Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus Black / White (P970)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
+1 στην απορεία παίδες.. μεταξύ αυτού και του Neo V, ποιό θα προτείνατε;

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σημερα το πηρα στην κοπελια μου παιδες...219Ε απο Public. Θα σας πω εντυπωσεις και αποριες καποια στιγμη :)
Link to comment
Share on other sites

Μην ανυσηχείς.Μετά απο μερικές φορτίσεις θα σου πηγαίνει η μπαταρία 3 ημέρες.

 

Μπα εμένα μία μέρα το πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Μπα εμένα μία μέρα το πολύ...

 

Το να λέμε εμένα μου κρατάει "τόσες" μέρες δεν είναι σωστό. Θα πρέπει να αναφέρουμε και την χρήση που κάνουμε!

 

Δεν αναφέρομαι προσωπικά στον φιλο salerosa μιας και βλέπω συχνά τέτοιες δηλώσεις, οι οποίες μάλλον μπερδεύουν από το να βοηθήσουν.

 

Σε εμένα λοιπόν, η μπαταρία μετά απο 5 πλήρεις κύκλους αποφόρτισης/φόρτισης και με την παρακάτω χρήση μου κρατάει 3 ημέρες γεμάτες:

  • 5-6 κλήσεις την ημέρα (μικρές των 3-4 λεπτών)
  • 10 SMS καθημερινά κατά μέσο όρο.
  • λίγο 3G (για ανανέωση twitter/καιρού/mails 2 φορές την ημέρα)
  • Wi-Fi περίπου 25ΜΒ την ημέρα
  • Φωτεινότητα οθόνης στο auto/optimized

Link to comment
Share on other sites

το πήρα κι εγώ για την κοπελιά μου από τα public στα 219 το λευκό, πραγματικά πανέμορφο με οθονάρα, έχει ξετρελλαθεί, το έκανα κατευθείαν upgrade σε android 2.3.4, μία ερώτηση έχω μόνο, τα android σώζουν τα apps που κατεβάζουμε από το market μόνο στην internal memory??
Link to comment
Share on other sites

το πήρα κι εγώ για την κοπελιά μου από τα public στα 219 το λευκό, πραγματικά πανέμορφο με οθονάρα, έχει ξετρελλαθεί, το έκανα κατευθείαν upgrade σε android 2.3.4, μία ερώτηση έχω μόνο, τα android σώζουν τα apps που κατεβάζουμε από το market μόνο στην internal memory??

Καλορίζικο!!!!! Τις περισσότερες εφαρμογές μπορείς να τις μεταφέρεις στην κάρτα, από την διαχείριση εφαρμογών, μετά το κατέβασμα.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

εχω το lg optimus p970,στην καρτα μνημης δεν εχω μεταφερει καμια εφαρμογη.εαν τις μεταφερω υπαρχει περιπτωση να καθυστερει γενικα το τηλεφωνο η να εχει κολληματα?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε γενικές γραμμές δεν θα έχεις πρόβλημα αν δεν μεταφέρεις εφαρμογές που έχουν widget στη home screen, πληκτρολόγια κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από χθες κι εγώ κάτοχος του κινητού. Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές. Ήθελα να ρωτήσω πως εμφανίζεται το κρυφό μενού; Κάτι διάβασα για κάποιο fix στο GPS.Πως γίνεται αυτό;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από χθες κι εγώ κάτοχος του κινητού. Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές. Ήθελα να ρωτήσω πως εμφανίζεται το κρυφό μενού; Κάτι διάβασα για κάποιο fix στο GPS.Πως γίνεται αυτό;

 

Ποιό κρυφό μενού;;;;

 

Milan campione!!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Στον dialer του κινητού πληκτρολογούμε τον ακόλουθο κωδικό: 3845#*970#. Έτσι ενεργοποιείται το κρυφό menu.

