Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus Black / White (P970)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα ! Βαλτε την τελευταια cyanogenmod 7 το κινητο παει σφαιρα! Δουλευουν ολα αψογα!
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο καταναλωση μπαταριας πως παει?? δεν ειναι καλυτερα να περιμενουμε την επισημη ginger?

 

απο καταναλωση μπαταριας ειναι αστα να πανε...

ακομα δεν ειναι ετοιμη η CM για καθημερινη χρηση.μπορει το τηλεφωνο να παει σφαιρα αλλα απο μπαταρια 0.

η ΝΟVA v8 ειναι μακραν η καλυτερη μεχρι στιγμης κ ας ειναι 2.2.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατεβασα αυτην την εφαρμογη και μου λεει οτι θα λειτουργει μεχρι τισ 25/11/2011 τι κανω?Εαν δεν γινετε κατι χωρις πληρωμη τοτε μηπως ξερετε κανενα αλλο gps προγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

απο καταναλωση μπαταριας ειναι αστα να πανε...

ακομα δεν ειναι ετοιμη η CM για καθημερινη χρηση.μπορει το τηλεφωνο να παει σφαιρα αλλα απο μπαταρια 0.

η ΝΟVA v8 ειναι μακραν η καλυτερη μεχρι στιγμης κ ας ειναι 2.2.

 

η Nova καλη αλλα πολλα κοληματα δεν ξαναγυρναω σε 2.2 κ επειδη ασχολουμαι πολυ με το σκαλησμα του κινητου (παιχνιδια,ταινιες κτλ.)με την cyanogenmod ελυσα ολα τα προβληματα που ειχα και μια χαρα παει η μπαταρια! Εχεις δοκιμασει το τελευταιο update?

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

η Nova καλη αλλα πολλα κοληματα δεν ξαναγυρναω σε 2.2 κ επειδη ασχολουμαι πολυ με το σκαλησμα του κινητου (παιχνιδια,ταινιες κτλ.)με την cyanogenmod ελυσα ολα τα προβληματα που ειχα και μια χαρα παει η μπαταρια! Εχεις δοκιμασει το τελευταιο update?

 

στο #19 ειμαι με το kernel nova7 tou knzo κ απο μπαταρια χαλια μαυρα.το αφησα χθες το βραδυ με 20% μπαταρια σε plane mode αλλα με το wifi ανοιχτο κ το πρωι ηταν νεκρο.χωρια που εχει κ πολλα bugs ακομα.

περιμενω να βγει καμια ποιο σταθερη cyanogenmod κ κατι ειπαν οτι σε λιγο θα εχουμε κ ICS

οχι απο lg.h lg ακομα λεει ψεματα στον κοσμο για την GB.μια θα βγει σεπτεμβριο μια οκτωμβριο κ το δουλεμα καλα κρατει!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Το κινητό το έχω εδώ και τρεις μήνες περίπου και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το μόνο που με χαλούσε πολύ.. πολύ όμως, ήταν το ότι παρουσίαζε καποια lag- κολλήματα κατά την εγγραφή βίντεο. Περίμενα λοιπόν την αναβάθμιση σε 2,3 μήπως και διορθωθεί. Είχα όμως διαβάσει και στο XDA ότι ίσως είχε να κάνει με την κάρτα μνήμης. Χτές λοιπόν μου παρουσίασε πρόβλημα λέγοντας πως η κάρτα μνήμης ήταν κατεστραμένη. Μπόρεσα με ένα Card reader να αντιγράψω τα περιεχόμενα της στο PC, και ήμουν έτοιμος να την κανω format- διαμόρφωση μήπως και αρχίσει να την βλέπει πάλι το κινητό. Στις επιλογές υπήρχε η δυνατότητα για 2024, 4048, μεχρι και 64ΚΒ. Ειπα να δοκιμάσω στα 2024 και μετά ξαναπέρασα τα περιεχόμενα που ειχα αντιγράψει στο PC. Όλα καλά μόνο που στην εγγραφή βιντεο κολλούσε πολύ περισσότερο. Ετρεξα και το Antutu benchmark και μου έβγαζε ταχύτητα read στην SD 10 MB/sec και write 2,3MB. Να μην σας κουράζω πολύ ... Με αρκετές δοκιμές κατέλληξα να κάνω format στην κάρτα στα 32ΚΒ. Στο Antutu ταχύτητα read στην SD 9,8 MB/sec και write 8,1 MB.Το βίντεο δεν κολλάει πλέον και είμαι πολύ χαρούμενος για' αυτό και είπα να το μοιραστώ μαζί σας. Να προσθέσω μόνο πως κατέβασα και το fast restart widget και τις τελευταίες δοκιμές τις έκανα αφού πρώτα το έτρεχα για να ελαφρύνει η μνήμη. Δέν είμαι σίγουρος αν κάνει κάτι, το λέω επειδή ειχα δοκιμάσει αρκετά από αυτά και έχω άποψη. Η διαφορά με το format προέκυπτε ετσι κι αλλιώς εγώ ήθελα καθάρισμα της μνήμης για πιό σωστές μετρήσεις. Αυτά από μένα παιδιά. Τώρα στην αναμονή της αναβάθμισης αν και τώρα το κινητό αποδίδει παντού τέλεια και δεν πιστεύω να έχω κάποια σημαντική πλέον βελτίωση. Ισως λίγο στην μπαταρία.. θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το Optimus Black / white απο καποιο καταστημα, το οποιο τα φερνει μαλλον παραεισαγωγης.

