Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

ελεγα να παω σε razr για το ics και καλο desktop mode αλλα η cyanogen team θα φερει συντομα ics nightly http://download.cyanogenmod.com/?device=p990&type=nightly

λετε να εχει hw acceleration;

 

Καλα θα ηταν,αλλα αν δεις τις συσκευες για τις οποιες θα επελθει το cm9 release,δεν ειναι το 2χ μεσα...

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλα θα ηταν,αλλα αν δεις τις συσκευες για τις οποιες θα επελθει το cm9 release,δεν ειναι το 2χ μεσα...

 

Εχει βγεί η cm9 για το δικό μας, αλλά με ένα βουνό hacks ώστε να μπορέσει να δουλέψει, χωρίς HA.

Αν δεν βγάλει η LG το δικό της ICS έστω και Leaked για να πάρουν τους drivers, δεν πρόκειται να δούμε πλήρη και 100% λειτουργική ICS.

Αλλά μεγάλη διαφορά μην περιμένετε από την ICS. Και η CM μπορεί να παρατήσει το CM9 για χάρη του CM10 (JB) που είναι σαφώς καλύτερο.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Όντως κρίμα...και εγώ μετά από αρκετούς μήνες που έχω το 2Χ, λέω χίλια μπράβο στην LG για το hardware και την τιμολογιακή πολιτική και χίλια αι σιχτίρ για τo software, την υποστήριξη και τα updates....

 

Δεν είναι δυνατόν ένα από τα δυνατότερα κινητά ακόμα και σήμερα να το βάζεις δίπλα σε ένα μονοπύρηνο (π.χ. Galaxy) και να έχει σαφώς χειρότερη εμπειρία χρήστη στα πιο απλά πράγματα...:(

 

Από την άλλη όμως στη σχέση τιμής/απόδοσης απλά δεν παίζεται...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

για τους λογους που αναφερεις και μονο δεν μπορεις να πεις χιλια μπραβο στην lg για κανενα λογω και το λεω εχοντας το τηλ 1 χρονο και κατι

 

εχω βαλει και cm9 και cm7 ολες καλυτερες απο την μαμα Rom αυτο για το φιλο που ρωταει για custom rom

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, για όσους ενδιαφέρονται για launcher, έχω δοκιμάσει αρκετούς (εκτός από Laucher PRO και ADW) και στην ουσία η κατάσταση πήγαινε αργα η γρήγορα χειρότερα.... (σε στοκ V20Q απλά λίγο πειραγμένα memory limits)

 

Από εχθές το απόγευμα δοκίμασα τον 360 Launcher

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qihoo360.launcher&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5xaWhvbzM2MC5sYXVuY2hlciJd

μέχρι τώρα είμαι σχεδόν 100% ικανοποιημένος... είναι από xda developer, τον προτείνω ανεπιφύλακτα...

Link to comment
Share on other sites

Aυτο που με πειραζει τοσο ειναι οτι βλεπω δεκάδες άτομα που έχουν πληρώσει τη συσκευή να προσπαθούν να την εξελίξουν ΤΣΑΜΠΑ και χαροποιώντας πολύ κόσμο και ο ιδιος ο κατασκευαστης να εχει τα παντα γραμμενα ,πελατες,εθελοντες το ιδιο το προϊόν η κάθε lg και ο προμηθευτής της nvidia, δηλαδή τι τους αξίζει τώρα σε αυτούς;To gps στη v20s αργει να κλειδώσει παρα πολυ,δε το μέτρησα γιατι βαρέθηκα να περιμένω
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα ενα video στο YouTube να δειτε πως τρεχει το LG P990 2X με την cm7kang-O2x-128 & Kernel την 1206081051-ETaNa_OC-3.0.y έτσι τρέχει 2 μήνες τώρα χωρείς προβλήματα..!!!!

Σας δείχνω και σε Photo τα πλήρεις στοιχεία του τηλεφώνου..!!;)

 

Video

 

Photo

http://s7.directupload.net/images/120723/hjbhyw25.png http://s14.directupload.net/images/120723/2fhpdm55.png http://s7.directupload.net/images/120723/a7m6xkdk.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγεί η cm9 για το δικό μας, αλλά με ένα βουνό hacks ώστε να μπορέσει να δουλέψει, χωρίς HA.

Αν δεν βγάλει η LG το δικό της ICS έστω και Leaked για να πάρουν τους drivers, δεν πρόκειται να δούμε πλήρη και 100% λειτουργική ICS.

Αλλά μεγάλη διαφορά μην περιμένετε από την ICS. Και η CM μπορεί να παρατήσει το CM9 για χάρη του CM10 (JB) που είναι σαφώς καλύτερο.

