Jump to content

[Επίσημο] Εφαρμογές


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχει μάθει κανείς αν υπάρχει πρόγραμμα για μεταφορά των sms's στο pc;;;;

 

Παλιά με το πρόγραμμα της mobile action μπορούσε να γίνει! αλλά δεν έχω δει στο site τους κάποιο αντίστοιχο πρόγραμμα για το 6600....

 

 

ξέρεις κανείς τίποτε περισσότερο;;;;;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια εχω ενα προβλημα με το 3650 εκανα αναβαθμιση στην νοκια κλαμπ τωρα εχω προβλημα με την καρτα μνημης δεν μπορω να την ξεκλειδωσω τι να κανω;
art
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DrMaslow

 

έχει μάθει κανείς αν υπάρχει πρόγραμμα για μεταφορά των sms's στο pc;;;;

 

Παλιά με το πρόγραμμα της mobile action μπορούσε να γίνει! αλλά δεν έχω δει στο site τους κάποιο αντίστοιχο πρόγραμμα για το 6600....

 

 

ξέρεις κανείς τίποτε περισσότερο;;;;;;;

 

 

Υπάρχει το msgsaver το οποίο σώζει μεν τα μηνύματα, αλλά σε μορφή .txt και μπορεί να σου τα εμφανίζει όλα μαζί! Εγώ το χρησιμοποιώ, είναι αρκετά καλό! :)

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο, το χρησιμοποιω και γω!τα sms που περιεχουν ελληνικους χαρακτηρες σωζονται κανονικα(και οχι κινεζικα) σαν κειμενο(στα notes)

:lock:

 

twitter.com/jojoGPS

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jojo

 

πολυ καλο, το χρησιμοποιω και γω!τα sms που περιεχουν ελληνικους χαρακτηρες σωζονται κανονικα(και οχι κινεζικα) σαν κειμενο(στα notes)

 

oταν ομως μεταφέρεις την σημείωση στο Pc στα βγάζει ελληνικά?Γιατί εμένα μου τα βγάζει κινέζικα :worry: ,ενώ στο κιν είναι ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bbbb

 

oταν ομως μεταφέρεις την σημείωση στο Pc στα βγάζει ελληνικά?Γιατί εμένα μου τα βγάζει κινέζικα :worry: ,ενώ στο κιν είναι ελληνικά

 

Ίσως να παίζει κάτι με την κωδικοποίηση των χαρακτήρων! Περίεργο όμως! Σ'εμένα τα εμφανίζει κανονικά! Τα κάνω save all σαν notes και μετά στον υπολόγιστή!

Link to comment
Share on other sites

Το 3100 οπως και 72χχ και 6χχχ εχει locked την ληψη εικονων και αρχειων ηχου απο αλλα κινητα.

thats the why :)

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ekana anabathmisi sto kinito stin ekdosi 4.13 me skopo na litourgisi epitelous o tilefonitis!!!!!!

dokimasa kai ton smartanswere kai ton auto pilot tis http://www.killermobile.com alla paroti litourgoun autos pou me perni otan afini minima kai ego ton akouo alla kai autos akoui emena kai oti ginete giro mou!!!!!!!!!

kamia idea??????

euxaristo poli!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Finn

 

Το 3100 οπως και 72χχ και 6χχχ εχει locked την ληψη εικονων και αρχειων ηχου απο αλλα κινητα.

thats the why :)

 

file finn

to provlima einai oti otan pao na steilo meso seleq to midi kai fisika me multimedia apostoli mou vgazei to minima (adinamia eisagogis stoixeiou).

prospathisa xthes na peraso to mms it mipos mporeso na steilo meso autou tou programmatos ta midi pou thelo alla to programma den to ipostirize to 3650(file not compatible with phone egrafe).

 

ti na kano :worry: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πειτε μου καμια καλη εφαρμογη για να βαλω στο κινητο μου... βαρεθηκα να ακουω για προβληματα και αλλα... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tron

 

mporei na ekana kati tetoio

 

exeis to mms it gia 3650?

 

Για 7650, για 3650/N-Gage/SX1/Sendo X/... και για 6600. Τα δύο τελευταία έχουν ελάχιστες διαφορές. Πληροφορίες εδώ. Αυτό που κάνει πάντως το πρόγραμμα είναι να στέλνει αυτούσιο το αρχείο. Έχω την εντύπωση ότι τα Series 40 δέχονται ένα συγκεκριμένο τύπο MIDI αρχείων.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mikem4600

 

Για 7650, για 3650/N-Gage/SX1/Sendo X/... και για 6600. Τα δύο τελευταία έχουν ελάχιστες διαφορές. Πληροφορίες εδώ. Αυτό που κάνει πάντως το πρόγραμμα είναι να στέλνει αυτούσιο το αρχείο. Έχω την εντύπωση ότι τα Series 40 δέχονται ένα συγκεκριμένο τύπο MIDI αρχείων.

