Jump to content

[Δημοσκόπηση] Ποιο είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης


dimkit
 Κοινοποίηση

Ποιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης  

1.696 members have voted

  1. 1. Ποιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης

    • Sygic aura
      392
    • Navigon
      425
    • Ndrive
      261
    • Igo
      391
    • Copilot
      62
    • Ginius Don't panic
      165


Recommended Posts

Εγώ έβαλα το Igo, με το mariupol skin, αλλά δε μου άρεσε. Φαίνεται οτι δεν είναι σχεδιασμένο για τη συσκευή μας.

Αντίθετα, το λιτό navigon και το don't panic μου άρεσαν περισσότερο. Και δεν είναι και τόσο βαριά, και κάνουν την ίδια δουλειά.

Δεν τα χρησιμοποιώ πολύ βέβαια για να πω ποιο δίνει καλύτερες διαδρομές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 371
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μόλις αγόρασα το Galaxy Y με android 2.3 και οθόνη 240χ320. Ηθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο δωρεάν πρόγραμμα στο οποίο θα βλέπω χάρτες χωρίς να συνδέομαι κάθε φορά στο internet. Αν όχι, από εμπορικές εφαρμογές ποια να προτιμήσω;

 

Συγγνώμη για όλα αυτά αλλά είναι το 1η μέρα με android τηλέφωνο και το thread έχει φτάσει αισίως τις 55 σελίδες. (Στο τόπικ του κινητού παραπέμπουν εδώ)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά μόλις αγόρασα το Galaxy Y με android 2.3 και οθόνη 240χ320. Ηθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο δωρεάν πρόγραμμα στο οποίο θα βλέπω χάρτες χωρίς να συνδέομαι κάθε φορά στο internet. Αν όχι, από εμπορικές εφαρμογές ποια να προτιμήσω;

 

Συγγνώμη για όλα αυτά αλλά είναι το 1η μέρα με android τηλέφωνο και το thread έχει φτάσει αισίως τις 55 σελίδες. (Στο τόπικ του κινητού παραπέμπουν εδώ)

 

Δωρεάν κανένα. Αν θες να πληρώσεις κάποιο, για Ελλάδα πολύ καλή επιλογή είναι το don't panic, τα αξίζει τα χρήματά του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, για Android δεν υπάρχει κανένα πρόγραμμα που να μπορείς να έχεις χάρτες offline στην συσκευή σου ????? :confused:

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

όλοι εσείς που έχετε το navigon, έχετε πάρει αυτό με τα 60€ που λέει Europe ή υπάρχει και κάποια φτηνότερη έκδοση μόνο με Ελλάδα, ανατολική Ευρώπη όπως σε άλλα προγράμματα.

 

πάντως πολύ ακριβό, 2πλασια τιμή σε σχέση με τον ανταγωνισμό, αν υπάρχει μόνο αυτή η έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το dont panic είναι καλό, γιατί είναι πλήρες και εύκολο στην λειτουργία του, χωρίς πολλές παραμέτρους ρυθμίσεων!

Για την πρώτη θέση λοιπόν ήμουν ανάμεσα στο aura και το dont panic!

Επέλεξα το dont panic, γιατί το aura αρκετές φορές με έχει βγάλει σε κάτι κατσικόδρομους και κάτι αδιέξοδους!

Δημήτρης__H A K U N A M A T A T A__SV1OBJ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω στο ΜΑΡΚΕΤ το igo και δε το βρισκω..πωσ ακριβως λεγετε??

 

Ούτε θα το βρεις..! δεν πουλιέται μόνο του. Το παρέχουν κάποιες συσκευές..!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ούτε θα το βρεις..! δεν πουλιέται μόνο του. Το παρέχουν κάποιες συσκευές..!;)

XAXA..ε τοτε τι σοι εφαρμογη είναι??

Link to comment
Share on other sites

XAXA..ε τοτε τι σοι εφαρμογη είναι??

 

ποιος μίλησε για εφαρμογή..!!!:D πρόγραμμα πλοηγήσεις ειναι;) που το παρέχει όπως & όπου θέλει η εταιρία..!!!:mad:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

ποιος μίλησε για εφαρμογή..!!!:D πρόγραμμα πλοηγήσεις ειναι;) που το παρέχει όπως & όπου θέλει η εταιρία..!!!:mad:

Δεν υπάρχει στο μάρκετ, το παρέχει όπου θέλει και εδώ στη δημοσκόπηση είναι πρώτο! Αυτά είναι...! :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.Και ειναι το μοναδικό από τα offline android gps προγράμματα που έχει ξεχωριστό θέμα στο παρών φόρουμ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3974545#post3974545

ειναι γιατι οι περισσότεροι έχουν τις συσκευές με τις οποίες παρέχεται :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει στο μάρκετ, το παρέχει όπου θέλει και εδώ στη δημοσκόπηση είναι πρώτο! Αυτά είναι...! :)