 

Όσον αφορά το fix του GPS, ακολουθούμε τα παρακάτω βήματα:

1) Hidden menu > GPS Test > System Settings > MOLR Protocol > User Plane

2) Hidden menu > GPS Test > System Settings > SULP Setting > SLP Auto Provision Enabled

3) Hidden menu > GPS Test > System Settings > SULP Setting > SLP Server Setting > LGE SUPL

You can also add custom servers, like nokia’s :

name : Nokia

slp adress : supl.nokia.com

port : 7275

certification file :

TLS: OFF

4) Contexte menu > Save

Edited by milanmaniac
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χμμμ εχει παρατηρησει κανεις οτι μετα την αναβαθμιση τα touch κουμπακια σβηνουν? ειναι ιδεα μου ή μεχρι τωρα ηταν φωτισμενα μεχρι να σβησει η οθονη?

 

Ειναι για μειωση της καταναλωσης δεν νομιζω να ρυθμιζεται

Link to comment
Share on other sites

χμμμ εχει παρατηρησει κανεις οτι μετα την αναβαθμιση τα touch κουμπακια σβηνουν? ειναι ιδεα μου ή μεχρι τωρα ηταν φωτισμενα μεχρι να σβησει η οθονη?

Ειναι για μειωση της καταναλωσης δεν νομιζω να ρυθμιζεται

 

 

Σοβαρά;;;;;;; Κι εγώ νόμιζα ήταν bug της τελευταίας έκδοσης!

 

Τραγικό χαρακτηριστικό!!! Επρέπε να υπάρχει τουλάχιστον επιλογή να το ρυθμίζεις όπως θες...

Link to comment
Share on other sites

να περιμενουμε την εκδοση 4 ice cream η οχι.υπαρχει καποια ενημερωση?

 

H LG στη σελίδα της στο facebook έχει δηλώσει ότι για το Black οι διαδικασίες αναβάθμισης σε ICS θα ξεκινήσουν το τρίτο τρίμηνο του 2012. Οπότε για Ελλάδα, να υπολογίζουμε 4ο τρίμηνο μπορεί και αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά είμαι νέος στο forum και έχω την εξής απορία

Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας άμα αξίζει να βάλω custom rom στο κινητό.

Το κινητό που έχω είναι το Lg Optimus Black P970.

Διάβασα διάφορα θέματα σχετικά με αυτό αλλά δεν έβγαλα άκρη για το αν αξίζει.

Επίσης διάβασα αρκετά θέματα android για αρχάριους και για αναβαθμίσεις.

Lg Optimus Black P970
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν μπορω να κανω και εγω μια ερωτηση σε οσους το εχουν ηδη το κινητο επειδη σκεφτομαι να το αγορασω αμεσα.

 

Γινεται ευκολα το ρουτ στο κινητο? (Απλα κανεις upadate στο επισημο gingerbread και τρεχεις το gingerbreak?) Υπαρχουν καλες custom roms (πχ cyanomodgen και miui)?

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων! :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν μπορω να κανω και εγω μια ερωτηση σε οσους το εχουν ηδη το κινητο επειδη σκεφτομαι να το αγορασω αμεσα.

 

Γινεται ευκολα το ρουτ στο κινητο? (Απλα κανεις upadate στο επισημο gingerbread και τρεχεις το gingerbreak?) Υπαρχουν καλες custom roms (πχ cyanomodgen και miui)?

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων! :D

λοιπον φιλε , εγω εκανα οτι λεει εδω (ευκολο) :

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=22304591&postcount=91

και απο ρομ τωρα εχω αυτη :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1454274 πολυ ευχαριστημενος , παρτο αφοβα

Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλε , εγω εκανα οτι λεει εδω (ευκολο) :

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=22304591&postcount=91

και απο ρομ τωρα εχω αυτη :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1454274 πολυ ευχαριστημενος , παρτο αφοβα

 

Ευχαριστω για την απαντηση! Αν το βρω θα το παρω λογικα. Να'σαι καλα :)

Link to comment
Share on other sites

H LG στη σελίδα της στο facebook έχει δηλώσει ότι για το Black οι διαδικασίες αναβάθμισης σε ICS θα ξεκινήσουν το τρίτο τρίμηνο του 2012. Οπότε για Ελλάδα, να υπολογίζουμε 4ο τρίμηνο μπορεί και αργότερα.

 

εδω υπαρχει να video απο το νοεμβριο του 11

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μόλις έκανα update σε v20o, είναι η τελευταία? Ξέρει κανείς τι διορθώνει?
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...