Jump to content

[Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

PDA :I9000XWJPM

PHONE : I9000XXJPM

CSC : I9000XAJPM

BILD INFO : 2010. 10

 

ανναρωτιεμαι πως γινεται η xwjph να ειναι τον δεκεμβριο του 2010 και αυτη να ειναι τον οκωμβριο αφου η μια τελεωνει σε h και η αλλη σε m...και ουτε αυτη υπαρχει xda...εχω μπεδευτει :p

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι καλο η κακο?

μαλλον το τηλεφωνο θα ειναι εισαγωγης και θα ειναι ποιο καινουργιες οι αναβαθμησεις η με αλλη κωδικοποιηση

Edited by UPSKIRTER
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

χμμμ...αμα πας ρυθμισεις-πληροφοριες σχετικα με το τηλεφωνο στην εκδοση firmware τι λεει??εκδοση φασματος?αριθμος κατασκευης??

 

Συγνώμη που μπαίνω στην μέση αλλά επειδή όπως πολλοί άλλοι έχω ενδιαφέρον να πετύχω την αναβάθμιση του τηλεφώνου μου αναφέρω τα στοιχεία του δικού μου είναι baseband version I9000XXJF5 ,Kernel version 2.6.29 root@SE-S602#2,build number EclairXWJG1 για να ρωτήσω αν μπορώ να βάλω την αγγλική αναβάθμιση.Βέβαια το έχω πάρει από cosmote αλλά εβαλα τα αγγλικά γιατί με διευκολύνει στο internet και email. Παρότι χάρις στα παιδιά του forum έμαθα και καταλαβαίνω αρκετά για τους μηχανισμούς του τηλεφώνου δεν μπορώ να πω πως τολμώ να κάνω root ούτε να δοκιμάσω το kies patches. Αλλά αν μπορούσα να βάλω μέσω kies αγγλική αναβάθμιση αυτό θα το τολμούσα.

Αισθάνομαι πάντως ανάγκη να ευχαριστήσω τα παιδιά που μοιράζονται τις γνώσεις τους.

 

Συγνώμη παιδιά διάβασα το Techblog και ουσιαστικά έχει την απάντηση για μένα. Οπότε μην τρώω τον χρόνο σας. Ευχαριστώ πάντως domigr

Edited by korto51
ενημέρωση εκ των υστέρων
Link to comment
Share on other sites

"Here is the guide to install the ROM for the Samsung Froyo XWJPM Galaxy S. The ROM is in Italian and is the official one issued by Samsung a few days ago."

 

http://geekfiles.altervista.org/en/i9000xwjpm-guida-all%E2%80%99installazione/

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που μπαίνω στην μέση αλλά επειδή όπως πολλοί άλλοι έχω ενδιαφέρον να πετύχω την αναβάθμιση του τηλεφώνου μου αναφέρω τα στοιχεία του δικού μου είναι baseband version I9000XXJF5 ,Kernel version 2.6.29 root@SE-S602#2,build number EclairXWJG1 για να ρωτήσω αν μπορώ να βάλω την αγγλική αναβάθμιση.Βέβαια το έχω πάρει από cosmote αλλά εβαλα τα αγγλικά γιατί με διευκολύνει στο internet και email. Παρότι χάρις στα παιδιά του forum έμαθα και καταλαβαίνω αρκετά για τους μηχανισμούς του τηλεφώνου δεν μπορώ να πω πως τολμώ να κάνω root ούτε να δοκιμάσω το kies patches. Αλλά αν μπορούσα να βάλω μέσω kies αγγλική αναβάθμιση αυτό θα το τολμούσα.

Αισθάνομαι πάντως ανάγκη να ευχαριστήσω τα παιδιά που μοιράζονται τις γνώσεις τους.

 

αμα θες να βαλεις αγγλικη αναβαθμιση κοιτα την υπογραφη μου η το πρωτο ποστ στο hack and roots και ακολουθα την διαδικασια και οπου βαζουμε cos στο kies patcher βαλε xeu

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

"Here is the guide to install the ROM for the Samsung Froyo XWJPM Galaxy S. The ROM is in Italian and is the official one issued by Samsung a few days ago."

 

http://geekfiles.altervista.org/en/i9000xwjpm-guida-all%E2%80%99installazione/

 

και γιατι ειναι του οκτωμβριου??:p αφου τελειωνει σε m...

Link to comment
Share on other sites

και γιατι ειναι του οκτωμβριου??:p αφου τελειωνει σε m...