 

 

mikem,ποια προγραμματα χρησιμοποιησες για να κανεις τα mms_it και gpaph?(versions etc)

επισης εχω ενα προβλημα στο αρχειο pkg. δε μπορω να βαλω ενα επιπλεον component, αλλα δε το αναγνωριζει το 7650

 

;Languages
&EN,EL
;
#{"app by jojo" , "app by jojo"},(0x1000A123),2,8,0
;
*"D:\JOJO\1\key.key","D:\JOJO\1\cer.cer"
;
(0x101F6F88), 0, 0, 0, {"Series60ProductID" , "Series60ProductID"}
;
;@"Component",(UID)
@"D:\JOJO\1\patch.sis",(0x101FFF12)
;
; License file
;
{
"D:\JOJO\1\license.txt"
"D:\JOJO\1\licensegr.txt"
}-"",FT,TA
;
;9 files to install:
;

:lock:

 

twitter.com/jojoGPS

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jojo

 

mikem,ποια προγραμματα χρησιμοποιησες για να κανεις τα mms_it και gpaph?(versions etc)

επισης εχω ενα προβλημα στο αρχειο pkg. δε μπορω να βαλω ενα επιπλεον component, αλλα δε το αναγνωριζει το 7650

 

(......)

 

Κατά το μεγαλύτερο μέρος χρησιμοποίησα το Nokia Series 60 SDK 1.2. Για το 7650 που του λείπουν κάποιες βιβλιοθήκες χρησιμοποίησα το SDK 0.9, και για το 6600 το SDK για Series 60 v. 2.0. Debugger κλασικά η Microsoft Visual C++ 6 SP5 (αν ξέρει κανείς πως να κάνει τη Visual C++ .NET 2002/2003 να δουλέψει με το SDK, please PM me!), Sun JVM 1.4.2_01 για τα προγράμματα του SDK που το απαιτούν (αν και τα περισσότερα έχουν διάφορα προβλήματα και δεν τα χρησιμοποίησα ιδιαίτερα), και Perl 5.8.0 για όλα τα SDK της Nokia. Επίσης, δοκίμασα τα προγράμματα και με τα SDK της Siemens και της Sendo (της οποίας ο emulator δεν μου τρέχει...).

 

Για το .pkg, δεν έχω χρησιμοποιήσει components πουθενά, και δεν έχω 7650 για να δοκιμάσω. Ένα πολύ καλό Symbian C++ site που ίσως σε βοηθήσει είναι το NewLC.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι αμα εχω τον S launcher και παω να βαλω το S awnser μετα δεν ανοιγει μονο του το S launcher ενω το S awnser ανοιγει (ενοω οταν ανοιγω το κινητο)? Δηλαδη ενα απο τα 2 θα πρεπει να εχεις?
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: NokiaN-Gage/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Paidia eixa ton webviewer 3.0,kai den mou paizei sto ngage :( Kati mou leei oti vgike nea version,kai kapou eida oti uparxei version 3.0.2!Kserete pou mporw na tin vrw full,h an uparxei k gia auth th version kanena kolpo gia na ginei full?:confused: Euxaristw :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mitsos

 

Wirelessly posted (Nokia 3650: NokiaN-Gage/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Paidia eixa ton webviewer 3.0,kai den mou paizei sto ngage :( Kati mou leei oti vgike nea version,kai kapou eida oti uparxei version 3.0.2!Kserete pou mporw na tin vrw full,h an uparxei k gia auth th version kanena kolpo gia na ginei full?:confused: Euxaristw :)

 

 

h**p://www.aivanet.com/gr/index.php?pageNum_sybycat=1&totalRows_sybycat=30&show=11&cat=6&type=1

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mikem4600

Για το .pkg, δεν έχω χρησιμοποιήσει components πουθενά, και δεν έχω 7650 για να δοκιμάσω. Ένα πολύ καλό Symbian C++ site που ίσως σε βοηθήσει είναι το NewLC.

παρα πολυ καλο site.

εχω βρει και ενα πολυ καλο tutorial για τα pkg allaboutsymbian

:lock:

 

twitter.com/jojoGPS

Link to comment
Share on other sites

παιδια

εψαξα γυρω στις 20 σελιδες αλλα δεν βρηκα κατι και ετσι λεω να ρωτησω Περασα το worldmate στο 3650 αλλα στις πολεις δεν δινει δυνατοτητα αλλαγης (εχει σαν Home Λονδινο η Λιβερπουλ) Ειναι ετσι η εγω κανω κατι λαθος ? Διοτι ετσι δεν μπορουμε να βαλουμε την ωρα της Αθηνας ,αρα αχρηστο το προγρ :o

Το ιδιο βεβαια και στους χαρτες :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Megalos (14th December 2003, 22:29 )

 

παιδια

εψαξα γυρω στις 20 σελιδες αλλα δεν βρηκα κατι και ετσι λεω να ρωτησω Περασα το worldmate στο 3650 αλλα στις πολεις δεν δινει δυνατοτητα αλλαγης (εχει σαν Home Λονδινο η Λιβερπουλ) Ειναι ετσι η εγω κανω κατι λαθος ? Διοτι ετσι δεν μπορουμε να βαλουμε την ωρα της Αθηνας ,αρα αχρηστο το προγρ :o

Το ιδιο βεβαια και στους χαρτες :(

 

 

Den einai etsi.exei kai tin athina kai ston xarti tin deixnei. I ekdosi ftaiei. Bale alli

http://x2.putfile.com/3/6717061370.gif
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...