Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω ενα atrix 4g της at&t rooted με custom rom, επειδη ξαφνικα (εδω και καιρο) δεν δουλευουν wifi και ΒΤ σκεφτομαι να βαλω στοκ ρομ μηπως και παιζει κατι με τους drivers.... ποια ρομ πρεπει να βαλω? μπορω να το κρατησω rooted ή θα ειναι καλυτερα να το ξερουταρω?

οπως προειπα ειναι το αμερικανικο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω το motorola atrix και επειδή μου είχε σπάσει η οθόνη την αντικατέστησα με μια καινούργια. Το πρόβλημα είναι οτι όταν ξαναλειτούργησε το κινητό με το που ανοίγει μου βγάζει το μήνυμα

Device is locked

webroot has locked this device at the request of the owner. to unlock please provide the pssword below

Όποιος ξέρει να βοηθήσει ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται πόσο καιρό το έχεις στην κατοχή σου...
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να φλασάρω το κιν της κοπελιάς μου και σκεφτόμουνα να της βάλω την MIUI που έχει δει στο mi2s μου και της άρεσε. Υπάρχει "πλήρως" λειτουργική έκδοση (δηλαδή λογικά με 2.3); Αλλιώς ποια προτείνεται ως πιο πλήρης και λειτουργική;
Link to comment
Share on other sites

Δεν την εχω δοκιμασει αλλα εχει GB kernel που σημαινει οτι δεν υπαρχει δυνατοτητα ληψης βιντεο (φωτο κανονικα), οπως επισης δεν δουλευει το HWA.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2213168 Αυτο ειναι το λινκ για περισσοτερες πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν την εχω δοκιμασει αλλα εχει GB kernel που σημαινει οτι δεν υπαρχει δυνατοτητα ληψης βιντεο (φωτο κανονικα), οπως επισης δεν δουλευει το HWA.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2213168 Αυτο ειναι το λινκ για περισσοτερες πληροφοριες.

 

Την έχω δει αυτή αλλά αφού δεν είναι πλήρως λειτουργική δεν μπορώ να της την βάλω... :(

 

Καμιά άλλη καλή και λειτουργική ROM (όχι MIUI) ποια είναι;

Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστικα θα πας σε blured gingerbread. Ειναι πολλες, με κυρια διαφορα τα θεματα τις καθεμιας.

Εγω χρησιμοποιουσα Nottachtrix 2.x (τωρα ειναι στο 2.3) και ημουν πολυ ευχαριστημενος αλλα ειχε ενα bug και μου εξαφανιζε που και που τα widgets μετα απο restart. Γενικα νομιζω οτι αξιζε τον κοπο, πολυ πιο smooth απο τη μαμα ρομ. Επισης χρησομοποιουσα ενα θεμα, goldtheme νομιζω λεγεται (θα το βρεις στη σχετικη ενοτητα για το ατριξ στο xda), πιο πολυ επειδη μου την εσπαγε εκεινο το αθλιο notification bar των gingerbread rom.

αυτα, οτι αλλο θες εδω θα μαστε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θα ήθελα κάποια συμβουλή στο παρακάτω θέμα.

Αγόρασα ένα motorola atrix το μάρτιο του 2012 από το multirama Λάρισας ,το οποίο τώρα έγινε public.Προ τριμήνου αντιμετώπισα ένα θέμα με την αφή (δεν ανταποκρινόταν σωστά) και το έστειλα μέσω public με την απόδειξη από το Multirama στη Motorola και το έφτιαξαν.Σήμερα αντιμετωπίζω ένα παρόμοιο πρόβλημα(σε μικρότερο βαθμό) και χρειάζεται service ,αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να βρω την απόδειξη από Multirama και ο τεχνικός της public δε μπορεί να βρει κάποιο παραστατικό αγοράς και δεν το στέλνει στη motorola (ισχύει η εγγύηση για 2 χρόνια). έστειλα ένα ε-μαιλ στο multirama καθώς και 1 προσωπικό μήνυμα και 1 ανοιχτό μήνυμα στο facebook της multirama (για αν μου βρουν το παραστατικό),αλλά μέχρι τώρα δεν έλαβα κάποια απάντηση και περιμένω .Τι άλλο θα μπορούσα να κάνω για να βρω λύση στο θέμα μου? Θα μπορούσα να απευθυνθώ πχ κατευθείαν στη motorola?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θα ήθελα κάποια συμβουλή στο παρακάτω θέμα.

Αγόρασα ένα motorola atrix το μάρτιο του 2012 από το multirama Λάρισας ,το οποίο τώρα έγινε public.Προ τριμήνου αντιμετώπισα ένα θέμα με την αφή (δεν ανταποκρινόταν σωστά) και το έστειλα μέσω public με την απόδειξη από το Multirama στη Motorola και το έφτιαξαν.Σήμερα αντιμετωπίζω ένα παρόμοιο πρόβλημα(σε μικρότερο βαθμό) και χρειάζεται service ,αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να βρω την απόδειξη από Multirama και ο τεχνικός της public δε μπορεί να βρει κάποιο παραστατικό αγοράς και δεν το στέλνει στη motorola (ισχύει η εγγύηση για 2 χρόνια). έστειλα ένα ε-μαιλ στο multirama καθώς και 1 προσωπικό μήνυμα και 1 ανοιχτό μήνυμα στο facebook της multirama (για αν μου βρουν το παραστατικό),αλλά μέχρι τώρα δεν έλαβα κάποια απάντηση και περιμένω .Τι άλλο θα μπορούσα να κάνω για να βρω λύση στο θέμα μου? Θα μπορούσα να απευθυνθώ πχ κατευθείαν στη motorola?

