Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

γεια χαρα εχω το οπτιμους 2χ και εχω 4-5 μερες που περασα τ0ο ICS μεσω pc suite.το κινητο αρχισε τα restart μονο του,εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τα restart συνεχιζονται...τι κανω τωρα??καμια συμβουλη??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια χαρα εχω το οπτιμους 2χ και εχω 4-5 μερες που περασα τ0ο ICS μεσω pc suite.το κινητο αρχισε τα restart μονο του,εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τα restart συνεχιζονται...τι κανω τωρα??καμια συμβουλη??

 

Ξαναπερασε την ICS

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι και καλή χρονιά... Ενα μηνα με την the rom και οι κριτικες μου δεν ειναι οι καλυτερες..

-εχοντας εγκαταστησει καμια 10αρια εφαρμογες-καμία περιττη και κανενα παιχνίδι- , το κινητο σερνεται.

-η ελευθερη ram στο ρελαντι 47 mb και πολύ αργη απόκριση

-οταν το βαζω να φορτισει με σβηστη οθονη το κινητο κολλάει

-οταν κάνω κλήση το κινητο το αντιλαμβάνεται μετα απο 2-3 δευτερόλεπτα

-το bluetooth δεν βγαζει κλήσεις (αυτο το ηξερα)

-το ραδιοφωνο δεν υπάρχει

-γενικα η συμπεριφορα του δεν δηλώνει καν διπύρηνο επεξεργαστη

-η μπαταρια με χρηση στο ιντερνετ κραταει μια ωρα με το ζορι

- εχω δευτερη μπαταρια και καθε φορα που τις αλλαζω , ξαναρυθμιζω ωρα, ημερομηνία...

- η κάμερα απαραδεκτη, κατέβασα την feav, δουλευει 4 δευτερολεπτα και μετα μου λέει η καμερα διακόπηκε

Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με την παρούσα κατάσταση θα του ήμουν ευγνώμων!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι είναι λάθος Δεν πρέπει να δουλεύει έτσι.

Την έχω και εγώ με πολύ λίγες εφαρμογές και είναι αξιοπρεπές σε απόδοση.

Έχει δοκιμάσει κανείς τις unofficial miui?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι είναι λάθος Δεν πρέπει να δουλεύει έτσι.

Την έχω και εγώ με πολύ λίγες εφαρμογές και είναι αξιοπρεπές σε απόδοση.

Έχει δοκιμάσει κανείς τις unofficial miui?

 

Δεν εχω την ιδια αποψη...δεν ειναι τοσο καλη οσο την περιμενα και την εχω ενα μηνα....ποσο καιρο την εχεις? ποιες εφαρμογες εχεις περιπου?

Link to comment
Share on other sites

Εχω περάσει την KitKat (CM11) του tonyp και την βρίσκω πάρα πολύ καλή. Νιώθω το κινητό να ανάσανε και να πάει ανθρώπινα.

 

Εχω πάνω από 140 εφαρμογές (και με greenified όλα τα περιέργα) και ότι δοκίμαζα κολλούσε γρήγορα.

 

Δεν δουλεύουν οι κλήσεις με bluetooth αν δεν κάνω λάθος και το ραδιόφωνο αλλά δεν το πολυδούλευα και δεν με πειράζει.

 

Γενικώς είμαι πολύ ευχαριστημένος

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω μια σταθερη εκδοση να βαλω στο κινητο ωστε αυτο να ανταποκρινεται τουλαχιστον αξιοπρεπως. Δεν ξερω αν αξιζει ο κόπος να βαλω την CM 11 Android 4.4 KitKat αφου ακομα δεν ειναι απ'οσο καταλαβα τοσο αξιοπρεπης... Αν μπορει κάποιος να με βοηθησει ή να μου προτείνει κάτι καλύτερο περιμενω καμιά προταση...
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω μια σταθερη εκδοση να βαλω στο κινητο ωστε αυτο να ανταποκρινεται τουλαχιστον αξιοπρεπως. Δεν ξερω αν αξιζει ο κόπος να βαλω την CM 11 Android 4.4 KitKat αφου ακομα δεν ειναι απ'οσο καταλαβα τοσο αξιοπρεπης... Αν μπορει κάποιος να με βοηθησει ή να μου προτείνει κάτι καλύτερο περιμενω καμιά προταση...

