Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα μίλησα με τον φίλο που δουλεύει στα public από όπου το είχα πάρει...και μου είπε οτι για την οθόνη είναι 6 μήνες η εγγύηση.....δεν έχω ούτε χρόνο ούτε διάθεση να μπω σε περιπέτειες...αλλά σίγουρα με δυσαρέστησε πάρα πολύ. Έχουμε

μήπως το τηλέφωνο του σέρβις της motorola; Να πάρω κανένα τηλέφωνο μπας και βγάλω άκρη;

cellcom - αργυρουπόλεως 65 - 9902582

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε επικοινωνία που είχα πριν από ολίγου με το σέρβις μου είπαν οτι η συσκευή έχει 2 χρόνια εγγύηση. Μάλιστα μου έδωσαν να καταλάβω πως απόρρησαν με αυτό που είπαν στα public. Μόλις έστειλα φωτογραφίες και απόδειξη αγοράς...και βλέπουμε. Edited by FISHERMAN

<?)))><`·.FISHERMAN.·`·.?><((((?>

qtek9100-TYTN-TYTNII-TouchDiamondPro-Desire

Ν78-E52- Motorola ATRIX 4G - LG NEXUS 4-THL5000 - INNOS D6000

Link to comment
Share on other sites

Πήρα απάντηση από την cellcom οτι βάση του ΙΜΕΙ ισχύει κανονικά η εργοστασιακή μου εγγύηση και να το στείλω για επισκευή. Το public λέει να μην πω τι..και είμαι πολύ έξαλος αυτήν την στιγμή. Η cellcom είναι εταιρία με Ε κεφαλαίο και μπράβο για την άμεση απάντηση στο θέμα μου. Δεν το λεω επειδή πήρα θετική απάντηση, το λεω γιατί οι άνθρωποι ασχολήθηκαν όπως έπρεπε και με ενημέρωσαν όπως έπρεπε.

<?)))><`·.FISHERMAN.·`·.?><((((?>

qtek9100-TYTN-TYTNII-TouchDiamondPro-Desire

Ν78-E52- Motorola ATRIX 4G - LG NEXUS 4-THL5000 - INNOS D6000

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα το Μάρτιο του 2012 .Στο δωδεκάμηνο πρόβλημα μάλλον με digitizer αλλά λόγω διετούς εγγύησης ΜΟΥ το έφτιαξαν σε 3 εβδομάδες δωρεάν.Παρόμοιο πρόβλημα στο δεκαπενταμηνο και μου το ξαναφτιαξαν σε 2 μήνες, ίσως και λόγω καλοκαιριού.Η αγορά είχε γίνει από μουλτιραμα και η συσκευή δόθηκε για σέρβις μέσω παμπλικ, μάλιστα επειδή είχα χάσει την απόδειξη ΜΟΥ την έστειλαν τα μουλτιραμα μέσω Facebook.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες,

πέρα του τι κάνει κάθε ιδιώτης, σημασία έχει να βλέπουμε ενέργειές και απο τους άμεσα εμπλεκόμενους αυτοβούλως .

Και το λέω επειδή κατά την παραλαβή της συσκευής μου άφησα εκτύπωση απο φόρουμ τρίτων με ποστ τρίτων στα οποία αναφερόταν καθαρά η διαφαινόμενη εξαπάτηση, επιβεβαιώνοντας την αρχική μου πληροφορία προς το σερβις -και κατόπιν απορία γενικώς για το πως συνέβη-.

Όχι μόνο την άφησα αλλά προσφέρθηκα και να την υπογράφω επωνύμως αν επιθυμούν να την χρησιμοποιήσουν.

 

Εκτιμώ το παραπάνω service, αλλά αν η μοναδική καταγγελία είναι ιδιωτική, αμφιβάλλω αν θα ξαναεμπιστευθώ τα χρήματα μου σε μια εταιρεία, η οποία εφόσον πληροφορήθηκε την παραπλάνηση εις βάρος των πελατών της και της ίδιας, δεν εξέδωσε τουλάχιστον μια τυπική ανακοίνωση που να αποκαθιστά την αλήθεια.

