Jump to content

[Επίσημο] Εφαρμογές


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επιτελους, οτι χρειαζοταν ο Fexplorer για να γινει και γρηγορος στην επομενη εκδοση, την 1.16

 

FExplorer V1.16 .........

 

 

* it's now possible to set (in the settings) a password to enter in FExplorer, if this password is left blank, no password is required to run FExplorer, this password can have a length of 20 characters but it's not encrypted (12/28/2005).

 

* in the settings, it's now possible to choose if the system and hidden files must be displayed or not (in one time) (12/07/2005).

 

* in the settings, it's now possible to choose between the 'true icon' associated with a file or some built-in icon, this increase drastically the display of content of a directory when there are a lot of files (12/06/2005).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον οι γνώστες δεν πρόσεξαν το ερώτημα μου και κάνω ακόμη μια φορά την ερώτηση...

Υπάρχει εφαρμογή που παίζει ράδιο και δείχνει μηνύματα rds??

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ράδιο η συσκευή σου;

Υπάρχουν 2-3 που χρησιμοποιούν όμως το GPRS. Με άλλα λόγια δεν λέει..

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον οι γνώστες δεν πρόσεξαν το ερώτημα μου και κάνω ακόμη μια φορά την ερώτηση...

Υπάρχει εφαρμογή που παίζει ράδιο και δείχνει μηνύματα rds??

 

Οπως ειπες και πριν, σαν του w800/k750 . Οχι δυστυχως δεν υπαρχει.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ma@l@ki@ efarmogi.otan piga na pe3o ogg koliise.to equalizer allazei kratodas to molibaki kai metakinontas ton stayro keteythinsis.eipa na kano to N70 sto mpaso toy opos to K750i alla ipirxe apisteftei paramorfosi.+telika to kalitero einai to ensomatomeno music player pou exei,ftiaxneis kai listes.oso gia to ogg leei gia tin xoritikotita kai mono.fiati sto pc moy ta exo ola se mp3 ki oxi se ogg kai bargieme na kano kathe fora metatropi.gi ayto pairneis mia 512MB to gemizeis mp3 kai telos!!!

Ε όχι οτι ο player του Ν70 έχει καλύτερα μπάσα από τον Alon player...Εγώ που τα έχω συγκρίνει με ακουστικά sony, τουλάχιστον σε ήχο και δη σε μπάσα, υπερτερεί ο player της Alon. Εννοείται βέβαια οτι αν βάλεις τσίτα τα μπάσα ο ήχος παραμορφώνεται. Όμως μην ξεχνάμε οτι αναφερόμαστε σε software κινητού τηλεφώνου και όχι σε mp3 player συσκευή...Ας είχε φροντίσει η nokia να ενσωματώσει και ένα ρημάδι equalizer στον player της (όπως στο Ν91) να μην έχουμε ανάγκη τέτοιου είδους προγράμματα. Aσε πού αν καταλάβεις πως ρυθμίζεται το equalizer :D θα διαπιστώσεις ότι είναι πιό "ρυθμίσημο" :O (sorry για τη λέξη αλλά δε μου έρχεται άλλη) από τα equalizer άλλων αντίστοιχων προγραμμάτων (βλ. vikingmp3). Όντως ο player του τηλ. υπερτερεί στο θέμα των playlist. Τώρα σε ότι αφορά τα ogg αρχεία κι εγώ έχω διαβάσει οτι έχει πρόβλημα. Δεν το έχω δοκιμάσει γιατί δεν έχω και ούτε σκοπεύω να χρησιμοποιήσω σύντομα ogg αρχεία. Ό,τι έχω είναι mp3.

Εν κατακλείδι, για κάποιον όπως εγώ που τον ενδιαφέρει λίγο καλύτερη ποιότητα ήχου από τον ενσωματωμένο player του τηλεφώνου και όχι τόσο η ευχρηστία, ο Alon player είναι μια καλή (όχι βέβαια η καλύτερη) λύση. Μόνο για mp3...:)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον οι γνώστες δεν πρόσεξαν το ερώτημα μου και κάνω ακόμη μια φορά την ερώτηση...

Υπάρχει εφαρμογή που παίζει ράδιο και δείχνει μηνύματα rds??

