Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus Black / White (P970)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους! Έχω ένα θέμα με τα MMS στο p970.Ενώ στέλνω video MMS από άλλα κινητά(Samsung Jet,SE W995) της τάξεως των 300kb, στο LG φτάνουν τα 130-140kb και μόνο ο ήχος! Θέλω να ρωτήσω αν είναι θέμα ρύθμισης ή χρειάζεται κάποια εξτρά εφαρμογή(δίκτυο WIND).

Ευχαριστώ για την βοήθεια! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους! Έχω ένα θέμα με τα MMS στο p970.Ενώ στέλνω video MMS από άλλα κινητά(Samsung Jet,SE W995) της τάξεως των 300kb, στο LG φτάνουν τα 130-140kb και μόνο ο ήχος! Θέλω να ρωτήσω αν είναι θέμα ρύθμισης ή χρειάζεται κάποια εξτρά εφαρμογή(δίκτυο WIND).

Ευχαριστώ για την βοήθεια! :)

 

Από τη στιγμή που μπορείς να στείλεις μάλλον δεν έχεις θέμα με ρυθμίσεις ή το δίκτυο. Θα έλεγα να δοκιμάσεις και μέσω της εφαρμογής Handcent SMS.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να παρω το κινητο μια ερωτηση μονο ποση μνημη αποθηκευσης στην συσκευη εχει ελευθερη ? και αν εχει εξοδο hdmi ?

ευχαριστω

Edited by oasis_21
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να παρω το κινητο μια ερωτηση μονο ποση μνημη αποθηκευσης στην συσκευη εχει ελευθερη ? και αν εχει εξοδο hdmi ?

ευχαριστω

 

http://www.gsmarena.com/lg_optimus_black_p970-3704.php

κοιτα αυτη τησ τιγμη στο κινητο μου ( που του εβαλα τη marvel rom προχθες κ δεν το εχω φορτωσει εφαρμογες) εχω ελευθερο διαθεσιμο χωρο στο τηλεφωνο 816MB. Στο gsmarena λεει για 2 GB χωρο. hdmi νομιζω πως οχι, το p990 optimus 2x εχει σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω δεν ξερω τι να κανω βρηκα στα ιδια λεφτα το black και το p990 το black μου αρεσει καλυτερα στο χερι αλλα το p990 2x εχει καλυτερα χαρακτηριστικα τι λετε εσεις ρε παιδια ?
Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε ενοχλει το μεγεθος ( εγω με το 970 ημουν στα οριο μου) παιρνεις το 2χ ... αλλη καμερα , μεγαλυτερη μνημη, διπυρηνο... εγω δεν αλλαζω το 970 μ' αρεσει που ειναι κ λεπτοτερο . κοιτα εδω το συγκριτικο , οτι κ να παρεις ειναι κινηταρες για τα λεφτα τους

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3704&idPhone2=3598

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω δεν ξερω τι να κανω βρηκα στα ιδια λεφτα το black και το p990 το black μου αρεσει καλυτερα στο χερι αλλα το p990 2x εχει καλυτερα χαρακτηριστικα τι λετε εσεις ρε παιδια ?

 

Για τέτοιες συζητήσεις απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω με ποιά έκδοση το κινητό τρέχει καλύτερα. Με την 2.2 που έχει πάνω ή με την 2.3.4. Με ενδιαφέρει να μην έχω κολλήματα και τέτοια. Αξίζει να βάλω την 2.3.4 έχει κάτι φανερά διαφορετικό ή απλά fixes και τέτοια.thanks Edited by ksadel
Link to comment
Share on other sites

Τις διάβασα φίλε μου και βλέπω παραπονάκια μόνο για την 2.3.4 γι αυτό και είπα να σας ρωτήσω. Κανένας δεν αναφέρει κολλήματα με την 2.2
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα, με marvel rom 8.1 εδω και 3 μερες, ολα πανε σφαιρα, κανενα κολλημα και η μπαταρια τα παει εμφανως καλυτερα απο την stock 2.2 (V10G)

 

ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ... μιας και οσοι εχουν δει το ιστορικο με τα ποστ μου στο παρον τοπικ, θα ξερουν οτι ειχα σοβαρο θεμα με το GPS (ΑΧΡΗΣΤΟ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ, οσο ειχα την 2.2)

 

Στις πρωτες ωρες λειτουργιας της marvel 8.1 (gingerbread 2.3.4) ... το GPS βρηκε στιγμα, μεσα απο το παραθυρο με κλειστο πατζουρι, 7 δορυφορους κλειδωνοντας στους 6 !!!

