Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mα καλα τοσο βλαμενοι ειναι; Με κλειστα ματια το παιρνα το εργαλειο, αλλα το ραδιο ειναι πολυ χρησιμο ρε παιδια...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Το Atrix έχει Broadcom BCM4329 wifi/bluetooth chipset; το οποίο ΕΧΕΙ(!) FM radio με RDS, και RX και TX(!)

το αν θα το ενεργοποιήσουν κάποια στιγμή (επίσημα ή ανεπίσημα) είναι μια άλλη κουβέντα.

 

Για αυτό μίλησα για drivers νωρίτερα. Τώρα για την ενεργοποίησή του (δυστυχώς) έχω τις αμφιβολίες μου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω 3 ερωτήσεις:

 

Είμαι τρομερά μπερδεμένος μεταξύ αυτού και του optimus 2x, μόνο που με προβληματίζει είναι το υψηλό SAR

αν δεν ήταν αυτό θα το είχα πάρει ήδη με κλειστά μάτια.

 

1)Σας έχει δημιουργήσει πονοκεφάλους τπτ; Με κλειστό το 3G σίγουρα θα είναι μικρότερη η ακτινοβολία

2)Μπαταρία πως πάει; Με φυσιολογική χρήση πόσο βγάζει;

3)Θα πάρει ICS έχετε ακούσει κάτι;

 

Ευχαριστώ

Edited by manos the greek

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1)Σας έχει δημιουργήσει πονοκεφάλους τπτ; Με κλειστό το 3G σίγουρα θα είναι μικρότερη η ακτινοβολία

2)Μπαταρία πως πάει; Με φυσιολογική χρήση πόσο βγάζει;

3)Θα πάρει ICS έχετε ακούσει κάτι;

 

1) Δεν έχει αναφερθεί κάτι σχετικό.

2) Παρόλο το μεγάλο για τη κατηγορία μέγεθός της, σε φυσιολογικά επίπεδα και παρόμοια με τον ανταγωνισμό.

3) Δεν έχει ανακοινωθεί κάτι επίσημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1) Δεν έχει αναφερθεί κάτι σχετικό.

2) Παρόλο το μεγάλο για τη κατηγορία μέγεθός της, σε φυσιολογικά επίπεδα και παρόμοια με τον ανταγωνισμό.

3) Δεν έχει ανακοινωθεί κάτι επίσημα.

 

Σε ευχαριστώ κάτι πιο συγκεκριμένο και από κάτοχο της συσκευής;

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειμαι και εγω νεος κατοχος του ατριχ αφου απιτελους εφυγα απο τον κοσμο του μιλου και ειμαι πολυ χαρουμενος με το μοτο αφου μπορω να κανω πολλα περισσοτερα σε αυτη την πλατφορμα με μια πολλη δυνατη συσκευη που δυστυχος δεν εχει το αναμενομενο κοσμο κσι δεν μπορω να καταλοβω τον λογο. γιατι ο γαλαξιας η το ντιζαιερ ειναι ποιο εμπορικα σε σχεση με το ατριχ?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα ειμαι και εγω νεος κατοχος του ατριχ αφου απιτελους εφυγα απο τον κοσμο του μιλου και ειμαι πολυ χαρουμενος με το μοτο αφου μπορω να κανω πολλα περισσοτερα σε αυτη την πλατφορμα με μια πολλη δυνατη συσκευη που δυστυχος δεν εχει το αναμενομενο κοσμο κσι δεν μπορω να καταλοβω τον λογο. γιατι ο γαλαξιας η το ντιζαιερ ειναι ποιο εμπορικα σε σχεση με το ατριχ?

 

Γιατί το Atrix ανακοινώθηκε πρώτο και τελικά κυκλοφόρησε τελευταίο όταν όλα τα άλλα είχαν καθιερωθεί στην αγορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι εχεις δικιο αλλα αν και εχει καθιστερυσει να ερθει στην ελλαδα σε μια συγκριση τιμης και δυναμης πηστευω οτι ειναι μια τιμια προταση ακομα και τωρα μιας και δεν του λειπει τιποτα απο τον ανταγωνισμο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Γνωρίζετε που υπάρχει κάποιος αξιόπιστος οδηγός για να γίνουν οι απαραίτητες αλλαγές (root, mod etc) σε ελληνικό atrix ώστε να τρέχει το webtop χωρίς το multimedia dock;

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι και εγω για αγορα μεσο καποιου eshop στα 300ε...

θα ηθελα να ρωτησω οποιος το εχει...

flash παιζει?

