Jump to content

[Δημοσκόπηση] Ποιο είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης


dimkit
 Κοινοποίηση

Ποιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης  

1.696 members have voted

  1. 1. Ποιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης

    • Sygic aura
      392
    • Navigon
      425
    • Ndrive
      261
    • Igo
      391
    • Copilot
      62
    • Ginius Don't panic
      165


Recommended Posts

ποιο απο τα παραπανω προγραμματα περιεχει πλοηγηση για κυπρο;

 

για παραδειγμα στο aura δεν μπορω να βρω χαρτη κυπρου...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 371
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποιο απο τα παραπανω προγραμματα περιεχει πλοηγηση για κυπρο;

 

για παραδειγμα στο aura δεν μπορω να βρω χαρτη κυπρου...

 

ολλα εχουν χαρτες οχι μονο για κυπρο αλλα για ολον το κοσμο αν < ψαξεις > θα βρεις ...

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

ολλα εχουν χαρτες οχι μονο για κυπρο αλλα για ολον το κοσμο αν < ψαξεις > θα βρεις ...

 

δεν ισχυει αυτο που λες....ψαχνω αλλα δε βρισκω.

 

οποιος χρησιμοποιει, ας προτεινει κατι δοσκιμασμενο παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

και στο igo υπαρχουνκαι στο ndrive και στο navigon και στο dont panic μην λεει ο φιλος οτι δεν ισχυουνε αφτα που λεω αλλα μην περιμενεις να σου βαλω link εδω να τα κατεβασεις !!!!!!! εχω και δουλευω 4 gps σε ενα joy 845 ndrive-igo-navigon-dont panic με ολους τους χαρτες :yahoo::yahoo:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

δεν ισχυει αυτο που λες....ψαχνω αλλα δε βρισκω.

 

οποιος χρησιμοποιει, ας προτεινει κατι δοσκιμασμενο παρακαλω

 

το aura είναι beta και αφού ανοίξει το πρόγραμμα μέσω διαδικτύου μπαίνει από το MENU και κατεβαζεις χάρτες για όλοι την Ευρώπη. Δεν πρόσεξα, χάρτη για Κύπρο δεν έχει να κατεβάσεις????

 

Στο iGO υπάρχουν χάρτες και για Κύπρο.

 

Ναι.....!!!!απο 3 τουλάχιστον εταιρείες ;););)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Kατά τη γνώμη μου το καλύτερο GPS πρόγραμμα που έχω δουλέψει είναι το destinator.

(To οποίο και χρησιμοποιώ στο Galaxy Ace μου (με Froyo 2.2))

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Αρχαϊζον νομίζω:lol::lol:

Το Aura χάρτη για Κύπρο δεν εχει στον downloader

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Αρχαϊζον νομίζω:lol::lol:

Είναι ΤΟ ΜΟΝΟ όμως (από αυτά που έχω δοκιμάσει) που σε πάει με σιγουριά εκεί που θές.

 

Ξεκίνησα πέρσι να κάνω μία διαδρομή στην Πελοπόννησο με το igo.

Εβαλα iGo, επέλεξα την εύκολη διαδρομή και άρχισα να μετράω χωράφια...

Αφού με πέρασε μέσα από ότι χωράφι υπήρχε και δεν υπήρχε, στο τέλος με παράτησε στη μέση του πουθενά διότι με πήγε σε ένα αδιέξοδο που έπρεπε να διασχίσω ... κάθετα ... ένα ρέμα για να συνεχίσω!!! (Χάρτες TA)

Ασε δε που μέσα στην Αθήνα, με βάζει να πάω ανάποδα σε ότι μονόδρομο υπάρχει... Απαράδεκτο...

 

Στη συνέχεια έβαλα το Destinator όπου μέσα στο επόμενο τέταρτο με είχε βγάλει σε ένα "ανθρώπινο" δρόμο και σε άλλο ένα τέταρτο ήμουν ξανά στην εθνική.

 

Από τότε μόνο Destinator. Oι χάρτες του είναι μακράν οι καλύτεροι.

Πάσχει βέβαια πολύ σε interface αλλά εμένα με ενδιαφέρει να πάω στον προορισμό μου και όχι να παίξω παιχνιδάκια με γραφικά...

