Jump to content

[Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το pass είναι samfirmware.com :)

Ευχαριστω φιλε. τελικα τα καταφερες με την συσκευη σου ? ολα καλα ?

 

*Καλο ρεβεγιον σε ολους !!!! καλα να περασετε και να εχουμε ενα ομορφο, χαρουμενο και γεματο υγεια 2011 !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω φιλε. τελικα τα καταφερες με την συσκευη σου ? ολα καλα ?

 

*Καλο ρεβεγιον σε ολους !!!! καλα να περασετε και να εχουμε ενα ομορφο, χαρουμενο και γεματο υγεια 2011 !!!!

 

Σόρρυ ήμουν έξω... ναι, αυτό ήταν το pass, sorry Spartan_X, δε σκέφτηκα να το γράψω.

 

Χρόνια πολλά σε όλους, και (πρόωρα) καλή χρονιά με υγεία και πρόοδο. Να είμαστε καλά να χαιρόμαστε τους γαλαξίες μας και αυτούς που αγαπάμε :) :D

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ναί, τα κατάφερα :) Τώρα μένει να περάσω Ελληνικό πληκτρολόγιο, άλλα δεν έχω ούτε το χρόνο ουτέ τη διάθεση να το κάνω αυτή τη στιγμή. Θα το ψάξω απο αύριο αυτό. :lol:

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ 2011 !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ ήμουν έξω... ναι, αυτό ήταν το pass, sorry Spartan_X, δε σκέφτηκα να το γράψω.

 

Χρόνια πολλά σε όλους, και (πρόωρα) καλή χρονιά με υγεία και πρόοδο. Να είμαστε καλά να χαιρόμαστε τους γαλαξίες μας και αυτούς που αγαπάμε :) :D

 

Επισης!!!!!!!!! :D

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕ ΑΡΚΕΤΗ ΤΥΧΗ,ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

 

παιδια μια ερωτηση.οταν ανοιγω το κοινητο (πλεον froyo επιδημο) μερικες φορες αν βλαω το πιν με το που το ζητησει δεν φορτωνει τιποτα παρα μονο τη μπαρα κατω.

ουτε εφαρμογες ουτε τιποτα.

αν το αφησω στο σημειο που ζητα πιν αρκετη ωρα τοτε φωρτονει με μια καθυστερηση αλλα τρεχει.

ειναι φυσιολογικο?λογικα οχι αρα τι φταιει και τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

 

παιδια μια ερωτηση.οταν ανοιγω το κοινητο (πλεον froyo επιδημο) μερικες φορες αν βλαω το πιν με το που το ζητησει δεν φορτωνει τιποτα παρα μονο τη μπαρα κατω.

ουτε εφαρμογες ουτε τιποτα.

αν το αφησω στο σημειο που ζητα πιν αρκετη ωρα τοτε φωρτονει με μια καθυστερηση αλλα τρεχει.

ειναι φυσιολογικο?λογικα οχι αρα τι φταιει και τι κανω?

 

Καλημερα και καλη χρονια. Κατα πασα πιθανοτητα ενα hard reset θα το φερει στα ισα του αλλα τα δεδομενα σου κανοτν φτερα οποτε παρε ενα backup.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει backup με το my backup pro.

αλλα τς σημειωσεις δεν τα κρατησε και τα εχασα.

εβαλα το titanium backup να δω τη λεει.ζηταει προσβασει root κατι το οποιο εχω κανει.αλλα λεει οτι δεν εχω κανει ροοτ.

το ροοτ το εκανα μετα τo update αν θυμαμαι καλα οχι με προγραμμα στο κινητο αλλα απο το pc. το εικονηδιο superuser υπαρχει και εχει δωσει προσβαση στο τιτανιουμ.

καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει backup με το my backup pro.

αλλα τς σημειωσεις δεν τα κρατησε και τα εχασα.

εβαλα το titanium backup να δω τη λεει.ζηταει προσβασει root κατι το οποιο εχω κανει.αλλα λεει οτι δεν εχω κανει ροοτ.

