Jump to content

[Επίσημο] Εφαρμογές


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον stelar

 

εσύ Sergios σαν να λες πολλά ψέμματα για να ανησυχείς έτσι :p

 

 

Τι λες τώρα! Εγώ;!;! Δικηγόρος και να λέει ψέμματα που ακούστηκε; :p :D

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον pao13grc

 

Φίλε johner εννοείς ότι πρέπει να έχω ανοιχτώ το pc suite για να δουλέψει το pc filemanager?Άν ναί το δοκίμασα τώρα αυτό και δεν κατάφερα τίποτα.Μήπως κάνω κάτι λάθος?Θα σου πώ ακριβώς τί κάνω.

Πάω στο κινητό και ενεργοποιώ τις υπέρηθρες,ανοίγω το pc suite και μου βγάζει ότι είναι συνδεδεμένο το κινητό μου και μετά ανοίγω και το pc filemanager αλλά δυστηχώς δεν μου δείχνει τίποτα.Ο pc μου "τρέχει" τα Windows Me.Άν βρείς κάτι σε παρακαλώ ενημέρωσέ με γιατί χρειάζομαι οπωσδήποτε να διαχειριστώ τα αρχεία του κινητού μου.

Thanks for all!

 

P.S:Θέλω να διαχειριστώ όλα τα αρχεία του κινητού και όχι μόνο εικόνες,ήχους όπως κάνει το pc suite.Χρειάζομαι κάτι σαν το seleg αλλά να τρέχει στο pc και όχι στο κινητό.

 

 

 

 

Keep going!!!

 

 

Βασικά πρέπει να δείχνει οτι ο mrouter είναι συνδεδεμένος!

Αν αυτό δουλεύει θα δουλεύει και το File manager!

Link to comment
Share on other sites

Akouste ti ginete.Ekana engatastasi to fs caller 2.0.Meta apo 15 meres elikse to trial to esvisa kai kapoios apo do mesa den 8imame to onoma tou na me sinxoresei mou edose ena site opou itan full.Otan to ekana engatastasi eno itan full mou elege trial days. kserei kaneis tpt ?Mipos to exei kapoios spasmeno na mou to steilei?

 

Εχω ενα FSCaller 2.0 με το αρχειο .app που με την βοηθεια του SeleQ μπορεις να το κανεις crack... :)

 

Πες email να σου το στειλω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον pao13grc

 

Φίλε μου,δέν θέλω να μου δείχνει μόνο contacts,sms,images και τα κλασσικά που δέχνει και το pc suite αλλά τους φακέλους του κινητού στον υπολογιστή έτσι ώστε να μπορώ με ένα απλό copy-paste να μεταφέρω αρχεία του κινητου ή και του pc στο ένα ή στο άλλο.Θέλω να φαίνονται όλοι οι φάκελοι στο pc.

 

C:\

Nokia

System

Videos

E:\

Images

mp3

Others

_PaibTN

playlist

Sounds......κλπ

 

Θέλω να φαίνονται 'ετσι στο pc.Έχει αυτή τη δυνατότητα το handset manager?

Sorry για την ταλαιπωρία και τα εκτενεί μου post.

Φιλικά...

 

 

Keep going!!!

 

 

Καπως ετσι τα δειχνει χωρις βεβαια λεπτομεριες αλλα μπορει να σε βολεψει !

Δοκιμασε το, δεν χανεις τιποτα ! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MaD

 

Akouste ti ginete.Ekana engatastasi to fs caller 2.0.Meta apo 15 meres elikse to trial to esvisa kai kapoios apo do mesa den 8imame to onoma tou na me sinxoresei :o mou edose ena site opou itan full.Otan to ekana engatastasi eno itan full mou elege trial days. :'( kserei kaneis tpt ?Mipos to exei kapoios spasmeno na mou to steilei?

 

 

Φίλε μου παρακάτω έχω επισυνάψη το fscaller v2 full.Είναι συμπιεσμένο με winrar.Περιέχει το fscaller.sis αρχείο και ένα άλλο fscaller.app που είναι και το crack της εφαρμογής.Θα εγκαταστήσεις το πρώτο στο κινητό και μετά θα μεταφέρεις το .app αρχείο στο φάκελο του fscaller με το seleq ή οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα.

Άν το εγκαταστήσεις στην μνήμη τηλεφώνου ο κατάλογος βρίσκετε στο:

c:\system\apps\fscaller κάτι αντίστοιχο άν το "βάλεις" στην MMC.

 

 

 

Keep going!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MaD

 

Akouste ti ginete.Ekana engatastasi to fs caller 2.0.Meta apo 15 meres elikse to trial to esvisa kai kapoios apo do mesa den 8imame to onoma tou na me sinxoresei :o mou edose ena site opou itan full.Otan to ekana engatastasi eno itan full mou elege trial days. :'( kserei kaneis tpt ?Mipos to exei kapoios spasmeno na mou to steilei?

 

 

Μάλλον θα είχαν μείνει κάποια ρχεία μετά την απεγκατάσταση!

