Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι Linux θες να του περάσεις;

 

έχω διαβάσει ότι άμα θες μπορείς να του βάλεις να τρέχει Linux. από ότι ξέρω κανείς το κυνιτο dualboot

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest alexmi900
Δεν έχω διαβάσει κάτι τέτοιο. Εκτός από τα Ν9/900 δεν νομίζω να έχω δεί κινητά με παραπάνω από ένα λειτουργικό.

 

HD2? N900?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα.

Σκεφτομαι να αγορασω ενα Atrix 4G, απο ΗΠΑ, ξεκλειδωτο. Με android και rooting δεν εχω ξανασχοληθει. Θα εχω προβλημα να βρω ξεκλειδωτες ROM λογω του οτι ειναι 4G και οχι απλο Atrix?

 

Το ίδιο με τα Ευρωπαϊκά είναι, τις ίδιες ROM μπορείς να βάλεις.

 

Προσοχή!

 

Έχω ο ίδιος ένα Αμερικάνικο (AT&T) Atrix. Από όσα έχω διαβάσει στο xda-developers.com, τα ευρωπαϊκά Atrix "τρέχουν" διαφορετικό Kernel από τα αμερικάνικα. Γιαυτό σε πολλές custom roms υπάρχουν σχετικές "υποσημειώσεις" για το σωστό φλασαρισμά.

 

Εγώ, π.χ., όταν προσπάθησα να περάσω ευρωπαϊκή ROM στο τηλέφωνό μου σε μορφή sbf (με το RSDLite) , ενώ το φλασάρισμα ολοκληρωνόταν, το τηλέφωνο δεν ολοκλήρωνε ποτέ το bootαρισμα (προσπάθησα πολλές φορές - ευτυχώς δεν το brickαρα!).

 

Όταν η ROM είναι flashable από το CWM recovery (μορφή zip, τα λεγόμενα "fruitcakes"), τότε μπορούμε να flashαρουμε ευρωπαϊκή ROM σε αμερικάνικο Atrix, αν, πριν να bootαρουμε, flashαρουμε έναν kernel κατάλληλο για αμερικάνικο μοντέλο (είτε "μαμα", είτε faux κλπ). Το έκανα πρόσφατα με μία γερμανική ROM της O2 και το κινητό λειτούργησε κανονικά (αργότερα βέβαια σταμάτησε να "ακούει" το Home button, αλλά υποψιάζομαι ότι γι' αυγό φταίει ότι είχα τρελαθεί να εγκαθιστώ και να απεγκαθιστώ διαφορα lock/unlock screen apps - βλέπετε πρόσφατα ερωτήματά μου).

 

Συμπερασματικά, αν κάποιος έχει αμερικάνικο Atrix και θέλει οπωσδήποτε ελληνικό μενού και Motoblur, ίσως καλύτερη λύση θα ήταν η Nottachtrix. Αλλιώς, Cyanogenmod 7.2 RC1 (φυσικά με πλήρως εξελληνισμένο περιβάλλον) και το τηλέφωνο υπερσφαιράτο! (πιστεύω είναι πλέον καλύτερη από την RedPill Hybrid).

Link to comment
Share on other sites

έχω διαβάσει ότι άμα θες μπορείς να του βάλεις να τρέχει Linux. από ότι ξέρω κανείς το κυνιτο dualboot

 

Δεν το κάνεις ακριβώς dualboot επειδή κανονικά τρέχεις το ubuntu μέσα από το android. Δηλαδή τρέχουν και τα 2 λειτουργικά μαζί.

Αντίθετα, στο dualboot επιλέγεις εσύ στην αρχή ποιό λειτουργικό να φορτώσει αλλά κάτι τέτοιο δεν παίζει ακόμα.