 

Αυτη που ειναι στην υπογραφη μου ειναι η πιο σταθερη μεχρι τωρα για μενα

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη εχω την the rom cm 10.2 kolwaski kernel, τον οποιο ειχα κατεβασει....μετα ειδα σε καποιο σχολιο οτι ο υπαρχων κernel της therom ειναι πιο σταθερος,αλλα δεν ξερω αν ισχυει... Τωρα ειμαι στο διλημμα να ξαναφλασαρω την ιδια rom η να παω σε αυτη που προτεινει ο kprse το οποιο ειναι downgrade σε 10.1...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί η 10.1 και η 10.2 να φαίνεται πιο σταθερή αλλά η CM11 είναι πιο γρήγορη. Εγώ τουλάχιστον δεν έχω θέματα σταθερότητας και την δουλεύω καθημερινά ως βασική ρομ. Μόλις βρω χρόνο θα περάσω και την νεώτερη έκδοση που έβγαλε που λύνει την καθυστέρηση στην εμφάνιση της οθόνης κλήσης.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί η 10.1 και η 10.2 να φαίνεται πιο σταθερή αλλά η CM11 είναι πιο γρήγορη. Εγώ τουλάχιστον δεν έχω θέματα σταθερότητας και την δουλεύω καθημερινά ως βασική ρομ. Μόλις βρω χρόνο θα περάσω και την νεώτερη έκδοση που έβγαλε που λύνει την καθυστέρηση στην εμφάνιση της οθόνης κλήσης.

 

 

Για δώσε τα φώτα σου πάνω στην cm11 έχει στρώσει καθόλου?

Και ποιον κερνελ να προτιμήσω?

Η κάμερα δουλεύει κανονικά?

 

 

 

Αυτη τη στιγμη εχω την the rom cm 10.2 kolwaski kernel, τον οποιο ειχα κατεβασει....μετα ειδα σε καποιο σχολιο οτι ο υπαρχων κernel της therom ειναι πιο σταθερος,αλλα δεν ξερω αν ισχυει... Τωρα ειμαι στο διλημμα να ξαναφλασαρω την ιδια rom η να παω σε αυτη που προτεινει ο kprse το οποιο ειναι downgrade σε 10.1...

 

Kowalski kernel ftw!!

Δεν υπάρχει καλύτερος κερνελ.

Cm10.2 tonyp έχω και είναι αρκετά καλή κ σταθερή.

Edited by sokinsohim
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει τα πάντα...εχω δοκιμάσει τα πάντα.....αλλά πάντα γυρίζω στην DjangoManouche X 1.2 Kernel 2.6.39.4_KingOfBirds0.2_OC14 (oχι την Final 1.5) δουλεύουν τα πάντα (camera, video,internet,programs) απροβληματηστα ....!!!! Το συμπέρασμα μου είναι οτι η δυνατότητες του τηλεφώνου είναι μέχρι εδώ...!!! δυστυχώς μένουμε στην 4.0.4 με οτι αυτό συνεπάγεται..!

 

http://s27.postimg.org/r022yuyyn/Screenshot_2014_01_21_18_31_55.jpg

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την TheROM CM 10.2 του TonyP είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

Μόλις γίνει λίγο πιο σταθερή θα πάω σε CM11

DMX είναι πάντα σταθερή αξία!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει τα πάντα...εχω δοκιμάσει τα πάντα.....αλλά πάντα γυρίζω στην DjangoManouche X 1.2 Kernel 2.6.39.4_KingOfBirds0.2_OC14 (oχι την Final 1.5) δουλεύουν τα πάντα (camera, video,internet,programs) απροβληματηστα ....!!!! Το συμπέρασμα μου είναι οτι η δυνατότητες του τηλεφώνου είναι μέχρι εδώ...!!! δυστυχώς μένουμε στην 4.0.4 με οτι αυτό συνεπάγεται..!