(Συγνώμη αν για κάποιους αυτό ακούγεται πολύ αυστηρό)

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Είναι ΤΟ ΜΟΝΟ όμως (από αυτά που έχω δοκιμάσει) που σε πάει με σιγουριά εκεί που θές.

 

Ξεκίνησα πέρσι να κάνω μία διαδρομή στην Πελοπόννησο με το igo.

Εβαλα iGo, επέλεξα την εύκολη διαδρομή και άρχισα να μετράω χωράφια...

Αφού με πέρασε μέσα από ότι χωράφι υπήρχε και δεν υπήρχε, στο τέλος με παράτησε στη μέση του πουθενά διότι με πήγε σε ένα αδιέξοδο που έπρεπε να διασχίσω ... κάθετα ... ένα ρέμα για να συνεχίσω!!! (Χάρτες TA)

Ασε δε που μέσα στην Αθήνα, με βάζει να πάω ανάποδα σε ότι μονόδρομο υπάρχει... Απαράδεκτο...

 

Στη συνέχεια έβαλα το Destinator όπου μέσα στο επόμενο τέταρτο με είχε βγάλει σε ένα "ανθρώπινο" δρόμο και σε άλλο ένα τέταρτο ήμουν ξανά στην εθνική.

 

Από τότε μόνο Destinator. Oι χάρτες του είναι μακράν οι καλύτεροι.

Πάσχει βέβαια πολύ σε interface αλλά εμένα με ενδιαφέρει να πάω στον προορισμό μου και όχι να παίξω παιχνιδάκια με γραφικά...

(Συγνώμη αν για κάποιους αυτό ακούγεται πολύ αυστηρό)

 

2 τα λάθη που έκανες με το iGO...!!! 1.! Βάζεις πάντα την ταχύτερη διαδρομή για να σε πηγαίνει απο μεγάλους δρόμους (εθνική , Εγνατία, λεωφόρους) και 2..! βάζεις χάρτη της GreeceNAVTEQ η GreeceEP και είσαι σίγουρος για το αποτέλεσμα. Και το ποιο σπουδαιότερο απο όλα είναι οτι το συγκεκριμένο πρόγραμμα έχει την επιλογή ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ (βλ. παρ. photo).

 

http://s7.directupload.net/images/110610/3yaizxtv.pnghttp://s7.directupload.net/images/110610/jfktjd83.png

 

 

ΥΣ 1¨ Γιαυτό όταν έχουμε στα χέρια μας ένα εργαλείο πρέπει πρώτα να το μαθαίνουμε σωστά πως δουλεύει, για να εκμεταλλευόμαστε και να αξιοποιούμε στο έπακρο της δυνατότητες του...!!!

 

ΥΣ 2΄ Ασχολουμε απο χόμπι 7 τουλάχιστον χρόνια με τα gps και τα προγράμματα πλοήγησης αυτών.... προφανώς ξέρω τη λεω μέσα απο την εμπειρία και γνώση τόσο ετών..... αλλά κανείς ΑΣΦΑΛΤΟΣ:lol: που λέει και η ΑΝΤΖΕΛΑ...!!!:wacko:

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Περίπου τόσο ασχολούμαι κι εγώ με τα GPS και γι αυτό θέλησα να βάλω το iGO.

Είχα ακούσει τα καλύτερα.

 

Χρησιμοποιώ GPS for mobile από το Sonny Ericsson P800 ακόμη... (Route 66)

 

Πριν βρεθώ στο... χαντάκι είχα βάλει την γρήγορη διαδρομή και με είχε οδηγήσει σε ένα μονοπάτι για κατσίκες στην κορυφή ενός βουνού.

Ασε που όπως όμως είπα και πριν και μέσα στην πόλη με βάζει ανάποδα σε ότι μονόδρομο βρει.

 

Άρα προφανώς είναι το 2ο από αυτά που είπες. Ο χάρτης!

Παρ όλο που ήταν της χρονιάς, δεν ήταν αξιόπιστος. Είχα διαβάσει πως ο Teleatlas ήταν ο καλύτερος για την Αθήνα, αλλά τελικά ΔΕΝ!