το ροοτ το εκανα μετα τo update αν θυμαμαι καλα οχι με προγραμμα στο κινητο αλλα απο το pc. το εικονηδιο superuser υπαρχει και εχει δωσει προσβαση στο τιτανιουμ.

καμια ιδεα?

 

Ναι, μάλλον δεν έχει μπει σωστά το busybox. Πάτα στο titanium εκεί που λέει problems, και θα σου το κατεβάσει (αν και θα δουλεύει μόνο στο titanium έτσι..)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μάλλον δεν έχει μπει σωστά το busybox. Πάτα στο titanium εκεί που λέει problems, και θα σου το κατεβάσει (αν και θα δουλεύει μόνο στο titanium έτσι..)

 

το τιτανιουμ κανει backup και σε σειμωσεις?

οποτε αν δεν κανει δεν ασχολουμαι.

αλλα το ροοτ σημαινει οτι δεν εχει γινει σωστα αρα το ξανακανω?το ρουτ?

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους. Εκανα τη αναβάθμηση της 2.2 μέσω του kiss patcher.Κ ανένα απολύτως πρόβλημα,και χωρίς να χρειαστεί να κάνω hard reset.Αρκετά πράγματα βελτιώθηκαν,όπως επίσης και η ταχύτητα,με αισθητό λιγότερο lag.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Σε λίγο θα κάνω την αναβάθμιση του νέου μου Galaxy στην 2.2.1 JPY. Ύστερα από μια συμβουλήτου φίλου truckman αποφάσισα να κάνω τη δουλειά μέσω kies patcher. Θα ακολουθήσω τον οδηγό του τυχεράκια.. Λοιπόν: Έβαλα καταρχήν τις τιμές στο kies patcher όπως αναφέρονται ακριβώς στον οδηγό. Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι το εξής: Θα πρέπει εγώ να κατεβάσω από κάπου τη rom JPY ή αυτή θα περαστεί από το kies μέσω του Ιντερνετ???

Και κάτι άλλο? Επειδή είδα οτι πολλά παιδιά έχουν ένα θεματάκι μετά με τις apn ρυθμίσεις λόγω του οτι η JPY δεν είναι ελληνική και δεν μπορεί να τις πάρει από τη sim κατευθείαν, αν μπω στις ρυθμίσεις αυτές και τις γράψω πρώτα σε ένα χαρτί για να μπορώ να τις περάσω μετά δεν είναι η λύση?

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Σε λίγο θα κάνω την αναβάθμιση του νέου μου Galaxy στην 2.2.1 JPY. Ύστερα από μια συμβουλήτου φίλου truckman αποφάσισα να κάνω τη δουλειά μέσω kies patcher. Θα ακολουθήσω τον οδηγό του τυχεράκια.. Λοιπόν: Έβαλα καταρχήν τις τιμές στο kies patcher όπως αναφέρονται ακριβώς στον οδηγό. Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι το εξής: Θα πρέπει εγώ να κατεβάσω από κάπου τη rom JPY ή αυτή θα περαστεί από το kies μέσω του Ιντερνετ???

Και κάτι άλλο? Επειδή είδα οτι πολλά παιδιά έχουν ένα θεματάκι μετά με τις apn ρυθμίσεις λόγω του οτι η JPY δεν είναι ελληνική και δεν μπορεί να τις πάρει από τη sim κατευθείαν, αν μπω στις ρυθμίσεις αυτές και τις γράψω πρώτα σε ένα χαρτί για να μπορώ να τις περάσω μετά δεν είναι η λύση?

 

Στην πρώτη ερώτηση, μετά το χακάρισμα το kies θα σου προσφέρει την αναβάθμιση από μόνο του. Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να μην αποσυνδέσεις το κινητό από τον υπολογιστή μέχρι να τελειώσει η διαδικασία. Στο δεύτερο, γιατί όχι, δεν είναι άσχημη η ιδέα σου.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Σε λίγο θα κάνω την αναβάθμιση του νέου μου Galaxy στην 2.2.1 JPY. Ύστερα από μια συμβουλήτου φίλου truckman αποφάσισα να κάνω τη δουλειά μέσω kies patcher. Θα ακολουθήσω τον οδηγό του τυχεράκια.. Λοιπόν: Έβαλα καταρχήν τις τιμές στο kies patcher όπως αναφέρονται ακριβώς στον οδηγό. Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι το εξής: Θα πρέπει εγώ να κατεβάσω από κάπου τη rom JPY ή αυτή θα περαστεί από το kies μέσω του Ιντερνετ???

