Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Μπορει να ανεβασει καποιος καμια φωτογραφια , γιατι βλεπω στο Internet κατι φωτογραφιες με οχι και τοσο ζωντανα χρωματα .

 

Υπαρχει δυνατοτητα ρυθμισης των χρωματων και της αντιθεσης στην φωτογραφικη πριν βγαλεις ?

 

Υπαρχει περιπτωση να διορθωθει η φωτογραφικη με καποιο update ? (δεν νομιζω αλλα ρωταω για να μαι σιγουρος )

Edited by kprse

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συμφωνα με τα τελευταια λεγομενα του arcee το μονο που εχει μεινει για να δουμε CyanogenMod στο 2Χ ειναι το video recording

 

arcee:

@MoSDeeb Video recording is pissing me off right now, but I think that's the only thing that's not up to spec.

 

Πηγη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω ενα προβλημα προσπαθω να μπω* στο ιντερνετ μεσω 3g και ενω εχω full σημα η ταχυτητα ειναι τραγικη σε αντιθεση με το wifi που ειναι υπερβολικα γρηγορο,για να σκεφτειτε διπλα διπλα με μηλαρακι 3g το 2χ εκανε περιπου 25 δευτερολεπτα περισοτερο να ανοιξει στην σελιδα απο το μηλο ,σε συγκριση με το wifi poy to μηλο εκανε 10 δευτερολεπτα απο το 2χ.ξερετε τι μπορει να φταει ?το 3g ειναι απο τα πιο βασικα
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ρε παιδια μπορειτε να στειλετε MMS με το LG 2X;Εχω λαβει τις ριθμησεις απο την Q-Telecom σε e-mail για να τις βαλω χειροκινητα τις βαζω αλλα τιποτα δεν μπορω να στειλω αλλα 3G Internet μπαινω κανονικα.Καρτοκινητη Q εχω.

Αν μπορει κανεις ας βοηθησει.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω ενα προβλημα προσπαθω να μπω* στο ιντερνετ μεσω 3g και ενω εχω full σημα η ταχυτητα ειναι τραγικη σε αντιθεση με το wifi που ειναι υπερβολικα γρηγορο,για να σκεφτειτε διπλα διπλα με μηλαρακι 3g το 2χ εκανε περιπου 25 δευτερολεπτα περισοτερο να ανοιξει στην σελιδα απο το μηλο ,σε συγκριση με το wifi poy to μηλο εκανε 10 δευτερολεπτα απο το 2χ.ξερετε τι μπορει να φταει ?το 3g ειναι απο τα πιο βασικα

εχω δοκιμασει τα παντα πραγματικα αν δεν διορθωνεται ειναι τραγικο...

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει τα παντα πραγματικα αν δεν διορθωνεται ειναι τραγικο...

 

Δοκίμασε να κάνεις restart τη συσκευή, μήπως και στρώσει είτε μέσω δικτύου είτε σα συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις restart τη συσκευή, μήπως και στρώσει είτε μέσω δικτύου είτε σα συσκευή...

το εχω κανει αλλα δεν!!

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει αλλα δεν!!

 

 

Εάν είναι θέμα λειτουργικού πείτε μου να πάρω iphone

Link to comment
Share on other sites

Εάν είναι θέμα λειτουργικού πείτε μου να πάρω iphone

 

αν ειναι θεμα λειτουργικου διορθωνεται το μηλο δεν πιανει μια μπροστα του αλλα θα πρεπει να κανεις συμβιβασμο στο ηχειο και στην μπαταρια εκει πραγματικα για εμενα ειναι απογοητευση οσο για το 3g αναμενω και εγω καποια λυση

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι θεμα λειτουργικου διορθωνεται το μηλο δεν πιανει μια μπροστα του αλλα θα πρεπει να κανεις συμβιβασμο στο ηχειο και στην μπαταρια εκει πραγματικα για εμενα ειναι απογοητευση οσο για το 3g αναμενω και εγω καποια λυση

 

 

 

 

Στο θέμα τις μπαταρίας προσωπικά επειδή έχει αλλάξει 4 wm συσκευές έχω μάθει να κουβαλάω δεύτερη μπαταρία ρεζέρβα οποτε αυτό θα κάνω μάλλον και με οποιο τελικά πάρω . SGS2 η 2x

Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει τα παντα πραγματικα αν δεν διορθωνεται ειναι τραγικο...

 

Ερωτησεις:

Να υποθεσω πως το εχεις "μαμα" το τηλεφωνο?

Δεν εχεις περασει καποια custom rom?

Εχεις κανει καποια αναβαθμιση απο την LG?(Εβγαλε μια που αλλαζει τη baseband και ισως βελτιωνει το θεμα)

Εσυ και το μηλαρακι ειστε στην ιδια εταιρεια να υποθεσω(vodafone.wind.cosmote)?Γιατι αν ήσασταν σε διαφορετικο δικτυο δεν υφισταται θεμα συγκρισης.

