Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτή έχω και τρέχει απροβλημάτιστα...!!!! δεν βλέπω των λόγο να δοκιμάσω κάτι παραπλήσιο..!!! ;)

 

 

 

Μπες εδώ και όπου χχχχχχχχχχχχχχχχ βάλε το IMEI του τηλέφωνο σου και θα δεις ποια υπάρχει διαθέσιμη για σένα..!!!

 

Ναι εδώ μπαίνω αλλα ακόμα έχει αυτήν που έχω τώρα στο κινητό. Την v20e που ειναι η 2.3

Η ics Πότε θα ρθει;

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Ναι εδώ μπαίνω αλλα ακόμα έχει αυτήν που έχω τώρα στο κινητό. Την v20e που ειναι η 2.3

Η ics Πότε θα ρθει;

 

Γερμανικό εχεις;;;Μπορείς να περάσεις την europe open με smartflash..

Link to comment
Share on other sites

"ξεθαβω" λιγο το θέμα για να ακουσω γνωμες γιατι τα διαφορα Reviews που διαβασα με εχουν μπερδεψει. Αξιζει η αγορα του τωρα στα 240 ευρω που το βρίσκω στο skroutz; εχει επισημα ICS ετσι;

 

Είτε καινούριο τόσο είτε μεταχείρο στα 150€ περίπου είναι τρελή ευκαιρία. Και ναι, πήρε ICS.

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει ναναι vodafone γερμανίας. Ναι το ξέρω οτι μπορώ να περάσω μονος μου αλλα επισημη στο κινητο μου γιατι αργει τοσο;
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει ναναι vodafone γερμανίας. Ναι το ξέρω οτι μπορώ να περάσω μονος μου αλλα επισημη στο κινητο μου γιατι αργει τοσο;

 

Ρωτα την LG! Κανένας μας δεν ξέρει να σου απαντήσει, όλοι υποθέσεις στα τυφλά κάνουμε. Εχω το κινητό απο την πρωτη εβδομάδα επίσημης κυκλοφορίας του στην Ελλάδα και εχω απογοητευτεί από το support της LG στο θέμα του software. Ευτυχώς υπάρχουν πιο σοβαροί κατασκευαστές.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εχει δοκιμασει κανεις την DjangoManoucheX1.2.1 oc?εχω την cm9 απο temasenk και τελευταια μου εμφανιζει πολλα bsod οποτε λεω να παω προς τα εκει..τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εχει δοκιμασει κανεις την DjangoManoucheX1.2.1 oc?εχω την cm9 απο temasenk και τελευταια μου εμφανιζει πολλα bsod οποτε λεω να παω προς τα εκει..τι λετε?

 

Ο temasek δεν νομιζω να εχει βγαλει cm9..

 

Τεσπα αυτην εχω αλλα χωρις oc η καλητερη ρομ μεχρι στιγμης για μενα..Αρκετα σταθερη,καλη μπαταρια και smooth.Περιμενε μεχρι αυριο που θα ερθει η νεα εκδοση του..

 

Να ξερεις οτι θελει νεο bootloader..

Edited by andrewk
Link to comment
Share on other sites

Ο temasek δεν νομιζω να εχει βγαλει cm9..

 

Τεσπα αυτην εχω αλλα χωρις oc η καλητερη ρομ μεχρι στιγμης για μενα..Αρκετα σταθερη,καλη μπαταρια και smooth.Περιμενε μεχρι αυριο που θα ερθει η νεα εκδοση του..

 

Να ξερεις οτι θελει νεο bootloader..

 

Λαθος μου..cm7 εννοουσα.ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

Απο την DjangoManouche 1.0 την πρωτη δηλαδη που δεν με ικανοποίησε και τοσο πηγα στην cm10 του pengus.

To παλικαρι εχει κανει τρομερη δουλεια και το κινητο ειναι παει σφαιρα μρ τον τελευταιο kernel.

Σας το προτεινω ανετα αν το μπορειτε χωρις ραδιοφωνο.:up:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Παρακολουθώ το forum αρκετό καιρό. Έχω βοηθηθεί πολλές φορές στο να περάσω νέα rom και ειδικότερα με το tools του Spyko. Προσπαθώ να κάνω με το tools repartion για να αυξήσω την virtual ram που υποστηρίζει η V30A. Έχω κάνει backup τη rom μέσω του tools. Μετά κάνω το repartition με τις οδηγίες του tool. Στην επαναφορά μετά της rom από το αρχείο poy έχει δημιουργηθεί από το backup τα partition επιστρέφουν στα αρχικά μεγέθοι τους.