Κάνε uninstall! Σβήσε προσεκτικά όλα τα αρχεία του FSCaller με το SeleQ και κάνε άλλη μια προσπάθεια!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sadiagraxa

 

Καπως ετσι τα δειχνει χωρις βεβαια λεπτομεριες αλλα μπορει να σε βολεψει !

Δοκιμασε το, δεν χανεις τιποτα ! :)

 

 

Έγινε φίλε,θα το δοκιμάσω!

Thanks for all!

 

 

 

Keep going!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sadiagraxa

 

Εχω ενα FSCaller 2.0 με το αρχειο .app που με την βοηθεια του SeleQ μπορεις να το κανεις crack... :)

 

Πες email να σου το στειλω...

 

 

Σωστός πρέπει να αλλάξεις το .app!

Υπάρχει σίγουρα μέσα στο zip! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Βασικά πρέπει να δείχνει οτι ο mrouter είναι συνδεδεμένος!

Αν αυτό δουλεύει θα δουλεύει και το File manager!

 

 

Φίλε μου ο mrouter δείχνει connected αλλά το έψαξα λίγο παραπάνω και ακούστε τώρα πρόβλημα.Έχω 2 pc filemanager zipakia το ένα full και το άλλο demo version το οποίο κατέβασα χθές απο την epocware.Η έκδοση και των δύο είναι η 1.00.Η full έκδοση δεν μου δείχνει τους φακέλους ενώ αντίθετα η demo δουελύει χωρίς κανένα πρόβλημα!!!Καλό ε???

Μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι?Άν κάποιος θέλει να δώσω link για την demo version.

 

 

 

Keep going!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον pao13grc

 

Φίλε μου ο mrouter δείχνει connected αλλά το έψαξα λίγο παραπάνω και ακούστε τώρα πρόβλημα.Έχω 2 pc filemanager zipakia το ένα full και το άλλο demo version το οποίο κατέβασα χθές απο την epocware.Η έκδοση και των δύο είναι η 1.00.Η full έκδοση δεν μου δείχνει τους φακέλους ενώ αντίθετα η demo δουελύει χωρίς κανένα πρόβλημα!!!Καλό ε???

Μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι?Άν κάποιος θέλει να δώσω link για την demo version.

 

 

 

Keep going!!!

 

 

Δώσε link να δοκιμάσω αυτά που έχεις!

 

http://homepages.pathfinder.gr/Johner1/johner_.JPG

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Δώσε link να δοκιμάσω αυτά που έχεις!

Δες το δικό μου πως δουλεύει!

 

photo

 

 

FileManagerDemo.exe

 

Αυτό είναι το demo και το filemanager full είναι εδώ:

 

file manager full

Link to comment
Share on other sites

Στο unwired είχε τεθεί το ίδιο ερώτημα και αν θυμάμαι καλά είχε βρεθεί λύση. Υπάρχει δυνατότητα μέσω κάποιου προγράμματος να στείλουμε στο 3650 ένα αρχείο word και να το αναγνωρίσει το κινητό (διάβασμα, επεξεργασία, αντιγραφή, επικόλληση κτλ.);
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την mirrorofsorrow

Στο unwired είχε τεθεί το ίδιο ερώτημα και αν θυμάμαι καλά είχε βρεθεί λύση. Υπάρχει δυνατότητα μέσω κάποιου προγράμματος να στείλουμε στο 3650 ένα αρχείο word και να το αναγνωρίσει το κινητό (διάβασμα, επεξεργασία, αντιγραφή, επικόλληση κτλ.);

 

To 3650 anagnorizei ta eggrafa word mesw tou programmatos Quickword!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον pao13grc

 

Φίλε μου ο mrouter δείχνει connected αλλά το έψαξα λίγο παραπάνω και ακούστε τώρα πρόβλημα.Έχω 2 pc filemanager zipakia το ένα full και το άλλο demo version το οποίο κατέβασα χθές απο την epocware.Η έκδοση και των δύο είναι η 1.00.Η full έκδοση δεν μου δείχνει τους φακέλους ενώ αντίθετα η demo δουελύει χωρίς κανένα πρόβλημα!!!Καλό ε???

Μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι?Άν κάποιος θέλει να δώσω link για την demo version.

 

 

 

Keep going!!!

 

Συμμετείχα στο beta testing του filemanager και θυμάμαι το εξής: Το αρχικό demo version έδειχνε όλα τα drives και folders, αλλά η επόμενη έκδοση του demo version (η οποία ΔΕΝ είχε διαφορετικό νούμερο, δηλ. ήταν πάλι v1.0), ΔΕΝ τα έδειχνε όλα (π.χ. δεν έδειχνε το Z: ). Ίσως το ζήτησε η Nokia για προφανείς λόγους.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον petran

 

Συμμετείχα στο beta testing του filemanager και θυμάμαι το εξής: Το αρχικό demo version έδειχνε όλα τα drives και folders, αλλά η επόμενη έκδοση του demo version (η οποία ΔΕΝ είχε διαφορετικό νούμερο, δηλ. ήταν πάλι v1.0), ΔΕΝ τα έδειχνε όλα (π.χ. δεν έδειχνε το Z: ). Ίσως το ζήτησε η Nokia για προφανείς λόγους.