 

Εαν δε σε ενοχλεί θα ήθελα να μου δώσεις 1-2 συμβουλές offline (μην κουράζουμε τους υπόλοιπους)

Θα σου στείλω PM

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

2..! βάζεις χάρτη της GreeceNAVTEQ η GreeceEP και είσαι σίγουρος για το αποτέλεσμα

 

Αποσο έχω δει,οι NAVTEQ είναι καλύτεροι για την Αθήνα αλλά όχι για επαρχία!! Τουλάχιστον η έκδοση 2010Q4 που έχω εγώ έχει πολλές ελλείψεις, αντίθετα με τον ΤA 2010.12 ότι έχω χρειαστεί εκτός Αθήνας το έχει βρει!!

 

GreeceEP είναι της Έψιλον??

Edited by Tribal21
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστική έκδοση για το navigon υπάρχει; Είναι κρίμα νά δώσεις τόσα λεφτά και τελικά να μην σου κάνει. Για το sygic βρήκα.
Link to comment
Share on other sites

Για το Don't Panic δεν βλεπω πολλα σχολια,ενω σε αλλα forum το θεωρουν το μακραν καλυτερο προγραμμα πλοηγησης για android.Aν το εχει δοκιμασει καποιος να μας πει εντυπωσεις?.
Link to comment
Share on other sites

Για το Don't Panic δεν βλεπω πολλα σχολια,ενω σε αλλα forum το θεωρουν το μακραν καλυτερο προγραμμα πλοηγησης για android.Aν το εχει δοκιμασει καποιος να μας πει εντυπωσεις?.

 

Τώρα ανοίγεις μεγάαααααλη κουβέντα.. :rolleyes:

Αλλά δεν είναι επί του Θέματος - Δημοσκόπηση..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Για το Don't Panic δεν βλεπω πολλα σχολια,ενω σε αλλα forum το θεωρουν το μακραν καλυτερο προγραμμα πλοηγησης για android.Aν το εχει δοκιμασει καποιος να μας πει εντυπωσεις?.

 

ψηφισαν 567 χρηστες και μονο οι 7 εδωσαν τη ψηφο τους στο Don't Panic

αυτο δεν σου λεει κατι;

τι σχολια θες να δεις

Link to comment
Share on other sites

ψηφισαν 567 χρηστες και μονο οι 7 εδωσαν τη ψηφο τους στο Don't Panic

αυτο δεν σου λεει κατι;

τι σχολια θες να δεις

 

Δεν ειναι ετσι ακριβως τα πραγματα. Επειδη πιθανοτατα δεν παιζει σπασμενο, και κατα συνεπεια δεν το εχουν πολλοι περισσοτεροι για να το ψηφισουν ως... καταλληλο, δε σημαινει οτι δεν ειναι καλο.

Τα ειπαμε και παραπανω. Εχει τους καλυτερους χαρτες στη χωρα μας και τον πιο ρεαλιστικο αλγοριθμο δρομολογησης. Εχει αρκετες ελλειψεις ακομα, αλλα τα δυο πρωτα χαρακτηριστικα ηταν αρκετα για εμενα για να πληρωσω τα 39 ευρω που ζητα η GI για την αποκτηση του...

Υ.Γ. Στα Galaxy S 2, Sensation αυτη τη στιγμη δεν παιζει σωστα (κρασαρει η εφαρμογη μετα απο λιγη ωρα λειτουργιας). Αναμενεται αναβαθμιση για να λυθει αυτο το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Kι επι πλέον το don't panic εμφανίστηκε πολύ αργότερα στην αγορά από τα υπόλοιπα λογισμικά πλοήγησης που υπάρχουν από πολύ παλιότερα και προστέθηκε ακόμα πιο πρόσφατα στη δημοσκόπηση! ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ετσι ακριβως τα πραγματα. Επειδη πιθανοτατα δεν παιζει σπασμενο, και κατα συνεπεια δεν το εχουν πολλοι περισσοτεροι για να το ψηφισουν ως... καταλληλο, δε σημαινει οτι δεν ειναι καλο.

