Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Καλησπερα παιδες θα ηθελα μια βοηθεια με το optimus το κινητο κολλαει παρα πολυ και ειπα να του περασω custom rom αλλα ακομα και την custom κανει τα ιδια .. οποτε ειπα να περασω ξανα την μαμα ρομ για να το δωσω στο service .

αλλα το κινητο ακομα και με το smarflash κολλαει σε ενα σημειο και δεν περνει ουτε την μαμα ρομ .

πειτε μου σας παρακαλω μια λυση :(:( δεν ξερω τι να κανω πλεον !

και με την custom ρομ για καποιο λογο δεν δεχεται κλησεις και εκτος απο αυτο οτι αρχειο και αν θελω να περασω στο κινητο πρωτα θα κολλησει 2-3 φορες και μετα θα περασει .

 

Κανε μια Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων (ρυθμίσεις > απόρρητο > επαναφορά....) και αν δεν στρώσει τότε στο service..!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι αλλα δεν εχω την μαμα ρομ τωρα και δεν μπορω να την περασω :(

ξερει κανεις κανενα τροπο να το brickaro για να μην μπορουν να δουν οτι ειναι ροοτ ???

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δεν εχω την μαμα ρομ τωρα και δεν μπορω να την περασω :(

ξερει κανεις κανενα τροπο να το brickaro για να μην μπορουν να δουν οτι ειναι ροοτ ???

 

Αν κάνεις Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων που σε πάει..? σε ποια ROM??

Για μένα βάλε την cm7kang-O2x-128 & gapps-gb-20110828-signed & P990_StockCamera_Kostja_V_CM7 http://www.mediafire.com/?6c2jtth54a2bxcc που θα τα βρεις ΕΔΩ http://www.mediafire.com/temasek#3edh9d36u710w με αυτών των τρόπω τα περνάμε http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=300529#3 (ειναι πανεύκολο) και θα ησυχάσεις μια για πάντα..!!! για μένα ειναι ίσος η απο της ποιο σταθερές χωρείς κανένα πρόβλημα. Αν θες βοήθεια εδώ είμαστε..!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων που σε πάει..? σε ποια ROM??

Για μένα βάλε την cm7kang-O2x-128 & gapps-gb-20110828-signed & P990_StockCamera_Kostja_V_CM7 που θα τα βρεις ΕΔΩ http://www.mediafire.com/temasek#3edh9d36u710w με αυτών των τρόπω τα περνάμε http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=300529#3 (ειναι πανεύκολο) και θα ησυχάσεις μια για πάντα..!!! για μένα ειναι ίσος η απο της ποιο σταθερές χωρείς κανένα πρόβλημα. Αν θες βοήθεια εδώ είμαστε..!!!

 

βγαζει κανενα rr η συγκεκριμενη?γινεται oc?

Link to comment
Share on other sites

παιδες το κινητο πρεπει να εχει προβλημα εχω αλλαξει 1 φορα motherboard και παλι το κινητο κολαει ακομα και με την μαμα ρομ που ειχε εχω αλλαξει 3 custom απο cm 7, Κang με cm7 και κανουν τα ιδια .

το κινητο κολαει γενικα εχει προβληματα... εγω θελω η να το brickaro γιατι δεν μπορω να το κανω κατι αλλο η να του περασω την μαμα ρομ καπως γιατι με το flashdrive αν θυμαμαι καλα δεν την περναει κολλαει παλι το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

βγαζει κανενα rr η συγκεκριμενη?γινεται oc?

 

Μόνο δυο φορές μου κώλυσε...οταν έκανα αποσύνδεση το usb αλλά πιστεύω ήταν θέμα με την έκδοση 126 & 127 τώρα έχω την τελευταία128. κατά τα άλλα NO PROBLEM..!!!:happy: ΑΑΑΑΑ..!!! Εχω πάνω και την Kernel 1206081051-ETaNa_OC-3.0.y υπερχρονισμένη (CPU) στα 324MHz - 1.408 MHz;)

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

από ΝΟΕΜΒΡΙΟ και βλεπουμε για αυτο και δεν θα ξαναπαρω LG ολοι εχουν παει τα κορυφαια κινητα τους στην ICS και η LG το ξυνει ακομα και να πεις οτι τις καθυστερει αλλα βγαζει τζαματες κατι παει και ερχεται αλλα δεν

 

για αυτο οσο το εχω ακομα μονον custom

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων που σε πάει..? σε ποια ROM??