 

Εννοουσα επισημη cm9,αυτες τις φορεσα κι εγω για κανα 3μηνο,βαρεθηκα τα bugs,κ πηγα σε cm7

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα ενα video στο YouTube να δειτε πως τρεχει το LG P990 2X με την cm7kang-O2x-128 & Kernel την 1206081051-ETaNa_OC-3.0.y έτσι τρέχει 2 μήνες τώρα χωρείς προβλήματα..!!!!

Σας δείχνω και σε Photo τα πλήρεις στοιχεία του τηλεφώνου..!!;)

μπράβο φίλε! χρήσιμο για μένα που δεν μπήκα ακόμα στις custom :) υπάρχει κάτι που δεν λειτουργεί; (κάμερα, ραδιόφωνο, όλα οκ? )

ΥΓ: περιττό να πω ότι με τρώει να αρχίσω το πείραγμα, έτσι; :P

Link to comment
Share on other sites

Εννοουσα επισημη cm9,αυτες τις φορεσα κι εγω για κανα 3μηνο,βαρεθηκα τα bugs,κ πηγα σε cm7

 

Επίσημη CM9 δεν θα βγεί μέχρι να βγάλει η LG την ICS.

Μέχρι τότε CM7 ή προβληματική CM9.

Ή αλλάζεις συσκευή (όπως έκανα εγώ!)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

μπράβο φίλε! χρήσιμο για μένα που δεν μπήκα ακόμα στις custom :) υπάρχει κάτι που δεν λειτουργεί; (κάμερα, ραδιόφωνο, όλα οκ? )

ΥΓ: περιττό να πω ότι με τρώει να αρχίσω το πείραγμα, έτσι; :P

 

Όλα δουλεύουν ο.κ. πέρνα την να ησυχάσεις. Έχω 2 μήνες να ασχοληθώ με Rom (βάλε βγάλε) και πράγματι έχω ένα τηλέφωνο έτσι όπως έπρεπε να έχω. Δεν ασχολούμαι καθόλου με αναβαθμίσεις της LG (βλεπε v20l - v20r):wacko: μιας που αυτή μας κοροϊδεύει..!!!:(

Απορώ με την LG ? Γιατί δεν έρχεται σε επαφή με το παλικάρι που έστησε την cm7 να των πάρει να της στήσει της αναβαθμίσει, μιας που με αυτούς που έχει δεν μπορούν..!!!!:lol::lol::lol::lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Όλα δουλεύουν ο.κ. πέρνα την να ησυχάσεις. Έχω 2 μήνες να ασχοληθώ με Rom (βάλε βγάλε) και πράγματι έχω ένα τηλέφωνο έτσι όπως έπρεπε να έχω. Δεν ασχολούμαι καθόλου με αναβαθμίσεις της LG (βλεπε v20l - v20r):wacko: μιας που αυτή μας κοροϊδεύει..!!!:(

Απορώ με την LG ? Γιατί δεν έρχεται σε επαφή με το παλικάρι που έστησε την cm7 να των πάρει να της στήσει της αναβαθμίσει, μιας που με αυτούς που έχει δεν μπορούν..!!!!:lol::lol::lol::lol:

 

Γιατί το παλικάρι αυτό είναι στο payroll της Samsung! :lol:

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη CM9 δεν θα βγεί μέχρι να βγάλει η LG την ICS.

Μέχρι τότε CM7 ή προβληματική CM9.

Ή αλλάζεις συσκευή (όπως έκανα εγώ!)

 

Ναι το ξερω.Κι εγω περιμενω οκτωβρη την επιδοτηση,να πεσουν κ λιγο οι τιμες κ προς SIII κλινω..Στο xda εχει μια χαρα υποστηριξη,με μηδανινα προβληματα γενικα κ jelly bean σε λιγο..

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα ενα video στο YouTube να δειτε πως τρεχει το LG P990 2X με την cm7kang-O2x-128 & Kernel την 1206081051-ETaNa_OC-3.0.y έτσι τρέχει 2 μήνες τώρα χωρείς προβλήματα..!!!!

Σας δείχνω και σε Photo τα πλήρεις στοιχεία του τηλεφώνου..!!;)

 

Video

 

Photo

http://s7.directupload.net/images/120723/hjbhyw25.png http://s14.directupload.net/images/120723/2fhpdm55.png http://s7.directupload.net/images/120723/a7m6xkdk.png

 

Εμενα με τον etana,ολες τις εκδοσεις ,μου εκανε πολλα προβληματα,ουτε καν μπουταριζε κτλ κι ο τεμασεκ μου ειπε να αφησω το στοκ κερνελ,που ειναι σταθερος κ απροβληματιστος

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Drivers για να μπορούν να δουν το κινητό ως εξωτερικό σκληρό τα Windows XP που βρίσκω;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Drivers για να μπορούν να δουν το κινητό ως εξωτερικό σκληρό τα Windows XP που βρίσκω;

 

Εδώ κάνεις το πρώτο βήμα μόνο και είσαι έτοιμος

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα ενα video στο YouTube να δειτε πως τρεχει το LG P990 2X με την cm7kang-O2x-128 & Kernel την 1206081051-ETaNa_OC-3.0.y έτσι τρέχει 2 μήνες τώρα χωρείς προβλήματα..!!!!

