Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Ξερετε που μπορω να βρω την V20m αλλα οχι σε αρχειο .kdz για να μπορω αν χρειαστει να την ξαναπερασω με smartflash?

Την εχω αλλα ειναι σε .kdz αρχειο.

 

Στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1035041 θα βρεις όλες τις .bin εκδόσεις

Το link για την 20Μ είναι:

NETHERLANDS

BIN_LGP990AT-00-V20m-EUR-XX-NOV-21-2011+0

http://www.fileserve.com/file/dKfJpKh/

Αν το All-In-One Toolkit σε βοήθησε, υποστήριξε το στο XDA
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1035041 θα βρεις όλες τις .bin εκδόσεις

Το link για την 20Μ είναι:

NETHERLANDS

BIN_LGP990AT-00-V20m-EUR-XX-NOV-21-2011+0

http://www.fileserve.com/file/dKfJpKh/

 

 

Ευχαριστω Spyko.Το ειχα αποθηκευμενο το Link με τις bin εκδοσεις αλλα επειδη ειχα να το δω καιρο και τοτε δεν υπηρχε η v20m μεσα δεν του ξαναεδωσα σημασια!!

 

Edit:Μπορει και να ηταν βεβαια και να μη το προσεξα!!

Edited by sakarkas1
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Απο το market πηγα να αγορασω λογω της προσφορας το Asphalt και μου λεγε αυτη η εφαρμογη δεν ειναι συμβατη ... και αλλες δεν ηταν ...

 

Περίεργο γιατί προχτές αγόρασα και εγώ 3 και το asphalt ήταν μέσα σε αυτά. Με official 2.3 είσαι; με custom cm πάντως τα βλέπει κανονικά

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ολοκληρωμένη σουίτα επαφών που κάνει αυτό που θες και πολλά αλλά όπως συγχρονισμό με Facebook είναι το contapps. Μεταφρασμένο στα ελληνικά από την αφεντιά μου :-P

 

Orlox συγχαρητήρια για την εφαρμογή. Όντως πολύ ωραία και εύχρηστη. Ο υπολογισμός της συχνότητας γίνεται μέσω του call log ή κρατάει ιστορικό από μόνη της η εφαρμογή. Ρωτάω γιατί αν είναι από το call log τότε ίσως να μην πρέπει να σβήνεται γιατί εγώ το σβήνω κάθε τόσο ας πούμε. Και τέλος, η ανανέωση στις αλλαγές που ίσως να γίνονται λόγω χρήσης περνιούνται αυτόματα στο widget ή πρέπει να το βγάλω και να το ξαναβάλω στην οθόνη για να τις πάρει?

Link to comment
Share on other sites

εγω με kang και trinity kernel

με class 6 sdcard εχω

 

6831

πρόσεξα ότι έχεις παλαιότερο antutu. Ισως το τελευταίο να είναι πιο συμβατό με τον nvidia.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο γιατί προχτές αγόρασα και εγώ 3 και το asphalt ήταν μέσα σε αυτά. Με official 2.3 είσαι; με custom cm πάντως τα βλέπει κανονικά

 

Με επισημη 2.3.4 ειμαι . Στο πλαι ελεγε η εφαρμογη δεν ειναι συμβατη με τη συσκευη σας Cosmote LG P990

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Με επισημη 2.3.4 ειμαι . Στο πλαι ελεγε η εφαρμογη δεν ειναι συμβατη με τη συσκευη σας Cosmote LG P990

 

Περίεργο. Μάλλον κάποια πατάτα της lg η της gameloft. Όπως σου είπα σε cyanogen mod φαίνονται κανονικά. Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή μάρκετ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου, παρότι είναι σε CM7, μου το παρουσιάζει σαν Vodafone LGE Optimus 2X και είναι συμβατό με όσα παιχνίδια κοίταξα στο μάρκετ.

Κατέβασα και το Modern Combat 3, αν και ...αμφιβάλω αν θα το παίξω ποτέ!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις έγινα και εγώ κάτοχος lg optimus 2x μετά από samsung nexus s :)

 

καλος ηρθες στη παρεα του optimus 2x !!! :)

τι σε οδηγησε στο να αλλαξεις το nexus κ να πας στο Ο2χ?

μεχρις στιγμης πως σου φαινεται το τηλεφωνο? ικανοποιημενος? :p

Link to comment
Share on other sites

πρόσεξα ότι έχεις παλαιότερο antutu. Ισως το τελευταίο να είναι πιο συμβατό με τον nvidia.

 

 

οντως φιλε μου 7193 πλεον .. με πολυ πιο μεγαλο σκορ στο cpu

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω μια βοήθεια λέω να το αγοράσω αύριο 303 euro το πήρε σήμερα ένας φίλος μου στα ίδια λεφτά και ψήνομε αλλα έχω μερικές απορίες αν σας είναι εύκολο.