 

Πως μπορώ να κρατήσω τα αλλαγμένα partition?

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κρατήσω τα αλλαγμένα partition?

 

Μόλις είδα το post σου.

Δεν έχω καταλάβει τι θέλεις να κάνεις και πώς ακριβώς προσπαθείς να το κάνεις.

Τι backup έχεις κάνει? nvflash ή nandroid ?

Αν το All-In-One Toolkit σε βοήθησε, υποστήριξε το στο XDA
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς τρόπο να περάσουμε την Lockscreen του Optimus G??

http://www.youtube.com/watch?v=GWb0uBjiFVk

 

Το ζητουν αρκετοι στο xda,ελπιζω να το modαρει καποιος για να δουλευει και σε μας..Μεχρι στιγμης παντως τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Το παλιό widget του ημερολογίου απλά ξέχνα το. Δεν υπάρχει στην νέα έκδοση. Μπορείς να κάνεις την ίδια δουλειά με τα ίδια αποτελέσματα με δύο δωρεάν widget από το market. Το Simple Calendar widget και το Month Calendar widget. Με το ένα θα προβάλεις από κάτω τις υπενθυμίσεις της συγκεκριμένης μέρας και με το δεύτερο από επάνω θα έχεις την προβολή του μήνα. Αυτή τη λύση βρήκα εγώ που το χρησιμοποιούσα αρκετά το προηγούμενο ημερολόγιο.

 

Σκοπευω να κανω update με το LG tool. Το ημερολογιο φευγει και σε αυτη την περιπτωση?

Οι υπενθυμισεις που ειχες με το παλιο μενουν (παρελθοντικες και μελλοντικες) ?

Link to comment
Share on other sites

Σκοπευω να κανω update με το LG tool. Το ημερολογιο φευγει και σε αυτη την περιπτωση?

Οι υπενθυμισεις που ειχες με το παλιο μενουν (παρελθοντικες και μελλοντικες) ?

 

Αν εννοείς το widget, δυστυχώς φεύγει, όπως περιγράφει και ο φίλος παραπάνω.

Προφανώς οι υπενθυμίσεις κλπ που έχεις συγχρονίσει με το λογαριασμό google θα παραμείνουν.

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα σε φωτογραφίες και σε βίντεο τώρα με ics ότι πιάνουν λιγότερα MB σε ανάλυση 8MP στη φωτογραφία και σε υψηλή ανάλυση στο βίντεο.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε djanko manouche 1.2.1 oc αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο, αντιμετωπίζω πρόβλημα με την οθόνη μου κυρίως όταν κάνω κλήσεις, κατά την διάρκεια της και μετά, κάποια μέρη της οθόνης χάνουν την φωτεινότητα τους γίνονται σκιερά και τρέμουν, έχω ακόμα εγγύηση 1χρονο,δεν γίνεται συνέχεια αλλά 2-3 φορές την ημέρα, τι πιστεύετε ότι συμβαίνει και τι προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι φταιει η Ρομ,εγω θα γυριζα σε στοκ και αμα μου το εκανε θα το πηγαινα για service..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το κινητο το εχω με στοκ ICS επισημη ...

 

Εχω τις εφαρμογες μου , και τον GO Launcher στημενο οπως θελω ...

 

Τι πρεπει να κανω για να καθαρισει το κινητο απο οτι αχρηστο υπαρχει ??? (Για να το ξανακανω μετα update)

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το κινητο το εχω με στοκ ICS επισημη ...

 

Εχω τις εφαρμογες μου , και τον GO Launcher στημενο οπως θελω ...

 

Τι πρεπει να κανω για να καθαρισει το κινητο απο οτι αχρηστο υπαρχει ??? (Για να το ξανακανω μετα update)

 

Δεν κατάλαβα τι έννοεις..Θέλεις να σβήσεις όλες τις εφαρμογές εκτός go launcher?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα το post σου.

Δεν έχω καταλάβει τι θέλεις να κάνεις και πώς ακριβώς προσπαθείς να το κάνεις.

Τι backup έχεις κάνει? nvflash ή nandroid ?

 

Εχω κάνει back up της stock ρομ στην Sd card απο το custom recovery 6 που υπαρχει στο tools σου.

Κάνω το repartion με τις οδηγίες του tool. Ωστόσο όταν κάνω επεναφορα της rom απο το recovery τα partition που έχω φτιάξει σβήνονται και επανέρχονται στα stock partitions.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...