 

Ακριβώς.Και ειναι το μοναδικό από τα offline android gps προγράμματα που έχει ξεχωριστό θέμα στο παρών φόρουμ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3974545#post3974545

ειναι γιατι οι περισσότεροι έχουν τις συσκευές με τις οποίες παρέχεται :lol::lol::lol:

 

Βρε παλικάρια, αφού έχουμε όλοι 2 τηλέφωνα. Το ένα ειναι αυτό που παρέχει το iGO...!:X:X:X που το περίεργο..???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το δοκίμασα κι εγώ το igo και απογοητεύτηκα. Για την ίδια διαδρομή το don't panic με πήγε από πολύ πιο σύντομο δρόμο. Επίσης με πήγε σε λάθος αριθμό στην ίδια οδό.
Link to comment
Share on other sites

Ο χάρτης της gi είναι σαφώς καλύτερος από τον τομτομ/τελεατλας του igo.υπάρχει όμως για igo και ο χάρτης της navteq ο οποίος είναι και αυτός αρκετά καλος.το dont panic έχει 2 επιλογές δρομολόγησης.το igo 4 και έτσι ο χρήστης μπορεί να επιλέξει μεταξύ περισσοτερων δρομολογησεων.προσωπικά θα προτιμούσα τον χάρτη του don't panic στο igo αλλά δυστυχώς δε γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Ο χάρτης της gi είναι σαφώς καλύτερος από τον τομτομ/τελεατλας του igo.υπάρχει όμως για igo και ο χάρτης της navteq ο οποίος είναι και αυτός αρκετά καλος.το dont panic έχει 2 επιλογές δρομολόγησης.το igo 4 και έτσι ο χρήστης μπορεί να επιλέξει μεταξύ περισσοτερων δρομολογησεων.προσωπικά θα προτιμούσα τον χάρτη του don't panic στο igo αλλά δυστυχώς δε γίνεται.

 

Μα αν είναι να έχω τον ίδιο χάρτη και στα δύο, προτιμώ να έχω το don't panic που είναι και πιο όμορφο και γρήγορο σαν πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη σου.το don't panic δεν έχει τα αυτονόητα όπως εισαγωγή διασταύρωσης ή καμερών ταχύτητας από το χρήστη.δεν μπορείς να επιλεξεις τι θέλεις να βλέπεις στο χάρτη από pois,δεν έχει tts,δεν έχει αποφυγή συγκεκριμενων δρόμων και αλλά τέτοια απλά που είχε και το αρχαίο destinator.το μόνο του καλό η ολοκληρωμένη υποστήριξη του δακτυλιου της Αθήνας με τα μονα/ζυγα και το intergration με το shareloc της gi.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το δοκίμασα κι εγώ το igo και απογοητεύτηκα. Για την ίδια διαδρομή το don't panic με πήγε από πολύ πιο σύντομο δρόμο. Επίσης με πήγε σε λάθος αριθμό στην ίδια οδό.

 

Προφανώς δεν γνώριζες πως το iGO θα σου έδινε καλύτερη διαδρομή αν του ζητούσες στης ''Άλλες Επιλογές'' > Εναλλακτικές διαδρομές..!! και φυσικά το νέο χάρτη Greece_NTQ-2011.Q3 που μπορεί και να των έχεις..!;)

 

http://s7.directupload.net/images/120204/uqgwn6mc.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ από σήμερα δοκιμάζω το don't panic. Φαίνεται πολύ καλό μέχρι στιγμής. Μπορεί να μην είναι τοσο όμορφο όσο το sygic, αλλά επανυπολογίζει σε λιγότερο από δευτερόλεπτο και η διαδρομή που με πήγε σήμερα στη δουλειά μου φάνηκε μια χαρά. Ευανάγνωστο, γρήγορο και ακριβές.

 

Ξέρει κανείς αν αγοράσω τους χάρτες για Ελλάδα μέσα από την εφαρμογή για πόσο καιρό ισχύουν; Είναι καλύτερο να τους αγοράσω από κάποιο site;

 

edit --> Βλέπω πως η αγορά των χαρτών από την εφαρμογή είναι one time και δεν δίνουν updates. Από πού πρέπει να το αγοράσω για να έχω και updates?

Edited by Boss82
Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση αν θελετε βοηθηστε με γτ ειμαι πολυ πισω στην τεχνολογια πλεον στο google maps το οποιο εχω και ειναι beta απο οτι γραφει παταω πλοηγηση και λεει οτι δεν ειναι διαθεσημη σε αυτη την τοποθεσια εκανα και ενα ψαξιμο αλλα δεν βρηκα κατι καλο....
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εκδόσεις με ενεργοποιημένη την πλοήγηση. Κοίταξε στο xda...Έχε υπόψιν όμως ότι το google maps απαιτεί σύνδεση στο ίντερνετ για να κατεβάζει τους χάρτες!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...