Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε να σβησεις όλα τα Wi-Fi που εχεις αποθηκευμένα
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βοηθήστε με λίγο, είμαι δίπλα στο ρούτερ ,κάνει σάρωση μου δείχνει ότι συνδέεται και μετά αποσύνδεση....... για το wifi μιλάω!!!

Πρέπει να κάνω κάτι ;

 

Κι εμένα μόυ το έκανε 1 φορα,απο κει και πέρα όμως δεν έχω αντιμετωπίσει ξανα καποιο προβλημα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να σβησεις όλα τα Wi-Fi που εχεις αποθηκευμένα

 

μπορει να βαζεις λαθος κωδικο, καθως και αλαξε το καναλι του ρουτερ στο 1

Link to comment
Share on other sites

μπορει να βαζεις λαθος κωδικο, καθως και αλαξε το καναλι του ρουτερ στο 1

 

πώς γίνεται αυτό;

Πλέον δουλεύει , δεν ξέρω πώς , αλλά δουλεύει!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το WiFi, έχετε αντιμετωπίσει και άλλοι πρόβλημα όταν προσπαθείτε να συνδεθείτε σε ασύρματο δίκτυο στο κανάλι 13; Τα Milestone (CM7.2.0RC1) και Defy (Stock 2.2.2) συνδέονται κανονικά, το Atrix δεν βλέπει το access point. Αν ρυθμίσω το access point σε άλλο κανάλι (πχ. 1 ή 6) λειτουργεί κανονικά.

 

Είναι γνωστό αυτό το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Aπό όλα τα wifi δίκτυα που έχω δοκιμάσει να συνδεθώ το μόνο router που μου έκανε αποσυνδέσεις και είχε θέμα ήταν σε ένα ZTE της Wind.

 

Το κάθε τηλέφωνο τώρα πιθανότατα να έχει διαφορετικής υλοποίησης (εταιρεία) wifi adapter ενωματωμένο δηλαδή, θέλει λίγο ψάξιμο.

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση.

το χρησιμοποιει κανεις σας χωρις θηκη?εχει προσεξει φθορες?

εβαλα μια σιλικονης αλλα δεν με τρελαινει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση.

το χρησιμοποιει κανεις σας χωρις θηκη?εχει προσεξει φθορες?

εβαλα μια σιλικονης αλλα δεν με τρελαινει

 

ΜΗν το φοβάσαι.. εγώ πάντως φθορές δεν έχω εντοπίσει και το έχω χωρίς θήκη (βεβαίως το προσέχω και δεν το βάζω π.χ. μέσα σε τσέπες με κλειδιά!).

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει η επιλογη να αλλαξετε το πισω καπακι με ενα ιδιο λαστιχενιο και σας φευγουν τα αγχη!:p

στους xda το χα δει αν θυμαμαι κ ειναι απο τις πρωτες κινησεις των ατριξαδων..

εγω εχω 7-8 θηκες μαλακες-σκληρες και pouch και οτι βολευει παιρνω..

ταξιδιωτη τι καλο ειναι πως το καλυμμα καλυπτει τα δυσκολα σημεια οποτε το κρατας και αλλαζεις καλυμμα σε κανα δυο μηνες αν δεν θες θηκη..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία,επίσης έχει βάλει κάποιος καμία εφαρμογή στην μπάρα των ειδοποιήσεων πού να μετράει την μπαταριά?

Έχω βάλει μία αλλά μου κατεβάζει ανά 10% το ποσοστό ενώ εγώ θέλω ανά 1

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση.

το χρησιμοποιει κανεις σας χωρις θηκη?εχει προσεξει φθορες?

εβαλα μια σιλικονης αλλα δεν με τρελαινει

 

και εγώ το έχω εκτός θήκης.το μπροστά μέρος δεν έχει το παραμικρό σημαδάκι.το πίσω καπάκι έχει αρχίσει και έχει κάποιες γρατζουνιτσες ψιλές. παρόλο που το προσέχω αρκετά, είναι το πλαστικό τέτοιο που χαράζετε εύκολα

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία,επίσης έχει βάλει κάποιος καμία εφαρμογή στην μπάρα των ειδοποιήσεων πού να μετράει την μπαταριά?

Έχω βάλει μία αλλά μου κατεβάζει ανά 10% το ποσοστό ενώ εγώ θέλω ανά 1

 

Gauge battery wizard, πριν από λίγες μέρες ανέβασαν ένα hack για το άτριξ και πλέον μετράει 1-1 το ποσοστό.

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει η επιλογη να αλλαξετε το πισω καπακι με ενα ιδιο λαστιχενιο και σας φευγουν τα αγχη!:p

στους xda το χα δει αν θυμαμαι κ ειναι απο τις πρωτες κινησεις των ατριξαδων..

εγω εχω 7-8 θηκες μαλακες-σκληρες και pouch και οτι βολευει παιρνω..

ταξιδιωτη τι καλο ειναι πως το καλυμμα καλυπτει τα δυσκολα σημεια οποτε το κρατας και αλλαζεις καλυμμα σε κανα δυο μηνες αν δεν θες θηκη..