 

ειχα αφησει το κινητο στο χαλακι και επεσα στα γονατα προσκυνωντας !!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει καμια αλλαγή στα μενού ή στα widgets ανάμεσα στην 2.2 και 2.3.4?

Το κινητό μου είναι γερμανικής εισαγωγής.Αν κάνω update στο επίσημο site παίζει μετά να μην έχω την ελληνική γλώσσα γιατί κάτι τέτοιο μου είπανε.

Edited by ksadel
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει καμια αλλαγή στα μενού ή στα widgets ανάμεσα στην 2.2 και 2.3.4?

Το κινητό μου είναι γερμανικής εισαγωγής.Αν κάνω update στο επίσημο site παίζει μετά να μην έχω την ελληνική γλώσσα γιατί κάτι τέτοιο μου είπανε.

 

Ολες οι ευρωπαικες ρομ, εχουν τα Ελληνικα μεσα, οποτε και Γερμανικα να σου βγαλει, θα το γυρισεις στα Ελληνικα πολυ ευκολα ;) Ειναι ιδιες οποτε μην αγχωνεσαι.

 

Οσον αφορα τα widgets, δεν ξερω, δε χρησιμοποιω κανενα της LG ... απ'οτι ειδα σε καποια screenshots / video reviews, εχουν προστεθει 2 - 3 παπατζιλικια, no big deal... :)

 

Αλλαγες στα μενου οχι, περα απο καποιες διαφορες σε συγκιριση με οσα θυμαμαι απο την froyo, οι οποιες ειναι στις πληροφοριες του κινητου καθως και στην ενδειξη της καταναλωσης μπαταριας, οπου πλεον ειναι πιο "ξεκαθαρες" οι ενδειξεις του τι γινεται.

 

 

Προτεινω να μεινεις στην 2.2 που εισαι Η να πας στη marvel 8.1

 

"εργοστασιακη" 2.3 μην μπεις στον κοπο να εγκαταστησεις, δεν αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

άκουσα ότι έχει αρκετά κολληματάκια η εργοστασιακή 2.3.4 γι αυτό και έχω ενδοιασμούς και σας ρωτάω. Λες δηλαδή να μέινω στην 2.2 ε
Link to comment
Share on other sites

άκουσα ότι έχει αρκετά κολληματάκια η εργοστασιακή 2.3.4 γι αυτό και έχω ενδοιασμούς και σας ρωτάω. Λες δηλαδή να μέινω στην 2.2 ε

 

Ναι, αν ειναι να βαλεις την 2.3.4 εργοστασιακη, ξεχνατο και μεινε με την 2.2

 

Εαν θες σωνει και καλα gingerbread, τοτε θα χαρεις οταν περασεις την Marvel ή την Zeus.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κάποιοι που έχετε δει κολλήματα με την 2.3.4, εγώ με το δικό μου ''Ελληνικό'' κινητό στην τελευταία stock 2.3.4. v20O και με 87 εφαρμογές εγκατεστημένες, πάει ''σφαίρα'' κυριολεκτικά με πολύ καλή αυτονομία και γενικά καλύτερη απόκριση παντού σε σχέση με την 2.2.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση.

Αυτό το κινητό κάνει κάτι χωρίς να κολλήσει?το πήρε φίλος σήμερα και μέσα σε 1 ώρα έχει βγάλει και βάλει την μπαταρία 5 φορές.

Έχει την 2.2 μέσα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση.

Αυτό το κινητό κάνει κάτι χωρίς να κολλήσει?το πήρε φίλος σήμερα και μέσα σε 1 ώρα έχει βγάλει και βάλει την μπαταρία 5 φορές.

Έχει την 2.2 μέσα

 

Oχι, δεν εχω αναγκαστει ποτε να βγαλω και να βαλω μπαταρια.

 

Να προσεχει τι εφαρμογες εγκαθιστα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση.

