Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ντεν υπαρκει ΜΒ680, λάθος είναι. Οι διάφορες που βλέπεις είναι γιατί το 4G απευθύνεται στην αμερικανική αγορά και εκεί μετράνε αλλιώς το SAR.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά. To 4g MB860 και το MB680 γιατί έχουν ,πληροφοριακά και μόνο, τόσο μεγάλη διαφορά στον δείκτη sar;

Το πρώτο είναι το αμερικάνικο βέβαια οπότε δεν μας ενδιαφέρει.

Να πω τον πόνο (?) μου και γω...

Να το χτυπήσω ρε παιδιά ή να περιμένω κάποιο από τα xperia u ή sole;

Το atrix και μεγαλύτερη μπαταρία και μεγαλύτερη ram όμως που παρόλο δεν θα το σκίζω το κινητό νομίζω θα εκτιμηθούν αν μπει και καμιά ics.

Ευχαριστώ προκαταβολικά... :)

Επίσης, αν υπάρχει κανα θέμα με τον συγχρονισμό επαφών μέσω outlook απλά και μόνο επειδή χρησιμοποιεί το motoblur ή αν ισχύει ο οδηγός του φόρουμ γι αυτό το ''πρόβλημα''.Δεν είμαι καθόλου διατεθειμένος να κάνω συγχρονισμό μέσω google.

 

Καλή Ανάσταση παιδιά και υγεία στις οικογένειές σας εύχομαι,πάνω απ'όλα.

 

Χρόνια πολλά .Χτύπα το.Το τηλέφωνο είναι απλά εκπληκτικό.

Link to comment
Share on other sites

έχω την ρομ της φωτογραφίας και όταν πάω μέσα στο clockworkmod recovery για να κάνω backup Μου λέει "can't mount /sdcard" ξέρει κανείς τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Mήπως έχει να κάνει με το ότι στη cm παίζει κάτι διαφορετικό με τα mount της internal storage και της sd card σε σχέση με τις άλλες roms;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να βρεις τη recovery του romracer στο xda
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα τελικά από το public. Λόγω περιορισμένης διαθεσιμότητας που ανέφερε λογικά θα περιμένω Τρίτη-Τετάρτη να επιβεβαιωθεί η παραγγελία.

Καλού κακού έβαλα σαν σημείωση στην παραγγελία να μην είναι AT&T κτλ. (είμαι άσχετος και δεν θέλω να ψάχνομαι)

Α, και για ό,τι χρειαστώ...

...εδώ είστε!! :thanks: :lol: :lol:

Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να βρεις τη recovery του romracer στο xda

 

vagelisda εμένα λες ότι πρέπει να βρω την recovery του romracer ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..Εκει που καθομουν χθες αναβοσβηνε η οθονη του κινητου..Δεν του εχω περασει σχδον τιποτα απο εφαρμογες και δεν ηξερα τον λογο..Μετα απο 3-4 restart που του εκανα εγω παλι τα ιδια..Το προβλημα σταματησε οταν εσβησα ολες τις φωτο/βιντεο/τραγουδια απο την συσκευη (ολα αυτα ηταν 5 gb πραμα!!)..Εκανα βλακεια που τα εσβησα ολα??Υπαρχει αλλος τροπος να σταματησει αυτο??ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

vagelisda εμένα λες ότι πρέπει να βρω την recovery του romracer ;

 

Ναι manolito

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω στο Xda για να δω πως να φλασάρω το Atrix, αλλά δεν βρίσκω κάτι κατατοπιστικό. Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει καλά τη διαδικασία ή τουλάχιστον να μου δώσει κάποιο link ?
Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω στο Xda για να δω πως να φλασάρω το Atrix, αλλά δεν βρίσκω κάτι κατατοπιστικό. Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει καλά τη διαδικασία ή τουλάχιστον να μου δώσει κάποιο link ?

 

δες και στην πρώτη σελίδα του νήματος που έχει ένα link.εγω με αυτές τις οδηγίες το ξεκλείδωσα και το φλασαρα

Link to comment
Share on other sites

δες και στην πρώτη σελίδα του νήματος που έχει ένα link.εγω με αυτές τις οδηγίες το ξεκλείδωσα και το φλασαρα

 

Άρχοντα, Σ΄ευχαριστώ ! Όντως οι οδηγίες ήταν εξαιρετικές ! Του βαλα την Neutrino GT και το κινητό πετάει.

Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

Έχω γεμίσει τις οθόνες με διάφορες συντομεύσεις και στο τέλος διαπίστωσα ότι δε με βολεύει η διάταξή. Υπάρχει τρόπος να κάνω π.χ. την τελευταία δεύτερη κλπ ;;;

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Χλωμό νομίζω
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Overclock μαμα rom χωρίς φλασαρισμα κάποιου άλλου kernel !, μιας που μιλάμε για την εξαιρετική μανισια ρομ αν τήν κάνεις root μπορείς να κατεβάσεις free απο το android market το AOC (atrix overclock) που το ανεβάζει άλλα 100mhz και το κάνει 1.1 ghz χωρίς υπερθερμάνσεις και παρενέργειες. Το τηλέφωνο πραγματικά πετάει μετά απο αυτό.....
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάποιος και μπορει να προτεινει καποιον Launcher για το atrix που να τρεχει απροβληματιστα; Εννοω χωρις μειωση ταχυτητας, χωρις κολληματα, χωρις error messages, κτλ..