1)θα ήθελα να ρωτήσω πια είναι η τελευτία version του android επίσημη?

2)Μονο με επίσημη έχετε παρατήρηση κάποιο πρόβλημα στο λειτουργικό κωλύματα προβλήματα?

3)Με την μπαταρία υπάρχει ακόμα το πρόβλημα που διαβάζω? και με απλή φυσιολογική χρήση ποσο σας κρατάει η μπαταρία?

4)ΜΚV αρχεία υποστηρίζει ο player?

5)Σαν συσκευή αξίζει να προχωρήσω στην αγορά μετά από τόσο καιρό που το έχετε τι μου προτείνεται? να το πάρω η όχι και να μαζέψω λίγα ακόμα λεφτά από τα 303 euro και να πάρω κάποιο άλλο?

 

Όλα αυτά με επίσημο update και rom όπως τα δίνη η LG.

Τα ρωτάω όλα αυτά επειδή σαν δώρο χριστουγέννων μου ήρθαν στα χερια 300 euro και μιας που δεν έχω δουλειά εδώ και 1.5 χρόνο θέλω να πάρω κάτι αξιόπιστο χωρίς προβλήματα για να μην το μετανιώσω και πάνε χαμένα τα λεφτά

 

Καλή χρονια να έχετε όλη σας και σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

καλος ηρθες στη παρεα του optimus 2x !!! :)

τι σε οδηγησε στο να αλλαξεις το nexus κ να πας στο Ο2χ?

μεχρις στιγμης πως σου φαινεται το τηλεφωνο? ικανοποιημενος? :p

 

Καλύτερή οθόνη, κάμερα φυσικά, hdmi και εννοείται ραδιόφωνο...είχα δώσει τόσα λεφτά για το nexus και δεν είχε ραδιόφωνο...αυτό που είχα εκτιμήσει πάντως ήταν τα τελευταία updates του android..

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα θα του φανει και γω απο galaxy s ηρθα εδω...ειπαμε ειναι τιμη αποδοση το καλυτερο αυτη τη στιγμη.. καλοριζικος φιλε
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα θα του φανει και γω απο galaxy s ηρθα εδω...ειπαμε ειναι τιμη αποδοση το καλυτερο αυτη τη στιγμη.. καλοριζικος φιλε

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου :)

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω μια βοήθεια λέω να το αγοράσω αύριο 303 euro το πήρε σήμερα ένας φίλος μου στα ίδια λεφτά και ψήνομε αλλα έχω μερικές απορίες αν σας είναι εύκολο.

1)θα ήθελα να ρωτήσω πια είναι η τελευτία version του android επίσημη?

2)Μονο με επίσημη έχετε παρατήρηση κάποιο πρόβλημα στο λειτουργικό κωλύματα προβλήματα?

3)Με την μπαταρία υπάρχει ακόμα το πρόβλημα που διαβάζω? και με απλή φυσιολογική χρήση ποσο σας κρατάει η μπαταρία?

4)ΜΚV αρχεία υποστηρίζει ο player?

5)Σαν συσκευή αξίζει να προχωρήσω στην αγορά μετά από τόσο καιρό που το έχετε τι μου προτείνεται? να το πάρω η όχι και να μαζέψω λίγα ακόμα λεφτά από τα 303 euro και να πάρω κάποιο άλλο?

 

Όλα αυτά με επίσημο update και rom όπως τα δίνη η LG.

Τα ρωτάω όλα αυτά επειδή σαν δώρο χριστουγέννων μου ήρθαν στα χερια 300 euro και μιας που δεν έχω δουλειά εδώ και 1.5 χρόνο θέλω να πάρω κάτι αξιόπιστο χωρίς προβλήματα για να μην το μετανιώσω και πάνε χαμένα τα λεφτά

 

Καλή χρονια να έχετε όλη σας και σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας

 

Όποιος το έχει πολύ καιρό και το λειτουργεί ας του απαντήσει είναι φίλος μου με Nokia N8 και έχει αμφιβολίες για το αν θα μπορεί να κάνει ότι και με το N8..

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

1)θα ήθελα να ρωτήσω πια είναι η τελευτία version του android επίσημη?

2)Μονο με επίσημη έχετε παρατήρηση κάποιο πρόβλημα στο λειτουργικό κωλύματα προβλήματα?

3)Με την μπαταρία υπάρχει ακόμα το πρόβλημα που διαβάζω? και με απλή φυσιολογική χρήση ποσο σας κρατάει η μπαταρία?

4)ΜΚV αρχεία υποστηρίζει ο player?

