Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα τη δοκιμάσω dkat, ευχαριστώ. Προς το παρόν γύρισα σε 2.3.7 MROM και είμαι πολύ ευχαριστημενος

 

Βέβαια και η μπαταρία στην 4.2.2 δεν κρατούσε ούτε 3 ώρες.

Edited by paslero

Huawei Honor 4X EU

Blackview Zeta (η χειρότερη κάμερα όλων των εποχών!)

Motorola Atrix 4G (cm-11-20151122-UNOFFICIAL-olympus)

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα της μπαταρίας έχει λυθεί εδώ και καιρό. Αν τότε έχεις τότε τσέκαρε αν μπαίνει ο επεξεργαστής σε deepsleep state.
Link to comment
Share on other sites

Έμπαινε σε deep sleep. Άλλαξα και τον governor σε lazy και χρησιμοποιουσε και όλες τις συχνότητες, από τα 216 έως τα 1000. Τη ρουφάει όμως σαν νεράκι, ακόμα και τίποτα να μην κάνεις. Ετούτη εδώ η MROM δε χαλάει μπαταρία που να χτυπιέμαι!

Huawei Honor 4X EU

Blackview Zeta (η χειρότερη κάμερα όλων των εποχών!)

Motorola Atrix 4G (cm-11-20151122-UNOFFICIAL-olympus)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ Atrics και τη βρίσκω άριστη, μοναδικό μειονέκτημα το wake up delay αλλά δεν πτοούμαι από αυτό το ελάχιστο πρόβλημα

 

Μανθο δεν ξέρω κατά πόσο έκανες σωστή επιλογή... Ο κερνελ για 4.χ είναι πειραματικής οπότε αν θες τέλεια ρομ πάνε σε 2.3...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ Atrics και τη βρίσκω άριστη, μοναδικό μειονέκτημα το wake up delay αλλά δεν πτοούμαι από αυτό το ελάχιστο πρόβλημα

 

Μανθο δεν ξέρω κατά πόσο έκανες σωστή επιλογή... Ο κερνελ για 4.χ είναι πειραματικής οπότε αν θες τέλεια ρομ πάνε σε 2.3...

 

μπορείς να μου πεις πια ειναι αυτη η τελεια ρομ??και ενα καλο κερνελ ??θα ηθελα να μου δώσεις λινκ αν σου ειναι ευκολο να τα κατεβάσω!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παρεμεινα στην MROM γιατι η 10 του epinter εχει θεματα με το gpu hardware acceleration και την καμερα... Η 10-1 δεν τα εχει, αν δε χρειαζεται κανείς απαραιτητα το bluetooth και δεν προβληματιζεται με την ελαττωση της αυτονομιας, νομιζω ειναι πολυ καλη.

 

Η MROM (βασιζεται σε CM7.2) ειναι πιο στα μετρα του atrix απο αποψης hardware, ολα λειτουργουν οπως πρεπει. Να ευρισκα κι εναν τροπο να κανω sync τα bookmarks απο το chrome (γινοταν αυτοματα στο stock atrix), καλα θα ταν...

Huawei Honor 4X EU

Blackview Zeta (η χειρότερη κάμερα όλων των εποχών!)

Motorola Atrix 4G (cm-11-20151122-UNOFFICIAL-olympus)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά προσπάθησα να φλασαρο την http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2167927 ρομ και με ολα τα wipes (data ,cache ,davlic)και ξεκινάω διαλέγω τα mods που θελω και τον κερνελ !!και οταν κανω reboot δεν ξεκιναει???κανω κατι λαθος???
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έλεος με το ατριξ.εχω αλλάξει ήδη 2 digitizer και παω για τριτο....τοσο κακη ποιότητα ανταλλακτικών χρησιμοποιεί η motorola ? μετα τη ληξη της εγγυησης θα αναγκάζομαι να πληρώνω εγώ...
Link to comment
Share on other sites

Μανθο προφανώς κανείς κάτι λάθος. Τώρα βέβαια δεν μπορώ να καταλάβω τι.

 

Τζίμι άσε, και γω μόλις σήμερα παρατήρησα ότι θέλω digitizer (για 2η φορά), και παρόλο που είμαι στην εγγύηση μου κοστίζει μιας και πήγαινε έλα από Θεσσαλονίκη μου βγαίνει 15-20 ευρώ. Ήδη το έχω στείλει 3 φορές για σέρβις. Σκέφτομαι σοβαρά να πάρω καινούριο, έχει καταντήσει γελοίο

Link to comment
Share on other sites

Μανθο προφανώς κανείς κάτι λάθος. Τώρα βέβαια δεν μπορώ να καταλάβω τι.

 

Τζίμι άσε, και γω μόλις σήμερα παρατήρησα ότι θέλω digitizer (για 2η φορά), και παρόλο που είμαι στην εγγύηση μου κοστίζει μιας και πήγαινε έλα από Θεσσαλονίκη μου βγαίνει 15-20 ευρώ. Ήδη το έχω στείλει 3 φορές για σέρβις. Σκέφτομαι σοβαρά να πάρω καινούριο, έχει καταντήσει γελοίο

 

ολα καλα τελικα ειχαι κανει λαθος εγω!!γιατί ρε παιδια τοσο ευκολα χαλαει digitizer του atrix??:O και αν ναι απο που μπορώ να βρω και εγω??και κατι ακομα πια ειναι τα πρώτα συμπτώματα??