Πως θα γινει αυτο? αφου ο δεκτης του κινητου δεν υποστηριζει rds.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

επιτελους, οτι χρειαζοταν ο Fexplorer για να γινει και γρηγορος στην επομενη εκδοση, την 1.16

 

FExplorer V1.16 .........

 

 

* it's now possible to set (in the settings) a password to enter in FExplorer, if this password is left blank, no password is required to run FExplorer, this password can have a length of 20 characters but it's not encrypted (12/28/2005).

 

* in the settings, it's now possible to choose if the system and hidden files must be displayed or not (in one time) (12/07/2005).

 

* in the settings, it's now possible to choose between the 'true icon' associated with a file or some built-in icon, this increase drastically the display of content of a directory when there are a lot of files (12/06/2005).

 

εχει βγει σπασμε**??

Link to comment
Share on other sites

Πως θα γινει αυτο? αφου ο δεκτης του κινητου δεν υποστηριζει rds.

Αυτό δεν το ήξερα. Επίσης αν χρησιμοποιεί gprs δεν λέει.

 

nervous, aisopos thanks:happy:

Link to comment
Share on other sites

kana link gia katevasma tou neou fexplorer?

Oταν θα ειναι ετοιμος ,το κατεβαζεις απο εδω :rolleyes:

http://www.gosymbian.com/FE_download.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

To CityTime (kai i ekdosi 2.5 kai i 2.10) meta apo kapoio diastima lkanonikis leitourgias (giro stis 2 ebdomades) stamataei na douleuei.:!: Xsekinaei, mpainei mono stin arxiki othoni (sta rologia) kai apo kei kei pera den patiountai ta belakia dexsia aristera gia na metakinithei stis alles othones pou exei (xarti ktl). Einai kai c r a c k e d opote den nomizo na yparxei problem me register, alloste den mou bgazei kanena minima sxetiko. Exei tyxei se kanenan kati tetoio i douleuei kanonika? (exo to 6630).
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, τα ogg δεν έχουν καμμία σχέση με τα mp3. Μιλάμε για καλύτερη ποιότητα με λιγότερο από το μισό μέγεθος. Έχω μια DV 1GB και έχω περίπου 20-25 άλμπουμ - περίπου 200 τραγούδια -, 700 με 800 εικόνες και 80 και βάλε εφαρμογές...

Ασχολούμε με την μουσική χρόνια - παίζω κιθάρα, έχω παίξει με μερικά σχήματα, έχω παίξει κάποιες συναυλίες, ασχολούμαι με δικές μου ηχογραφήσεις αλλά και άλλων και τα λέω όλα αυτά γιατί η ποιήτητα του ήχου για εμένα είναι πολύ συμαντική. Επειδή θέλω να έχω μια ολοκληρωμένη άποψη για ένα γκρουπ, προτιμώ να έχω όλο το άλμπουμ μαζί μου και όχι τις 2-3 επιτυχίες του. Για να ευχαριστηθώ με ακουστικά ένα mp3 θα πρέπει να είναι η δειγματοληψίια του από 196kbps και επάνω. Η ίδια ποιήτητα υπάρχει σε ένα ogg αρχείο με λιγότερο από το μισό μέγεθος και δειγματοληψίια 88kbps. Αν τα είχα σε mp3, αυτό θα ήταν "καταστροφικό" για τον ελεύθερο χώρο της κάρτας μου ή θα έπρεπε μέρα παρά μέρα να σβήνω και να γράφω...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, τα ogg δεν έχουν καμμία σχέση με τα mp3. Μιλάμε για καλύτερη ποιότητα με λιγότερο από το μισό μέγεθος. Έχω μια DV 1GB και έχω περίπου 20-25 άλμπουμ - περίπου 200 τραγούδια -, 700 με 800 εικόνες και 80 και βάλε εφαρμογές...