 

Καλησπέρα φίλε μου, μήπως μπορείς να με βοηθήσεις να βρω το λινκ της εκδοσης της ρομ και του κερνελ που λες, να δοκιμασω γιατι στο xda δεν μπορω να τη βρω και σε καποια λινκ που δοκιμασα λεει not found... αν μπορεις να με βοηθήσεις--υπόχρεος!!:up::thanks:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου, μήπως μπορείς να με βοηθήσεις να βρω το λινκ της εκδοσης της ρομ και του κερνελ που λες, να δοκιμασω γιατι στο xda δεν μπορω να τη βρω και σε καποια λινκ που δοκιμασα λεει not found... αν μπορεις να με βοηθήσεις--υπόχρεος!!:up::thanks:

 

 

DjangoManoucheX1.2_KoB_NoOC_30a.zip

http://www.easybytez.com/80v0iyzna2op

 

OC_KingOfBirds0.2SDFix.zip

http://www.easybytez.com/f62el0ukf8md

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

DjangoManoucheX1.2_KoB_NoOC_30a.zip

http://www.easybytez.com/80v0iyzna2op

 

OC_KingOfBirds0.2SDFix.zip

http://www.easybytez.com/f62el0ukf8md

 

Σε ευχαριστω πολυ για τα λινκ, αλλα τρωω ακυρο απο την easybytez για την ρομ γιατι δεν ειμαι premium...:oops:

Edited by V_Giannak
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως μπορει να βοηθησει καποιος με το παραπανω θεμα μπας και βαλω κ εγω αυτη την ρομ να λυσω τα προβληματα μου!??:p
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αυτη την ρομ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2376412

 

Σε ευχαριστω πολύ για την απαντηση σου...θα την δοκιμασω..την εχει δοκιμασει κανενας αλλος?Με τι κερνελ το βαζω? Εσυ αυτήν δουλεύεις και εισαι ευχαριστημενος???

Link to comment
Share on other sites

Περασε την DjangoManoucheX1.6.1_30A

Περασε το kernel χωρις overclocking,αλλα με το ramhack32

Eνοειτε full wipe πριν,και με το τελος της εγκαταστασης κανε fix permission.

 

Kαι για οσους εχουνε ξαφνικες απενεργοποιησεις η επανεκινησεις,ας δοκιμασουνε αυτο:

Eγκαθιστουμε το "no frills" και ρυθμιζουμε ελαχιστη ταχυτητα 312 ΜΗz(η την αμεσως επομενη απο την μικροτερη)

και μεγιστη την αμεσως μικροτερη απο 1000 MHz(πχ 912 MHz)......

Προσωπικα σταματησανε ξαφνικα κλεισιματα η επανεκινησεις (8 μερες τωρα) :lol::lol::lol:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολύ για την απαντηση σου...θα την δοκιμασω..την εχει δοκιμασει κανενας αλλος?Με τι κερνελ το βαζω? Εσυ αυτήν δουλεύεις και εισαι ευχαριστημενος???

 

Δεν χρειαζεται να βαλεις καποιο kernel.Προς το παρον δεν εχω βρει κατι αρνητικο στην συγκεκριμενη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει τα πάντα...εχω δοκιμάσει τα πάντα.....αλλά πάντα γυρίζω στην DjangoManouche X 1.2 Kernel 2.6.39.4_KingOfBirds0.2_OC14 (oχι την Final 1.5) δουλεύουν τα πάντα (camera, video,internet,programs) απροβληματηστα ....!!!! Το συμπέρασμα μου είναι οτι η δυνατότητες του τηλεφώνου είναι μέχρι εδώ...!!! δυστυχώς μένουμε στην 4.0.4 με οτι αυτό συνεπάγεται..!

 

http://s27.postimg.org/r022yuyyn/Screenshot_2014_01_21_18_31_55.jpg

 

Μίλησα με αυτόν που φτιάχνει την DjangoManouche τον carburano και μου είπε ότι δεν έχει ποια λινκ για την συγκεκριμένη ρομ

αν μπορείς σε παρακαλώ ανέβασε την σε μια σελίδα που να μπορούμε να την κατεβάσουμε και εμείς γιατί με τόσες ρομ που έχουμε περάσει σε αυτό το κινητό στο τέλος βλέπω ν παίρνει φωτιά

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με την DMX 1.6.5 & KoB 0.7 το κινητό δούλευε τέλεια

Τώρα φοράω TonyP The Rom Build 26(CM 10.2) και επίσης δεν έχω κανένα παράπονο

Το μόνο που δεν λειτουργεί είναι οι κλήσεις μέσω BT που έτσι και αλλιώς δεν χρησιμοποιώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...