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο παρελαβα κι εγω

πολυ ωραιο πραγματικα κι απορω πως μου χε ξεφυγει,το lapdock ολα τα λεφτα,πολυ ωραιο πακετακι

το play ακομα να ενημερωθει στην νεα εκδοση,ενω εχει αλλαξει εικονιδιο μεσα ειναι ακομα στο παλιο interface.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωσες, φαντάζομαι, ότι τα περί "ξεπλυμένης οθόνης" τα γράφουν αυτοί που παίζουν για λίγα δευτερόλεπτα με το demo του καταστήματος σε αυτόματη φωτεινότητα. ;)

 

Διαπιστωμένο,εννοείται,πολύ καλή οθόνη παίδες και πολύ φωτεινή,την έχω κάτω από την μέση,θέλω να δω την μπαταριά

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επισης προλαβε κανεις το firmware μας 1FF-olympus_emara-user-2.3.4-4.5.2A-74_OLE-31.20-release-keys-signed-NonEFIGSRetail-EU.sbf.gz να το κατεβασει;το fileserve τελος,μπορει καποιος να το ανεβασει;Χιλια ευχαριστω. Edited by special

Join Playstation 3 underground :cool:

Wifi SDIO για mio A701 και Windows mobile 5

Πρωτα χαθηκε το happy hardcore-Υστερα ο life fm

Μετα η AMIGA-Tωρα η Siemens Mobile

Eνταξει το επομενο θα ειναι το τελος του κοσμου!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μου χει γίνει η αναβάθμιση στο play.μονό το όνομά έχει αλλάξει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατί δεν μου χει γίνει η αναβάθμιση στο play.μονό το όνομά έχει αλλάξει

 

Θα αναβαθμιστεί μόνο του αργά ή γρήγορα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μου χει γίνει η αναβάθμιση στο play.μονό το όνομά έχει αλλάξει

 

Τι εννοείς με το play;

Λογικά και μένα έτσι θα είναι 10 μέρες το έχω.

Μέσα στη συσκευασία σου είχε χαρτάκι ότι αναβαθμίστηκε και κάποια πράγματα θα είναι διαφορετικά όπως αρχική οθόνη;

Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με το play;

Λογικά και μένα έτσι θα είναι 10 μέρες το έχω.

Μέσα στη συσκευασία σου είχε χαρτάκι ότι αναβαθμίστηκε και κάποια πράγματα θα είναι διαφορετικά όπως αρχική οθόνη;

 

Δεν έχω δει ακόμα στο κουτί.

Απλα ειναι με το παλιο μοτίβο το play,πράσινα όλα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει ακόμα στο κουτί.

Απλα ειναι με το παλιο μοτίβο το play,πράσινα όλα.

 

ταξιδιωτη με γειες το ατριξο-λαπντοκοειδες:)

 

κι εγω μολις το πηρα,αυτο ειπα ,πως μου ειχε ξεφυγει!

 

μηπως να σβησεις τα δεδομενα σαν εφαρμογη του Μαρκετ,ωστε να δει το play?

κατι τετοιο ειχα κανει για να γινει η αναβαθμιση κ εγω.

 

παιδες εγω ακομα περιμενω το τελευταιο κομματι του παζλ για συνδεση λαπντοκ και ατριξ απο αποσταση με καλωδια,

το micro-hdmi to hdmi..

ατιμο πασχα με τις καθυστερησεις σου!..

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω εναλλακτικά πληκτρολόγια σε σχέση με το εργοστασιακό.

Κατέβασα τα Go keyboard και το Swiftkey και έχω μερικές ερωτήσεις.

 

1- Tο swiftkey ξεκινάει πάντα με μικρούς χαρακτήρες όταν πάω να πληκτρολογήσω, is it a bug or a feature ;;; :p

2- Έχω συνηθίσει να βάζω τους τόνους, ποιό πλήκτρο είναι ο τόνος στο swiftkey ;;;

3- Πώς γίνεται εναλλαγή μεταξύ αγγλικών/ελληνικών στο Go keyboard (έχω κατεβάει τα ελληνικά και τα έχω επιλέξει μαζί με τα αγγλικά στις ρυθμίσεις) ;;;;

 

Ευχαριστώ. :D

 

 

Παιδιά, μια βοήθεια κάποιος ;;;;;;;;;;

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια βοήθεια κάποιος ;;;;;;;;;;

 

gia to 3 βαλε στις ρυθμισεις,στα input settings,sta input language settings και τα ελληνικα

και εισαι τζετ.