Είμαι σίγουρος ότι το κινητό σου καταχωρήθηκε στην μοτορολα την πρώτη φορά που το έστειλες με όλα τα στοιχεία (ακόμα και με ημερομηνία αγοράς από την απόδειξη) οπότε επικοινώνησε και με την μοτο για να βγάλεις άκρη.

ΥΓ θα μπορούσες να επικαλεστείς και βλάβη που δεν διορθώνετε αφού στο έκανε και δεύτερη φορά... ζήτα τους αλλαγή συσκευής...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι το κινητό σου καταχωρήθηκε στην μοτορολα την πρώτη φορά που το έστειλες με όλα τα στοιχεία (ακόμα και με ημερομηνία αγοράς από την απόδειξη) οπότε επικοινώνησε και με την μοτο για να βγάλεις άκρη.

ΥΓ θα μπορούσες να επικαλεστείς και βλάβη που δεν διορθώνετε αφού στο έκανε και δεύτερη φορά... ζήτα τους αλλαγή συσκευής...

 

Τελικά αφού έστειλα μήνυμα στο multirama μέσω facebook ,είχαν την καλοσύνη και τους ευχαριστώ πολύ να βρουν την απόδειξη και να μου τη στείλουν σήμερα πάλι μέσω facebook.Ελπίζω αύριο να προλάβω να τη στείλω στο public και αυτοί στη Motorola μια και είχα ήδη στείλει το κινητό για service.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο το κανουν ολες οι εταιριες (τουλαχιστον σε οσες μ χρειαστηκε)

Προσεχε ομως, απο προσωπικη εμπειρια σου προτεινω να στειλεις εσυ το κινητο στη μοτορολα (ναι με δικα σου εξοδα) γιατι φανταζομαι οτι λιγο ή πολυ το βιαζεσαι, και σε εμενα ειχε τυχει να περιμενω πανω απο 2βδομαδες ωσπου να μου κανουν την χαρη να το στειλουν στην Μοτο ! (φανταζομαι για να κανουν ομαδικη αποστολη = λιγοτερα εξοδα)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει την διαδικασία για να περάσω custom ρομ στο motorola atrix?

 

και συγκεκριμένα αυτήν..CM10 .1 (Jelly Bean, Android 4.2) firmware for Atrix.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει την διαδικασία για να περάσω custom ρομ στο motorola atrix?

 

δες το πρώτο ποστ έχει αναλυτικούς οδηγούς για ξεκλείδωμα bootloader και root.

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιησα τον οδηγοhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1302423 του xda και τον ειχα βρει πολυ χρησιμο, ευκολο και πρακτικο.

(ΔΕΝ κατηγορω φυσικα τον οδηγο του τοπικ μας αλλα δεν τον εχω χρησιμοποιησει για να εκφερω γνωμη)

Αν μπεις στο τριπακι με τις custom rom να ξερεις οτι δεν υπαρχει καμια stable cm9-10-10.1 rom αν και υπαρχουν μερικες που κανουν για καθημεριμη χρηση. και γενικα θα το κανεις hobby αργα η γρηγορα αφιερωνοντας αρκετο χρονο, αλλα αξιζει τον κοπο. Οσο για τις 2.3 ή cm7 rom τις βρισκω αθλιες (καλυτερες απο την μαμισια βεβαια)

Υγ:επειδη θυμαμαι οτι με διακατειχε μια αβεβαιοτητα κ εμενα, ΟΤΙ αποροια εχεις ρωτα την εδω. Προσεχε ΜΟΝΟ να φλασαρεις το σωστο .sbf

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Πήρα πριν από λίγο ένα moto atrix το οποίο έχει μία ICS 404 αγγλική. Υπάρχει κάποιος που να ξέρει αν υπάρχει αντίστοιχη με ελληνικά;
Link to comment
Share on other sites

Να μαντεψω οτι εχεις τα θεματακια με την καταγραφη βιντεο και τα κολληματακια στο σκρολαρισμα?

Μπορεις να πας σε cm10 με τον ιδιο kernel (αρα και bugs), του epinter ειναι τελεια. Αλλιως μπορεις να δεις καποια με 3.1 kernel (πλεον ειναο σχεδον τελεια), την cm10.1 του epinter παλι

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αν θες αυτην εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=

Πλεον ειναι πληρως λειτουργικη, αν και με παλιο κερνελ (αρα και ρομ) θα εχεις λιγο καλυτερη διαρκεια και πιο καθαρη.

Αν θες cm10 θα εχεις θεμα οπως και τωρα με το βιντεο (εγω ειχα κ στο σκρολαρισμα)

Αν θες καποια αλλη gingervread δοκιμασε θα ναι ολα κομπλε αλλα δεν νμζ οτι θα σ αφηνει ωραια εμπειρια.

Αν θες μαμισια ψαξε για fruitcake αλλα οχι sbf file

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να σου πω ότι το link αυτό δεν μου βγάζει κατι. Ψάχνοντας βρήκα μία 10.1 του epinter η οποια λεει οτι δεν εχει προβλημα μς το video και μία μαμισια fruitcake.
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2060064 αυτο ηταν το σωστο λινκ :Ρ

Ναι σε ολα τα fruitcakes θα δουλευουν ολα οπως πρεπει, αυτο εννοειται, αλλα δεν σ προσφερουν τιποτα παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. έβαλα την 10.1 του epinter και όλα μέχρι τώρα καλά εκτός από το bluetooth. σύνδεσα 2 διαφορετικά ακουστικά και ο ήχος δεν μεταδίδεται. Ούτε ακούω ούτε με ακούνε. Είναι θέμα της rom?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...