Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

είναι από vodafon αγορασμένο.
Και εγω εχω ενα ελληνικο απο vodafone, και χθες μου κατεβασε την C . Οποτε απο vodafone εξωτερικου θα εννοεις
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και εγω εχω ενα ελληνικο απο vodafone, και χθες μου κατεβασε την C . Οποτε απο vodafone εξωτερικου θα εννοεις

 

πρεπει να ειναι απο Γερμανια, αρχικη γλωσσα βγαζει γερμανικα οπως ειναι και το manual το βιβλιαρακι.

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να ειναι απο Γερμανια, αρχικη γλωσσα βγαζει γερμανικα οπως ειναι και το manual το βιβλιαρακι.
Αν επιτρεπεται, απο που το αγορασες φιλε μου? (καθαρα απο περιεργεια ρωταω)
Link to comment
Share on other sites

Αν επιτρεπεται, απο που το αγορασες φιλε μου? (καθαρα απο περιεργεια ρωταω)

 

χοντρικά τα λέω, μου το έδωσε φίλη μου, δουλεύει σε θυγατρική εταιρεία εδω στην Ελλάδα και η μητρική ειναι στην Γερμανία, της το έδωσε η εταιρεία οπότε σίγουρα εχει έρθει απο έξω!!

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
χοντρικά τα λέω, μου το έδωσε φίλη μου, δουλεύει σε θυγατρική εταιρεία εδω στην Ελλάδα και η μητρική ειναι στην Γερμανία, της το έδωσε η εταιρεία οπότε σίγουρα εχει έρθει απο έξω!!

 

Συνεπώς επιβεβαιώνεται αυτό που είπαμε και πιο πριν. Διαφορετικές εκδόσεις για διαφορετικά regions.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, λοιπον μετα απο καποιες περιπλανησεις σε custom roms και ενα κολλημα στην αρχικη οθονη της LG το μονο που μπορουσα να κανω ηταν backtoext3 (με ενα zip αρχειο) format sd card και πισω σε stock rom!

Ευκαιρια ηταν λοιπον να δοκιμασω και την διαδικασια :worry:

Αφου ειχα περασει την τελευταια baseband 622 αποφασισα να μην βαλω την Ελληνικη V10a ουτε την V10c αλλα να παω στην UK - V10d:)

To τελικο αποτελεσμα και μετα απο δοκιμες 3 ημερων ειναι πραγματικα οτι καλυτερο απο πλευρας σταθεροτητας και μπαταριας ειδικα!

Το μονο λιγο ανησυχητικο ειναι οτι δεν ειναι βεβαια τοσο γρηγορη οσο μια π.χ custom rom FR19 σκορ στο duadrant γυρω στα 2700 αλλα η μπαταρια δεν παιζεται αφου ειμαι για 3 μερα με μια μονο φορτιση ολα ανοιχτα αρκετο wifi λιγο 3g και ......:lol:

Παντως πιστευω οτι δεν οφειλεται μονο στην rom αλλα περισσοτερο στην baseband 622!

Συμπερασμα>>>> μην διστασετε να πατε πισω ποτε σε μια stock rom με την διαδικασια του αρχικου post αφου ολα γινονται ευκολα κια γρηγορα και μην περιμενετε update μεσω της Lg..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=300529

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Tην baseband 622 την έχει και η ελληνική 10c. Δεύτερη μέρα και δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό, η μπαταρία σαφώς καλύτερα, κανένα κόλλημα, κανένα λαγκάρισμα.

Επιτέλους το τηλέφωνο όπως έπρεπε να είναι από την αρχή!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Tην baseband 622 την έχει και η ελληνική 10c. Δεύτερη μέρα και δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό, η μπαταρία σαφώς καλύτερα, κανένα κόλλημα, κανένα λαγκάρισμα.

Επιτέλους το τηλέφωνο όπως έπρεπε να είναι από την αρχή!

 

Αρα......!!! φεύγουμε απο την V10a και πάμε τρέχοντας στην V10c....!

Με backup τι κάνουμε ? για να να μην ξανά στήνουμε το μηχάνημα από την αρχή.???:heat:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Επίσης παιδιά, έχει κάνει κάποιος από εσάς join επαφές κινητού με επαφές facebook διότι τις έκανα αλλά δεν έχουν εμφανιστεί όλες οι φωτογραφίες

offtopic

(το κινητό είχε μπαταρία 13% κ το εβαλα για φόρτιση και μέχρι να τελειώσω πήγε 76%)

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Οντως παιδια, η μπαταρια μετα το περασμα στη V10 C , εχει τρομερη διαφορα η μπαταρια προς το καλυτερο. Μιλαμε για "Πολυ" εμφανης διαφορα. Και επισεις, κανενα απολυτως κολλημα. Αργησε, αλλα μπραβο στην Lg.
Link to comment
Share on other sites

Αρα......!!! φεύγουμε απο την V10a και πάμε τρέχοντας στην V10c....!

Με backup τι κάνουμε ? για να να μην ξανά στήνουμε το μηχάνημα από την αρχή.???:heat:

 

Οχι φιλε καντην κανονικα εγω την εχω και root την συσκευη και δεν πειραξε τιποτα οπως ημουν

με την v10a μονο εκανα παλι ροοτ την συσκευη γιατι με την v10c χαθηκε το ροοτ τιποτα αλλο.