Και αυτό μου φαίνεται αυτονόητο, εφόσον ουσιαστικά μιλάμε για μια απάτη στην οποία συμμετείχε εν απουσία της.

 

Ελπίζω δούμε κάτι τέτοιο γιατί σαν εταιρεία κατασκεύασε ποιοτικές συσκευές, οπότε περιμένεις και ανάλογη στάση σε θέματα κατόπιν ηλεκτρονικών πλακετών κλπ εξαρτημάτων.

Edited by Gkarkamel
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και το battery doctor και μετά από μερικές μέρες βελτιώθηκε θεαματικά και η διάρκεια της μπαταρίας.Επίσης καλό φαίνετaι και το clean master.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καμιά βδομάδα το Motorola atrix που έχω εδώ και 2 χρόνια μου κολλάει και βαράει restart μόνο του... Χωρίς να το επιβαρυνω εκείνη τη στιγμή με κάτι βαρύ... Ακόμα και την ώρα που το φορτίζω μπορεί να το κάνει. Σκαναρα για κάνα ιό αλλά τίποτα... Επίσης σκέφτηκα τις πολλές εφαρμογές που έχω (90 μαζί με παιχνίδια) αλλά τις έχω από καιρό.. Μπορεί να διαφωτίσει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καμιά βδομάδα το Motorola atrix που έχω εδώ και 2 χρόνια μου κολλάει και βαράει restart μόνο του... Χωρίς να το επιβαρυνω εκείνη τη στιγμή με κάτι βαρύ... Ακόμα και την ώρα που το φορτίζω μπορεί να το κάνει. Σκαναρα για κάνα ιό αλλά τίποτα... Επίσης σκέφτηκα τις πολλές εφαρμογές που έχω (90 μαζί με παιχνίδια) αλλά τις έχω από καιρό.. Μπορεί να διαφωτίσει κάποιος?

Εχεις προβλημα με ΒΤ και/ή Wifi? συνηθως κανει restart οταν εχει προβλημα με αυτα

Link to comment
Share on other sites

Εμενα καποτε μου εκανε ρεσταρτ μονο του απο καποια εφαρμογη (νομιζω ηταν και σπασμενη).

Οποτε αν δεν εχεις κανενα αλλο συμπτωμα παρα μονο αυτο τοτε τσεκαρε τις προσφατες εφαρμογες σου πριν στραφεις στους ειδικους

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καμιά βδομάδα το Motorola atrix που έχω εδώ και 2 χρόνια μου κολλάει και βαράει restart μόνο του... Χωρίς να το επιβαρυνω εκείνη τη στιγμή με κάτι βαρύ... Ακόμα και την ώρα που το φορτίζω μπορεί να το κάνει. Σκαναρα για κάνα ιό αλλά τίποτα... Επίσης σκέφτηκα τις πολλές εφαρμογές που έχω (90 μαζί με παιχνίδια) αλλά τις έχω από καιρό.. Μπορεί να διαφωτίσει κάποιος?

 

Αυτα τα restart ξεκινησανε μετά από κάποια ενημέρωση κάποιας εφαρμογής? Στο δικό μου από τότε που έχω σταματήσει να πάιρνω ενημερώσεις στις εφαρμογές του κινητού δεν κάνει κανένα restart. προφανώς οι ενημερώσεις βαραίνουν το κινητό μια και είναι πιο απαιτητικές και πιο πλούσιες από άποψη ενεργειών.

 

Πάρε back up στις εφαρμογές και προσπάθησε να κάνεις δοκιμές απεγκαθιστώντας τις πιο πρόσφατα ενημερωμένες.

Και αυτό βέβαια με προσοχή και με δική σου ευθύνη, μια πρόταση κάνω χωρίς τεκμηριωμένο αποτέλεσμα.