 

Τι να πω...Ισως στο site που παρεθεσα λεει μπουρδες και δεν ειναι official αλλα beta leaked.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω...Ισως στο site που παρεθεσα λεει μπουρδες και δεν ειναι official αλλα beta leaked.

 

μα το παιδι απο πανω το αγορασε απο μαγαζι λεει πριν 4 μερες...και επισης απορω αν το αγορασε απο εδω πως γινεται να εχει τετοια ρομ..εκτος και αν δεν ειναι ελληνικο :P

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

μα το παιδι απο πανω το αγορασε απο μαγαζι λεει πριν 4 μερες...

 

Nαι...Δεν ξερω τι να σου πω, γιατι αγχωνεσαι τοσο πολυ, εξαλλου δεν ειναι καινουργιο built ΧW οπως αυτα που κυνηγας:p:p

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν ειναι καινουργιο απο την προοπτικη οτι δεν ειναι δεκεμβρη συμφωνα με το built..αλλα σκαλωνω στο οτι ειναι πριν 2 μηνες και συμφωνα με τα γραμματα ειναι πιο "καινουργιο" :p ασε που ειδα και την xwjpi στο xda και λεω οκ βγηκε πιο καινουργια..ενα γραμμα παραπανω :p και ξαφνικα πεταγετε αυτη και σκαλωσα :p
Link to comment
Share on other sites

ενταξει ρε παιδια μην ανχωνεστε το τηλ δουλευει μια χαρα απλα με το μλς εχω προβλημα και θελω μια λυση τι να κανω ποιο destinator να βαλω?

και με πμ να μου πειτε που να το βρω

ευχαριστω παιδια

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ρε παιδια μην ανχωνεστε το τηλ δουλευει μια χαρα απλα με το μλς εχω προβλημα και θελω μια λυση τι να κανω ποιο destinator να βαλω?

και με πμ να μου πειτε που να το βρω

ευχαριστω παιδια

 

το mls δεν δουλευει στην 2.2...τωρα για καποιο αλλο εγω δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ρε παιδια μην ανχωνεστε το τηλ δουλευει μια χαρα απλα με το μλς εχω προβλημα και θελω μια λυση τι να κανω ποιο destinator να βαλω?

και με πμ να μου πειτε που να το βρω

ευχαριστω παιδια

 

Δε μας λες μία και από που το αγόρασες...να χουμε υπόψην μας ποιος πουλάει τέτοια κινητά; :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά,μετα απο πολλη μελετη και ακουγοντας τον φιλο μας τον tyxerakia και εχοντας την rom jg1 χρησιμοποιησα τον οδηγο του και χρησιμοποιοντας το kies patcher αναβαθμιστηκα στην froyo 2.2 jph.Μετα απο ενα hard reset με μεγαλη επιτυχια.

ερωτηση!! στο μελλον αν θελησω να αναβαθμιστω σε αλλη official version θα μπορω η θα πρεπει να χρησιμοποιω παλι το kies patcher??

Link to comment
Share on other sites

Συγχωρεστε με, αλλα δυστυχως τα θεματα του Galaxy ειναι καταδικασμενα να περνανε τις x σελιδες, οπου x>normal, με αποτελεσμα οσοι απο εμας δεν εχουν τον χρονο να ασχοληθουν ιδιαιτερα να χανονται (και οσοι τον εχουν φυσικα να εχουν γινει experts)...εγω που εχω ενα απλο unroot

PDA:I9000XWJM2

PHONE:I9000XXJM1

CSC:I9000XXJM2

να το γυρισω σε Froyo μεσω Kies (1.5.3.10103_102)????

Link to comment
Share on other sites

Συγχωρεστε με, αλλα δυστυχως τα θεματα του Galaxy ειναι καταδικασμενα να περνανε τις x σελιδες, οπου x>normal, με αποτελεσμα οσοι απο εμας δεν εχουν τον χρονο να ασχοληθουν ιδιαιτερα να χανονται (και οσοι τον εχουν φυσικα να εχουν γινει experts)...εγω που εχω ενα απλο unroot

PDA:I9000XWJM2

PHONE:I9000XXJM1

CSC:I9000XXJM2

να το γυρισω σε Froyo μεσω Kies (1.5.3.10103_102)????

 

Μπορεις να περασεις την ελληνικη ανετα. Απλα θελει λιγη προσοχη και κυριως να βγαλεις το lagfix εαν εχεις. Υπαρχει οδηγος στην πρωτη σελιδα του hacks/root/βελτιωσεις

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά,μετα απο πολλη μελετη και ακουγοντας τον φιλο μας τον tyxerakia και εχοντας την rom jg1 χρησιμοποιησα τον οδηγο του και χρησιμοποιοντας το kies patcher αναβαθμιστηκα στην froyo 2.2 jph.Μετα απο ενα hard reset με μεγαλη επιτυχια.