Για μένα βάλε την cm7kang-O2x-128 & gapps-gb-20110828-signed & P990_StockCamera_Kostja_V_CM7 http://www.mediafire.com/?6c2jtth54a2bxcc που θα τα βρεις ΕΔΩ http://www.mediafire.com/temasek#3edh9d36u710w με αυτών των τρόπω τα περνάμε http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=300529#3 (ειναι πανεύκολο) και θα ησυχάσεις μια για πάντα..!!! για μένα ειναι ίσος η απο της ποιο σταθερές χωρείς κανένα πρόβλημα. Αν θες βοήθεια εδώ είμαστε..!!!

 

Με τον τροπο αυτο λεει οτι πρεπει να κανεις wipe αν εισαι στοκ και τα χανεις αλλο ....

 

Τροπος για να μην τα χασεις ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

και εγω εκει θα παω αλλα μαλλον το 32gb

Ελάτε, ελάτε σας περιμένουμε!

 

Τρομερό κινητό στα χαρτιά το 2Χ αλλά από τον Απρίλιο του 11 που το πήρα, μέχρι τώρα η LG δεν έχει καταφέρει να το στρώσει....απαράδεκτο.

Το s3 μου δουλεύει απροβλημάτιστα και σκέφτομαι, έτσι πρέπει να δουλεύει ένα σοβαρό κινητό.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Με τον τροπο αυτο λεει οτι πρεπει να κανεις wipe αν εισαι στοκ και τα χανεις αλλο ....

 

Τροπος για να μην τα χασεις ?

 

κάνεις ένα BACKUP τώρα και μετά ένα RESTORE των εφαρμογών και δεδομένων με το Titanium Backup. Λεπτομέρειες για το BACKUP εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=331171 ;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ελάτε, ελάτε σας περιμένουμε!

 

Τρομερό κινητό στα χαρτιά το 2Χ αλλά από τον Απρίλιο του 11 που το πήρα, μέχρι τώρα η LG δεν έχει καταφέρει να το στρώσει....απαράδεκτο.

Το s3 μου δουλεύει απροβλημάτιστα και σκέφτομαι, έτσι πρέπει να δουλεύει ένα σοβαρό κινητό.

 

ρε παιδιά, εντελώς ψυχρά, που οφείλεται αυτό; Δηλ, τόσο πια βελτιστοποίηση χρειάζεται; δεν μπορεί να σηκώσει ούτε το gingerbread ένα 2πύρηνο με 512 mb ram??? Μου κάνει εντύπωση....

 

ΥΓ: ποιόν θεωρείτε ελαφρύτερο launcher?? (σε σχέση με τον στοκ!)

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, εντελώς ψυχρά, που οφείλεται αυτό; Δηλ, τόσο πια βελτιστοποίηση χρειάζεται; δεν μπορεί να σηκώσει ούτε το gingerbread ένα 2πύρηνο με 512 mb ram??? Μου κάνει εντύπωση....

 

ΥΓ: ποιόν θεωρείτε ελαφρύτερο launcher?? (σε σχέση με τον στοκ!)

 

512mb που παει και για την γραφικων.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, άλλα αυτό δουλεύει δυναμικά φαντάζομαι..... όταν σερφαρεις θα σου τρώει η κάρτα γραφικών λιγότερη ποσότητα μνήμης από ότι όταν πχ τρέχεις ένα βαρύ παιχνίδι.....

Εδώ το κινητό κάθε τόσο σέρνεται μόνο στα μενού και στις σελίδες των εφαρμογών..... λες και ανανεώνει κάτι 'η διαβάζει o σκληρός δίσκος :-P

Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει κανένα app με το οποίο όταν απομακρύνετε το τηλέφωνο απο το BT και ξεσυνδέεται, το τηλέφωνο να σε ειδοποιεί με κάποιον ήχο κτλ?