ειναι 4'' ?πολυ μικρο φαινεται σε σχεση με αλλα 4αρια

ειναι κλειδωμενο το bootlader?μπορεις να γινεις root?υπαρχουν rom διαθεσιμες?

εχω ακουσει κατι δεν τρεχει καλα (αν και ειναι τουμπανο) αληθευει?

θα αναβαθμιστει σε ics?

αξιζει πραγματικα σαν αγορα?αν μπορουσατε να το γυρισετε πισω θα το ξαναπερνατε?

σας επρηξα!

Link to comment
Share on other sites

flash παιζει? - Nαι

ειναι 4'' ?πολυ μικρο φαινεται σε σχεση με αλλα 4αρια - Ναι απλα ειναι μαζεμενο

ειναι κλειδωμενο το bootlader?μπορεις να γινεις root?υπαρχουν rom διαθεσιμες? Ναι σε ολα

εχω ακουσει κατι δεν τρεχει καλα (αν και ειναι τουμπανο) αληθευει? - Κατι δεν τρεχει καλα; :confused:

θα αναβαθμιστει σε ics? - Επισημα δεν γνωριζουμε, ανεπισημα ναι (CyanogenMod και αλλες rom)

αξιζει πραγματικα σαν αγορα? αν μπορουσατε να το γυρισετε πισω θα το ξαναπερνατε? - Και στα δυο ναι προσωπικα. Το εχω 6 μηνες, απο αμερικη γιατι εδω δεν ερχοταν ελεω Motorola Hellas και το επομενο κινητο ΙΣΩΣ να ειναι το Galaxy S III

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ειναι κλειδωμενο το bootlader?μπορεις να γινεις root?υπαρχουν rom διαθεσιμες? Ναι σε ολα

το ναι σε ολα παει και στο κλειδωμενο bootloader?

ποσο χωρο απο τα 16γιγα σου δινει για app.?

το δαχτυλικο αποτυπωμα φανταζομαι απενεργοποιηται?σε αλλες rom δουλευει κανονικα?

312ε ειναι καλα σαν τιμη?πρεπει να προσεξω κατι?

σας επρηξα και παλι!ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κλειδωμένο αλλα ξεκλειδώνει με απλο τροπο

 

2GB αν δεν κανω λαθος

 

Απενεργοποιείται. Σε μερικες rom δουλευει σε αλλες οχι

 

Να προσέξεις να ειναι ελληνικο και οχι παραεισαγωγη ωστε να εχεις εγγυηση. Εγω εχω αμερικανικο, εγγυηση γιοκ, αλλα επειδη τα προσεχω και ξερω τι κανω δεν εχω αντιμετωπίσει προβλημα τα τελευται χρονια που παιρνω απο εξωτερικο συσκευες. Κρινεις και επιλεγεις.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, η εγγύηση ισχύει και στην Ελλάδα εφ'όσον αγοραστεί εντός ΕΕ. Σημαντικό είναι ότι η διάρκεια της εγγήσης ορίζεται από τη χώρα αγοράς της συσκευής, πχ αν αγοραστεί από Αγγλία έχει ένα χρόνο εγγύηση ενώ από Γερμανία έχει δύο χρόνια. Το service στην Αθήνα έχει επισκευάσει το Milestone μου που έχει αγοραστεί στο εξωτερικό εντός εγγύησης.
Link to comment
Share on other sites

ποια η διαφορα των μοντελων ρε παιδια?MB860 με ΜΒ680?

Εχω βρει απο online μαγαζι ελληνικο το atrix στα 310ε το οποιο ειναι εισαγωγη απο γερμανια,βαση του πωλητη καλυπτεται απο την ελληνικη αντιπροσωπεια,ειναι το ΜΒ860.

τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

To ΑΤRΙΧ που έχω από τη WIND είναι το ΜΒ860. Νομίζω ότι δεν υπάρχει καν μοντέλο ΜΒ680.

 

παντως σε πολλα μαγαζια αναφερεται πχ http://www.public.gr/prod/mobile-mp3-gps/mobile-telephony/smartphones/motorola-atrix-mb680-smartphone-mayro/prod2050052pp/

Link to comment
Share on other sites

και εγω το ιδιο πρωβλημα ειχα μη δινεις σημασια ενα τυπογραφικο λαθος ειναι δες την τσεπη σου και την ποιο οικονομηκη λυση
Link to comment
Share on other sites

η οθονη ειναι 4'' αλλα εχω παρατιρισει οτι ειναι λιγο ποιο μεγαλη σε υψος και λιγο μικροτερη σε μηκος τουλαχιστον με το νεξους ενος φιλου που το συγκρινα ισος και εκει να αφειλετε και το σχετικα μικρο του μεγεθος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...