Τα ειπαμε και παραπανω. Εχει τους καλυτερους χαρτες στη χωρα μας και τον πιο ρεαλιστικο αλγοριθμο δρομολογησης. Εχει αρκετες ελλειψεις ακομα, αλλα τα δυο πρωτα χαρακτηριστικα ηταν αρκετα για εμενα για να πληρωσω τα 39 ευρω που ζητα η GI για την αποκτηση του...

Υ.Γ. Στα Galaxy S 2, Sensation αυτη τη στιγμη δεν παιζει σωστα (κρασαρει η εφαρμογη μετα απο λιγη ωρα λειτουργιας). Αναμενεται αναβαθμιση για να λυθει αυτο το θεμα...

 

 

1.Οι χαρτες που εχει αυτην στιγμη ειναι του 2010 , εδω δεν εχει ολοκληρους κομβους που εχουν γινει εδω και 1,5 χρονο.

Ειπαν οτι θα τους αναβαθμισουν συντομα ,αντε να δουμε , γιατι οπως ειναι τωρα ειναι μακραν οι χειροτεροι.

2. Δρομολογηση, στην αρχη ειχα ενθουσιαστει αλλα υστερα απο αρκετη χρηση με απογοητευσε σε αρκετες διαδρομες.Αλλα δεν παυει να ειναι αξιοπρεπεστατη.

3.Τιμολογιακη Πολιτικη : Ψαχνουν για Λαλακες

4. Στο συγκεκριμενο site που το εκθυαζουν (φανταζομαι ολοι ξερουν ποιο) , λογικο ειναι να το πρoώθουν , αφου γραφουν και μελη της Geointelligence Team , (δεν γνωριζω αν ειναι moderators ή απλη χρηστες). Εγω πηγα να αναφερω εκει καποια πραγματα που με ενοχλουσαν και πηγαν να με φανε.Δεν ειναι Τυχαιο οτι , οτι ντορος εγινε , εγινε μονο σε αυτο το forum και πουθενα αλλου.

 

 

Υ.Γ. Δεν ξερω αν γινεται αλλα καλο θα ηταν να δινοταν και η δυνατοτητα να αλλαξουμε την ψηφο μας , γιατι με διαφορες αναβαθμισεις πολλα προγραμματα βελτιωνονται και ετσι μπορει να αλλαξουμε γνωμη για καποιο και ιδιαιτερα για το don't panic που δεν ηταν απο την αρχη στην δημοσκοπηση

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

1.Οι χαρτες που εχει αυτην στιγμη ειναι του 2010 , εδω δεν εχει ολοκληρους κομβους που εχουν γινει εδω και 1,5 χρονο.

Ειπαν οτι θα τους αναβαθμισουν συντομα ,αντε να δουμε , γιατι οπως ειναι τωρα ειναι μακραν οι χειροτεροι.

2. Δρομολογηση, στην αρχη ειχα ενθουσιαστει αλλα υστερα απο αρκετη χρηση με απογοητευσε σε αρκετες διαδρομες.Αλλα δεν παυει να ειναι αξιοπρεπεστατη.

3.Τιμολογιακη Πολιτικη : Ψαχνουν για Λαλακες

4. Στο συγκεκριμενο site που το εκθυαζουν (φανταζομαι ολοι ξερουν ποιο) , λογικο ειναι να το πρoώθουν , αφου γραφουν και μελη της Geointelligence Team , (δεν γνωριζω αν ειναι moderators ή απλη χρηστες). Εγω πηγα να αναφερω εκει καποια πραγματα που με ενοχλουσαν και πηγαν να με φανε.Δεν ειναι Τυχαιο οτι , οτι ντορος εγινε , εγινε μονο σε αυτο το forum και πουθενα αλλου.

 

Συμφωνώ απολυτως!

Εγω πάντως χρησιμοποιώ το Navigon 3.6 με το TTS του!!!:)

ΦΙΛΙΚΑ

ΠΕΤΡΟΣ:)

Asus eee 1000H,NAVIGON 8310,HP 8730w Dreamcolor,iphone 3gs 32gb black,iPad,Nokia n97 black,Samsung Galaxy Note N7000,Sony Xperia Sole,Asus eee pad transformer TF101,Lumia 920, lumia 1020...... NaviFree.blogspot | NaviPhone-Hellas

Link to comment
Share on other sites

Για το Don't Panic δεν βλεπω πολλα σχολια,ενω σε αλλα forum το θεωρουν το μακραν καλυτερο προγραμμα πλοηγησης για android.Aν το εχει δοκιμασει καποιος να μας πει εντυπωσεις?.