:)

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καμιά βδομάδα το Motorola atrix που έχω εδώ και 2 χρόνια μου κολλάει και βαράει restart μόνο του... Χωρίς να το επιβαρυνω εκείνη τη στιγμή με κάτι βαρύ... Ακόμα και την ώρα που το φορτίζω μπορεί να το κάνει. Σκαναρα για κάνα ιό αλλά τίποτα... Επίσης σκέφτηκα τις πολλές εφαρμογές που έχω (90 μαζί με παιχνίδια) αλλά τις έχω από καιρό.. Μπορεί να διαφωτίσει κάποιος?

 

εκκινησε το σε safe mode και αστο για λιγο να δεις πως συμπεριφερεται.Για να μπεις σε κατασταση safe mode σβησε το κινητο,εκκινησε το μολις αρχισει το σημα της motorola να παλεται πατα και κρατησε πατημενα να πληκτρα αυξησης και μειωσης εντασης μεχρι το κινητο να κανει μια παρατεταμενη δονηση.το πιο πιθανό ειναι οτι εχεις παραφορτώσει το κινητο.και στο δικο μου αμα του βαλω πανω απο 40-50 εφαρμγες αρχιζει να lagαρει και πολυ σπανια επανεκκινεί μονο του. Επισης εγκατεστησε μια εφαρμογη(π.χ. android system info) να παρακολουθεις της εφαρμογες που τρωνε πολυ ram ακομη και οταν δεν εκτελουνται,πολλες εφαρμογες ακομη και αν της κλισεις εκκινούν παλι μονες τους ,η μονη λυση τοτε ειναι απεγκατασταση η παγωμα της εφαρμογης αρκει να εχεις κανει root.

 

Αν ολα αυτα δεν βοηθησουν τοτε ειναι προβλημα hardware ....

Edited by tzimhs85
Link to comment
Share on other sites

Εδω και 10 μέρες είχε αρχίσει η μπαταρία του κινητού να διαρκεί μόλις 6-7 ώρες, και όπως είχα γράψει αναζήτησα καινούργια μπαταρία και τελικά βρήκα σχετικά εύκολα και πήρα μια γνήσια καινούργια. Φορτίζοντας την μπαταρία τις πρώτες δύο φορες ενα 12ωρο και πλέον έχωντας μπει στην 4η φόρτιση της μπαταρίας ο χρόνος διάρκειας λειτουργίας του κινητού δεν ξεπερνά το 12ωρο.

Ξέρει κανείς τι έχει παίξει? Δεν έχω αλλάξει κάτι στις εφαρμογές, ούτε καποιο update έχει παίξει.

Μιλάμε για γνήσια ρομ, κλειδωμένο bootloader και απλο ROOT.

 

Ευχαριστώ

 

:cool:

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 10 μέρες είχε αρχίσει η μπαταρία του κινητού να διαρκεί μόλις 6-7 ώρες, και όπως είχα γράψει αναζήτησα καινούργια μπαταρία και τελικά βρήκα σχετικά εύκολα και πήρα μια γνήσια καινούργια. Φορτίζοντας την μπαταρία τις πρώτες δύο φορες ενα 12ωρο και πλέον έχωντας μπει στην 4η φόρτιση της μπαταρίας ο χρόνος διάρκειας λειτουργίας του κινητού δεν ξεπερνά το 12ωρο.

Ξέρει κανείς τι έχει παίξει? Δεν έχω αλλάξει κάτι στις εφαρμογές, ούτε καποιο update έχει παίξει.

Μιλάμε για γνήσια ρομ, κλειδωμένο bootloader και απλο ROOT.

 

Ευχαριστώ

 

:cool:

 

Και σε μένα τελευταία έπεφτε ραγδαία η μπαταρία αλλά κατεβάζοντας τις εφαρμογές clean master kai battery doctor και εκτελώντας κάθε μέρα έχει βελτιωθεί η διάρκεια της μπαταρίας θεαματικά.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ήρθε εχθές με αλλαγμένη οθόνη. Όλα καλά..H cellcom έκανε τη δουλειά της ταχύτατα. Με το public είμαι στραβωμένος τελείως όμως....