 

Εχω τον εξης ενδοιασμο.

 

Αν η ROM δεν ειναι ελληνικη (που κατα πασα πιθανοτητα δε θα 'ναι...) θα μπορεσω να φλασαρω μια ελληνικη μονος μου;

Πως θα την κατεβασω; Απο που;

Link to comment
Share on other sites

δεν θα χρειαστεί ούτε να φλασάρεις ούτε να ρουτάρεις το κινητό...απλά θα κάνεις ενα Upgrade σε όποιο firmware Ελληνικό γουστάρεις...για το πως και το που..ή διάβασε τον οδηγό στην προηγούμενη σελίδα ή αυτόν στην αρχική σελίδα..
Link to comment
Share on other sites

δεν θα χρειαστεί ούτε να φλασάρεις ούτε να ρουτάρεις το κινητό...απλά θα κάνεις ενα Upgrade σε όποιο firmware Ελληνικό γουστάρεις...για το πως και το που..ή διάβασε τον οδηγό στην προηγούμενη σελίδα ή αυτόν στην αρχική σελίδα..

 

Thanks a lot για την συντομη απαντηση.

 

Μιας και ειμαι κατοχος του Optimus One, βλεπω η διαδικασια μου ειναι γνωση (ωωωω ναι!! Εχω φλασαρει το P500 πολλεεεεες φορες...).

 

Μαλιστα, βρηκα και τις Ελληνικες Roms απο το xda-devs οπου καποιος εβαλε μια λιστα ολοκληρη, προς κατεβασμα.

 

Perfect!

Link to comment
Share on other sites

αντε να δουμε κατι που να δουλευει σωστα... κανα νεο απο gingerbread?? καπου τωρα δεν επρεπε να αρχισει να βγαινει?

 

Νομιζω θα βγει καποια στιγμη την επομενη εβδομαδα.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

Η LG Electronics εκφράζει τις θερμές της ευχαριστίες προς όλους τους καταναλωτές που επέλεξαν να γίνουν κάτοχοι ενός smartphone της οικογένειας Optimus και περίμεναν υπομονετικά για την αναβάθμιση των συσκευών τους σε Android 2.3 Gingerbread.

 

λεπτομέριες εδω: http://www.bloglg.gr/2011/11/%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7-%CF%84%CF%89%CE%BD-lg-optimus-smartphones-%CF%83%CE%B5-android-2-3-gingerbread/

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι βρε παιδια, μπορειτε να μου πειτε εν ολιγοις τι θα αλλαξει με την αναβαθμιση σε 2.3 του κινητου; Δηλαδη ξερουμε περιπου τι προβληματα θα λυσει κι αν θα δημιουργησει καποια; Επισης, τι μπορω να κανω να κρατει λιγο παραπανω η μπαταρια του; Διαβαζω διαφορα και για αλλα κινητα, πχ κατεβασα αυτο το προγραμμα και κραταει πολυ περισσοτερο η μπαταρια. Υπαρχει κατι σιγουρο για μας; Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

παιδες επειδη υποστηριξη διεθνως! δεν βλεπω μεγαλη τι υπαρχει απο custom rom αυτη τη στιγμη?

εχουμε cyanogen και MIUI?

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

απολυτως τπτ φιλε μου. cyanogen μονο κατι nightly editions εδω και κατι μερες (με προβληματα καταναλωσης μπαταριας απο οτι ακουω) και τπτ αλλο.
Link to comment
Share on other sites

παιδες επειδη υποστηριξη διεθνως! δεν βλεπω μεγαλη τι υπαρχει απο custom rom αυτη τη στιγμη?

εχουμε cyanogen και MIUI?

thanks

 

και NOVA V8

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Έχει κανείς δοκιμάσει να γράψει βίντεο σε περιβάλλον με θόρυβο?ο ήχος είναι καθαρός η στρίγκλιζει όπως στα περισσότερα smartphοne πλην από το μήλο κ το νοκια. . .?ευχαριστε εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν ξερω να σου πω σε αυτο.

 

εγω εχω μια αλλη ερωτηση. σε μερικες μερες θα κατεβω ελλαδα και θελω να βαλω το ιντερνετ της wind που ειναι μερικα mb. οταν λοιπον ανοιγω την συνδεση του κινητου μου, δεν θελω να κατεβαζει οτι παπαδες υπαρχουν και να μου τρωει τα mb, αλλα θελω π.χ. να μου ανοιγει μονο το gmail kai skype.

 

ξερετε αν υπαρχει τετοιο προγραμμα, κατι σαν firewall δλδ???

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν ξερω να σου πω σε αυτο.

 

εγω εχω μια αλλη ερωτηση. σε μερικες μερες θα κατεβω ελλαδα και θελω να βαλω το ιντερνετ της wind που ειναι μερικα mb. οταν λοιπον ανοιγω την συνδεση του κινητου μου, δεν θελω να κατεβαζει οτι παπαδες υπαρχουν και να μου τρωει τα mb, αλλα θελω π.χ. να μου ανοιγει μονο το gmail kai skype.

 

ξερετε αν υπαρχει τετοιο προγραμμα, κατι σαν firewall δλδ???

 

droidwall απο το market

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, μια ερώτηση. Αύριο ως γνωστόν, διατίθεται η αναβάθμιση σε 2.3... Εμείς που έχουνε την συσκευή απο έξω (συγκεκριμένα απο Γερμανία), το update πως θα το βάλουμε; Θα έρθει απο μόνο του ή πρεπει να κάνουμε κάτι άλλο;
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...