Και κάτι άλλο? Επειδή είδα οτι πολλά παιδιά έχουν ένα θεματάκι μετά με τις apn ρυθμίσεις λόγω του οτι η JPY δεν είναι ελληνική και δεν μπορεί να τις πάρει από τη sim κατευθείαν, αν μπω στις ρυθμίσεις αυτές και τις γράψω πρώτα σε ένα χαρτί για να μπορώ να τις περάσω μετά δεν είναι η λύση?

1.Δεν εχεις να κατεβασεις τιποτα απολυτως,θα τα κανει ολα το kies

2.ναι μπορεις να τις γραψεις και μετα να τις ξαναβαλεις

3.κατα το update ποτε μα ποτε και για κανεναν λογο δεν κουναμε την συσκευη,γενικα αποφευγουμε να την αγγιξουμε αν κουνηθει το καλωδιο και χαθει η επαφη με το pc,το τηλεφωνο θα γινει υλικο οικοδομης (κοινως τουβλο).

 

edit: με προλαβε ο Μακης

Link to comment
Share on other sites

το τιτανιουμ κανει backup και σε σειμωσεις?

οποτε αν δεν κανει δεν ασχολουμαι.

αλλα το ροοτ σημαινει οτι δεν εχει γινει σωστα αρα το ξανακανω?το ρουτ?

 

Ναι, το titanium κάνει back up και τις σημειώσεις.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά. Προχωράω... Ελπίζω όλα να πάνε καλά.. 2 χρόνια με το Omnia II και δεν του πείραξα ποτέ τίποτα, ούτε φλάσαρα κάποια rom ή οτιδήποτε.. Και το Galaxy το έχω 3 μέρες και...

Τελευταία ερώτηση (προς το παρόν: Το τηλέφωνο θα το συνδέσω στον υπολογιστή για να γίνει η αναβάθμιση όντας ανοιχτό έτσι; Αν κατά τη διάρκεια που γίνεται η αναβάθμιση με πάρει κάποιος τηλέφωνο τι γίνεται;Θα τον γειώσω κανονικά έτσι; αν και μάλλον είπα μ......α γιατί λογικά δεν θα μείνει ανοιχτό το τηλέφωνο κατά την αναβάθμιση..

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

 

παιδια μια ερωτηση.οταν ανοιγω το κοινητο (πλεον froyo επιδημο) μερικες φορες αν βλαω το πιν με το που το ζητησει δεν φορτωνει τιποτα παρα μονο τη μπαρα κατω.

ουτε εφαρμογες ουτε τιποτα.

αν το αφησω στο σημειο που ζητα πιν αρκετη ωρα τοτε φωρτονει με μια καθυστερηση αλλα τρεχει.

ειναι φυσιολογικο?λογικα οχι αρα τι φταιει και τι κανω?

 

Χρονια πολλα , Καλη Χρονια

 

Εχω και εγω το ιδιο προβλημα μετα την αναβαθμιση σε 2.2 + οτι το titanium και εμενα μια ανοιγει μια οχι ζητωντας προσβαση root, ενω ειναι root. Με hard reset το titanium επαναφερει κανονικα τις εφαρμογες εγκατεστημενες και δεν θα υπαρχει προβλημα?

theodoros
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα , Καλη Χρονια

 

Εχω και εγω το ιδιο προβλημα μετα την αναβαθμιση σε 2.2 + οτι το titanium και εμενα μια ανοιγει μια οχι ζητωντας προσβαση root, ενω ειναι root. Με hard reset το titanium επαναφερει κανονικα τις εφαρμογες εγκατεστημενες και δεν θα υπαρχει προβλημα?