Ποιον web browser χρησιμοποιεις?

 

 

@maximos

Για να εισαι αναμεσα σε android και ios....μαλλον για μηλοφωνο σε βλεπω!!!

Edited by agekalp
Link to comment
Share on other sites

Ερωτησεις:

Να υποθεσω πως το εχεις "μαμα" το τηλεφωνο?

Δεν εχεις περασει καποια custom rom?

Εχεις κανει καποια αναβαθμιση απο την LG?(Εβγαλε μια που αλλαζει τη baseband και ισως βελτιωνει το θεμα)

Εσυ και το μηλαρακι ειστε στην ιδια εταιρεια να υποθεσω(vodafone.wind.cosmote)?Γιατι αν ήσασταν σε διαφορετικο δικτυο δεν υφισταται θεμα συγκρισης.

Ποιον web browser χρησιμοποιεις?

 

 

@maximos

Για να εισαι αναμεσα σε android και ios....μαλλον για μηλοφωνο σε βλεπω!!!

το τηλ ειναι μαμα μονο ροοτ εχω κανει!

οχι δεν εχω περασει

οχι δεν την εχω κανει μεσα απο το κιν μου λεει οτι δεν υπαρχει διαθεση ενημερωση,μπορεις να μου πεις πια ειναι η τελευταια baseband?

ναι vodafone και τα 2 στο μηλο με safari kai sto 2x me τον ενσωματομενο και με οπερα

αληθεια κανεις δεν αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα?

Edited by paolo21r
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έλεγα οτι στις φωτογραφίες βγαίνουν και πολύ ζωντανά τα χρώματα...

 

ισχύει, θα μπορούσαν να ήταν και καλύτερες οι φώτος... αν υπάρχει καλός φωτισμός πάντως δεν βγάζει και άσχημα.

 

 

 

 

ερώτηση: πέρασα custom rom Modaco Fear και αν και μπαίνει κανονικά και δεν φαίνεται να έχει κάποιο πρόβλημα, δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα απο market, μου λέει downloading αλλα δεν κάνει τίποτα... να περάσω κάποια άλλη..? καμια ιδέα..??

Link to comment
Share on other sites

ισχύει, θα μπορούσαν να ήταν και καλύτερες οι φώτος... αν υπάρχει καλός φωτισμός πάντως δεν βγάζει και άσχημα.

 

 

 

 

ερώτηση: πέρασα custom rom Modaco Fear και αν και μπαίνει κανονικά και δεν φαίνεται να έχει κάποιο πρόβλημα, δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα απο market, μου λέει downloading αλλα δεν κάνει τίποτα... να περάσω κάποια άλλη..? καμια ιδέα..??

διορθωσε την ημερομηνια του κινητου φιλε μου...

Link to comment
Share on other sites

ξεκιναω την αναβαθμιση θα σας πω σε λιγο αν εφταιγε αυτο

 

εκδοση βασικης μορφης: 1035.21_20110405

 

Εγω δεν το εχω δουλεψει καθολου με 3g οποτε δεν εχω προσωπικη αποψη αλλα εχω ακουσει καλα σχολια.

Δοκιμασε την αναβαθμιση, πες μας και βλεπουμε...

 

 

 

@GSF

Φτιαξε την ημερομηνια οπως ειπε ο χημικος της παρεας(εγω ειμαι ο φυσικος της παρεας :p)

αλλα αν θες και αλλες επιλογες:

Αυτη ειναι πολυ καλη.Εχει βοηθησει και o athanaso77

και εγω φοραω αυτη που ειναι λιγο πιο light(παντως αν αργησει πολυ ακομη η CM θα παω στην απο πανω για να παιξω λιγο με OC)

Edited by agekalp
Link to comment
Share on other sites

ποοοο..... μα πόσο noobas μπορεί να είμαι... ευχαριστώ !! :D

 

edit: δηλαδή γενικά περιμένουμε την CM η η καλύτερη είναι αυτή που μου έγραψες παραπάνω..??

Link to comment
Share on other sites

την αναβθμιση την εκανα αλλα δεν αλλαξε κατι και αντι για εικονιδιο 3g βγαζει Η πανω απο το σημα
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

@GSF

Φτιαξε την ημερομηνια οπως ειπε ο χημικος της παρεας(εγω ειμαι ο φυσικος της παρεας :p)

αλλα αν θες και αλλες επιλογες:

Αυτη ειναι πολυ καλη.Εχει βοηθησει και o athanaso77

και εγω φοραω αυτη που ειναι λιγο πιο light(παντως αν αργησει πολυ ακομη η CM θα παω στην απο πανω για να παιξω λιγο με OC)

η rom του athanaso77 ειναι πολυ καλη....την φοραω εδω και 1 εβδομαδα και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος ωστε να μην μπαινω στον κοπο να ψαξω για αλλη!