 

το εχω εγω και το δουλευω παρα πολυ καλο προγραμα οσο για τον φιλο που λεει οτι το ψηφισαν μονο 8 να εχει υποψιν οτι το dont panic προστεθηκε στην δημοσκοπηση μολις πριν 1 εβδομαδα νομιζω ειναι πολυ καλυτερο απο κατι αλλα που κυκλοφορουνε με πληρεις χαρτες 3d κ.λ.π πρωτα κοιταμε και μετα μιλαμε και κρινουμε λοιπον για να δωσο προσωπικη αποψη εχω και δουλευω σε ενα joy 845 5 gps dont panic version 4.20 - navigon 2.6.1 - igo 8.4 my way -sygic - και ndrive 10.1.15 ολα με χαρτες ευρωπης κ.λ.π καλυτερο ειναι το navigon απο ακριβεια πλοηγησης απο γραφικα το sygic kai to dont panic igo και ndrive ειναι καλα ποιο πισω ομως απο το navigon -dont panic αυτα μετα απο πολλες δοκιμες και πλοηγησεις με ολλα :):) χαρτες εχει του 2011 καινουργιους πληρεις με κομβους και τα αλλα λεω για το dont panic και κυκλοφορει και ( νομιμο και ετσι) .....

Edited by viotos

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ετσι ακριβως τα πραγματα. Επειδη πιθανοτατα δεν παιζει σπασμενο, και κατα συνεπεια δεν το εχουν πολλοι περισσοτεροι για να το ψηφισουν ως... καταλληλο, δε σημαινει οτι δεν ειναι καλο.

Τα ειπαμε και παραπανω. Εχει τους καλυτερους χαρτες στη χωρα μας και τον πιο ρεαλιστικο αλγοριθμο δρομολογησης. Εχει αρκετες ελλειψεις ακομα, αλλα τα δυο πρωτα χαρακτηριστικα ηταν αρκετα για εμενα για να πληρωσω τα 39 ευρω που ζητα η GI για την αποκτηση του...

Υ.Γ. Στα Galaxy S 2, Sensation αυτη τη στιγμη δεν παιζει σωστα (κρασαρει η εφαρμογη μετα απο λιγη ωρα λειτουργιας). Αναμενεται αναβαθμιση για να λυθει αυτο το θεμα...

 

δεν διαφωνω σε τιποτα απο οσα λες

πες μου ομως κατι

εχεις δουλεψει το Navigon; (η ερωτηση δεν ειναι καθολου ρητορικη)

 

το εχω εγω και το δουλευω παρα πολυ καλο προγραμα οσο για τον φιλο που λεει οτι το ψηφισαν μονο 8 να εχει υποψιν οτι το dont panic προστεθηκε στην δημοσκοπηση μολις πριν 1 εβδομαδα νομιζω ειναι πολυ καλυτερο απο κατι αλλα που κυκλοφορουνε με πληρεις χαρτες 3d κ.λ.π πρωτα κοιταμε και μετα μιλαμε και κρινουμε λοιπον για να δωσο προσωπικη αποψη εχω και δουλευω σε ενα joy 845 5 gps dont panic version 4.20 - navigon 2.6.1 - igo 8.4 my way -sygic - και ndrive 10.1.15 ολα με χαρτες ευρωπης κ.λ.π καλυτερο ειναι το navigon απο ακριβεια πλοηγησης απο γραφικα το sygic kai to dont panic igo και ndrive ειναι καλα ποιο πισω ομως απο το navigon -dont panic αυτα μετα απο πολλες δοκιμες και πλοηγησεις με ολλα :):) χαρτες εχει του 2011 καινουργιους πληρεις με κομβους και τα αλλα λεω για το dont panic και κυκλοφορει και ( νομιμο και ετσι) .....

 

δεν νομιζω να χρειαζεται να συζητησουμε κατι αλλο, αφου το λες και μονος σου

αλλωστε απο την αρχη συμφωνουμε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...