 

εγω εκανα αναβαθμιση μεσω kies , χωρις να ξερω οτι η wind δεν εχει δωσει δικια της,και ο γαλαξιας μου ναι μεν ειναι πιο γρηγορος χωρις πολλα κολληματα αλλα ,σε καμια μεθοδο εισαγωγης (samsung keyboard,swype)δεν υπαρχουν ελληνικα.Εχεις κανεις καμια ιδεα τι μπορω να κανω??

Ευχαριστω και καλη χρονια να εχουμε

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, μάλλον έχεις δίκιο, το εξέφρασα λανθασμένα...

Αυτό που εννοούσα είναι πως δεν είμαι fan της customias σε μεγάλο βαθμό (καλύτερα τώρα? :p)

Στη δική μου συνείδηση τουλάχιστον (μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια, καθώς δεν έχω διαβάσει και το παραπάνω thread ακόμα) το Lagfix είναι λίγο πιο "light".

Δηλαδή το κόβω χλωμό να φλασάρω κάποια version με τον κίνδυνο να αχρηστέψω τη συσκευή σε μια ενδεχόμενη απροσεξία μου (αν και συνήθως προσέχω και τα κάνω βήμα βήμα εφόσον δεν ξέρω). Άσε που βαριέμαι ΕΛΕΕΙΝΑ να ξανασεττάρω τη συσκευή (αν και με backup restore μάλλον πρέπει να ειμαι εντάξει σχετικά γρηγορα).

Μου αρέσει να πειράζω τη συσκευή (γι αυτό είμαι μέλος στο συγκεκριμένο forum άλλωστε) έως ένα λογικό ratio ρίσκου/ώφελος. Μέχρι εκεί.

Αν βέβαια μου τη βαρέσει καμμιά μέρα μπορεί να ασχοληθώ με τη 2.2.1, αλλά μέχρι τότε προτιμώ να κάνω αυτό που συμβουλεύετε κι άλλους χρήστες, να χαρώ όσο μπορώ περισσότερο το τηλέφωνο που χρυσοπλήρωσα ;)

 

Το σκεπτικο σου ειναι παρα πολυ σωστο, χαιρομαι να διαβαζω ποστ σαν το δικο σου και μακαρι να σκεφτονταν ολοι σαν εσενα, αλλα...αλλα! Κανς τη δουλεια σου και οποτε αποφασισεις να πας σε 2.2.1 (καλυτερα σε αυτην να πας και οχι 2.2) διαβαζεις τους αναλυτικους οδηγους που υπαρχουν εδω μεσα, ελεγχεις αν εχεις τα 3 κουμπια και προχωρας. Κι εμεις εδω ειμαστε:)

 

Σας ευχαριστώ παιδιά. Προχωράω... Ελπίζω όλα να πάνε καλά.. 2 χρόνια με το Omnia II και δεν του πείραξα ποτέ τίποτα, ούτε φλάσαρα κάποια rom ή οτιδήποτε.. Και το Galaxy το έχω 3 μέρες και...

Τελευταία ερώτηση (προς το παρόν: Το τηλέφωνο θα το συνδέσω στον υπολογιστή για να γίνει η αναβάθμιση όντας ανοιχτό έτσι; Αν κατά τη διάρκεια που γίνεται η αναβάθμιση με πάρει κάποιος τηλέφωνο τι γίνεται;Θα τον γειώσω κανονικά έτσι; αν και μάλλον είπα μ......α γιατί λογικά δεν θα μείνει ανοιχτό το τηλέφωνο κατά την αναβάθμιση..

 

Το τηλ το συνδεεις ανοιχτο γιατι αλλιως δεν αναγνωριζεται απο το Kies για να ξεκινησει η αναβαθμιση. Θα απενεργοποιηθει μολις μπει αυτοματα σε downlοad mode για να γινει το φλασαρισμα. Τοτε φυσικα οποιος σε παρει τηλ δεν θα μπορεσει να σου μιλησει. Διαβασε προσεκτικα τους οδηγους και μην ξεκινας να κανεις τιποτα αν δεν εχεις τα 3 κουμπια ενεργοποιημενα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά. Προχωράω... Ελπίζω όλα να πάνε καλά.. 2 χρόνια με το Omnia II και δεν του πείραξα ποτέ τίποτα, ούτε φλάσαρα κάποια rom ή οτιδήποτε.. Και το Galaxy το έχω 3 μέρες και...

