Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Μήπως και οι δύο που είχατε το πρόβλημα έχετε την wind ως πάροχο??

 

Παρουσιάστηκε και σε εμένα και σε άλλους δυο συναδέλφους μου και είμαστε με rom cicz 4.7 με kernel civz skywalker 2.3

 

Μπα εγώ έχω vodafone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως και οι δύο που είχατε το πρόβλημα έχετε την wind ως πάροχο??

 

Παρουσιάστηκε και σε εμένα και σε άλλους δυο συναδέλφους μου και είμαστε με rom cicz 4.7 με kernel civz skywalker 2.3

Εγώ είμαι με Cosmote. Κάτι παίζει με τις ρυθμίσεις στο time zone.Κάποιο bug...

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ

Σήμερα το πρωι ανοιξα το κινητο και δουλευε κανονικα και μετα απο 1 15λεπτο περιπου εκανε reboot μονο του και απο τοτε κολησε στο bootanimation...εχω κανει πολλες φορες reboot,εβγαλα την μπαταρια αλλα ακομα εκει εδω και 2 ωρες...εχω dmx 1.5..

Τι να κανω;το χρειαζομαι το κινητο γιατι δεν εχω αλλο να χρησιμοποιω...

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ

Σήμερα το πρωι ανοιξα το κινητο και δουλευε κανονικα και μετα απο 1 15λεπτο περιπου εκανε reboot μονο του και απο τοτε κολησε στο bootanimation...εχω κανει πολλες φορες reboot,εβγαλα την μπαταρια αλλα ακομα εκει εδω και 2 ωρες...εχω dmx 1.5..

Τι να κανω;το χρειαζομαι το κινητο γιατι δεν εχω αλλο να χρησιμοποιω...

 

 

Σε recovery μπαίνει;;Εαν μπαίνει την ξέρεις την λύση..Αλλιως περνάς κάποια αλλη Ρομ με nvflash..

Link to comment
Share on other sites

Σε recovery μπαίνει;;Εαν μπαίνει την ξέρεις την λύση..Αλλιως περνάς κάποια αλλη Ρομ με nvflash..

 

Δηλαδη full wipe;Δεν υπαρχει κατι αλλο;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με Cosmote. Κάτι παίζει με τις ρυθμίσεις στο time zone.Κάποιο bug...

 

Το θέμα είναι να δούμε αν είναι bug της stock ics της LG ή των custom roms που έχουμε βάλει....

 

Πάντως έχουμε διαφορετικές rom και kernel....

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νεα DMX?

Έχω την DMX 1.5 με kernel ΚοΒ 0.6 και είδα σήμερα ότι έχω θέμα με το timezone. Άλλαξε αυτόματα την ημερομηνία σε 1η Απριλίου και πήγε μια ώρα μπροστά την ώρα. Τα είχα όλα στα αυτόματα. Πρέπει να κάνουμε καμία ειδική ρύθμιση?

 

και εμενα εγινε αυτο και απλως το εβγαλα απο το αυτοματο..εμενα επισης οταν ηταν στο αυτοματο ηταν παντα 2 ωρες μπροστα...

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ

Σήμερα το πρωι ανοιξα το κινητο και δουλευε κανονικα και μετα απο 1 15λεπτο περιπου εκανε reboot μονο του και απο τοτε κολησε στο bootanimation...εχω κανει πολλες φορες reboot,εβγαλα την μπαταρια αλλα ακομα εκει εδω και 2 ωρες...εχω dmx 1.5..

Τι να κανω;το χρειαζομαι το κινητο γιατι δεν εχω αλλο να χρησιμοποιω...

 

Σήμερα το έκανε και μένα για πρώτη φορά.......και βγάλε βάλε την μπαταρία (4-5 φορές) επανήλθε..!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να δούμε αν είναι bug της stock ics της LG ή των custom roms που έχουμε βάλει....

 

Πάντως έχουμε διαφορετικές rom και kernel....

 

Εγώ είμαι με stock ICS και μου έκανε το ίδιο σήμερα ξημερώματα. (έχω wind)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με stock ICS και μου έκανε το ίδιο σήμερα ξημερώματα. (έχω wind)

 

Τότε ή είναι όντως bug της lg ή κάτι έχει να κάνει με τον συγχρονισμό του calendar της google...

Παρεπιμπτόντως χθές είδα ότι στο calendar του τηλεφώνου μου είχε φέρει ότι την 1 Απριλίου ήταν το Πάσχα!!

 

Αρα έφερε τις αργίες των καθολικών και όχι της Ελλάδας.

Εσβησα τον απο θηκευτικό χώρο του calendar και ξαναέκανα συγχρονισμό, και τότε ήρθαν σωστά οι αργίες.

 

Δεν ξέρω αν έχει σχέση με το πρόβλημα που μας έκανε, απλά το αναφέρω να το τσεκάρετε και εσείς...

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιμπτόντως χθές είδα ότι στο calendar του τηλεφώνου μου είχε φέρει ότι την 1 Απριλίου ήταν το Πάσχα!!

Δεν εισαι μονος

Μια απο τα ιδια

αλλαξε και +1 την ωρα (λογο του παραπανω)

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

ανέβηκε η dmx 1.6.Εγώ έρχομαι από full wipe αρα θα τη βάλω σήμερα να τη δοκιμάσω...