5)Σαν συσκευή αξίζει να προχωρήσω στην αγορά μετά από τόσο καιρό που το έχετε τι μου προτείνεται? να το πάρω η όχι και να μαζέψω λίγα ακόμα λεφτά από τα 303 euro και να πάρω κάποιο άλλο?

 

1) 2.3.4

2)Εγω δεν εχω φαει καποιο γερο κολλημα το εχω 3 εβδομαδες περιπου

3) Η μπαταρια στις αρχες που το εσκιζα δεν κραταγε ουτε μερα,Τωρα με λιγα παιχνιδια και λιγο wifi κραταει 1 μερα+..Γενικα νομιζω οτι ειναι το μονο μεγαλο μειονεκτημα που εχει

4)Υποστηριζει

5)Πιστευω τα 300 ευρω για κινητο ειναι υπεραρκετα αλλα το optimus 2x τα αξιζει και με το παραπανω..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, μιας και νέος χρήστης lg optimus 2x (σήμερα το άνοιξα) ήθελα να σας ρωτήσω πως απο την 2.2 που φοράει θα το κάνω update σε 2.3 επίσημη της LG? γίνετε μέσω του κιντητού ή απο τον υπολογστή?
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. Ρε παιδια παω να βγαλω φωτο και μου λεει οτι θα αποθηκευσει στην εσωτερικη καρτα γιατι δε βρεθηκε εξωτερικη ενω εχει. Μπαινω με astrofile και τη βλεπω την εξωτερικη καρτα αλλα δε μπορω να μετακηνισω τιποτα εκει, κανω restart και μετα τη βλεπει... ????? συμβενει και σε κανεναν αλλο αυτο?> 2.3.4 stock εχω πανω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά,

Φίλε sakarkas1, έβαλα κι εγώ την ίδια V20o ROM (με wipe everyting), από 2.3.4 - V20m, αλλά παρατήρησα ότι χάνει το GSM connection της κινητής όταν το τηλέφωνο μένει σε stand-by για πολλές ώρες όπως π.χ την νύχτα. Η σύνδεση μου είναι WIND. Έκανα τις παρακάτω δοκιμές αλλά το αποτέλεσμα το ίδιο:

1. Την έβαλα και δεύτερη φορά χωρίς να ρίξω καμμία εφαρμογή από προηγούμενο backup.

2. Εγκατέστησα το GETRIL και άλλαξα το RIL στο V20L Italia που είχα και στην V20M.

3. Την έβαλα και τρίτη φορά (νύχτα) χωρίς καμμία extra εφαρμογή απλά για δοκιμή και το πρωί έκανα κλήση στο κίνητό από το σταθερό και πήρα "Ο συνδρομητής έχει το τηλέφωνο του απενεργοποιημένο ...".

 

Ο μόνος τρόπος να επαναφέρεις το connection είναι restart ή προσπάθεια 1-2 φορές να κάνεις κλήση από το κινητό.

Ξαναγύρισα στην V20M και το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά και πάλι.

 

Παρατήρησε κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα?

 

Καλημερα.Τελικα φιλε Spyko εχεις δικιο!Σημερα το πρωι και αφου το ειχα 5 ωρες stand-by πηρα απο το σταθερο μου στο κινητο και η απαντηση που πηρα ειναι"Πιθανως ο συνδρομητης να εχει το τηλ του Απενεργοποιημενο"Μαλιστα δεν το κανει μονο αν εχεις γυρισμενο το δικτυο σε 3g αλλα και σε 2g!!Μα φαινεται και απο τη Notofication bar που δεν γεμιζουν οι μπαρες του σηματος!!!

Παρατηρωντας το αυτο υπεθεσα οτι πιθανως να εχει αμμεση σχεση και με την μπαρα που βγαζει ανα καποια διαστηματα στην οθονη

και λεει:"Το δικτυο δεν ειναι διαθεσιμο".Φαινεται ακομα και στιγμιαια οταν χασει για λιγο εστω το σημα του πεταει αυτο το μηνυμα.

Το δευτερο ομως μου το εκανε αν θυμαμαι καλα και με την V20m.

Εσυ το εξακριβωσες αυτο που σου λεω τωρα αν στο κανει στην v20m?Καποιος αλλος που εχει περασει την V20o ανεξαρτητως παροχου

εχει το ιδιο προβλημα,ας επιβεβαιωσει.

 

Δεν ξερω ο andrewk αν εχει την V20o και μπορει να το κοιταξει για το παραπανω προβλημα και μας πει η τελος παντων οποιος αλλος ας το δει.