Ασχολούμε με την μουσική χρόνια - παίζω κιθάρα, έχω παίξει με μερικά σχήματα, έχω παίξει κάποιες συναυλίες, ασχολούμαι με δικές μου ηχογραφήσεις αλλά και άλλων και τα λέω όλα αυτά γιατί η ποιήτητα του ήχου για εμένα είναι πολύ συμαντική. Επειδή θέλω να έχω μια ολοκληρωμένη άποψη για ένα γκρουπ, προτιμώ να έχω όλο το άλμπουμ μαζί μου και όχι τις 2-3 επιτυχίες του. Για να ευχαριστηθώ με ακουστικά ένα mp3 θα πρέπει να είναι η δειγματοληψίια του από 196kbps και επάνω. Η ίδια ποιήτητα υπάρχει σε ένα ogg αρχείο με λιγότερο από το μισό μέγεθος και δειγματοληψίια 88kbps. Αν τα είχα σε mp3, αυτό θα ήταν "καταστροφικό" για τον ελεύθερο χώρο της κάρτας μου ή θα έπρεπε μέρα παρά μέρα να σβήνω και να γράφω...

Αν και θα βγούμε κάπως εκτός θέματος, θεωρώ ότι η διαφορά ανάμεσα στα 128 και 196 μπορεί να γίνει αντιληπτή (και με πολύ δυσκολία) μόνο σε συστήματα με εξαιρετικά υψηλή απόδοση ήχου. Ας μην ξεχνάμε πλέον πως οι κωδικοποιητές δεν είναι όπως πριν 4-5 χρόνια που ένα ΜΡ3 στα 128 έκανε "γαργάρες".

Βρίσκω κάπως υπερβολική την φασαρία που γίνεται για τα OGG.

Όπως είπε και κάποιος φίλος παραπάνω, παίρνεις μια 512 (ή 1GB όταν κυκλοφορήσουν) και τελειώνει η υπόθεση. 150-200 κομμάτια δεν είναι και άσχημα για κινητό.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Αν και θα βγούμε κάπως εκτός θέματος, θεωρώ ότι η διαφορά ανάμεσα στα 128 και 196 μπορεί να γίνει αντιληπτή (και με πολύ δυσκολία) μόνο σε συστήματα με εξαιρετικά υψηλή απόδοση ήχου. Ας μην ξεχνάμε πλέον πως οι κωδικοποιητές δεν είναι όπως πριν 4-5 χρόνια που ένα ΜΡ3 στα 128 έκανε "γαργάρες".

Βρίσκω κάπως υπερβολική την φασαρία που γίνεται για τα OGG.

Όπως είπε και κάποιος φίλος παραπάνω, παίρνεις μια 512 (ή 1GB όταν κυκλοφορήσουν) και τελειώνει η υπόθεση. 150-200 κομμάτια δεν είναι και άσχημα για κινητό.

 

Φίλε μου, οι "γαργάρες" των 128kbps, μου κάνουν ακόμα κακή εντύπωση. Χωρίς να χρειαστεί να χρησιμοποιήσεις κάποια συστήματα με εξαιρετικά υψηλή απόδοση ήχου απλώς και μόνο με ακουστικά, η λεπτομέρια αυτή διογκώνεται. Ίσως έχω ευαίσθητο αυτί, αλλά δεν είμαι ο μόνος.Τα 150-200 κομμάτια σε μια κάρτα του 1GB σε 196kbps θα την τελειώσουν πολύ γρήγορα - αν χωρέσουν όλα. Κρίμα δεν είναι να μην έχεις τα διπλάσια τραγούδια;

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

[New] Best Desk for S60

http://shop.my-symbian.com/include/pictures/1205985/desk0.gif

Best Desk by Smartphoneware is a powerful tool that allows to personalize and customize your smartphone. It increases the productivity usage of your mobile and lets you quickly access information stored on your device. Best Desk is a flexible system of customizable panels and full-featured, information rich plugins that represent to-do, calendar entries, messages, call log information, birthdays, list of recent applications, favourites, operator information etc.

http://my-symbian.com/7650/applications/applications.php?fldAuto=1536&faq=2

πολύ καλή εφαρμογή φαίνεται αλλά δυστυχώς δεν μου τρέχει σε 3230 (ούτε trial ούτε "αγορασμένη")... Κάνει update και μετά από 5'' κλείνει η εφαρμογή... Κρίμα... Την έχει δοκιμαει κανείς άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις πολύ ευαίσθητο αυτί ή εγώ πολύ αναίσθητο :)

Νομίζω ότι ένα μικρό "φύσημα" που κάπως ακούγεται, δεν έχει να κάνει τόσο με τα kbps όσο με τον player του κινητού και ίσως και τα ακουστικά.