Αυτό το κινητό κάνει κάτι χωρίς να κολλήσει?το πήρε φίλος σήμερα και μέσα σε 1 ώρα έχει βγάλει και βάλει την μπαταρία 5 φορές.

Έχει την 2.2 μέσα

καλα ποτε προλαβε να του βγαλει τα ματια... το κινητο το εχω απο δευτερο χερι τοσο καιρο και ποτε δεν μου εχει κολλησει, εχω την 2,2 με 56 εφαρμογες μεσα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από ταξιδιωτης22

Έχω μια ερώτηση.

Αυτό το κινητό κάνει κάτι χωρίς να κολλήσει?το πήρε φίλος σήμερα και μέσα σε 1 ώρα έχει βγάλει και βάλει την μπαταρία 5 φορές.

Έχει την 2.2 μέσα

καλα ποτε προλαβε να του βγαλει τα ματια... το κινητο το εχω απο δευτερο χερι τοσο καιρο και ποτε δεν μου εχει κολλησει, εχω την 2,2 με 56 εφαρμογες μεσα!

Όχι και να του τα βγάλει.στην πρίζα κι απλά ρύθμιζε το κινητό.

Για να δούμε πως θα πάει

Επίσης μια άλλη ερώτηση,πως βγαίνει ο ήχος από το πληκτρολόγιο κι έχει μόνο δόνηση?

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όχι και να του τα βγάλει.στην πρίζα κι απλά ρύθμιζε το κινητό.

Για να δούμε πως θα πάει

Επίσης μια άλλη ερώτηση,πως βγαίνει ο ήχος από το πληκτρολόγιο κι έχει μόνο δόνηση?

τι να σου πω... αν συνεχισει να κολλαει ετσι οπως λες ας του κανει μια επαναφορα, ή ας το παει στο service γιατι περιεργο μου φαινετε, εννοεις να βγαλει τον ηχο στο πληκτρολογιο??? αν ναι, τοτε παμε: γλωσσα και πληκτρολογιο-πληκτρολογιο lg-και ξετικαρει την επιλογη ανατροφοδοτηση ηχου.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση.

Αυτό το κινητό κάνει κάτι χωρίς να κολλήσει?το πήρε φίλος σήμερα και μέσα σε 1 ώρα έχει βγάλει και βάλει την μπαταρία 5 φορές.

Έχει την 2.2 μέσα

 

Καινουργιο το πηρε; Αν το πηρε μτχ hard reset και βλεπουμε. Αν καινουργιο τοτε ειναι απλο , το επιστρεφει εκει που το πηρε...

Link to comment
Share on other sites

Καινουργιο το πηρε; Αν το πηρε μτχ hard reset και βλεπουμε. Αν καινουργιο τοτε ειναι απλο , το επιστρεφει εκει που το πηρε...

αυτο θα γινει.;)

 

Λοιπόν,το κινητό έτσι κι αλλιώς και να μην είχε πρόβλημα θα το έδινε ο φίλος καθώς δε λέει και πολλά,του το χα πει να μην το πάρει αλλά δεν άκουσε.

Το πήγαμε μαζί στην wind κολλημένο και ζητήσαμε αντικατάσταση συσκευής,ο υπάλληλος μας είπε ότι θα πάει πρώτα Αθήνα και μετά από 3 μέρες θα έχουμε απάντηση.

Τι πράγματα είναι αυτά,ποτέ ξανά από wind

Επίσης έστειλα ένα ωραίο email στην wind και μάλλον θα κάνουμε καταγγελία γιατί από όσο γνωρίζω δικαιούμαστε άμεση αντικατάσταση.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν εχεις καταλαβει καποια πραγματα μου φαινεται.

 

Δικαιουσαι αμεση αντικατασταση; Γιατι; Επειδη τους ειπες οτι κολλαει;

Και η wind τι ειναι, εξουσιοδοτημενο σερβις της LG για να βγαλει επιτοπου πορισμα αν το κινητο ειναι χαλασμενο εκ του εργοστασιου η το περιελουσες με Johnie walker?

 

Λοιπόν,το κινητό έτσι κι αλλιώς και να μην είχε πρόβλημα θα το έδινε ο φίλος καθώς δε λέει και πολλά,του το χα πει να μην το πάρει αλλά δεν άκουσε.