 

ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στους 19 μήνες που το έχω το έχω ήδη στείλει 2 φορές στο service για digitizer, ευτυχώς μέσω εγγύησης ,αλλά δεν το είχα για 2 -2,5 μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι φαίνεται το παλιό μου Atrix που πούλησα σε έναν φίλο έχει πρόβλημα με το digitizer :(

 

Το είχα πάρει από Multirama 1/2012 αλλά δε ξέρω που έχω την απόδειξη, έχω πρόβλημα ε;; :O

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι στη εγγύηση αλλά τα 15 ευρώ μεταφορικά αφαιρούν την έννοια του δωρεάν σέρβις, οπότε μάλλον δεν αξίζει πλέον αυτή η ιστορία
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλ στο κατάστημα και θα σου τη στείλουν με mail ή φαξ

 

Για το digitizer τι γίνεται? Δεν παίζει να φτιαχτεί ποτέ οριστικά? Αντικατάσταση ούτε για αστείο?

Link to comment
Share on other sites

ψάχνοντας στο ίντερνετ για το πρόβλημα διάβασα ότι ένας τύπος ζέστανε με πιστολάκι το πάνω μέρος της οθόνης και στην ουσία ξανακολλησε την καλωδιοταινια που δεν εκανε καλή επαφη.σκέφτομαι να το κανω μπας και γλιτώσω να το στέλνω στην αντιπροσωπεία να μεινω 15-20 μερες χωρις κινητό να σωνω τα αρχεία μου και να ξαναστεινω..

παντως σαν ανταλλακτικό ειναι φθηνό που έψαξα 15-25 ε κανει το θέμα ειναι οι χρόνοι αναμονής μεχρι να το στείλουν και το σπάσιμο να λύνεις δένεις το κινητό...

 

με εχει βολέψει σε επιδόσεις μέγεθος αυτονομία..αλλα και να το πουλήσω δεν φεύγει εύκολα ολοι πλεον ασχολούνται με samsung και apple...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους.

Έχω το εξής περίεργο πρόβλημα και αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.

Στο σπιτι υπαρχουν δυο Motorola Atrix.Και τα δυο με τις ίδιες ρυθμίσεις.

Να όμως που το ένα έχει μπλε γραμμές ένδειξης wifi και καλή σύνδεση στο ίντερνετ... ενώ το άλλο έχει συνήθως γκρι γραμμές και κακή σύνδεση.

Δεν βγάζω άκρη. Έχω παροχο τον ΟΤΕ.

Το ένα κινητό με την καλή σύνδεση έχει συμβόλαιο cosmote... και το άλλο καρτοκινητο Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Μπλε νομίζω σημαίνει ότι διακινούνται δεδομένα παρασκηνίου. Τώρα για την ποιότητα της σύνδεσης δεν γνωρίζω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι βοηθεια :/

Εχει σπασει το ενα ακουστικο απο τα υπεροχα handsfree του Atrix.

Δοκιμασα με handsfree του iphone αλλα εχω ασυμβατιτητες στα πληκτρα και το μικροφωνο. Εψαξα παντου στο νετ αλλα δεν βρικσω τα ιδια handsfree που ειχε η συσκευασια πουθενα. Ξερει κανεις που μπορω να βρω τα ακουστικα αυτα. Ειναι πραγματικα υπεροχα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Να ρωτήσω που μπορεί να παρει κανείς φθηνά το work & play kit?

Στην περίπτωση που έχει κανείς το multimedia dock μπορεί να συνδέσει ένα οποιοδήποτε bluetooth ποντίκι και πληκτρολόγιο και να παίξει?

 

Ευχαριστώ

Edited by artsol

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλά μπορείς να συνδέσεις ποντίκια φλασάκια πληκτρολόγιο κτλ μέσω USB χωρίς βάση, απλά με ένα τροφοδοτούμενο USB hub
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ξεκλείδωσα τον bootloader και κολλάει αρκετά το τηλέφωνο λόγω ελάττωσης της RAM (απομένουν 60mb).

Επειδή δεν σκέφτομαι να φύγω προς το παρόν από την Stock Rom, ποιος είναι ο τρόπος για να επαναφέρω την RAM στο μέγεθος που είχε?

Κάτι διάβασα σε προηγούμενα ποστ ότι αυτό λύνεται αν φλασάρεις άλλον κέρνελ. Δουλέυει αυτό?

Γίνεται να φλασάρεις άλλον κέρνελ στην μαμά ΡΟΜ? και αν ναι, ποιον κέρνελ θα μπορούσε κανείς να φλάσαρει και με ποιον τρόπο?

 

Ευχαριστώ

 

:cool:

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια αναζήτηση (ακόμα και στο Google) για ramfix.Zip. Αυτό είναιη λύση, δεν χρειάζεται να αλλάξεις κερνελ. Αν και με άλλον κερνελ θα δεις σημαντική βελτίωση στην ταχύτητα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...