Όπως και να το κάνεις, το κινητό σε καμία περίπτωση δεν στερεοφωνικό.

Εντάξει, δεν θα ήταν άσχημο να έχεις όλη την συλλογή σου μέσα, αλλά δεν χάλασε κι ο κόσμος αν βάζεις που και που την κάρτα σου στον card reader για ανανέωση :)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα δεν είναι να μην έχεις τα διπλάσια τραγούδια;

 

Ti na ta kaneis an den prokeitai na se vgalei h bataria na ta akouseis...? :p

 

Ta ogg epishs katanalwnoun perissoterh afou exoun kai pio ypsilh sympiesh!

Link to comment
Share on other sites

To CityTime (kai i ekdosi 2.5 kai i 2.10) meta apo kapoio diastima lkanonikis leitourgias (giro stis 2 ebdomades) stamataei na douleuei.:!: Xsekinaei, mpainei mono stin arxiki othoni (sta rologia) kai apo kei kei pera den patiountai ta belakia dexsia aristera gia na metakinithei stis alles othones pou exei (xarti ktl). Einai kai c r a c k e d opote den nomizo na yparxei problem me register, alloste den mou bgazei kanena minima sxetiko. Exei tyxei se kanenan kati tetoio i douleuei kanonika? (exo to 6630).

και στο 6600 το ιδιο. και νομιζα οτι εφταιγε το φορματ που εκανα :p. δε θυμομουν αν εγκαθιστουσε τιποτα στη μνημη τηλεφωνου.:)

πολύ καλή εφαρμογή φαίνεται αλλά δυστυχώς δεν μου τρέχει σε 3230 (ούτε trial ούτε "αγορασμένη")... Κάνει update και μετά από 5'' κλείνει η εφαρμογή... Κρίμα... Την έχει δοκιμαει κανείς άλλος?
ουτε στο 6600, ουτε στο 3230 αλλα ουτε και στο Ν70 δουλευει:wacko:, δοκιμασμενα. οποτε μη σκας, θα βγει κι αλλη εκδοση λογικα :)
Link to comment
Share on other sites

πολύ καλή εφαρμογή φαίνεται αλλά δυστυχώς δεν μου τρέχει σε 3230 (ούτε trial ούτε "αγορασμένη")... Κάνει update και μετά από 5'' κλείνει η εφαρμογή... Κρίμα... Την έχει δοκιμαει κανείς άλλος?

 

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις πολύ ευαίσθητο αυτί ή εγώ πολύ αναίσθητο :)

Νομίζω ότι ένα μικρό "φύσημα" που κάπως ακούγεται, δεν έχει να κάνει τόσο με τα kbps όσο με τον player του κινητού και ίσως και τα ακουστικά.

Όπως και να το κάνεις, το κινητό σε καμία περίπτωση δεν στερεοφωνικό.

Εντάξει, δεν θα ήταν άσχημο να έχεις όλη την συλλογή σου μέσα, αλλά δεν χάλασε κι ο κόσμος αν βάζεις που και που την κάρτα σου στον card reader για ανανέωση :)

 

Πάντως εγώ δεν μιλάω για φύσημα αλλά για τις γνωστές γαργάρες. Η ποιότητα που εγώ ακούω στα ακουστικά πάντως είναι αρκετά καλή - και εκεί είναι που με ενοχλεί αυτή διαφορά της συμπίεσης. Αν ακούς πολλές ώρες μουσική κάθε ημέρα, το βάλε βγάλε της κάρτας είναι "εκνευριστικά" συχνό. Η συλλογή μου είναι πάνω από 700 CDs άρα έτσι και αλλιώς δεν μπορώ να την έχω μαζί μου, αλλά καλύτερα να έχεις μαζί σου 20 άλμπουμ παρά 10, έτσι;..