 

Επισης, θελω να ρωτησω κατι.. Αν εγκαταστησω διαφορους launcher, τους δοκιμασω και μετα τους απεγκαταστησω, το τηλεφωνο καθαριζει τελειως απο αυτους (clean uninstall) ή μπορει να μείνουν διαφορα πραγματα παρα την απεγκατασταση;

Link to comment
Share on other sites

οσο αφορα το θεμα launcher εγω χρησιμοποιω τον go launcher(https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gau.go.launcherex&hl=el) ειναι για μενα ο ποιο παραμετροποιησιμος(μπορεις μεχρι και κατηγοριες να δημιουργησεις μεσα στο μενου σου,να μην ειναι χυμα ολα τα εικονιδια σου και να ψαχνεις τα προγραμματα σου-το οποιο προσωπικα ειναι το ποιο σημαντικο)

τωρα οσο αφορα το θεμα εμφανισης ,οπως ειπα ειναι ο ποιο παραμετροποιησιμος-τον κανεις οπως θες,και θεματα....απειρα.(βαλε το ics θεμα;))

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει launcher pro ,go launcher μονό o adw ex είναι τόσο smoothh και γρήγορος,ο απλός adw όχι.
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις. Κι εγω ειμαι μεταξυ των δυο παρακατω:

ADWLauncher EX

GO Launcher EX

Δεν θελω και τιποτα φοβερο, οποτε πανω απο ολα με ενδιαφερει να ειναι fully compatible, χωρις lags, errors, κτλ.

Μαλλον στον ADWLauncher EX καταληγω...

Link to comment
Share on other sites

Aν και για launchers μιλάμε κατά βάση στο θέμα του android, μπορώ κι εγώ να επιβεβαιώσω αυτά που λενε τα παιδιά παραπάνω! Ότι δηλαδή ο adw ex στο κινητό μας είναι ό,τι καλύτερο κι έχω δοκιμάσει σχεδόν ότι υπάρχει :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

εχει παρει κανενας φιλος καλωδια προεκτασεις(usb/hdmi)?εχω βαρεθει να βγαζω την θηκη!
αν εννοεις οτι δεν μπαινει στην βαση βγαλε το καπακι που εχει απο πανω στηνβαση και θα κουμπωνει με την θηκη ,δεν κανεις καμια πατεντα ,ετσι ειναι κατασκευασμενο
Link to comment
Share on other sites

Aν και για launchers μιλάμε κατά βάση στο θέμα του android, μπορώ κι εγώ να επιβεβαιώσω αυτά που λενε τα παιδιά παραπάνω! Ότι δηλαδή ο adw ex στο κινητό μας είναι ό,τι καλύτερο κι έχω δοκιμάσει σχεδόν ότι υπάρχει :)

 

Ρωτησα για launcher για τη συγκεκριμενη συσκευη γι'αυτο και δεν το εβαλα σε αλλο thread. Επισης, θα ηθελα να μαθω και για αλλα app που βελτιωνουν τη χρηση συγκεκριμενα του Atrix σε σημεια στα οποια ενδεχομενως υστερει. Νομιζω πως εδω ειναι καλυτερα να ενημερωθουμε για αυτα απο Atrix users για να ειμαστε σιγουροι και για την πληρη συμβατοτητα και αποφυγη error messages, κτλ.

Οι απαντησεις παντως για τους launchers ηταν πολυ κατατοπιστικες !

Edited by pcseeker
Link to comment
Share on other sites

εχει παρει κανενας φιλος καλωδια προεκτασεις(usb/hdmi)?εχω βαρεθει να βγαζω την θηκη!

 

εγω περιμενω το τελευταιο κομματι των καλωδιων:),εναν μετατροπεα hdmi σε microhdmi,

λογω πασχα αργησε,αλλα εντος των ημερων θα σου πω αν ολα δουλευουν και θα σου προτεινω τα

ιδια(απο ebay oλα ε!:p)

 

κι εγω εχω βαρεθει να το βγαζω απο τη θηκη...

αμα δεν πιασει αυτο με τα καλωδια θα παρουμε την casemate που κουμπωνει πανω και τελος..

 

δοκιμασε αυτο που προτεινε ο φιλος ,να βγαλεις το καλυμμα ,μηπως και κουμπωνει η θηκη που εχεις τωρα..

εμενα κουμπωνει αλλα ζοριζει πολυ..:(

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

μολις μαθεις ενημερωσε!:D

ειναι λιγο ...κουμουτσα η θηκη μου!

http://static.zoovy.com/img/sfplanet/W350-H350-Bffffff/B/balt_00326_1.jpg

Edited by ulvergr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...