Σας δείχνω και σε Photo τα πλήρεις στοιχεία του τηλεφώνου..!!;)

 

Video

 

 

ADW Launcher ετσι ?

 

Ποια ειναι η εφαρμογη του καιρου η πρωτη ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

ADW Launcher ετσι ?

 

Ποια ειναι η εφαρμογη του καιρου η πρωτη ?

 

Καμία σχέσει......!!! εχω το SPB Shell 3D https://play.google.com/store/apps/details?id=com.spb.shell3d&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS5zcGIuc2hlbGwzZCJd και καιρό έχω το Animated Weather Widget, Clock https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobilityflow.animatedweather.free&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwiY29tLm1vYmlsaXR5Zmxvdy5hbmltYXRlZHdlYXRoZXIuZnJlZSJd δεδομένα παίρνει από όπου του ζητήσεις (Google - Yr,no). και η δεύτερη ειναι του SPB Shell.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Την εχω βαλει εδω και 2 εβδομαδες περιπου . To gps δεν το εχω δοκιμασει να πω την αληθεια.

Εχω το go launcher και βλεπω οτι κανει κατι κολπα οταν ανοιγει η συσκευη για πρωτη φορα αλλα και αρκετες φορες μετα απο ανοιγμα του wifi.

Πχ κολλαει και δεν μπορεις να προχωρησεις στις οθονες δεξια αριστερα αλλα ουτε να μπεις στο μενου για καμποση ωρα και μετα ξαφνικα ξεκολλαει απο μονο του. Παγωνει και δεν μπορεις να κανεις τιποτα εκτος απο να πατησεις το σπιτακι και να μπεις στις τελευταιες εφαρμογες.

Η εντυπωση που μου αφηνει ειναι σαν να διαβαζει κατι και να καθυστερει. Οπως στα pc που διαβαζει για ωρα τον σκληρο και δεν ανταποκρινεται.

Απο καταναλωση cpu δεν βλεπω κατι περιεργο.

Αναφερω το go launcher γιατι ισως το κανει μονο σε αυτον.

Ξεκολλαει μετα απο λιγο και δεν εχει κανενα αλλο προβλημα .

Ισως εαν εκανα μια επαναφορα στις εργοστασιακες και ξαναπερναγα τα παντα να λυνοταν το προβλημα. Θα το κανω μια απο αυτες τις μερες και θα επανελθω με νεωτερα.

 

Αν έχεις παγώσει εφαρμογές πες μου να σου πω ποια εφαρμογή δε πρέπει να παγώσεις. Και μένα μου το κανε αυτό και βρήκα ποια εφαρμογή που είχα παγώσει έφτεγε....

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα καποιοι απο εσας θα εχουν διαβασει το προβλημα που εχω με το κινητο με το τροπο απαντησης στις κλησης που με παει σχεδον παντα στην ανοικτοι ακροαση ;

 

νομιζω πως το προβλημα ερχετε απο την λειτουργεια car mode υπαρχει καποιος τροπος να την απενεργοποιησω για να κανω δοκιμη

 

να πω οτι ειμαι με custom rom και εχω δοκιμαση αρκετες και cm7 και cm9

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα καποιοι απο εσας θα εχουν διαβασει το προβλημα που εχω με το κινητο με το τροπο απαντησης στις κλησης που με παει σχεδον παντα στην ανοικτοι ακροαση ;

 

νομιζω πως το προβλημα ερχετε απο την λειτουργεια car mode υπαρχει καποιος τροπος να την απενεργοποιησω για να κανω δοκιμη

 

να πω οτι ειμαι με custom rom και εχω δοκιμαση αρκετες και cm7 και cm9

 

εγώ πάντως την είχα κάνει freeze με titanium backup pro.

Link to comment
Share on other sites

αυτα τα εχω κανει αλλαδεν μιλαω για την εφαρμογη τις lg την οποια την εχω βγαλει και μετα την αποσυνδεσει απο το BT του αυτοκινητου μενει μια ενημερωση στην μπαρα που λεει enable car mode και νομιζω οτι σε αυτο οφειλεται και με παει στην ανοικτη βεβαια ακομα και οταν το κανω disable δεν αλλαζει κατι
Link to comment
Share on other sites

Mariodj τι θεμα-μπαρα καταστασης και browser χρησιμοποιεις??

 

Browser χρησιμοποιώ των Dolphin HD..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...