 

για βοήθα λίγο με το λαστιχένιο καπάκι!! :):)

Link to comment
Share on other sites

για βοήθα λίγο με το λαστιχένιο καπάκι!! :):)

 

http://cnn.cn/shop/motorola-atrix-mb860-blue-silicone-case-p-11666.html

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Δείχνει ωραίο,κανένα link από eBay

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο δεν είναι replacement part του γνήσιου στυλ ανθρακονήματος με άλλο λαστιχένιο αλλά θήκη...
Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο δεν είναι replacement part του γνήσιου στυλ ανθρακονήματος με άλλο λαστιχένιο αλλά θήκη...

 

Θήκη?κρίμα,τούβλακι θα το κάνει κι αυτή οπότε ας μείνουμε έτσι

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κατάλαβα εγώ από το κόψιμό του. Βγάλε το καπάκι από το κινητό σου και δες τι σχήμα έχει. Στο πλάι δεν είναι ενιαίο με κενά για τις υποδοχές...

Και για του λόγου το αληθές http://www.ebay.com/itm/OEM-Back-Cover-Battery-Door-For-Motorola-ATRIX-4G-MB860-Grill-/280736238359?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item415d2f0b17#ht_4024wt_796

 

ενώ αυτό, ναι ,είναι replacement part http://www.ebay.com/itm/NEW-3500mAh-extended-battery-Motorola-Atrix-4G-MB860-Back-Cover-/220933261188?pt=PDA_Accessories&hash=item3370a60784#ht_2518wt_1028

Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση,για Mac υπάρχει pc suite?για συγχρονισμό,updates?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ταξιδιώτη σου εξήγησα γιατί μου φάνηκε σαν όλες τις θήκες που βλέπω στο ebay και όχι σαν καπάκι αντικατάστασης του εργοστασιακού, μη σε πάρω και στο λαιμό μου όμως.

haki ένα λινκ που θα μας έδειχνε τι είναι αυτό τέλος πάντων θα βοηθούσε. xda έχει κάτι αλλά δεν φαίνεται

Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Μέσω γραπτού λόγου δεν πρόκειται να ξεκινούσα αντιπαράθεση ξέρω ότι ο καθένας γράφει το μακρύ του και το κοντό του και γι αυτό πιθανόν να χεις διαβάσει αρκετές παπάτζες (αν μπορώ να κρίνω από τα 4μιση χιλιάδες ποστ σου και το πόσο καιρό παρακολουθείς εδώ).

back to topic μόνο το ροζ είδα κι εγώ διαθέσιμο κι απόρησα.

thx για τη διευκρίνηση

Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Οποιος το βρει διαθέσιμο σε κανένα eBay ας ανεβάσει link

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας ολο σχεδον το xda thread ειναι βεβαιο οτι δεν θα το βρουμε πουθενα πια, περα απο την πιθανοτητα ως μεταχειρισμενο απο οσους το αγορασαν περσι τετοιο καιρο που πρωτοβγηκε...κι αυτο γιατι απο οτι φαινεται, ηταν ενα προιον της ΜΟΤΟ που ανακληθηκε σχεδον αμεσως μετα την κυκλοφορια του και πουληθηκε μονο απο οσα online shops προλαβαν τοτε να προμηθευτουν τα πρωτα κομματια, οπως το κινεζικο cnn.cn Κριμα...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.co.uk/itm/Black-TPU-COVER-CASE-SKIN-FOR-Motorola-Atrix-4G-MB860-/110760963398?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item19c9de2d46

 

αυτο εδω παιδες ειναι πολυ καλη επιλογη.

χρωματικα ειναι λιγο διαφορετικο αποτην εικονα,αλλα ειναι

σοβαρο και 2-3 κοπελες μου ελεγαν ποσο ωραιο ειναι:rolleyes:..

 

γκουχ,τεσπα,το υπεροχο σε αυτην ειναι πως ειναι ματ,γυαλιστερη και μπαινοβγαινει στην τσεπη ευκολα,

αλλα συγχρονως 2 ακρες ειναι λαστιχενιες και απο αυτες μπαινοβγαινει με μετρια ευκολια το κινητο χωρις να το ταλαιπωρω συνεχεια,αφου οπως ξερετε οι ματ γυαλιστερες ειναι σκληρες θηκες και συχνα χαρασσουν τα κινητα μας.:)

 

οποτε εχετε μια θηκη με ολα τα συν και κανενα μειον των ματ γυαλιστερων θηκων,καθημερινα την βαζοβγαζω εγω.

 

ενα μικρο μειον ειναι μισοκαλυπτεται μια μικρη τρυπα στην πλατη κινητου,με εναν διαβητη απλα μια φορα τρυπησα και ολα οκ.

 

επαναλαμβανω χρωματικα ειναι ομορφη ,απλη,σφιχτη γυρω απο το κινητο.

 

τελευταιο συν ενω οι ματ θηκες γλιστρανε στο τραπεζι,αυτη εχει και λιγο σκληρο ελαστικο και ψιλογαντζωνει!!!

καλη θηκη,κατεμε και παμφθηνη,αυτα.:p

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...