Τελευταία ερώτηση (προς το παρόν: Το τηλέφωνο θα το συνδέσω στον υπολογιστή για να γίνει η αναβάθμιση όντας ανοιχτό έτσι; Αν κατά τη διάρκεια που γίνεται η αναβάθμιση με πάρει κάποιος τηλέφωνο τι γίνεται;Θα τον γειώσω κανονικά έτσι; αν και μάλλον είπα μ......α γιατί λογικά δεν θα μείνει ανοιχτό το τηλέφωνο κατά την αναβάθμιση..

 

ναι ανοικτο πρεπει να ειναι αλλιως δεν θα συνδεθει,αρχικα το kies κατεβαζει την ρομ απο το ιντερνετ και οταν ειναι ετοιμο να τη φλασαρει βαζει το κινητο σε download mode απο μονο του οποτε οποιος και να σε παρει εκεινη τη στιγμη θα δει το κινητο σου απενεργοποιημενο

 

edit:εε μα σημερα,η εγω εφαγα πολυ και αργω η εσεις φαγατε πολλους κουραμπιεδες και γινατε πολυ γρηγοροι,ολο με προλαβαινετε :lol::lol:

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Από τον ενθουσιασμό μου και τη μ.......α μου ξεκίνησα τη διαδικασία χωρίς να ελέγξω αν λειτουργεί το 3 button. Τώρα είναι στη φάση όπυ το kies μου κατεβάζει τη rom. Να πατήσω άκυρο για να ελέγξω το συνδυασμό των κουμπιών και να το ξαναρχίσω ή είναι πολύ αργά τώρα? Όποιος μου τα χώσει θα έχει δίκιο,ξέρω... Καλός μ.....ας είμαι...

Πάντως η έκδοση που μου έδειξε το kies είναι η JPH...

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Από τον ενθουσιασμό μου και τη μ.......α μου ξεκίνησα τη διαδικασία χωρίς να ελέγξω αν λειτουργεί το 3 button. Τώρα είναι στη φάση όπυ το kies μου κατεβάζει τη rom. Να πατήσω άκυρο για να ελέγξω το συνδυασμό των κουμπιών και να το ξαναρχίσω ή είναι πολύ αργά τώρα? Όποιος μου τα χώσει θα έχει δίκιο,ξέρω... Καλός μ.....ας είμαι...

Πάντως η έκδοση που μου έδειξε το kies είναι η JPH...

 

Μην πειραξεις τιποτα τωρα. Αστο και οτι γινει. Ας ελπιζουμε να πανε ολα καλα ομως αλλη φορα προσοχη.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η αναβάθμιση... Τελείωσε... Τώρα κάνει reboot αλλά έχει λίγη ώρα (ενάμισι λεπτό ως τώρα) που έχει μείνει στην οθόνη με το S. Αν θυμάμαι καλά από οτι έχω δει αυτό είναι λογικό για την πρώτη φορά ε??

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η αναβάθμιση... Τελείωσε... Τώρα κάνει reboot αλλά έχει λίγη ώρα (ενάμισι λεπτό ως τώρα) που έχει μείνει στην οθόνη με το S. Αν θυμάμαι καλά από οτι έχω δει αυτό είναι λογικό για την πρώτη φορά ε??

 

Nαι την πρωτη φορα καθυστερει. Ειδικα στην JPH ειχε καθυστερησει περισσοτερο απο καθε αλλη φορα απο οσο θυμαμαι. Πανω απο 5λεπτο σιγουρα. Να κανω και την ερωτηση κρισεως. Το lagfix το ειχες βγαλει πριν ξεκινησεις ετσι?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...