Ναι οντως τωρα δουλευει σωστα χωρις reboot,η μνημη ram εχει ποιο καλη διαχειριση μου λεει

free 225 mb παντα ενω ειναι φορτωμενη η συσκευη με full widget και προγραμματα και η μπαταρια

ειναι εμφανεις η διαφορα αργει να αδειασει μαλλων τωρα δουλευει σωστα.;)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αν δεν σιγουρέψουμε ότι με την C δεν χάνονται κλήσεις και μηνύματα εγώ δεν προχωράω σε εγκατάστασή της. Έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά με το θέμα και δεν ρισκάρω ξανά. Για αυτό όποιος παρατηρήσει το παραμικρό με την C μας ενημερώνει..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οι αναφορές λένε ότι όχι μόνο δεν υπάρχουν προβλήματα αλλά έχει βελτιωθεί εν γένει η απόδοση της συσκευής. Δεν βρίσκω λόγο να φοβάσαι την αναβάθμιση, πόσο μάλλον από τη στιγμή που μπορείς να επιστρέψεις στην v10a όποτε θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν έχετε κάνει ακόμα το update απλά για μένα έχετε ακόμα το beta λειτουργικό που κατά την προσωπική μου άποψη μας είχε προμηθεύσει η LG με την αγορά του τηλεφώνου. Με το νέο baseband το τηλέφωνο έγινε επιτέλους smooth, έτσι δηλαδή όπως έπρεπε να είναι από την αρχή (κάλιο αργά παρά ποτέ ...). Περιμένω να δω επιτέλους και το update σε 2.3 ελπίζοντας να μην είναι κατά Σεπτέμβριο μεριά, όπως διαρρέει η LG αλλά πιο σύντομα.

 

Υ.Γ. Το widget της LG για τον καιρό επιτέλους βρίσκει και τις άλλες πόλεις της Ελλάδας που υπάρχουν στο accuweather και όχι μόνο τις ελάχιστες κύριες πόλεις της Ελλάδας που έβρισκε με το προηγούμενο firmware

Edited by miliospap
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το κινητο θελει file manager?Στο galaxy s που ειχα ειχε ενα εικονιδιο που ελεγε 'τα αρχεια μου' και ηταν ολα εκει.Εδω τι γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το κινητο θελει file manager?Στο galaxy s που ειχα ειχε ενα εικονιδιο που ελεγε 'τα αρχεια μου' και ηταν ολα εκει.Εδω τι γινεται?
Ναι, θελει. Το εχει βγαλει η "μαμα Lg" αυτο. Κατεβασε απο το android market, το Es File manager. Ειναι κορυφαιο.
Link to comment
Share on other sites

είχα την V10a και έκανα αναβάθμιση (μέσου LG) και μου φόρτωσε την V10b γιατί δεν φόρτωσε την V10c που είναι η τελευταία ???:confused: Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

είχα την V10a και έκανα αναβάθμιση (μέσου LG) και μου φόρτωσε την V10b γιατί δεν φόρτωσε την V10c που είναι η τελευταία ???:confused:
Μεσω κινητου, την εκανες?
Link to comment
Share on other sites

Ξαναδοκιμασες, μετα?

 

και όταν του ξανά ζητώ να δει την έκδοση, αφού πλέων έχει την V10b μου βγάζει αυτο΄Το τηλέφωνο έχει την νεότερη διαθέσιμη έκδοση λογισμικού. Επομένως δεν χρειάζεται αναβάθμιση. που εινα η V10c οεεεεοοοοο...!!!!:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

και όταν του ξανά ζητώ να δει την έκδοση, αφού πλέων έχει την V10b μου βγάζει αυτο΄Το τηλέφωνο έχει την νεότερη διαθέσιμη έκδοση λογισμικού. Επομένως δεν χρειάζεται αναβάθμιση. που εινα η V10c οεεεεοοοοο...!!!!:lol:
Αν δοκιμασες μεσω κινητου, δοκιμασε και μεσω Pc. Ειναι ελληνικη η συσκευη, σου να υποθεσω. Εγω παντως την εκανα μεσω κινητου κανονικα. Edit: Το σκεφτηκα γιατι στο κανει αυτο. Δεν εκανες επανακινηση ξανα τη συσκευη σου λογικα. Θελει 2 φορες. Κανε την και ξανα φιλε μου Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Αν δοκιμασες μεσω κινητου, δοκιμασε και μεσω Pc. Ειναι ελληνικη η συσκευη, σου να υποθεσω. Εγω παντως την εκανα μεσω κινητου κανονικα

 

μέσω pc το έκανα...! πως γίνετε μέσω τηλεφώνου???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

μέσω pc το έκανα...! πως γίνετε μέσω τηλεφώνου???
Ρυθμισεις-πληροφοριες για το τηλεφωνο-ενημερωση λογισμικου Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-πληροφοριες για το τηλεφωνο-αναβαθμιση λογισμικου

 

ο.κ. κατεβαίνουν.... ίδωμεν!!! είμαι και βαζελος..!!! να βγάλω την εξ. sd η no proplem

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω μεσω τηλεφωνου κατεβαζω τωρα το λογισμικο!!μου βγαζει οτι ειναι 4 mb....πας στις ρυθμισεις,πληροφοριες για το τηλεφωνο,ενημερωση λογισμικου και θα σου βγαλει οτι ειναι διαθεσιμη ...ελπιζω να πανε ολα καλα με το τηλεφωνο...υπαρχουν τεραστιες διαφορες ?:happy:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...