Link to comment
Share on other sites

@ GSF

Δεν εισαι noobas πολυ τη πατησαμε....

Απλα να διαβαζεις τα σχολια των rom που εγκαθιστας και θα σου λυνονται οι περισσότερες αποριες.

Εγω προσωπικα εδω και ενα χρονο δουλευα με CM και ημουν απολυτα ικανοποιημενος οποτε τη εχω πολυ ψηλα..

Αυτες που εχουν βγει ειναι πολυ καλες και γρηγορες.Καλυτερα βαλε τη πρωτη απο τις 2 που ειπα απο πανω.

 

@Paolo21r

Τι να σου πω φιλε.Μου κανει εντυπωση.Υποθετω εκανες restart μετα την αναβαθμιση?

Μαλλον πρεπει να σου απαντησει καποιος που μπαινει μεσω 3g.

 

Αααα κατι ακομα.Αν προσπαθησες να μπεις σε site με αρκετα flashακια ειναι λογκο το iphone να κανει πιο γρηγορα αφου δεν εχει flash.

Link to comment
Share on other sites

ok θα την δοκιμάσω... btw σήμερα πήρα μια microsd lexar 8gb και πριν λίγο έτρεξα sd tools και μου έβγαλε write: 9,1MB/s, read: 15,4MB/s ... τελείως πληροφοριακά και απο περιέργια, είναι καλά τα νούμερα..?
Link to comment
Share on other sites

@ GSF

Δεν εισαι noobas πολυ τη πατησαμε....

Απλα να διαβαζεις τα σχολια των rom που εγκαθιστας και θα σου λυνονται οι περισσότερες αποριες.

Εγω προσωπικα εδω και ενα χρονο δουλευα με CM και ημουν απολυτα ικανοποιημενος οποτε τη εχω πολυ ψηλα..

Αυτες που εχουν βγει ειναι πολυ καλες και γρηγορες.Καλυτερα βαλε τη πρωτη απο τις 2 που ειπα απο πανω.

 

@Paolo21r

Τι να σου πω φιλε.Μου κανει εντυπωση.Υποθετω εκανες restart μετα την αναβαθμιση?

Μαλλον πρεπει να σου απαντησει καποιος που μπαινει μεσω 3g.

 

Αααα κατι ακομα.Αν προσπαθησες να μπεις σε site με αρκετα flashακια ειναι λογκο το iphone να κανει πιο γρηγορα αφου δεν εχει flash.

 

Όχι δεν είναι λογικό. Εγώ πρόσφατα με 3g με το desire που εχω έκανα κόντρα με ένα iphone 4 με τσ flash όλα on και κόντεψε νσ πάθει εγκεφαλικό το παιδί με το iPhone Ήμουν σαφώς πιο γρήγορος. Πόσο μάλλον με το δικό σας που είναι πύραυλος. Οπότε δεν δικαιολογείται.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχει χρησιμοποιησει καποιος το SmartShare? Η αν γνωριζει πως μπορουμε να κανουμε streaming μουσικη και βιντεο απο το pc στο κινητο?

 

Επισης σε ενα προηγουμενο ποστ μου ανεφερα οτι το κινητο ειχε θεμα ταχυτητας (και μικρο σκορ στα benchmarks). Εκανα ενα hard reset και εχει στρωσει, πλεον ειναι αλλο τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

to root unistaller ειναι για να κανεις unistall τις προεγκατιστημενες εφαρμογες και οχι για να κανεις unroot το κινητο και μηπως ξερετε πως στελνουμε ενα αρχειο με bt?γιατι με file manager εχεις διαφορες επιλογες στο send αλλα οχι bt

 

Με το root uninstaller δεν κατάφερα να κάνω την δουλειά μου (να απεγκαταστήσω προεγκατεστημένη εφαρμογή - συγκεκριμένα τον Launcher Pro στην Vanilla), ενώ την έκανα μια χαρά με το App Delete.

 

το τηλ ειναι μαμα μονο ροοτ εχω κανει!

οχι δεν εχω περασει

οχι δεν την εχω κανει μεσα απο το κιν μου λεει οτι δεν υπαρχει διαθεση ενημερωση,μπορεις να μου πεις πια ειναι η τελευταια baseband?

ναι vodafone και τα 2 στο μηλο με safari kai sto 2x me τον ενσωματομενο και με οπερα

αληθεια κανεις δεν αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα?

 

Συνδέομαι κανονικά με 3G και είναι η πιο γρήγορη σύνδεση που έχω δει σε συσκευή. Το ίδιο φυσικά ισχύει και με wifi.

Με τον stock browser τον οποίο θεωρώ και πιο γρήγορο απ' όλους που έχω δοκιμάσει (Opera, Skyfire, Dolphin HD).

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...