<?)))><`·.FISHERMAN.·`·.?><((((?>

qtek9100-TYTN-TYTNII-TouchDiamondPro-Desire

Ν78-E52- Motorola ATRIX 4G - LG NEXUS 4-THL5000 - INNOS D6000

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ήρθε εχθές με αλλαγμένη οθόνη. Όλα καλά..H cellcom έκανε τη δουλειά της ταχύτατα. Με το public είμαι στραβωμένος τελείως όμως....

 

Θα σας κοινοποιήσω το πρωτόκολλο της καταγγελίας και όσοι πραγματικά ενοχλήστε απο τέτοιες πρακτικές το γνωστοποείτε και συντάσσεστε.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν και εγώ παρέλαβα το κινητό μου από την cellcom. Αυτή τη φορά έμεινα πολύ ικανοποιημένος από το σέρβις. Τώρα σχετικά με το public η γνώμη μου είναι η χειρότερη.
Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια! εκανα τη διαδικασια για το ξεκλειδωμα, αλλα μετα το "fastboot oem unlock ###" μου εβγαλε στο cmd prompt τρεις τελειες και εμεινε εκει. Μετα απο κανα 5-λεπτο ειπα οτι κατι δεν εγινε σωστα (δε διαβασα πουθενα οτι πρεπει να περιμενεις σε αυτο το σταδιο) και τραβηξα τη μπαταρια. Παροτι στην αρχικη οθονη λεει "unlocked", τωρα το atrix δε boot-αρει και κανει συνεχως reset.

 

δοκιμασα να ξανακανω unlock και μου λεει "Device is already unlocked"...

 

Δοκιμασα να ξανακανω το RSD, τα ιδια.

 

Οποιαδηποτε βοηθεια ευπροσδεκτη!

 

 

----EDIT----

 

Αποφασισα να εγκαταστησω το cwm μπας και περασει το loop, αλλα τα ιδια. Τελικα εκανα wipe data/cache και τωρα εχω ενα stock blured 2.3.4 ..... :-(

Edited by paslero

Huawei Honor 4X EU

Blackview Zeta (η χειρότερη κάμερα όλων των εποχών!)

Motorola Atrix 4G (cm-11-20151122-UNOFFICIAL-olympus)

Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια! εκανα τη διαδικασια για το ξεκλειδωμα, αλλα μετα το "fastboot oem unlock ###" μου εβγαλε στο cmd prompt τρεις τελειες και εμεινε εκει. Μετα απο κανα 5-λεπτο ειπα οτι κατι δεν εγινε σωστα (δε διαβασα πουθενα οτι πρεπει να περιμενεις σε αυτο το σταδιο) και τραβηξα τη μπαταρια. Παροτι στην αρχικη οθονη λεει "unlocked", τωρα το atrix δε boot-αρει και κανει συνεχως reset.

 

δοκιμασα να ξανακανω unlock και μου λεει "Device is already unlocked"...

 

Δοκιμασα να ξανακανω το RSD, τα ιδια.

 

Οποιαδηποτε βοηθεια ευπροσδεκτη!

 

 

----EDIT----

 

Αποφασισα να εγκαταστησω το cwm μπας και περασει το loop, αλλα τα ιδια. Τελικα εκανα wipe data/cache και τωρα εχω ενα stock blured 2.3.4 ..... :-(

δεν δοκιμαζεις να περασεις καμια ρομ?

ή δεν εχεις κανει ρουτ?

εχεις βαλει CWM?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηταν το επομενο λογικο βημα αφου ειχα κανει wipe... εβαλα την 10-1 του epinter και τωρα κατεβαζει απο το play ολες τις εφαρμογες που ειχα πριν (καλα που του ειχα πει να κανει backup πριν!).