το έχω συνέχεια συνδεδεμένο με το BT και καμιά φορά ξεχνιέμαι και βγαίνω απο το αμάξι χωρίς να πάρω το τηλέφωνο μαζί μου! Άσε που κάτι τέτοιο είναι ότι πρέπει για την περίπτωση που πάνε να στο βουτήξουν ή το ξεχάσεις κάπου!

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Ναι, άλλα αυτό δουλεύει δυναμικά φαντάζομαι..... όταν σερφαρεις θα σου τρώει η κάρτα γραφικών λιγότερη ποσότητα μνήμης από ότι όταν πχ τρέχεις ένα βαρύ παιχνίδι.....

Εδώ το κινητό κάθε τόσο σέρνεται μόνο στα μενού και στις σελίδες των εφαρμογών..... λες και ανανεώνει κάτι 'η διαβάζει o σκληρός δίσκος :-P

 

Το ίδιο σπαστικά σερνόταν και μένα με όλες μα όλες της μαμά Rom, και από τότε (εδώ και 2 μήνες) που πέρασε σε Custom Rom (cm7kang-O2) τρέχει απροβλημάτιστα με 1000. Την καινούργια μαμά Rom που υπάρχει V20S ούτε που το σκέφτομαι να την περάσω..!!!!:wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

την v20s την έχει περάσει κάποιος λεει κάτι ; με το gps πως πάει :

 

το ρωτάω γιατί σκέφτομαι να γυρίσω σε μαμά rom μέχρι να πάρω άλλο τηλ γιατί με όλες τις custom έχω πρόβλημα όταν απαντάω στις κλήσεις με πάει πάντα στην ανοιχτή ακρόαση

Link to comment
Share on other sites

Την εχω βαλει εδω και 2 εβδομαδες περιπου . To gps δεν το εχω δοκιμασει να πω την αληθεια.

Εχω το go launcher και βλεπω οτι κανει κατι κολπα οταν ανοιγει η συσκευη για πρωτη φορα αλλα και αρκετες φορες μετα απο ανοιγμα του wifi.

Πχ κολλαει και δεν μπορεις να προχωρησεις στις οθονες δεξια αριστερα αλλα ουτε να μπεις στο μενου για καμποση ωρα και μετα ξαφνικα ξεκολλαει απο μονο του. Παγωνει και δεν μπορεις να κανεις τιποτα εκτος απο να πατησεις το σπιτακι και να μπεις στις τελευταιες εφαρμογες.

Η εντυπωση που μου αφηνει ειναι σαν να διαβαζει κατι και να καθυστερει. Οπως στα pc που διαβαζει για ωρα τον σκληρο και δεν ανταποκρινεται.

Απο καταναλωση cpu δεν βλεπω κατι περιεργο.

Αναφερω το go launcher γιατι ισως το κανει μονο σε αυτον.

Ξεκολλαει μετα απο λιγο και δεν εχει κανενα αλλο προβλημα .

Ισως εαν εκανα μια επαναφορα στις εργοστασιακες και ξαναπερναγα τα παντα να λυνοταν το προβλημα. Θα το κανω μια απο αυτες τις μερες και θα επανελθω με νεωτερα.

Edited by magicmixball
Link to comment
Share on other sites

ελεγα να παω σε razr για το ics και καλο desktop mode αλλα η cyanogen team θα φερει συντομα ics nightly http://download.cyanogenmod.com/?device=p990&type=nightly

λετε να εχει hw acceleration;

Link to comment
Share on other sites

απο οτι βλεπω ειναι μουφα και η 20s οποτε δεν και το ωραιο ειναι οτι πολλες εταιριες ηδη περνανε τα κινητα τους σε jely bean και εμεις ειμαστε ακομα με gb και αυτη μουφα

 

μακρια λοιπον πλεον απο LG

Link to comment
Share on other sites

Nightly και Release Candicate τι διαφορα έχουν με την stable ?

 

Του temasek που λενε πολλοι απο εδω τι διαφορετικο εχει ?

 

Custom roms διαφορες ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...