελικα το βρηκα και το εκανα root αλλα ακομα ψαχνω πως να βαλω την 2.3.3.

υσ .πως κανουμε πολλαπλη παραθεση ? γιατι δεν το βρηκα .συγνωμη αλλα θα μαθω που θα παει :(:(

Edited by giorgosstamatis
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις να μας απαντησει σωστα μπορουμε να κανουμε το update ;;;

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στο multirama και το εχει το atrix ετοιμοπαραδωτο

εκει που επαθα πλακα ειναι με το lapdock επεξα λιγο απλα απιστευτο τρο

Ερη ποιοτητα κατασκευης πολυ βολικο πολυ καλο πληκτρολογιο απεχτο θα το τσιμπισω σε λιγες μερες

Ανδρέας

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στο multirama και το εχει το atrix ετοιμοπαραδωτο

εκει που επαθα πλακα ειναι με το lapdock επεξα λιγο απλα απιστευτο τρο

Ερη ποιοτητα κατασκευης πολυ βολικο πολυ καλο πληκτρολογιο απεχτο θα το τσιμπισω σε λιγες μερες

Ανδρέας

Το menu ήταν ελληνικό;

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικα με ελληνικο μενου και με 2 3.4 αναβαθμισμενο πολυ καλη φαση. Να δω εμεις ποτε θα αναβαθμιστουμε! !!

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα απέκτησα κ εγώ το Motorola Atrix , απο Multirama. Πλήρως εξελληνισμένο. (με 2.3.4 android!)

Εντυπωσιακό για αρχή φαίνεται!

Αλήθεια γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να γράψω sms με 160 γράμματα;

Edited by coffyman
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος με Ελληνικο Atrix να μας πει τι εκδοση radio φοραει;

 

το δικό μου που δεν είναι τελική έκδοση αλλά είναι Ελληνικό είναι:

4.5.2A-74_OLE-16

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου που δεν είναι τελική έκδοση αλλά είναι Ελληνικό είναι:

4.5.2A-74_OLE-16

 

Αυτο ειναι το build number/εκδοση

 

Κοιτα το baseband κατω απο την εκδοση Android

 

Ειναι N_01.77.15P ?

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το build number/εκδοση

 

Κοιτα το baseband κατω απο την εκδοση Android

 

Ειναι N_01.77.15P ?

N_01.100.00R

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, διαπίστωσα ότι επιλέγοντας ως APN να δουλεύει μονο σε 3G mode,

Αντι για το default 2g , σε κάποια σημεία του οδικού δικτύου όπου θα έπρεπε να έχει φουλ σήμα , αντ αυτού έχει μια γραμμή είτε κ καθόλου! Μιας κ δεν το κατέχω το αντικείμενο καλα, να οφείλεται απλά στην επιλογή για 3G?

Διαπίστωσα ότι βάζοντας το default η το 2G, το

Σήμα βελτιώνεται αισθητά.

 

Σημείωση: έχω ούτως η άλλως απενεργοποιησει τα data με το προγραμματακι apn on/off.

Θέλω να πω (καθότι μη σχετικώς πλήρως...) η επιλογή 3G στις ρυθμίσεις του APN,

Αφορά τόσο τις κλήσεις (μέσω 3G) όσο κ το ίντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

Coffyman μηπως θα μπορούσες να μας πεις ποια ειναι System version του κινητού σου? πχ η δικια μου ειναι Version.4.4.35.MB860.Retail.en.GB (αγορασμένο απο expansys) αλλα ακομα να βγει update. :(
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό Atrix : 45.0.27.mb860.nonefigsretail.en.eu

 

Ευχαριστώ.

 

Όσον αφορά το 3g οι ρυθμίσεις του APN επηρεάζουν μόνο το ίντερνετ. Γενικά απέφευγε το 3g εκτός κ αν 8ελεις να είσαι συχνά στο ίντερνετ. Το ασφαλέστερο για να μην χάνεις κλήσεις και για καλύτερη διάρκεια μπαταρίας είναι το 2g. To default χάνει και αυτό γιατί αν κάνει την αλλαγή (3g <=> 2g) πάνω στο τηλεφώνημα τότε υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

 

Όσον αφορά το 3g οι ρυθμίσεις του APN επηρεάζουν μόνο το ίντερνετ. Γενικά απέφευγε το 3g εκτός κ αν 8ελεις να είσαι συχνά στο ίντερνετ. Το ασφαλέστερο για να μην χάνεις κλήσεις και για καλύτερη διάρκεια μπαταρίας είναι το 2g. To default χάνει και αυτό γιατί αν κάνει την αλλαγή (3g <=> 2g) πάνω στο τηλεφώνημα τότε υπάρχει πρόβλημα.

 

 

Πάντως το μόνο μείον που εξακολουθω να διακρίνω είναι ότι σε ορισμένα μέρη (ακόμη και εντός πόλεως) χάνει εντελώς το σήμα του δικτύου (vodafone εν προκειμένω) , κύριως σε κλειστούς χώρους, εκεί που άλλα κινητά έχουν σήμα μια χαρά. Το λέω μιας κ διαθέτω 2ο κινητό άλλης εταιρείας (συμβατικό τηλέφωνο κ όχι smartphone) και δεν βλέπω τέτοιες απότομες πτώσεις του σήματος.

Update: με κλειδωμένη τη ρύθμιση για 2G δίκτυο, η λήψη του σήματος του κινητού εξαιρετική πλην ελαχίστων εξαιρέσεων. Οπότε, συμβουλή σε όλους τους κατόχους Atrix, ανοίγουμε το 3G όταν το χρειαζόμαστε , εκεί που έχει αξιοπρεπές σήμα το 3G δίκτυο, για να μην έχουμε "αναταράξεις" στη λήψη...

Edited by coffyman
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και απο εμενα,τη γνωμη σας θα ηθελα αν αξιζει να το παρω το κινητο που το γλυκοκοιταω αρκετο καιρο τωρα!
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάνεις αν υπάρχει κάπου η ελληνική εκδοσή 45.0.27.mb860.nonefigsretail.en.eu (σε .sbf ) για κατέβασμα? ψάχνω αλλά τίποτα :( Edited by Poseidon
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ετοιμαζεται να βγει το ATRIX2 και το 1 τωρα ερχεται Ελλαδα??????????????

 

καλα τον παιζουν εκει στη ΜΟΤΟ????

 

επειδη το 2 με τρελαναι απο specs και videakia..... απο ποιοτητα κατασκευης πως ειναι το ΑΤΡΙΞ αξιζε???

Βάσει αυτής http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4199&idPhone2=3709 της σύγκρισης, πραγματικά είναι μηδαμινές οι διαφορές... οπότε μην αγχώνεσαι. Το μόνο όφελος είναι επιπλέον 0,3 ιντσες στην οθόνη και 3MP στην κάμερα. Άσε που το atrix έχει 16GB μνήμη αντί για 8GB του νέου! Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο ύπαρξης του νέου μοντέλου!

 

Η ποιότητα κατασκευής του είναι πάρα πολύ καλή για εμένα. Έχω και το galaxy s και το atrix είναι πιο στιβαρό και λίγο μικρότερο από το galaxy. Τα χαρακτηριστικά του είναι πάρα πολύ καλά και στην Ελλάδα έρχεται με την έκδοση 2.3.4, πολύ σημαντικό αυτό. Συγκριτικά με το galaxy, το ρίχνει στα αυτιά σε όλες τις κατηγορίες πλην της οθόνης φυσικά που αν συνηθίσεις σε super amoled οι άλλες σου φαίνονται κάπως :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...