 

Όσο για τον φίλο που λέει για την μπαταρία, δεν μπορώ να πω με σιγουριά αν έχω δει διαφορά στην κατανάλωση, πάντως γεγονός είναι ότι φορτίζω το κινητό κάθε ημέρα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

paidia oson afora th suzhthsh peri ogg kai mp3 kapoia stigmh prin apo ena enamish xrono pou protoematha ti einai ta ogg eixa dei se ena txt oti 64kbps twn isodunamoun me 128kbps twn mp3.sumperasma twn parapanw einai oti einai anousio na ftanete ta 128kbps sta ogg kathws den tha deite polu diafora se ena kinhto.egw prosopika ta vazw sta 99kbps kai akougetai apsoga.mporeite fusika na ta exete kai pio xamhla.apla egw epeidh to sundew suxna kai me hifi to exw valei ekei.epishs exw kanei opws exw pei epanhllhmena patenta kai exw valei akoustika sennheiser sto n70 mou me volume control epanw.apsoges psires. epishs an kapoio kommati akougetai xamhla xrhsimopoiw ena programma to mp3gain to opoio eina gia enisxush ths entashs twn kommatiwn.fusika de to auxanete aperiorista alla mexri na mhn emfanizontai parasita ston player tou kinhtou.arketa xrhsimo programma pou sxedon mou exei lusei ta xeria.prosopika gia mena ogg rulez!allwste me ena codec mporw kai paizw ogg san ringtones.telos me ena allo codec kai metonomazontas ta ogg se mp3 mporw na paizw ogg me ton enswmatwmeno player.de xerw vevaia an xanetai kati se poiothta me th metonomasia.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ δεν μιλάω για φύσημα αλλά για τις γνωστές γαργάρες.

Μου φαίνεται παράξενο που ακούς γαργάρες στα 128. Μήπως η μετατροπή έχει γίνει με παλιό κωδικοποιητή; Λέω εγώ τώρα..

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

...apla egw epeidh to sundew suxna kai me hifi to exw valei ekei.

Nομιζω οτι με αυτον τον τροπο μπορεις να καψεις τιποτα στο κινητο αν παιζεις δυνατα την μουσικη....Δεν ξερω αν μπορει να το επαληθευσει κανεις!:confused:

Παντως γινεται κατι τετοιο και με το Ν90?!

JIMNYCLUB.GR

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, τα ogg δεν έχουν καμμία σχέση με τα mp3. Μιλάμε για καλύτερη ποιότητα με λιγότερο από το μισό μέγεθος. Έχω μια DV 1GB και έχω περίπου 20-25 άλμπουμ - περίπου 200 τραγούδια -, 700 με 800 εικόνες και 80 και βάλε εφαρμογές...

Ασχολούμε με την μουσική χρόνια - παίζω κιθάρα, έχω παίξει με μερικά σχήματα, έχω παίξει κάποιες συναυλίες, ασχολούμαι με δικές μου ηχογραφήσεις αλλά και άλλων και τα λέω όλα αυτά γιατί η ποιήτητα του ήχου για εμένα είναι πολύ συμαντική. Επειδή θέλω να έχω μια ολοκληρωμένη άποψη για ένα γκρουπ, προτιμώ να έχω όλο το άλμπουμ μαζί μου και όχι τις 2-3 επιτυχίες του. Για να ευχαριστηθώ με ακουστικά ένα mp3 θα πρέπει να είναι η δειγματοληψίια του από 196kbps και επάνω. Η ίδια ποιήτητα υπάρχει σε ένα ogg αρχείο με λιγότερο από το μισό μέγεθος και δειγματοληψίια 88kbps. Αν τα είχα σε mp3, αυτό θα ήταν "καταστροφικό" για τον ελεύθερο χώρο της κάρτας μου ή θα έπρεπε μέρα παρά μέρα να σβήνω και να γράφω...

exw dokimasi kodikopiesi se ogg kai mp3, apo to pc mpori na exi kapia diafora. ala sta kinita idika me ta akoustika tis nokia ine midemini (an iparxi).

sevome to oti asxolisi me mousiki ktl.. ala siga min exw PX ola ta album ton GunsNRoses ( ime fun ) sto kinito. an 8elw na sximatisw apopsi gia to sigrotima akouw ta cd tous sto pc i sto stereofoniko kai apo eki kai pera pernaw sto kinito ta komatia pou mou aresoun. den to vriskw logiko na exw 500 tragoudia apo ta opia akouw mon 50!!!

Pados an sou xrisimevoun se kati pare kapio mp3 Hd me 20 kai pano GB pou exoun ftasi 8a mporis na exis oli tin silogi sou ( i arketi) apo mp3 kai se 196kpbs.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...