 

πως γινετε η εγκατάσταση της DjangoManouche X 1.6 - 30A/B - KingOfBirds Kernel 0.7 ? κάποιος οδηγος,,...Εχω τωρα την 4.0.4 της LG και δεν παει αλλο....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με stock ICS και μου έκανε το ίδιο σήμερα ξημερώματα. (έχω wind)

 

Με ParanoidAndroid v2.6 build 9 μια χαρα μεχρι τωρα η ωρα και η ημερομηνια ...

 

(Το τηλεφωνο ειναι για κλαματα , λαγκαρει περισσοτερο και απο τη στοκ )

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Με ParanoidAndroid v2.6 build 9 μια χαρα μεχρι τωρα η ωρα και η ημερομηνια ...

 

(Το τηλεφωνο ειναι για κλαματα , λαγκαρει περισσοτερο και απο τη στοκ )

 

όντως μια χαρά ημερομηνία/ ώρα. Για τα lags μία είναι η λύση: Greenify. Έχω σωθεί!! Δοκίμασέ το οπωσδήποτε!

 

ΥΓ: βγήκε και η PA v2.6 build 10

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εδωσε ο αδερφος μου σε καποιον να του ρουταρι το κινητο και του το κολλησε μετα απο απειρες δοκιμες καταφερε να του περαση μια κουστομ ρομ αλλα δεν του αρεσει οπως ειναι τωρα και θελει να ξαναπερασει την οφισιαλ πως μπορει να το κανει?εχει καποιον οδηγο στα ελληνικα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια αξιζει στα 200 που το εχουν τωρα? για την δικια μου το σκεφτομαι,αν και δεν ξερω ποσο θα κραταει αυτη η μπαταρια.

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.007522&sid=1

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

όντως μια χαρά ημερομηνία/ ώρα. Για τα lags μία είναι η λύση: Greenify. Έχω σωθεί!! Δοκίμασέ το οπωσδήποτε!

 

ΥΓ: βγήκε και η PA v2.6 build 10

 

Ναι την περασα ...

 

Τι εχεις αλλαξει με το Greenify ? Εχεις επιλεξει και αλλες εκτος απο αυτες που προτεινει η εφαρμογη ?

Edited by kprse

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

παιδια αξιζει στα 200 που το εχουν τωρα? για την δικια μου το σκεφτομαι,αν και δεν ξερω ποσο θα κραταει αυτη η μπαταρια.

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.007522&sid=1

 

Σαν hardware είναι οριακή τιμή, αλλά σαν software δεν θα το πρότεινα.

Καλύτερα ένα φρεσκότερο κινητό, με πιο καινούρια έκδοση λειτουργικού που μπορεί να πάρει και κάποια αναβάθμιση στο μέλλον (για το 2Χ ξέχνα το).

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ναι την περασα ...

 

Τι εχεις αλλαξει με το Greenify ? Εχεις επιλεξει και αλλες εκτος απο αυτες που προτεινει η εφαρμογη ?

 

κυρίως επέλεξα εφαρμογές από αυτές που αναφέρει στο "Running in background" - όχι όλες, αυτές που δεν έχουν ειδοποιήσεις (Youtube, χάρτες οπωσδήποτε - airdroid, AppMgr III, Lookout, Shazam, Super Backup, Feedly) - μπορείς να βάλεις όσες δεν σε πειράζει να ΜΗΝ σε ειδοποιούν (πχ για λίγο διάστημα δοκίμασα και Facebook, Google+ τα οποία καταπίνουν μπαταρία και πόρους!) Στο κάτω κάτω, το Shazam πχ γιατί να τρέχει όταν μπορεί να το χρησιμοποιήσω 1 φορά την εβδομάδα;

 

Επίσης από την εφαρμογή που έρχεται με τη ROM, Performance Control, πήγαινε Advanced Settings - Free Memory, έχω βάλει 75 ΜΒ, με 50 ΜΒ είχα περισσότερο lag (μην ξεχάσεις να τικάρεις το Set On Boot). Θα κάνει kill περισσότερες εφαρμογές χαμηλής προτεραιότητας, αλλά θα είναι πιο smooth.

 

Βέβαια, τέλεια δεν πάει το πράμα, αλλά το κινητό μας "αεράτο" σαν Nexus 4 δεν θα γίνει ποτέ... Δυστυχώς καταλήγω ότι 375 ΜΒ δεν αρκούν πλέον.... Από επεξεργαστική ισχύ είμαστε μια χαρά, λίγη παραπάνω RAM να είχαμε... Πάντως στο xda λένε ότι η ROM αυτή είναι ίσως η ταχύτερη και πιο σταθερή αυτή τη στιγμή. Σε λίγο καιρό αναμένουμε και την νέα ROM του TonyP βασισμένη σε Android 4.2 (ούτε ποσοστά να έπαιρνα :P χαχα )

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω την DMX 1.6 με CWM v5.0 και κολλάει στο LG Logo. Έχει κανείς άλλος το ίδιο θέμα;

Μήπως να αλλάξω CWM;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω την DMX 1.6 με CWM v5.0 και κολλάει στο LG Logo. Έχει κανείς άλλος το ίδιο θέμα;

Μήπως να αλλάξω CWM;

 

Σε τι bootloader είσαι;;Βάλε το τελευταιο cwm ή δες αμα προτείνει κάποια εκδοση συγκεκριμενα..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...