 

Ο,rly ?? Ετσι ειναι η φαση και μετα φταιει η Wind? Αγοραζουμε κατι στο κουτουρου, δε μας αρεσει και μετα δε βαριεσαι, ζηταμε τα σπασμενα με την "προστασια του νομου" ?? ha-ha-ha !! Αντε για ψηφο τοτε την Κυριακη... ευγε!

 

Εαν κολλαει και εχει προβλημα η συσκευη, παει για επισκευη, εαν η επισκευη (που το προβλημα σιγουρα ειναι στο λογισμικο) πετυχει, τοτε το παιρνεις και ειναι μια χαρα.

Εαν δε γινεται επισκευη σου αλλαζουν το main PCB (κοινως την μητρικη του πλακετα) με νεο και βεβαιως νεο ΙΜΕΙ.

 

Ειχα KM900 Arena, το οποιο εστειλα για αλλαγη των κουμπιων αυξομειωσης εντασης εντος εγγυησης - Το δεχτηκαν

Ειχα το P500 Optimus one, το οποιο "brick-αρα" στον πρωτο μηνα, το κινητο ηταν νεκρο, 100% νεκρο, αντικατεστησαν την πλακετα (οπως ειπα και πιο πανω) και το στειλαν κομπλε επισκευασμενο. ΜΕ επιστολη μαλιστα που εξηγουσε τι εκαναν και γιατι το νεο ΙΜΕΙ.

Τωρα εχω το LG P970 και επειδη σε καποια φαση τα ειχα παρει με το GPS που σπανια εβρισκε στιγμα, επικοινωνησα μαζι τους και μου ειπαν πως μπορω να κανω factory reset (λες και δεν ηξερα) και οταν ειπα πως δοκιμασα τα παντα, μου προτειναν να δωσω διευθυνση και στοιχεια, ετσι ωστε απο το γραφειο μου να το παραλαβει κουριερ και να το παει σ'αυτους με δικα τους εξοδα, απλα βαζοντας και στο κουτι το αντιγραφο της αποδειξης αγορας.

 

Παλια ειχα μια οθονη χωρις zero pixel εγγυηση (ειχα πεσει ολιγον θυμα αλλα η τιμη ηταν πολυ καλη)... οταν την παρελαβα ειχε 2 καμμενα πιξελ και επειδη η παραλαβη της και η αποστολη με εγγυηση ηταν την ιδια μερα (παραλαβη πρωι, αποστολη μεσημερι) και η επικοινωνια μου ΑΜΕΣΗ μου την αντικατεστησαν (κουριερ πληρωμενο απο αυτους) και σαν ενδειξη καλης θελησης απο μεριας τους, λιγες μερες αφου την παρελαβα με πηραν τηλεφωνο για feedback η τυχον παραπονα.

 

 

Ολα αυτα τα λεω, γιατι πολυ απλα βιαζεσαι να ριξεις κατηγοριες. Δε λεω οτι ζουμε στη χωρα του ιδανικου, ουτε πως η LG / Wind και οποια αλλη εταιρεια ειναι σιγανο ποταμακι, αλλα μερικες φορες οταν ειμαστε ηρεμοι και παρουμε τα πραγματα με μια σειρα, τοτε βλεπουμε και περα απο τη μυτη μας.

 

Εαν ο φιλος σου νομιζει πως το κινητο δε λεει και πολλα, δεν τον τιμαει και τοσο, ουτε μας καιγεται καρφακι.

Οταν αγοραζεις ενα προιον κανεις ερευνα αγορας βλεπεις σε τι σε καλυπτει και τι οχι, 36 σελιδες feedback εχει αυτη η κατηγορια, εαν νομιζει οτι τα λεφτα που εδωσε δεν αξιζαν τον κοπο να διαβασει εστω τις 10 πριν κανει την αγορα ... τοτε παω πασο.

Εαν απο την αλλη προσπαθησες να τον πεισεις με λαθος τροπο για την αποφυγη της αγορας, τοτε παλι παω πασο!

(Διοτι ξερω πολλους που πετανε ενα "πωωω η Motorola ειναι τραγικη" και το 'χουν για επιχειρημα)

Edited by Dekoz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...