ερωτηση!! στο μελλον αν θελησω να αναβαθμιστω σε αλλη official version θα μπορω η θα πρεπει να χρησιμοποιω παλι το kies patcher??

 

Ναι φυσικά θα μπορείς. Είναι οfficial αυτό που έχεις τώρα, δε θα έχεις πρόβλημα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Μόλις παρέλαβα το κινητό από το σερβις (15 ημέρες ακριβώς) λόγο κολύματος. Το παρέλαβα λοιπόν σήμερα με τη 2.2 επάνω!

 

Θέλω να μπορώ να βάζω και πάλι αγορασμένες εφαρμογές από το Μαρκετ. Μόνο αυτό. Δεν θέλω να βάλω ούτε OneClickLagFix ούτε τίποτα. Μόνο να μπορώ να βλέπω τις επι πληρωμή εφαρμογές. Είναι εφικτό αυτό; Και με ποιον τρόπο;

 

Σας ευχαριστώ!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Μόλις παρέλαβα το κινητό από το σερβις (15 ημέρες ακριβώς) λόγο κολύματος. Το παρέλαβα λοιπόν σήμερα με τη 2.2 επάνω!

 

Θέλω να μπορώ να βάζω και πάλι αγορασμένες εφαρμογές από το Μαρκετ. Μόνο αυτό. Δεν θέλω να βάλω ούτε OneClickLagFix ούτε τίποτα. Μόνο να μπορώ να βλέπω τις επι πληρωμή εφαρμογές. Είναι εφικτό αυτό; Και με ποιον τρόπο;

 

Σας ευχαριστώ!

 

Ναι είναι, αλλά πρώτα πρέπει να το κάνεις root και μετά να κατεβάσεις από μάρκετ το market enabler ή το market access για να μπορείς να δεις τις paid

 

Sent from Galaxy !

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Για γρήγορα και απλά κατέβασε το z4root από μάρκετ, εφαρμογή μέσω της οποίας γίνεσαι root εύκολα με ένα click, υπάρχουν και άλλοι τρόποι όμως δες στην υπογραφή του τυχεράκια..

 

Sent from Galaxy !

 

Καλημέρα,

 

Το z4root, δεν μου λειτούργησε ούτε στην jph, αλλά ούτε και στην jpy. Και παρακολουθώντας το thread, είδα ότι δεν είμαι ο μόνος :(:(.

 

Θα πρότεινα σαν εναλλακτική λύση, για την οποία τουλάχιστον δεν έχουν ακουστεί κακά, το superoneclick :D:D.

 

Ορίστε και το link

 

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=437039&d=1289271263

Matt
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Το z4root, δεν μου λειτούργησε ούτε στην jph, αλλά ούτε και στην jpy. Και παρακολουθώντας το thread, είδα ότι δεν είμαι ο μόνος :(:(.

 

Θα πρότεινα σαν εναλλακτική λύση, για την οποία τουλάχιστον δεν έχουν ακουστεί κακά, το superoneclick :D:D.

 

Ορίστε και το link

 

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=437039&d=1289271263

 

Ρε παιδιά έχουνε αναφερθεί όλα αυτά και είναι γραμμένα στο πρώτο ποστ του θέματος. Στις τελευταίες σελίδες το έχουμε αναφέρει 800 φορές, δε βγαίνει κάτι έτσι... Παραπέμπετε σας παρακαλώ στην πρώτη σελίδα, και όποιος διαβάσει θα βρει τη λύση.

 

Παιδία μιά βοήθεια ... κατέβασα απο το xda τη επίσημη 2.2.1 για να τη περάσω μέσω odin και ανοίγοντας το 145ΜΒ 7z αρχείο βρήκα μέσα τα εξής αρχεία ...

 

cache.rfs, factoryfs.rfs, modem.bin, param.lfs, και Zimage, μαζί με ένα zip JPY_JPY_JPY.tar .... τι απο όλα αυτά χρειάζομαι;

 

Δεν ανοίγεις το tar, το περνάς έτσι, ως PDA. Aπλά το βγάζεις από το 7z. Aλλά γιατί να το κάνεις με οdin, είναι πολύ ευκολότεο με Kies.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενημερωτικα η εγγυηση στον γαλαξια μας ποσο καιρο ειναι??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...