 

 

Το πρόβλημα είναι οτι το full η επόμενη έκδοση που αναφέρεσαι δεν δείχνει ούτε ένα Drive του κινητού ενώ αντιθέτως η demo τα δείχνει όλα.Ίσως άν βρεθεί το crack ή το patch της demo έκδοσης που έχω.Θα το ψάξω.

Link to comment
Share on other sites

PEDES einai alithia telika o Demo mou douleyei apsoga...

eno o full paizei sosta mono sto p800.

Mallon otan pas na agoraseis sou zhtaei na dhloseis isos gia pio phone to thes kai as grafei pos einai kai gia p800 kai gia series 60.

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον pao13grc

 

FileManagerDemo.exe

 

Αυτό είναι το demo και το filemanager full είναι εδώ:

 

file manager full

 

 

Δοκίμασα και το Demo και το full και μου δούλεψαν κανονικά! :worry:

Το Demo δεν κατάλαβα τι περιορισμούς έχει!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Δοκίμασα και το Demo και το full και μου δούλεψαν κανονικά! :worry:

Το Demo δεν κατάλαβα τι περιορισμούς έχει!

 

 

Σύμφωνα με την epocware σταματάει να δουλεύει μετά απο 30 μέρες.Χρησιμοποιώ την demo τώρα αναγκαστικά.Δεν βρήκα τίποτα απο crack ή patch δυστηχώς.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,

 

Πρωτα στειλε με Ir η Bluetooth και τα δυο αρχεια στο κινητο σου, ανοιξε το .sis αρχειο για να εγκατασστησεις το FSCaller και μετα εχοντας το .app file στα εισερχομενα μυνηματα σου θα πας με το SeleQ στο:

 

Ε: ή C: αναλογα με το που εχεις βαλει να αποθηκευονται τα μυνηματα σου και θα μπεις στον φακελο System->Mail, ψαξε καπου εκει μεσα θα βρεις και το .app και θα πατησεις Options->Edit->Copy

 

Θα πας μετα στον φακελο apps (αναλογα παλι στο που εχεις αποθηκευσει το προγραμμα) και θα βρεις τον φακελο FSCaller, μπες μεσα και πατα Options->Edit->Paste...

 

C: ειναι η μνημη τηλεφωνου

Ε: ειναι η καρτα μνημης MMC

 

Ελπιζω μετα απο αυτο να σου δουλεψει μια χαρα :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mitsos

 

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

To 3650 anagnorizei ta eggrafa word mesw tou programmatos Quickword!

 

 

Τι καλα που θα ηταν να μπορουσαμε να το βρουμε... Ξερει κανεις?? :o

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα το έβαλα, το είχα τόσο καιρό στον υπολογιστή μου και δεν ήξερα τι έκανε. Απ'ότι είδα διαβάζει μια χαρά τα αρχεία word αλλα δεν κάνει τίποτα άλλο εκτός απο αυτό. Πολύ θα ήθελα να έχω τη δυνατότητα να επεξεργαστώ το έγγραφο, να κάνω αντιγραφή, αποκοπή και επικόλληση σε σημείωση ημερολογίου πχ ή οπουδήποτε αλλού.

Μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο ή μήπως ζητάω πολλά;

Link to comment
Share on other sites

Βρε θα μας τρελάνουν όλοι. Video player για DivX, MPEG2, MPEG4. Η Crystal Player έβγαλε εφαρμογή για τα κινητά μας. Εδώ το .sis, αλλά χρειάζεται και την εφαρμογή μετετροπής σε αρχεία .cme . Περισσότερες πληροφορίες εδώ .

Δεν το δοκίμασα ακόμα, αλλά φοβάμαι ότι στο 7650 θα απογοητευτώ λόγο μνήμης. Κάποιος με 3650 ασ πει εντυπώσεις. Σ'αυτή την έκδοση δεν υποστηρίζει ήχο. αργότερα βλέπουμε.

 

 

Current version has following features:

 

Playback of 176x144 100kbps with 6 FPS, 160x128 56 kbps with 12 FPS

Full color support through true color dithering

Convinient filebrowser allowing easy searching for needed movie

Preview icons and playback

Brightness/Contrast/Saturation settings

Expect the following features in the next releases:

 

Sound support in .CME files

Video recording from build-in camera

Video conferencing support through GPRS & Bluetooth

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το PC File Manager...

 

Κατέβασα και τη Full έκδοση απο το link που έδωσε ο pao13grc και τελικά ήταν ίδια με μια που είχα βρει μόνος μου. Δεν δουλεύει στο 3650 μου. Δε δείχνει κανένα φάκελο, ενώ η demo δουλεύει κανονικά.

 

Έψαξα λίγο παραπάνω όμως και βρήκα μια Full που δουλεύει κανονικά στο 3650 (και σε 7650 υποθέτω). :D

 

Άν θέλει κάποιος να του τη στείλω, ας μου πει, γιατί δεν έχω τώρα κάπου πρόχειρα να την ανεβάσω. :)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...