Edited by sakarkas1
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά,

Φίλε sakarkas1, έβαλα κι εγώ την ίδια V20o ROM (με wipe everyting), από 2.3.4 - V20m, αλλά παρατήρησα ότι χάνει το GSM connection της κινητής όταν το τηλέφωνο μένει σε stand-by για πολλές ώρες όπως π.χ την νύχτα. Η σύνδεση μου είναι WIND. Έκανα τις παρακάτω δοκιμές αλλά το αποτέλεσμα το ίδιο:

1. Την έβαλα και δεύτερη φορά χωρίς να ρίξω καμμία εφαρμογή από προηγούμενο backup.

2. Εγκατέστησα το GETRIL και άλλαξα το RIL στο V20L Italia που είχα και στην V20M.

3. Την έβαλα και τρίτη φορά (νύχτα) χωρίς καμμία extra εφαρμογή απλά για δοκιμή και το πρωί έκανα κλήση στο κίνητό από το σταθερό και πήρα "Ο συνδρομητής έχει το τηλέφωνο του απενεργοποιημένο ...".

 

Ο μόνος τρόπος να επαναφέρεις το connection είναι restart ή προσπάθεια 1-2 φορές να κάνεις κλήση από το κινητό.

Ξαναγύρισα στην V20M και το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά και πάλι.

 

Παρατήρησε κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα?

 

Καλημερα.Τελικα φιλε Spyko εχεις δικιο!Σημερα το πρωι και αφου το ειχα 5 ωρες stand-by πηρα απο το σταθερο μου στο κινητο και η απαντηση που πηρα ειναι"Πιθανως ο συνδρομητης να εχει το τηλ του Απενεργοποιημενο"Μαλιστα δεν το κανει μονο αν εχεις γυρισμενο το δικτυο σε 3g αλλα και σε 2g!!Μα φαινεται και απο τη Notofication bar που δεν γεμιζουν οι μπαρες του σηματος!!!

Παρατηρωντας το αυτο υπεθεσα οτι πιθανως να εχει αμμεση σχεση και με την μπαρα που βγαζει ανα καποια διαστηματα στην οθονη

και λεει:"Το δικτυο δεν ειναι διαθεσιμο".Φαινεται ακομα και στιγμιαια οταν χασει για λιγο εστω το σημα του πεταει αυτο το μηνυμα.

Το δευτερο ομως μου το εκανε αν θυμαμαι καλα και με την V20m.

Εσυ το εξακριβωσες αυτο που σου λεω τωρα αν στο κανει στην v20m?Καποιος αλλος που εχει περασει την V20o ανεξαρτητως παροχου

εχει το ιδιο προβλημα,ας επιβεβαιωσει.

 

Δεν ξερω ο andrewk αν εχει την V20o και μπορει να το κοιταξει για το παραπανω προβλημα και μας πει η τελος παντων οποιος αλλος ας το δει.

 

Edit: Τελικα η ειδοποιηση που βγαζει στην οθονη "Το δικτυο δεν ειναι διαθεσιμο" δεν εχει να κανει με το σημα του τηλ.

 

Σορρυ απο κεκτημενη ταχυτητα εκανα συνεχομενο post και αντι να πατησω edit πατησα παραθεση,ας το σβησει καποιος απο την ομαδα διαχειρησης.

Edited by sakarkas1
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Τελικα φιλε Spyko εχεις δικιο!Σημερα το πρωι και αφου το ειχα 5 ωρες stand-by πηρα απο το σταθερο μου στο κινητο και η απαντηση που πηρα ειναι"Πιθανως ο συνδρομητης να εχει το τηλ του Απενεργοποιημενο"Μαλιστα δεν το κανει μονο αν εχεις γυρισμενο το δικτυο σε 3g αλλα και σε 2g!!Μα φαινεται και απο τη Notofication bar που δεν γεμιζουν οι μπαρες του σηματος!!!

Παρατηρωντας το αυτο υπεθεσα οτι πιθανως να εχει αμμεση σχεση και με την μπαρα που βγαζει ανα καποια διαστηματα στην οθονη

και λεει:"Το δικτυο δεν ειναι διαθεσιμο".Φαινεται ακομα και στιγμιαια οταν χασει για λιγο εστω το σημα του πεταει αυτο το μηνυμα.

Το δευτερο ομως μου το εκανε αν θυμαμαι καλα και με την V20m.

Εσυ το εξακριβωσες αυτο που σου λεω τωρα αν στο κανει στην v20m?Καποιος αλλος που εχει περασει την V20o ανεξαρτητως παροχου

εχει το ιδιο προβλημα,ας επιβεβαιωσει.

 

Δεν ξερω ο andrewk αν εχει την V20o και μπορει να το κοιταξει για το παραπανω προβλημα και μας πει η τελος παντων οποιος αλλος ας το δει.

 

καλημερα και εγω με V20o μου το εκανε μια φορα μονο εδω και 4 μερες που την εχω περασει

με WIND kai 2G

XPERIA Z1
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...