 

γενικα περνα τις ρυθμισεις μια μια για να το μαθεις το προγραμματακι..

μανικι λιγο αλλα αξιζει:)

 

τα 1,2 δεν τα κατεω!:p

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

gia to 3 βαλε στις ρυθμισεις,στα input settings,sta input language settings και τα ελληνικα

και εισαι τζετ.

 

γενικα περνα τις ρυθμισεις μια μια για να το μαθεις το προγραμματακι..

μανικι λιγο αλλα αξιζει:)

 

Το έχω κάνει βρε... :D

Απλά μετά δεν καταλαβαίνω πως αλλάζει η γλώσσα, π.χ. το σύρσιμο πάνω στο space δεν κάνει κάτι.

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει βρε... :D

Απλά μετά δεν καταλαβαίνω πως αλλάζει η γλώσσα, π.χ. το σύρσιμο πάνω στο space δεν κάνει κάτι.

 

exei koympaki aristera του space που λεει λεει,εν,ελ klp,το πατας και βγαζει αγγλικα,ελληνικα,νουμερα κλπ.

 

εναλλακτικα πανω που γραφει ελληνικα το πατας,η το κρατας πατημενο και ....βουαλα:p

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

εγω εχει μια βδομαδα που το παρηγγειλα για να δουμε ποτε θα ερθει :baby:

 

ελα οποτε πεσε κοιμησου τωρα που μπορεις!!!

γιατι αμα ερθει φουλ ξενυχτι να το μαθεις-στησεις:p

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

...

2- Έχω συνηθίσει να βάζω τους τόνους, ποιό πλήκτρο είναι ο τόνος στο swiftkey ;;;

...

 

Κρατάς πατημένο το φωνήεν και μετά από λίγο σου βγάζει τονισμένους κλπ χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το atrix για δευτερη συσκευη και θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας για το wi-fi του.Αν ειναι αρκετα καλο η χανεται ευκολα?
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κακό το WiFi του, αλλά ούτε και το καλύτερο. Στα 9-10 μέτρα από το router (με 1-2 τοίχους ανάμεσα) ζορίζεται. Το Optimus 7, που έχω για δεύτερο, είναι πιο σταθερό σε αυτό το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κακό το WiFi του, αλλά ούτε και το καλύτερο. Στα 9-10 μέτρα από το router (με 1-2 τοίχους ανάμεσα) ζορίζεται. Το Optimus 7, που έχω για δεύτερο, είναι πιο σταθερό σε αυτό το θέμα.

 

Σε ευχαριστω φιλε, παντως το ρουτερ ειναι κ εμενα σε μεγαλη αποσταση και εχω θεματα με το wi fi μονο το 3gs εχει παντου σημα στο σπιτι

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο και η μάρκα του ρούτερ βέβαια. Εγώ δεν αντιμετωπίζω θέμα με ένα παλιό thomson που έχω.

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω εχω κανενα προβλημα με το wifi και να φανταστης οτι μενο σε πολυκατικια και πολλες φορες κατευενω στον κυπο και μπενω κανονικοτατα (μιλαμε για τουλαχιστον 25 μετρα αποσταση):cool:
Link to comment
Share on other sites

Βοηθήστε με λίγο, είμαι δίπλα στο ρούτερ ,κάνει σάρωση μου δείχνει ότι συνδέεται και μετά αποσύνδεση....... για το wifi μιλάω!!!

Πρέπει να κάνω κάτι ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...