 

Μεχρι εδω καλα, τουλαχιστον εχω τηλεφωνο!

Huawei Honor 4X EU

Blackview Zeta (η χειρότερη κάμερα όλων των εποχών!)

Motorola Atrix 4G (cm-11-20151122-UNOFFICIAL-olympus)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηταν το επομενο λογικο βημα αφου ειχα κανει wipe... εβαλα την 10-1 του epinter και τωρα κατεβαζει απο το play ολες τις εφαρμογες που ειχα πριν (καλα που του ειχα πει να κανει backup πριν!).

 

Μεχρι εδω καλα, τουλαχιστον εχω τηλεφωνο!

ωραια τοτε :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δεν εχω ομως ειναι Bluetooth. Οταν διαβαζα οτι εχει bug στο "bt audio", ειχα μεινει με την εντυπωση οτι δεν δουλευει η μεταδοση μουσικης και αλλων ηχων, αλλα δουλευει η μεταδοση των κλησεων. Δυστυχως ειναι αναποδα....

Huawei Honor 4X EU

Blackview Zeta (η χειρότερη κάμερα όλων των εποχών!)

Motorola Atrix 4G (cm-11-20151122-UNOFFICIAL-olympus)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δεν εχω ομως ειναι Bluetooth. Οταν διαβαζα οτι εχει bug στο "bt audio", ειχα μεινει με την εντυπωση οτι δεν δουλευει η μεταδοση μουσικης και αλλων ηχων, αλλα δουλευει η μεταδοση των κλησεων. Δυστυχως ειναι αναποδα....

αν εχεις wifi τοτε το προβλημα σου δεν εχει σχεση με το bug αυτο.

συνηθως ΒΤ & Wifi σταματανε να λειτουργουν μαζι, οποτε μπορει εσενα απλα να μην σου εκατσε καποιος Driver σωστα.

θα ελεγα να ξαναφλασαρεις την ρομ ή ακομα καλυτερα να βαλεις καποια αλλη να δεις αν συνεχισει να στο κανει.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι αυτο που χαλανε και τα 2 μαζι και κανουν restart συνεχως. Ψαχνω εδω και ωρα και δεν μπορω να βρω μια ρομ 4.χ που να δουλευει το BT για κλησεις. Ειναι καποιο προβλημα στον driver. Παλιοτερα σε αλλα τηλεφωνα ισχυε το αναποδο οταν εβαζες καποια μαγειρεμενη ρομ, δουλευε το ΒΤ για κλησεις αλλα οχι για μουσικη...

 

Ειναι μεγαλη ηττα αυτη, μιας και οδηγω πολυ και εχω παρει radio-cd με ΒΤ για ευκολια. Αιντε τωρα να ξαναρχισω να τσακωνομαι με τα καλωδια του hands-free....

Huawei Honor 4X EU

Blackview Zeta (η χειρότερη κάμερα όλων των εποχών!)

Motorola Atrix 4G (cm-11-20151122-UNOFFICIAL-olympus)

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι αυτο που χαλανε και τα 2 μαζι και κανουν restart συνεχως. Ψαχνω εδω και ωρα και δεν μπορω να βρω μια ρομ 4.χ που να δουλευει το BT για κλησεις. Ειναι καποιο προβλημα στον driver. Παλιοτερα σε αλλα τηλεφωνα ισχυε το αναποδο οταν εβαζες καποια μαγειρεμενη ρομ, δουλευε το ΒΤ για κλησεις αλλα οχι για μουσικη...

 

Ειναι μεγαλη ηττα αυτη, μιας και οδηγω πολυ και εχω παρει radio-cd με ΒΤ για ευκολια. Αιντε τωρα να ξαναρχισω να τσακωνομαι με τα καλωδια του hands-free....

εγώ πάντως μετά απο περιπλάνηση σε διάφορες ρομ κατέληξα σε μια 2.3.6 fruitcake :)

εδώ βρήκα την ηρεμία μου...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...